Yönetim Bilişim Sistemleri okuyan ve okumuş olan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Xaloc @xaloc

  hangi üniversite düşünüyorsun hocam?

 • Ali Kurt @titan

  Ben şu anda okuyorum, Sakarya Üniversitesi

 • Murat S @atehaa

  Eşdeğeri daha doğrusu almancası işletme Enformatiği okudum 🙂 Türkçe ve İngilizce olanları da genel olarak iş anlamında sorun yaşamaz. Endüstri mühendisliği gibi herşeyden görürsün. Ben Developer olmayı seçtim ama çoğu arkadaşım işin business tarafına kaydı. IT altyapılarından dolayı avantaj sağladılar hep. Bir çoğu ise sap danışmanlığı gibi hem teknik hem business içeren işe kaydılar ki bu konuda en avantajlı grup biziz 🙂 şahsen tavsiye ederim. Ama elimde mühendis diploması ünvanı olsun bayramda necisin diye sorarlarsa tek kelimelik mesleğim olsun dersen olmaz üzülürsün 🙂

 • erinceray @erinceray

  Yönetim bilişim sistemleri işletme ve bilgisayar mühendisliği derslerinin karışımından oluşmaktadır. Seçeceğiniz dersler doğrultusunda işletme tarafına da kayabilir veya mühendislik tarafına da yönelebilirsiniz. Benim okuduğum dönemde web tasarım, network, business project management gibi dersler vardı. Bunun dışında bölümün açtığı seçmeli derslerde mevcuttu. Ben network tarafında çalışıyorum diyebilirim. İş analistliği, iş zekası gibi alanlara yönelilebilir. Sadi evren Şeker hocanın bu konuyla ilgili bir videosu vardı. Ona bakabilirsiniz.

#GoogleÇeviri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#konudışı
Gözüm 2.5 miyop ve gözlük kullanıyorum. Lens denemek istiyorum ? Tecrübesi olanlar hangi marka veya hangi çeşit lens önerir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • Consigliere @consigliere

  Herkese tavsiyeler için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Ciba vision'un her türlü ürününden aşırı memnunum, özellikle night & day çok iyiydi. En son 1 yıl önce kullandım onu da belirteyim.

  Bausch + lomb'un lenslerini kesinlikle önermem. O marka bi lens aldığım için 6 ay sonra başlayabildim lens kullanmaya. Ne zaman taksam aşırı batıyordu, 6 ay sonra yeni bi marka deneyeyim diye düşündüğüm zaman rahat ettim.

  Bi de lens'i takmayı boşver, önce çıkarmasını öğren, bi şekilde takılıyor, Youtube'a bakabilrisin. İlk kez taktığımda 2 günde çıkarabilmiştim 😀

 • Onur Yıldırım @soyildirim

  konuyu hortlatmak gibi oldu biraz ama , lensin geçirgenlik oranına dikkat edin doktorun işi hakkında bilgili olsun temel eğri değerini bulamayan göz doktorları gördüm , lens markası ise en basit kısmı zaten doktorunda numune vardır ilk başka o numune markasını dene sonra örneğin lensmarket com u ara numune lens talep et hangi markada rahat ettiysen ondan devam edersiniz bu arada lenslerin temizliğide çok önemli ilk kez kullanacak olduğunuz için bol bol lens suyu almanızı tavsiye ederim optik dükkanları yada eczane yerine internet üzerinden alırsanız çok uyguna geliyor.

İnternette kopma problemi yaşadığım için Türk Telekom'u aradım. 16 mbit interneti 2 mbit'e düşürdüler. Çözüm bu mu yani !

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu fiyat aralığında tripod kullanan veya bu tripodlar hakkında bilgisi olan var mı ? İş görür mü ? #tripod #appa #zoomex

https://www.hepsiburada.com/appa-157-cm-profesyonel-tripod-canta-digipod-tr462-p-FTSARF6985142

https://www.hepsiburada.com/zoomex-ex-tr472-170cm-profesyonel-tripod-tasima-cantasi-p-HBV000007RG8N

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Değerler nasıl ? #Samsung 500GB 7200rpm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9