Kıvanç da kim tabii ki MG 🙂
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmTavsiyesi

Bu ara kıyıda kalmış Türk filmlerini izlemek çok hoşuma gidiyor. Geçenlerde Beyoğlu'nun Arka Yakası'nı önermiştim. İzlediklerimi ara ara böyle tavsiye edeceğim.

Ağrı'yı, soğuk karı, sobayı ve zorluk hissetmek istiyorsanız Derman'ı kaçırmayın. En iyi oyunculuklardan biri de kangala ait 🙂 Bir de kendi kişisel sebebim var: Kare As'ın üyesi Hülya Koçyiğit'in en alımlı hali bu filmde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmTavsiyesi
Beyoğlu'nun Arka Yakası:

Işık kullanımıyla Yerli Cyberpunk'umuz (80'ler - 00'lar dönemi için geçerli tabii) Beyoğlu'nu belgesel tadında izleyebilirsiniz. Konusundan ziyade direkt o beni kendine çekti zaten. Bir de rahmetliler Tarık Akan ile Oya Aydoğan'ı pas geçmemek lazım. Oya Aydoğan'ı her izlediğimde "Türkiye" kadına benzese kesin Oya Aydoğan olur diyorum. Doğu-batı sentezini en iyi taşıyan kadınlardan biriydi kendisi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun kutusuna sahip olmak ve dokunmanın tadı çok ayrı. Bundan önceki kutular (00 öncesi) daha zevk veriyor tabii.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#DiziTavsiyesi
Kırmızı Oda’yı izlemeye başladım. Daha doğrusu Binnur Kaya faktörüyle. Dizi, Günahın Üç Rengi adlı kitaptan uyarlama, psikiyatrist Gülseren Budaycıoğlu’nun gerçek vakalarını anlattığı kitaptan.

Binnur Kaya her an Şahika’ya bağlayıp “gerizekalının başkanı anlatsana beğğğ lahmacunum soğudu” diyecekmiş gibi geldi ilk izlediğimde 😀 Ama sonradan anladım Binnur Kaya her rolü oynayabilecek yapıda.

Kırmızı Oda | 1. Bölüm

Kırmızı Oda da başrol oyuncusu Binnur Kaya psikiyatri kliniğinin sahibi ve bir psikiyatristi canlandıracak. Psiliyatri kliniğinde doktorlarını ve onlara başv...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tell Me Why oyununu izliyorum, (bu tarz oyunları dizi niyetine izlemek hoşuma gidiyor longplaylerini) evet gerçekten de LP'nin Xbox sunumunda dediği gibi:
-Anne,baba ve çocuk. Flash TV :d

#Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Yeni iPhone SE ile deneyimi olan varsa yazabilir mi? Özellikle şarj konusunda.
#SanaTelefonÖneremem

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BelgeselTavsiyesi
Michael Jackson fanıysanız (ki ben müziğini beğeniyorum ama fanı değilim, fan yorumlarına bakmanızı tavsiye etmem) kesinlikle beğenmeyeceğiniz bir belgesel. Ama bazı gerçekleri (her şeye rağmen, hani bunca yıldan sonra neden denilmesine rağmen) açıklamasından dolayı önemli.

4 saat. Bayağı uzun, sıkılabilirsiniz. Ama dünya toz pembe değil arkadaşlar o yüzden izleyin.
Bu arada diyelim hiçbiri doğru değil. Bu soruyu biri açıklasın: "Herhangi bir vatandaş olsa 30'lu yaşlarında ve 7-8 yaşındaki çocuklarla uyumak isterse, tepkiniz ne olur?"

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Şimdi yorum yapıcamda pek hoş olmayabilir. Adam bastırılmış duygularla yaşayan ve .... kötü yönde seven bir insan. Bir kaç şarkısını dinlerim o kadar.
  Neyse ya.

 • Felix @felix

  hangi gerçekleri açıklıyor ve kanıt olarak ne gösteriyor

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam izledim "belgeseli" bu adamlara inanmıyorum. iddia ettiklerinin ve yaptıklarının aksine daha çok şey var çünkü

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix İşte o yüzden dedim. Her şeye rağmen soru şu: Bir adam niye 7-8 yaşındaki çocuklarla bu kadar haşır neşir olur? Michael Jackson değil de herhangi biri olsaydı "masumane" denilir miydi? Yoksa bazı noktalarda tabii ki adamdan para koparmaya çalışılmış. Ama bu onu aklamaz. Ki üstüne üstlük O.J Simpson davası örneği var.

