ilginç...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#keloğlan Keloğlan(1971) filminin başında geçen bu dağlar hakkında bilgisi olan var mı ? Sıra dağlar olmasından mütevellit Toroslar'da bir yer olacağını düşünüyorum.

PeakVisor üzerinden bulmaya çalıştım ancak bir şey çıkmadı.

@hsynn konumu tespit etti.

Sol taraf: Sivridağ Tepesi
Sağ Taraf: Geyik Sivrisi
Keloğlanın tahmini olarak yürüdüğü yer: 36°51'26.0"N 30°33'25.0"E
Google Street View: https://tinyurl.com/y69w7gak (Orijinal link çok uzun olduğu için kısaltılmıştır.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix de pedofililiği özendirici bir içerikten bahsediliyor. Bu kaldırılsın diyen insanların karşısına da tvdeki içerikler çok mu düzgün tecavüz taciz şiddet var diyen insanlar çıkmış.

İçeriği bilmiyorum fakat bu konuyla alakalı şunu demek istiyorum. Öncelikle bence de TV içerikleri gerçekten çok kötü ve tecavüzü, şiddeti, töre kavgalarını normalmiş gibi gösteren içerikler var eyvallah fakat TVde böyle şerefsizliklerin olması internetten yayın yapan mecraların da şerefsiz olabileceği gerçeğini değiştirmiyor.

Bakın mesela her zaman söylüyorum lgbt bireylerle hiçbir derdim yok. Arkadaşım bile var. Ha bana göre normalden sapma durumu fakat kimseyi yargılamak bana düşmez kimseye karışmam ve dediğim gibi hiçbir derdim yok fakat eşcinselliğin özendirilmesiyle derdim var. Şimdi bazı arkadaşlar gelecek eşcinsellik özendirilen bir şey değil cahilsin sen diyecekler fakat gayet de özendirilebilecek bir şey. Siz 13-14 yaşındaki çocuklara eşcinsel olursan daha özgür olursun, eşcinsel olursan daha iyi bir hayatın olur bak eşcinseller birbirini savunur diğer insanlar kötüdür eşcinseller iyidir diye bir mesaj verirseniz özendirmiş olursunuz. Daha kendi cinsel kimliğini belirleyememiş çocuk örneğin eşcinsel ilişkiyede girerse (ki bundan zevk de alacaktır fakat bu onun eşcinsel olduğunu göstermez) çevresinde ve özellikle sosyal medyada eşcinsel olduğunu duyurabilir. Daha sonra siz bu bireye aferin, helal olsun, işte bu, kendi cinsel kimliğini seçtin tebrikler şeklinde yaklaşırsanız bu cinsel kimlik kişinin benliği ile bütünleşmeye başlar ve kişi sosyal hayatını sadece cinsel kimliğinin oluşturduğuna inanır. Daha sonra bu kişi 25 yaşına geldiğinde eşcinsel olmadığını fark ederse de hem kendine hem de etrafına ben eşcinsel değilim diyemez.

Şimdi bunun konumuzla ne alakası var diyeceksiniz aslında çok alakası var. LGBT özendiriciliği, SJW luk bu işin temel ve masum kısmı. Çocukların bir şekilde planlı programlı yönlendirilmesine izin verilirse ki netflix de fazlasıyla izin verildi işte bu sefer iş bir adım öteye taşınacak. Bu sefer pedofilliği özendiren filmler çıkacak ve 10-11-12 yaşındaki çocuklara büyüklerin yaptığı hareketleri yapmak gayet normal, işte twerk yapmak çok normal, 12 yaşına geldin ve babanınki dışında daha penis görmedin mi ha ha ha vs. gibi özendirici ve normal olanın bu olduğunu aşılayan filmler çıkacak.

11-12 yaşındaki çocuk / ergenlere bu aşılandıktan sonra bu sefer piyasaya bu yaştaki çocuklarla takılan 30 yaşında adamlar çıkacak. Bu adamlar/kadınlar halihazırda fazlasıyla var sadece şu an yeteri kadar destekleri yok aynı bir zamanlar eşcinsellerin destekleri olmadığı gibi. Bu kişiler başta yakalandıklarında ve suçlu bulunduklarında ne diyecekler dersiniz? Biz azınlığız. BİZİM CİNSEL TERCİHLERİMİZE KARIŞAMAZSINIZ. Tanıdık geldi mi?

