Dakikadaki veri tüketimi #youtube

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cyberpunk 2077. Дикая Россия. Трейлер

Я не мог остаться в стороне и сделал свою версию трейлера к игре Cyberpunk 2077. Добро пожаловать в дикую Россию. * Мой инстаграмм https://www.instagram.com/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeditepeli Şehrin HUAWEI P20 Pro İle Çekilmiş Fotoğrafları

Sponsorlu İçerik

İstanbul... Dünyanın en mistik şehirlerinin başında geliyor kuşkusuz. Her semti ayrı bir hikayeye önderlik ediyor. Yeditepeli şehirde gezilecek, görülecek o kadar çok yer var ki anlatmakla bitmez.

Hepimiz günlük koşturmaca içerisinde şehrin tadını çıkarmayı unutuyoruz. Yaklaşan yaz ayları ile birlikte İstanbul’u yeniden keşfetmenin tam zamanı! Kendi şehrimizde turist olmanın, yüzlerce yıllık büyüleyici şehri keşfetmenin vakti geldi.

Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, eşsiz Boğaz manzarası, Kız Kulesi, camileri, hanları, caddeleri ve sokakları saymakla bitmez. Bazen bir kedi ya da kuş, köpek, çocuklar… İstanbul bol malzemeli, çok hikayeli bir şehir.  Tüm bunları bir profesyonel fotoğrafçı gibi çekmek ise artık elinizde. Nasıl mı? Huawei P20 Pro, profesyonel fotoğrafçılarla aramızdaki farkı kapatıyor. P20 Pro’da bulunan dünyanın ilk Leica üçlü kamerası ve sahip olduğu gelişmiş yapay zeka sayesinde çıplak gözle gördüğümüz tüm ayrıntılar fotoğraflarımıza canlı bir şekilde yansıyor.

Nasıl Daha İyi Fotoğraf Çekilir?

İyi bir fotoğraf çekmenin yolu etkili ve doğru bir kompozisyon oluşturmaktan geçiyor. Fotoğrafı çekmeden önce kafamızda oluşturduğumuz ve planladığımız kadrajı yakalamak lazım. Eğer güçlü bir manzara fotoğrafı elde etmek istiyorsak dikkati dağıtmadan istediklerimizi sade şekilde anlatmamız daha doğru olacaktır, böylece fotoğraflarımızın daha etkileyici olmasını sağlarız.

Manzara fotoğraflarında diğer önemli konu da simetridir. Özellikle bir doğa fotoğrafında yakalayacağınız simetri, fotoğrafa enerji katar.

Manzara fotoğraflarında odaklandığınız nesne, canlı, şekil, olgu ön plana çıkar. Örneğin uçsuz bucaksız bir denizde bembeyaz bir yelkenli çekiyorsunuz, Huawei P20 Pro otomatik olarak yelkenliye odaklanarak size profesyonel bir çekim gücü yaşatır.

HUAWEI, Mobil Fotoğrafçılığı Sahipleniyor

Dünyanın ilk üçlü Leica kamerası ile mobil fotoğrafçılığa iddialı bir giriş yapan Huawei P20 Pro ile günün her anı çektiğiniz fotoğraflar profesyonel fotoğrafları aratmıyor. Mobil fotoğrafçılığa iddialı bir şekilde yaklaşan Huawei sunduğu mükemmel alan derinliği, farklı efektleri ve manuel ayarları ile her ortamda üstün kalitede fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

Donanımı, yeni nesil teknolojisi ve üstün performansı ile hiç durmayan bir yaşam tarzı için kesintisiz performans sunan Huawei P20 Pro ile artık her anınız bir anı niteliğine bürünüyor. Huawei teknolojisi sizi doğanın tüm renklerini canlı olarak keşfetmeye davet ediyor.

Işık İle Sanat Yaratmak

Huawei, P20 Pro akıllı telefonunda kullandığı üçlü Leica kamerası ile dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. 20MP monokrom, 40MP RGB ve 8MP telefoto lens olmak üzere toplam 3 arka kameradan oluşan Huawei P20 Pro, az ışıklı ortamlarda bile daha detaylı fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor. 6 eksenli stabilizasyonu destekleyen Huawei P20 Pro, 690fps’de yavaş çekim ile daha net ve detaylı metraj oluşturuyor. Huawei P20 Pro, ‘Ultra Anlık’ modu ile ses tuşuna iki kez basıldığında ekran dışında bile olan görüntüyü 0.3 saniye gibi az bir sürede yakalayabiliyor.  Dinamizmi hiç bitmeyen İstanbul şehrindeki anlık olayları telefonunuzla yakalamak artık hayal değil.