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam çünkü normal bir insan değil. 12 yaşından beri profesyonel müzik yapıyor sahne alıyor. çocukluğunu yaşayamamış ufacık çocukken babası ütünün kordonuyla dövermiş bir kaç dans hamlesini kaçırıyor diye. parka gitmek, arkadaşlarla oynamak, eğlenmek nedir bunları çocuk yaşta bilememiş. bu yüzden hayatının kontrolünü kendi eline aldıktan sonra bütün uğraşı hayır işleri ve zamanını çocuklara adamak olmuş. koko ve sex partilerinde gezmek yerine kendine bunu uğraş edinmiş. hayatını kurtardığı yüzlerce hasta çocuk var. onlarla vakit geçirmeyi sevmesi ise çocukluğuna dönmesi ve çocukların yetişkinlerin aksine masum olması ve onu çıkarları için kullanamayacak olmaları

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix Tekrardan sorayım hatta 100 kez sorabilirim: MJ değilde başka sıradan vatandaş aynen bu hayattan geçse ama ünlü olmasa... Hadi onu bıraktım herhangi şekilde çocuklarla bu kadar haşır neşir olmak istese "masumane" olur muydu?

   Hastane yapması vs onu aklamaz. Ensar vakfı da "hayrına" yardım ediyordu öyle diyim.

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam ünlü olduğu için masumane denmiyor ki. jackson'ın etrafında olan insanlar, arkadaşları, tanıdığı kişiler, çalışanları, sektörden insanlar ve birlikte vakit geçirdiği çocuklar onların aileleri yani onu tanıyan yüzlerce, binlerce saat geçirmiş kişiler bunu yapacak biri değil masum olduğunu düşünüyoruz diyorsa bu görmezden gelemeyiz

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix Ensar Vakfı'na da masum dediler hocam 🙂 MJ ile Ensar Vakfı'nın olayı aşağı yukarı aynı. Sadece MJ'in ki nasıl diyim daha süslü, ambalajlı.

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam ikisi farklı şeyler inanmak istediğiniz için öyle olmuyor. wade robson neden 23 yaşındayken yani aklı başındayken 2005 de jackson lehine tanıklık ediyor? bunun mantıklı atka yatkın bir açıklaması var mı?

   yada belgeselde hiç bahsedilmeyen jackson'ın yeğeni ile wade robson'ı tanıştırıp bunların sevgili olmasına aracılık etmesi neden bahsedilmiyor?

   safechuck'ın neverland çiftliğindeki benimle cinsel ilişkiye girdi dediği yerlerden biri olan tren garının safechuck'ın belirttiği tarihlerde daha inşa bile edilmemiş olmasından neden bahsedilmiyor?

   tarihlerin uyuşmadığı bir kaç konu daha var özellikle hiç bahsedilmeyen konular tonla var.
   sıkmak istemediğim için hepsini yazmıyorum bunun hakkında youtube videoları ve bloglar mevcut bakabilirsiniz.

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix O yüzden hadi diyelim bunların hepsi yalan olsun. Sizin dedikleriniz doğru olsun gerçek olsun. Ama şu soruya hala "gerçek" bir cevap veremiyorsunuz:
   -Bir adam niye 7-8 yaşındaki çocuklarla bu kadar ilgilenir?
   -Her çocukluğunu yaşayamayan çocuklarla uyur mu ve "aşırı" sevgi gösterir mi?
   -Bu adam Müge Anlı'ya çıkan yurdum insanı tarzında biri olsa aynı tepkiyi görür müydü?

   Bu arada O.J Simpson davasını inceleyin derim, MJ davasını buna göre yorumlarsanız "her şeye rağmen" bazı gerçekleri anlarsınız diye düşünüyorum.

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın anlamı yok yukarı da cevabını verdim. neden çocuklarla ilgilendiğini yukarıda yazdım. her çocukluğunu yaşayamayan bunu yapar diye bir şey diyemeyiz soruyu anlamlandıramadım tek tipte insan yok. ikinci sorunuza gelirsek ne tepki gördüğü önemli değil neden bu kadar takıldınız bu konuya önemli olan gerçekler. şöyle olsa böyle olur muydudan ziyade gerçeklerin peşinden gitmek gerek.üçüncü soruya gelirsek milyar doların varsa ve dünyanın en ünlü insanıysan herkes tarafından hedef haline gelirsin müge anlı ile kıyaslamak anlamsız. senden ufak bir parça koparsa milyoner olacak bir sürü insan var ve açık vermeni bekliyorlar.

   benim de size bir sorum var. 4 saat süren bu "belgeseli" izlediniz peki aksi iddialara baktınız mı? bunun hakkında yazılan bloglara yayınlanan videolara ve bu olaydan sonra hiç bir zorunluluğu olmadığı halde jackson'la zamanında arkadaşlık etmiş çocukların, ailelerinin bu konu hakkındaki yorumlarına baktınız mı? bunun için de bir 4 saat harcadınız mı?

   edit: yazım düzeltmeleri

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix Square One belgeselini izledim. O da bazı şeyleri açıklamakta yetersiz. Özellikle Macaulay Culkin'in davadaki ifadesi olsun, aşk mektupları, fakslaşmalar olsun...
   Valla ben soracaklarımı sordum hocam. Çoğu insanın da böyle düşündüğünden eminim. Sadece buradaki faktör "MJ". Bu arada günahıyla sevabıyla müzikte devrim yarattı orası ayrı. İşine saygım sonsuz.

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam square one'In bu belgeselle ilgisi yok o 93 yılındaki Chandler ailesi ve o davayla ilgili.

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix Olmaz olur mu? Yapılma sebeplerinden biri Leaving Neverland'a karşı. Yönetmenin gayesi o. Ama dediğim gibi onda da eksiklikler var. Diyip MJ'ye rahmet okuyorum. Keşke yapmasaydı. Profesyonel olsaydı.

  • Felix @felix

   @yalinindisindakiadam wade robson ve james safechuk ile ilgili değil çok büyük bir bölümü chandler'lar ve son bölümü de gavin arvizo ile ilgili.

 • Seco @seco

  Belgeseli izlemedim, ama okumuştum. Aklımda kalan kadarıyla bazı hayranları çocuklarını kendileri teslim ediyormuş ve ona çok güveniyorlarmış. Bu nasıl bir kafa anlamak mümkün değil 🙁 Eğer gerçekse bu iddialar korkunç, ben okurken çüş demiştim. Ekşisözlük' te olması lazım.

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   Para ve şöhretin yaptırmayacağı şey yok + analık-babalık önemli mesele.

  • Felix @felix

   bir şekilde ünlü ve zengin olmak için çocuklarının sürekli Jackson'ın yanında olması için çabalıyor aileleri. Jackson'la vakit geçiren bir sürü çocuk ve aileleri var onlarca kişi Jackson'ın kendilerine kötü bir davranışı olmadığını ve suçsuz olduğunu bugün dahi söylüyorlar.
   belgeselde ismi geçen brett barnes ve muchaley culkin her zaman jackson'ı savunmuşlardır hatta bu sözde belgesel için çok sert ifadeleri de oldu. çünkü bu belgesele göre onlarda tacize uğramış ama asla öyle bir ifadeleri yok.

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @felix Macaulay Culkin CNN röportajında kesinlikle hayır diyor ama 2005'teki davada aynen şunu diyor:
   "As far as I know he's never molested me. I think I'd realize if something like that would be happening." Özellikle bildiğim kadarıyla demesi çok şüpheli. Ve fark etmesi "çocuk aklıyla" zor. Çünkü çocuktu. Çocuk olduklarını hatırlayıp ona göre yorumlayın derim hocam.

  • Seco @seco

   @yalinindisindakiadam Zaten bunun için ehliyet gerekiyor bence. Bizim ülkemizde de çok kötü olaylar oluyor, bazı anne-babalar elaleme rezil oluruz diye kafalarını kuma gömüyorlar. Akla mantığa sığmıyor, korkunç.
   @felix Bana yine de bu davranış çok saçma geliyor. Bu nasıl bir sevgidir!

  • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

   @seco İşte arkadaş az önce bana yorumda aynen masumane şeklinde cevap veriyor. Hayır abicim masumane falan değil. O yüzden tekrar soruyorum başka biri aynı hayattan geçse ama ünlü olmasa tepki aynı mı olurdu? @felix

 • lterlemez @lterlemez

  MJ hayatta iken ve böyle şeylerden ilk şüphelenilmeye başlandığı zaman sorgulanmalıydı. Gerçi, olayları hiç takip etmedim, ne ne zaman ve nasıl araştırıldı ve/veya incelendi bilmiyorum ama artık çok geç böyle şeyler için. Hiçbir zaman tam olarak bilinemeyecek. Çok ama çok önemli bir konu ama, artık boşuna tartışılan bir konu bana kalırsa. Artık, böyle şeylerin nasıl engellenebileceği vb konular tartışılmalıdır.

  • Felix @felix

   @lterlemez Hayattayken soruşturması yapildi. FBI dönem dönem de olsa 10 yıl boyunca jackson'i sorusturdu. 2005 yılındaki davada 10 ayrı suçlamanın tümünden suçsuz bulundu. Yukarıda linki verilen sözde belgeselde ki kişilerden biri de 2005 yılındaki bu davada yalnızca doğruyu söyleyeceğini yeminettigi mahkeme de Jackson lehine tanıklık etti. Ölümünden neredeyse 10 sene sonra ise bu yapım ile taciz edildiğini iddia ediyor. Ekonomik olarak zor bir dönem de olmasının bu konuyla ilgisi var mı düşünmek gerek. Yukarıda da yazdigim gibi belgeselde büyük tutarsızlıklar var. İnsanlar sanki Jackson sucluymus ama kanıtlanmamış gibi davranıyor ama masum birine pedofili iftirası atılmış olabileceğini bunun o insan için ne kadar yıkıcı olabileceğini dusunmuyor. Ayrıca Jackson ölümünü bu davalar hazırladı diyebiliriz.

  • lterlemez @lterlemez

   @felix; Olabilir, mümkün; ama tartışılmaya devam edilmesi işi büyütüyor. Bence, konuyu hortlatan şeyleri tartışmak yerine, çözümleri üzerinde tartışmak çok daha mantıklı.