Bu arada tabiki çocuk diyoruz bizde 2 den 14-15 e kadar çocuk oluyor fakat aslında tam olarak bu tabirin anlamı hebefili. Önce hebefililer daha sonra bu normalleşince de 5 yaşındaki çocukla takılmak isteyen pedofililer çıkacak.

Son olarak şunu ekleyim kesinlikle eşcinsellikle pedofililiği aynı kefeye koymuyorum. Çünkü eşcinsellerde (eğer yeterli yaşa gelmişlerse, ergenlikten çıkmışlarsa) iki tarafında kendi rızası kesin olarak var.
Zaten bu sebeple eşcinsellere hiçbir derdim yok fakat eşcinselliği özendirenlerle ve pedofililerle çok fena derdim var. Çünkü bu durumda karşınızdaki kişi daha, mantıklı kararlar alabilecek yaşta değil yani daha çocuk veya ergen dolayısıyla bu bariz bir şekilde istismar oluyor.

Buraya kadar üşenmeden okuduysanız teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17
 • reducto @protego

  Hocam bence senin bir eşcinselle bu konuları tartışmaya ihtiyacın var 🙂 Kendim bu konuşmaları yaptığım ve birinci elden bilgi aldığım için söylüyorum, iş pek senin düşündüğün gibi ilerlemiyor. Eşcinsellik daha 6-7 yaşlarında kendini gösteren bir şey. Özenmekle olmuyor. Eşcinsel cinsel ilişkiden zevk almakla da eşcinsellik başka şeyler, bu 14-15 yaşındaki insanların kolaylıkla yapabildiği bir ayrım. Dediğim gibi, bence bu konuları bir eşcinselle konuşmalısın, o zaman içinin rahatlayacağına eminim, bu endişelerinin hemen hepsinin yersiz olduğunu göreceksin.

  Ayrıca pedofili ayrı bir şey, o normalleştirilebilecek bir şey değil. Bizim ülkemizde normal o ayrı mesele. Hep normaldi çünkü. 60 yaşında dedelerle evlendirilen daha reşit olmamış kızları unutmadık. Çok var. Ancak kamu önünde normalleştirilemez, özellikle Amerika'da, Avrupa'da. Derler ya, bi tarafından kan alırlar.

  Söz konusu içeriğin de biraz abartıldığını düşünüyorum. Netflix'in yaptığı düzenleme iyi oldu, olması gerekeni buydu katılıyorum, ancak bu kadar kıyamet kopartılmasının da anlamı olduğunu düşünmüyorum

  • YCK @yck

   "Ancak kamu önünde normalleştirilemez, özellikle Amerika'da, Avrupa'da."
   yıllarca dünyayı sömüren, köle al/sat yapan, afrikanın anasını ağlatan bu ülkelere çok da güvenmemek lazım. isteseler bu bahsedilen şeyleri de normalleştirirler zamanla. 30 sene önce lgbt konuşulmazdı şimdi normalleşti. belki de sıra bu konulara geldi ve bizleri alıştırmaya çalışıyolar, kim bilir.

  • reducto @protego

   @yck Senin ülkende çocukları rahat rahat döven öğretmenler varken, bu öğretmenlere "eti senin kemiği benim" diyen veliler varken, Amerika'da bir öğretmen çocuğa temas dahi edemez. Daha geçen sınıftaki kızlara başörtüsü takmıyorlar diye "size tecavüz müstehak" gibi laflar eden öğretmen vardı. Başka okula gönderildi. Amerika'da yapsın aynısını bakayım noluyor. 7 sülalesinin hayatını karartırlar. Birisi, komşusunun çocuğuna şiddet uyguladığını haber versin, aynı gün sosyal hizmetler polisle gelir kapıya. Bizde 15 yaşındaki kız 60 yaşındaki dedeyle evlendirilir kimse sesini çıkarmaz. Amerika'da Avrupa'da dene bakalım.... Amerika ve Avrupa'da çocuklara verilen kıymet farklı. Lgbt dediğin şey insanların kendi cinsel yaşamları, pedofili ile kıyaslanması gerçekten absürt. "Belki bizi alıştırmaya çalışıyorlar" falan biraz komplo teorisine giriyor. Tek amacı kar etmek olan işletmelere bu tip misyonerlik görevleri yakıştırmak daha da absürt. Adamın başka işi gücü yok bunlarla uğraşacak...