BeğenFavori Paylaş

2018 yılında çıkmış çıkacak Hayatta Kalma oyunları...:=)))

https://youtu.be/14PgKwGOVBw

2018 Çıkacak En İyi 10 HAYATTA KALMA Oyunu | PS4 Xbox One PC

2018 Çıkacak En İyi 10 HAYATTA KALMA Oyunu PS4 Xbox One PC Daha Fazlası İçin ABONE Ol : https://www.youtube.com/c/AlduManyaTV Beğen Facebook : https://www.fa...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2000 TL'yi aşan telefonlar fiyatlarını ne kadar hak ediyor?

Son çıkan telefonların 2000 Lira üzeri fiyatları ve artık taksit yapılamaması, 'bu telefonları almak mantıklı mı?' sorusunu sorduruyor. Biz de bu konuda kendi görüşlerimizi aktarıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 264

Hyundai üzerinde gerekli baskının oluşması için bir video çektim desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Videoda elektrikli araçlarla alakalı da bir kaç şeyr değindim yararlı olacağını düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 29
 • Rasko @rasko

  Ortalama bir kullanıcı için petrol candır. En azından bir 15 sene daha öyle olacak. Şuan geçiş dönemindeyiz. Elektrikli araçlar bir çok bakımdan yetersiz. Ya biri petrol biri elektrik 2 araç alacaksın yada hibrit. Adam akıllı bataryalar üretildikten ve elektrik istasyonları yaygınlaştıktan sonra düşünülebilir elektrikli araç.

  • Yekta F. @electric

   Katılmıyorum. Kendi tercihizdir. Size uygun değil diye de elektrikli araçların ülkemize getirilmemesi gene de hoş şey değil. Burada benle hem fikirsiniz sanırım ve desteğinizi bekliyorum.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   @electric Şöyleki Türk'ler uzun yol seven insanlar. (En azından %90'ı böyle) şu anda büyük şehirlerde yaşamıyorsanız tamamen elektrikli bir araç ile sürekli dolaşmanız imkansız. SAdece evden yapacağınız şarj ile de bu iş yürümez çünkü dolması yarım güne yakın alıyor. Bu nedenle de firmalar getirmemekle en mantıklısını yapıyor.
   Yani bunun tercihle değil de biraz daha teknik alt yapı sorunlarıyla alakası var. Elektirkli araçları bende çok seviyorum, çok istiyorum fakat hala buna hazır değiliz. @rasko 'nun da dediği gibi en az bir 10-15 yılımız var. En iyi tercihimiz şu anda Hybrid'ler olacaktır.

  • Yekta F. @electric

   @aliytrklkmz benim iş yerimde trifaze var ve iş yermin yakınında şarj istasyonu var. Haleza evimde trifaze var benim gibi olan da çok insan var ben aracımı 100kw bataryalı bile olsa 5 saatte şarj edebiliyorum. Siz de evinizdeki monofaze elektriği çok basit işlemle trifaze yapabilirsiniz.

   İstedikten sonra bahaneler aşılır. Firmaların da araçlarını getirmemesinin sebebi dediklerniz bahanelerdir bunlar bahane. Buna müşteri karar vermeli firmalar değil.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   @electric işyerinizde var benim yazdığımı okursanız küçük şehirlerde bu imkanınız yok. Sadece evde olanla da yaşanmaz.

  • Yekta F. @electric

   @aliytrklkmz bunun kararını siz değil tüketici verir benim anlatmak istediğim de bu zihniyetin yanlışlığı.

   100km’de 6lt yakıt yalan dizel araba düşünün 5.30x6=31.8₺ 32₺ diyelim.

   Ayda 1000km yapsanız ki 1000km az bir değer harcağınız para 320₺. Elektrikli araçta ise 80₺ Aslında daha da düşük ama olsun.

   Senede bir köyünüze, memleketinize gitmek için uzun menzilli araç kullanılıyor genelde. Sen bir sene boyunca yapacağın benzin karında BMW 5.20 kirala 15 günlük karışan yok.

