İos 14 nerede kaldı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merkez Bankası Politika faizini sabit tuttu. Ki iyisini yaptı. Artırmış olsaydı gem yüksek faiz hem dolar kurundaki oynaklık çifte darbe yiyecektik. Bu şekilde kalması hatta ilerleyen aylarda 7,75 çekilmesi gerekli

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • Erdinç B. @erdincb

  Geçen sefer de faiz haramdı artırmadık artırmadık dolar uçtu hop faizi %24'e çıkardık. Bir kova suyla sönecek ateşi izleyip binayı sarınca söndürmeye çalıştık. Zaten sönmedi de. Faiz ekonomi için en etkili araçlardan biridir ve belki de en önemlisidir. Öcü gibi korkmaya gerek yok, çocuk gibi inat etmeye de gerek yok. Gerektiğinde çıkaracaksın, imkan olduğunda düşüreceksin. Tabi hükümetimiz bizden daha iyi bilir, anlatmaya gerek yok görüyoruz.

 • sms55 @sms55

  Zorunlu karşılıkları artırınca reel piyasa da faizler yükselmiyor muymuş ?
  MB para vermeyi kesince yada geç likidite penceresinin ayarları ile oynayınca reel piyasada faizler yükselmiyor muymuş ?
  Bu şapkadan tavşan çıkarma işleri yüzünden reel yaşımdan çok çok ileriye gittim.
  (Ticari kredilerden olan işlek kredinin 30 gün önceki faiz oranı %10-11 aralığında iken bugün %14-15 aralığında)
  Selamlar.

 • urzais @urzais

  Ortamlarda faizi yükseltmedik dersin kim bilecek.

 • 1Kan @birkanurlu

  Bu mesajınızla ekonomi dengeleri konusunda bir bilginiz olmadığı anlaşılıyor. Gerçi ekonomi yönetiminin de seviyesi sizden daha iyi değil.

  • Fatih Kınık @fatihkinik

   Bankada çalışıyorum. Makro ekonomik bir bilgim yok evet. Ama yüksek faizin ne melem birşey olduğunu bankaya kredi çekmeye gelenler çok iyi yaşıyorlar merak buyurmayın. Yüksek faiz ekonominin baş düşmanı olduğunu biliyorum. Geçen seneki doların artışında istifa ettirilen merkez bankadı başkanı da tıpkı sizin ve bir çok sözüm ona ekonomi dengelerini bilenlerin görüşleri doğrultusunda faizleri artırdık be oldu? Dolar mı düştü. Hem gaiz arttı hem dolar biz ger iki yerden de yara aldık. Kredi çekemedi kimse çarklar dönmedi hayat dıurdu hayat. En iyisini yapıyor merkez bankası şu an. Dolarla üşle ekonomisini terbiye etme devri bitti. Bunu siz de anlarsanız iyi ederseiniz. Socak para istemiyor bu ülke gerçek yatırımcı istiyor.

  • 1Kan @birkanurlu

   @fatihkinik Yüksek faiz iyidir diye bir iddam yok ki benim. Temel iktisat dersi almış birisi faiz-enflasyon-döviz terimlerinin bir denge parametresi olduğunu bilir zaten. Fakat Türkiye örneğinde düşük faizin ve bağımsız olmayan ekonomi politikasının da berbat bir uygulama olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Iphone XS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar. MSI Gaming 5 Z97 Anakrtım var. Üzerinde Corsair Vengence 1866 2*4 gb dd3 ram var. letgo dan yine 2*4 gb yine corsair vangance ama bu sefer 1600 mhz ram buldum. eğer alırssam bütün ramler 1600 hızında çalışır mı çalışmaz mı? bir sıkıntı çıkarır mı? saygılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

HP 530 model laptopa Windows 10 kurayım dedim. Yurtdışında normal bir şekilde kurmayı başarmışlar. ancak bende bir türlü mümkün olamadı. system thread exception not handled yükleme ekranında muhtelif Yüzde'de mavi ekran verip yükleme duruyor. yüklediğin bilgisayarın uyumsuz driverlarından kaynaklı bir hata diyorlar ancak daha yükleme aşamasında. ve aynı laptoapa yurtdışında adam yüklemiş windows 10. ne öneririsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Babama Aldım. Çok beğendim. Alacak olanlara tavsiye ederim. 1.2 TSI Dsg 110 beygir sttle

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 44
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

iphone se an itibarilye satışta arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tarafını Seç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31