  • YCK @yck

   @protego haklar konusunda türkiye diplerde o konuda asla tartışmam. maalesef değer yok

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Hocam dediğim gibi içeriğini net bilmiyorum netflixim yok zaten fakat bunun bir başlangıç olmasından korkuyorum. Aynen sizinde dediğiniz gibi pedofili normalleştirilebilecek bir şey değil eşcinsellik gibi değil ve alakası yok fakat pedofililer, eşcinsellerin gittiği yoldan gidip kendilerine dünya çapında destek bulmak isteyecekler ve bazı aptal insanlar da ya cinsel tercihlerine karışamayız demeye başlayacak. O aptallar bunun eşcinsellik gibi bir şey olmadığını anlamayacak ben bundan korkuyorum işte.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @protego biraz komplo teorisi kısmına da katılıyorum. Umarım bu dediğim gibi olmaz. Ha şunu da deyim bu yazdıklarımdan poedofililiği engellemek için eşcinselleri engelleyelim sonucu kesinlikle çıkmamalıdır dediğim gibi benim korkum eşcinseller değil onları kullanmaya çalışan sapıklar.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Çok kan akar ben diyim üstelik biz yada başka bir müslüman ülke degil bunu batı başlatacak. Aile yapısını dinamitlemek ülkelere savaş açmak demek. Bunu her kim finanse ediyorsa medya ve siyasi ayağını paranın banası onlar. 10 yıl önce böyle degildi açık ve net. Haa eskiden beri vardı lakin bu kadar sıradan kalabalık ve meydanda degillerdi. Bu iş çığrından çıkınca ilk semavi dinlere tabi olanlar sonrasında doğal yaşam akışını bozduğu görüşünde olan diger kişiler savaş açacak. Bu hep böyle olmuştur eskide de böyle olmuş.

 • merakli @merakli

  Her Netflix gündem olduğunde Türk dizileri ile karşılık vermek saçma. Türk dizilerindeki şiddet, tecavüz konuları "bakın toplumda böyle insanlarda var, onların yaşam şekli böyle, bunlara saygı duyalım" mesajı ile gösterilmiyor ki aksine kötü örnek olarak gösteriliyor. Bir bölümde eşine şiddet uygulayan bir adam ikinci ya da üçüncü bölümde bundan pişman oluyor zaten. Ama Netflix'te bu yok. Ayrıca Netflix'in her dizi/filmi için hadi kapatalım demeyi doğru bulmuyorum ama küçük bir kızı sen saçma sapan bir konuda oynatır ve bunun izleme sınırını +18 olarak belirlersen işte orada sorun var demektir. "Ben para veriyorum, izlerim" demek de yanlış. Sonuçta para verip "çocuk p*rnosu" izlemek nasıl yaptığın iğrençliği meşru kılmıyorsa bunda da aynı durum söz konusu. Her para verilen şey meşru olacak, ona karışılamayacak gibi bir algı da yanlış.

 • Player 1 @player-1

  Türk televizyonlarında daha kötüleri var diye netflix savunmak sizin açınızdan yanlış görülebilir. Ancak türk televizyonların yayınlanan bu tür diziler şifresiz, alıcısına çatal taksanız dahi izleyebileceğiniz kanallarda yayınlanıyor. Netflix dizileri ise üye girişi, kredi kartı bilgisi vs gibi birçok bilginizi girerek izleyebiliyorsunuz. Ayrıca televizyon dizileri yayınlarken sonraki dizi şuanda ekran başındakilerin izleyebileceği bir diz mi değil mi diye denetimden geçmiyor. Netflix ise film arşivini üye girişinin yaşına göre filtreleyip öyle gösteriyor. O yüzden Türk televizyonları bazı konularda ne kadar serbest ise netflix'in daha fazla serbest olma hakkı olmalı.

  Eşcinsellik ile ilgili yanlış varsayımlar yaptığınızı düşünüyorum. İster inanın ister inanmayın eşcinsellik doğuştan gelen bir durum. Kız çocuklarının, erkek oyuncaklarına özenmesi, ilkokulda erkek çocukların oyun oynamak için hep kız gruplarını tercih etmesi bunun bazen göstergesi olabiliyor (kesin öyledir denemez tabi).

  Aynı şekilde erkek çocuk isteyip kız çocuk sahibi olanlar kızlarını erkek gibi yetiştirmeyi tercih edebiliyor. Peki bu kızlar sonunda eşcinsel mi oluyor?

  Kız çocukları cinsel gelişimlerini orta okulda büyük oranda tamamlıyor, adet oluyor. Bu dönemde istemeseler bile cinsellikle ilgili bir fikir sahibi zaten olmuş oluyor (9-12 yaş). Erkeklerde bu durum biraz daha geç ancak yine de sizin çocuk dediğiniz yaşlara tekabül ediyor. Dolayısıyla çocuklara cinselliğin tercihlerin anlatılması için doğru yaş bunlar. İlk cinsel deneyimini lisede yaşamış olanlar da azınlık değil (15-16-17 yaş). Dolayısıyla bu yaşlarda cinsel tercih oturmuş oluyor. Acaba ben kızlardan değil erkeklerden mi hoşlanıyorum diye bir kafa mümkün değil (biseksüel değilse)

  Kaldı ki Netflix aslında bu yaşa bile filtre uyguluyor diye biliyorum ama bence bu yaş bile fazla yüksek olabilir. Eğer çocukların yanlış yönlendirilmesinden korkuyorsanız bunun çözümü eğitimdir. Yasak değil. Eğer çocuğa cinsellikle ilgili hiçbir şey öğretilmez ise tamamen çocuğa bırakılırsa esas o zaman tehlikeli olur. Herşeyi kendi başına deneyimlemeye kalkar, yanlış düşünceler kafada yer edebilir. Bu düşünceler cinsel yönelimini değiştirir demiyorum, karşı cins ile iletişimi yanlış olabilir.

  Filmlerde olan olaylara özenmek ise apayrı bir yanlış. Bazı filmler yapısı gereği insanı rahatsız etmek ister. Bu kafa ile bu filmlerin üstünü tamamen çizmek lazım. Yönetmeni Serdar Akar'ın da dediği gibi bugün Gemide filmini çekmek işte bu zihniyetten dolayı mümkün değil. Film de olduğundan büyük davranan çocuklar var bu pedofili özendirir, bu filmde robin hood var hırsızlık özendirir, şu filmde tom jerry var şiddet özendirir dersek. Hiçbirşey izlememek lazım.
  Pedofiller filmlerden çıkmaz. Bu toplum maalesef onlardan da var. Bebeklere tecavüz eden, cemaat yurtlarında çocukları taciz edenler netflixden önce var. Boşuna netflix'i günah keçisi etmeye çalışmayın.

NES oyunlarının 40KB'lık bir alana nasıl sığıdırıldığını kendi yaptıkları bir oyun üzerinden anlatıyorlar. Programlayla ciddi ilişki düşünenlerin oyun optimizasyonundan öğrenecekleri çok şey var.

How we fit an NES game into 40 Kilobytes

Trailer/Gameplay: https://youtu.be/VFX401vvKTQ NES CARTRIDGE NOW AVAILABLE: https://www.brokestudio.fr/en/shop/micro-mages-2/ DIGITAL VERSION: https://morphc...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KemalSunal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Introducing Turkish tech journalists: Levent Pekcan |

From Atari 2600 to 3dfx Voodoo Graphics card, from bulletin board systems to TeknoSeyir...Here is Levent Pekcan's story in tech journalism
BeğenFavori PaylaşYorum yap