   İstanbulun her yerinde de şarj istasyonu var. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya yollarında da var.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   @electric 320-80 ₺ ?240 240₺lye 15 günlük herhangi bir araba kiralayabiiyorsanız çok şanslısınız. 🙂 Ayrıca benim bahsettiğim maddi konu değil sadece şarj edemezseniz arabanın yolda kalacağı 😀 Şarj edecek yer bulursanız karlı da şarj edecek yer yok evimiz dışında

  • Yekta F. @electric

   @aliytrklkmz senede bir uzun yol yapıyoruz genelde diyorum gitmişsiniz aylık anlamışsınız. 240x12=2880₺ kiralarsınız rahat olun.

   470km menzilli araçla da şehir içinde tüm gün elleriniz ayaklarınız kopana kadar kullanırsınız hatta uzun yola da gidersiniz. Size uygun değil diye bu araçlar getirilmiyor haklı firmalar demek bencilliktir.

   Ben alamıyorum istediğim elektrikli aracı bu zihniyet yüzünden. İstanbulda da her yerde istasyon var.

  • Yekta F. @electric

   @aliytrklkmz buyrun İstanbul. E-Şarj sitesine girip her yere bakabilirsiniz. 4 büyük şehiri birbirine bağlayan yollarda yeterli sayıda şarj istasyonu var.

   Ayrıca sadece şarj istasyonu da değil NRGKick denen mobil şarj istasyonu kablosuyla elektrik olan her yer şarj istasyonu oluyor. Bahane dedikleriniz.

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   @electric Kardeş ısrarla beni anlamamya devam ediyorsun 3 yorumumun ikisinde de KÜÇÜK ŞEHİRLERDE YAŞAYANLAR yazıyor ama ısrarla Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret sanmaya devam edin. Size elektrikli arabanızla mutluluklar.

  • Yekta F. @electric

   @aliytrklkmz küçük şehirlerde yaşayan kişiler de NRGKick kablosunu kullanarak hızlı şarj edebilirler. Hem de her yerde. Bakın bir daha diyorum HER YERDE.

  • Rasko @rasko

   @electric Ben elektrikli araçlara veya bunların yaygınlaşmasına karşı değilim. Sadece mevcut elektrikli araçların ortalama bir insanın ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirtiyorum. Ortalama bir insan derken Genel olarak şehir içi kullanıp, yılda 4-5 kere de uzun yol yapan bir insandan bahsediyorum. Atıyorum 150K TL verdiğim araçla uzun yola çıkamayacaksam ne anladım ben o işten?

   Sadece elektrik istasyonlarının yaygınlaşması da değil mevzu, 30-40 saniyede benzin doldurabiliyorken, 4 saat şarj dolmasını beklemek kabul edilebilir bir şey değil.

   Velhasıl kelam elektrikli araç mevzusunun önünde uzun bir yol ve engeller var. Bu engeller aşılmadıkça petrole mahkumuz malesef. Ha diyeceksin ki "Sen almasan, ben almasam nasıl aşılacak bu engeller?" Orasını bilemiyorum malesef, kobay olma niyetinde değilim. Bir nevi kısır döngü bu. Bahsettiğim engeller yüzünden elektrikli araç rağbet görmüyor, rağbet görmediği için engeller aşılamıyor.

  • Yekta F. @electric

   @rasko şüphelerine cevaplar vereyim.

   5 saat şarj süresi artık eskidendi. Tesla bile DC hızlı şarj ile 100kw bataryasının 80kw’lık dilimini sadece yarım saatte dolduruyor. Tüm elektrikli araçlarda DC hızlı şarj var ve hepsi 1 saatte %100 şarj oluyor burada Aytemiz büyük atak yaptı bunlar gelişiyor.

   Ben 1 saatte bekleyemem dersen bu bence mantıklı değil neden dersen söyleyeyim ben her yıl 4-5 sefer izmire 580 km yol gidip geliyorum annemi götürüyorum ve ben 1 kere bile durup çay kahve içmeden bu yolu bitirdiğimi hatırlamıyorum. 470km yol yapıp şarj bittikten sonra çay içmek azıcık kendine gelmek zaten 1 saat burda bence problem yok.

   Hakeza şehir içinde zaten gerekli donanımlarşa sorun yok hele hele Tesla modelleri hariç diğer hiç bir markanın kobayı olma durumu yok. Bu algı Tesla’nın araçlarında Arge’ye düzgün yatırım yapmayıp arızalar geldikçe arabalarını düzeltmesinin eksisi böyle algı oluştu tezla yüzünden ancak Renault, Nissan, Hyundai, BMW, Toyota gibi markaların araçlarındaki sorunsuzluk içten yanmalılardan iyi durumda.

   Elektrikli araçlarım rağbet görmeme sebebi insanlar alamıyor mesela ben. Benim gibi düşünen de çok var biliyorum çünkü içerisindeyim bu insanların. Koskoca ülkede 3 model var ve üçüde mantıklı araçlar değil. Kona, Ionic, Ampera, Leaf gibi modeller bu yüzden önemli.

   Firmalar risk alıp araç getirmezse ülkemizde bir şey gelişmez. Bu kobaylık değil sadece zorlukları aşmaya karar vermekle vermemek seçimi.

  • Rasko @rasko

   @electric Ben BMW i3 incelemesi izlemiştim, 4-5 saatte dolduğundan bahsediliyordu. Hızlı şarj istasyonları da diğerleri kadar yaygın değil bildiğim kadarıyla. NRGKick konusunda bir bilgim yok. Gerçekten bu cihazla şehir şebekesinde 1 saatte doluyorsa ve bu şarj en az 400-500 KM götürüyorsa kabul edilebilir.

  • Yekta F. @electric

   Tüm soruların cevabını bir Blog olarak yayınlayacağım.

 • BraVe @brave

  Ben de elektrikli araçlar için şu anda beklemedeyim.

 • Can Krmz @cnkrmz

  Hibrit mi Kona? Eğer öyleyse tabiki gelsin. Ancak tamamen elektrikli araç bize uygun değil bu şartlarda.

  • Yekta F. @electric

   Tamamen elektrik 470km menzili var gayet uygun merak etmeyin bana uygun ki ben istiyorum. Sizin gibi düşünce tarzı olamaz olmamalı. Ben bu düşünce yüzünden elektrikli araç alamıyorum nasıl iş yahu bu? Bunu nasıl dersiniz nasıl böyle düşünürsünüz anlayamıyorum.

   Çoğunluğa uygun değil diye Ferrari satılmıyor mu ülkemizde gitsin mi adamlar?

  • Can Krmz @cnkrmz

   @electric şartlar iyileşir ve teşvik için adımlar atılırsa herkes ister 470 km menzilli bir aracı. Aslında bunun için Avm lerin girişim yapması gerekiyor. Ancak benim yaşadığım Bursa gibi Türkiye nin ilk 5 büyük şehri olan bir yerde bile arayıp bulamazsınız şarj istasyonu.

  • Yekta F. @electric

   @cnkrmz Bursa'da 5 tane şarej istasyonu var. Aynı zamanda NRG Kick denen ürünle elektrik olan her yer şarj istasyonu oluyor.

   Bakın arkadaşım yukarıda arkadaşlara da söyledim tekrar tekrar bu konu hakkında da çok yazım var Blog yazdım buraya. İşin ayrıntısını bilmeden altyapımız yok deyip bu işleri engellemek YANLIŞTIR.

   Lütfen yazdıklarımı okuyun elektrikli araçlarla alakalı araştırma yapın benim haklı olduğumu göreceksiniz.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  bende aynı şekilde uygun fiyata uygun menzilli elektirikli araç almayı duşunuyorum. Genel anlamda benzinli araçların bakım ve yakıt masraflarından bıktığım için elektirikli araç almak istiyorum.

Teknodostlarım, Hepsiburada'dan aldığım Plantronics kulaklıkları çok titiz ve sadece evde kullanmama rağmen taç kısmında durduk yere kırıklar oluştu ve İstanbul'daki servislerini arayıp durumu anlatmama rağmen kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkmaya çalıştılar. Sonrasında da hepsiburada ile konuştum ve onlar üzerinden servise gönderdim ama hiçbir açıklama yapmadan ürünü kırık bi şekilde geri gönderdiler... Tüketici hakem heyetine ilk başvurumu yapacağım ama tecrübeli arkadaşlar, süreci ve dikkat etmem gereken noktaları kısaca yazabilirseniz sevinirim...
https://www.hepsiburada.com/plantronics-backbeat-500-serisi-kablosuz-kablolu-kulaklik-siyah-cift-telefon-destegi-p-HBV000004OYKE
#TeknoYardım #Thh

Plantronics BackBeat 500 Serisi Kablosuz + Kablolu Kulaklık Fiyatı

Plantronics BackBeat 500 Serisi Kablosuz + Kablolu Kulaklık en iyi fiyatla Hepsiburada'da! Şimdi Hepsiburada'da taksit seçenekleriyle ve indirimli fiyatla sipariş verin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Tam Olay Patlak Verecekken Bir Anda Yüzleri Güldüren Trafik Tartışması

A post shared by Cezmi Kalorifer (@cezmikalorifer) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap