fsh77 paylaştı.

Şu tüysüz kedilerin fiyatı 7.000 liradan başlıyormus.

Bingus - 4K 60fps

4K 60 frames per second conversion with AI and manual video editing. Song is "Fallen Down (Reprise)" from Toby Fox's Undertale OST (it's very good, listen to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr. House @house

  Bu tarz mutant kedi türlerinin soyunun devamı için sürekli kendi içinde çiftleştirilmesi gerekiyor. Bu da bir sürü genetik sorunları olmasına yol açıyor, bizdeki akraba evlilikleri gibi düşünebilirsiniz. Normal şartlarda evrim mekanizmalarıyla elenip soyunu devam ettiremeyecek olan genetik olarak sorunlu bu türler, insanın yapay seçilimi ile yaşatılmaya devam ediyor. Tabi talep olmasa üretilmeyecek o yüzden mümkün olduğunca insanları bilinçlendirip bu türlere olan talepleri azaltmak gerekiyor. Scottish fold, munchkin, sphynx vs. gibi bu tür kedilerden almak isteyen varsa diye bilgi vermek istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Yıllardır böyle, "iş beğenmezler" diye bir laf ağızlarına dolanmış. Suriyeli daha ucuza çalışıyormuş. Bizimkilere iş beğendiremiyorlarmış. Suriyelinin bir çok ihtiyacını devlet karşılıyor. Bir evde 7-8 kişi kalıyorlar. Tabi ucuza çalışacak. İstanbul'da yaşayan biri 3000 lira maaş ile geçinemez. Ev kirası, evin giderleri, yol masrafları derken, 3000 lira buhar olur. Evlenince, eşininde çalışması gerekecek. Günümüz şartlarında çocuk hayal. Çocuğa iyi bir gelecek sunamayacaksın, o yüzden çocuk yapmanın bir espirisi kalmıyor. Sana yüksek maaş verildiğinde sevinme, sana o maaşı keyfinden vermiyor. Seni iliğine kadar sömürecek. Mimarlık ofislerinde deneyimlerim oldu. Yurtdışındaki gibi, senin yapacağın işin tanımı net belli olmuyor. O an ne gelirse, onu yapıyorsun. Bir çok sektörde arkadaşım var. Hepsi aynı sorunlardan şikayet ediyor.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @equitatus Olaylara tek taraflı bakmıyorum. Bir olay olduğunda, onların tarafının tutulmasına kızıyorum. Eminönü tarafına git esnafı dinle. Benim yazdıklarımın aynısını sana söylerler. Sık gittiğim için, hepsi benzer şeyleri dile getiriyorlar Suriyeliler hayatta kalabilmek için, ucuza çalışıyor veya çalıştırılıyor olabilirler. Suriyelilere lafım yok. Alanya'da gelip çalışıyorlar, yukarıda bahsettiğim şekilde 1 dairede 7-8 kişi kalıp, minimum gider ile yaşamaya çalışıyorlar. Ben onların şartları iyi demedim. Bizimkilerinde mi o şartlarda çalışması lazım? Bizde ucuza çalışmak zorunda değiliz ve bizide ucuza çalıştırmak zorunda bırakıyorlar. Suriyeli hayatından memnun değildir, bizim gençlerimizde hayatlarından hiç memnun değiller. Suriyelileri savunalım, bizim vatandaşımız ne olacak? Devlet yardım etmiyorsa, o devletin suçu, benim suçum değil. 1750 lira maaş ile kim geçinebilir? Asgari ücret ile bile insanlar zar zor geçinirken, üniversite mezunu birine 1750 lira maaş vermek, bence hakarettir.

  • Orcun @orcun

   @equitatus Valla dostum yanlış anlama ama suriyelisi afganı mültecisi diyeyim bu ülkede '' BEY '' gibi bakılıyor. Kanıt istersen diyeyim. Sade Türkiye vatandaşından çok daha artıları var.

   1. Artı Acil dahil herhangi bir hastane dahil hiçbir şekilde sıra beklemeden hiçbir ilaca para vermeden bedavaya faydalanıyorlar. Muayene ameliyat ilaç dahil.

   2. Artı geldikleri işte hangi il veya ilçeyse belediye çok güzel erzak veyahut kömür yardımını yapıyor. Bu da yetmiyor hijyen paketi dahil yardımları yapıyor. Ve bunlar hiçbir şekilde gelir sorgulaması yapılmadan kayıtsız şartsız veriliyor.

   3. Artı devlet PTT üzerinden her ay nakdi yardım yapıyor.

   Şimdi bunları nereden teyit ettim diyeyim. İzmirde dokuz eylül üniversitesi hastanesinde çalışan 2 tane tanıdık doktorum var ondan teyit ettim. Belediyeyi de izmir buca belediyesinde çalışan arkadaşımdan bizzat teyit ettim. İsimlerini vermeyeceğim çünkü ifşa etmeye gerek yok. Sende sağlıkçısın galiba biliyorsundur.

   Şimdi bunların yanı sıra adamlar mahallede dükkan açıyorlar vergisiz fişsiz faturasız vs. vs. vs. ve 1 allahın kulu da hesap soramıyor. Sen açmayı denesene istersen ? aç mesela lokanta dönerci vs. vs. 1 haftaya kalmaz yediğin cezayı bize yazarsın. 😀 Keşke bende surliyeli olsaydım ya ne güzel ...'am ...'a denk olacaktı kedi gibi köpek gibi de ürüyordum nasılsa devlet bakıyor. 😀

 • Faruk @9966558

  Kolelik bile daha maliyetli kolenin yemeği barınması falan daha pahalı olur.

 • Kvothe @amurado

  asgari ücret altında çalıştırmak yasak, internette her gördüğünüze böyle inanın 😀

 • nineleven @nineleven

  Keşke okumasaydım. Ya da boşver mimarlıkmış-mühendislikmiş. İşletme okuyup takılsaydım. Zaten hepimiz işsiziz. Orta sondan beri sanayide çalışsaydım daha iyiydi.

  Bir de özelde okuyan arkadaşlarım var.
  Özel okul İstanbul'da mecbur , e bunun senelik 20-30 apartı , yurdu var.
  Bi 30-40-50-60 okuluna göre okula veriyor.
  Bir de maket malzemesi her dönem 1000-2000.
  E bu adam mimar olacak , özel okula gitmiş. Gezecek tozacak. Şimdi ayda 1500 de en az harçlık.

  Finalde 4-5 senede en az 200-250.000 tl harcıyorsun ve aldığın maaş ;

  • arandur @arandur

   Bunu ben şimdiki gençlere söylüyorum. Gerçekten başarılı değilsen okuyarak vakit kaybetmeyin. Girin bir işe, zanaat öğrenin ve gerekirse ileride mühendis ve diğer dört yıllık mezunları maaşını verip çalıştırırsın ve kati olarak daha fazla kazanır, daha çok aranan kişi olursun.

site, sahibinden...

bide bunlar çıktı herkes bir birine kaktırıyor artık :))
kadınım diye işimi görürler nasılsa diyen bir dolu hatun var
tüm çıkıntı tipler beni buluyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Gece gece neler olmuş :))

** Bir uyanınca ülke ismi ve yönetimde değişmiş olucak az kaldı...

-Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alındı !
-Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi' olan İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılması !

birileri hep bizi düşünüp geceleri 04 de bile çalışıyor :))

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye’de üniversite sınavına bile girmeden, parayı basıp yurt dışında herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırdılar. Covid-19 salgını nedeniyle yurt dışına da 1 gün bile çıkmadılar. YÖK’ün salgın nedeniyle esnettiği ‘yatay geçişi’ fırsata çevirip, sıralama şartı olan ‘tıp-hukuk-mühendislik’ gibi bölümlere sınavsız-puansız ‘yatay geçişle girdiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ MÜZİK ALETİ
Glass Armonica, 18. yüzyılda Benjamin Franklin tarafından icat edilen bir müzik aletidir. ... Uzun bir süre konserlerde de kullanılan Glass Armonica, ardından ise yasaklandı. Aletin yasaklanma nedeni olarak, çıkan sesin insan beyni ve kulaklarıyla bilinmeyen bir etkileşiminin olduğunun varsayılmasıydı. Hatta Armonica'nın sesinin dinleyicileri intihara sürüklediğini söyleyen psikiyatristler bile var. Tehlikeli olan bu alet bir çok kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor. Dinlemek için:
https://youtu.be/eQemvyyJ--g

"Dance of the Sugar Plum Fairy" on the Glass Armonica

Find this and more at http://www.williamzeitler.com/store/CrystalChristmas . William Zeitler plays his arrangement of Tchaikowsky's "Dance of the Sugar Plum ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap