Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi için mhrsden randevu alabilmenin yolu var mı talep oluşturdum ama arayan soran yok ? çene problemim var, genel diş hekimliğine gitmiştim, gittiğim doktor başvuruyu açtı cerrahi kısmına yönlendirdi ama randevu yok istanbulda. mhrs hariç var mı başka bir yol randevu alabilmek için yoksa özel kliniklere mi gitmek lazım önerisi olan var mı ? #TeknoSağlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

kayıt olmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum
Signup is currently unavailable, please try again later.

google hesabıyla oturum aç dediğimde doğum tarihimi girip sonraki adımda numaramı giriyorum fakat
It looks like this is a premium phone number. Please provide a valid, non-premium phone number to continue.

hatası alıyorum whatsapp yoluyla da yollamıyor kodu aynı hatayı veriyor , bu nimeti nasıl kullanabilirim ?

https://chat.openai.com/auth/login?next=%2F buradan giriş ya da kayıt deniyorum ama olmuyor ne yapabilirim ?

#ChatGPT

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araçta değişik bir problem yaşıyorum. Telefonu araca kabloyla bağlıyorum carplay aktif oluyor ekran geliyor fakat ses gelmiyor. Spotify üzerinden bir parça açıyorum parça çalarken google maps i açıyorum daha sonra da aracın ekranından google maps ayarlara girip oradan ses ayarlarına tıklayınca ses seviyesi ayarlama ekranı açılınca spotifyda çalan ses araçtan gelmeye başlıyor, bu arada maps ayar ekranında araç ses tuşuyla ses seviyesi belirleyin diye ifade çıkıyor ama direksiyondaki ya da ekrandaki ses tuşları hiç bir şekilde etki etmiyor bu kısımda ama normalde çalışıyor. Normal radyo açınca seste problem yok ama telefonları ne kablosuz olarak ne de #AndroidAuto / #AppleCarPlay üzerinden bağlayamıyorum

araç #Corolla 2020 telefon da iphone 11 ama şimdi bir güncelleme gelmiş onu yapıp tekrar denerim yarın, bu konuda tecrübesi olan var mı ya da bu saçma sorunu daha önce yaşamış olan ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Mesh sistem olarak 3lü Halo H50G sipariş verdim bugün ama aklımda bir soru kaldı . Bir çok modelin videosunu izledim ama cevap bulamadım belki ben kaçırdım. Bu cihazlardan birisi ana cihaz oluyor ve diğerlerine interneti veriyor gördüğüm kadarıyla ama ben bu cihazların her birine modemden gelen ethernet kablosunu verip o şekilde internet alabilir miyim bu 3 kutuya da, sorun yaratır mı bu durum yoksa illaki ana kutuya kabloyla diğer kutulara da bu ana kutu üzerinden kablosuz mu olmak zorunda ? Her odaya koridordaki modemden cat6 kablo çektim, duvardan o kabloyu alıp bu cihazlara bağlamak istiyorum herhangi bir hız kaybı yaşamamak için. Sistemin yapması gereken işini yapmasını istiyorum ama tek fark 3 kutunun da interneti ana modemden almasını istiyorum , ana mesh kutudan diğerlerine internet dağıtılmasını değil.

@gamsizm bilginiz var mı bu konuda ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Matlab kullanan var mı ya da bilgisi olan ? Birkaç ufak sorum var yardımcı olabilecek birisi var mı ?

1- Write the MATLAB representation format of the below equations
2- Write a MATLAB script (m-file) to calculate the area of the red region

Birinci soruda programın içinde yazılacak halini soruyor olarak anladım, eğer yanılmış isem soruda ne istediğini yazar mısınız ?

Cevap 1

RoG4=((a1+b*((3+e)/(2*f))*y^3)/(3*a2+ro))^(a^(2/3))

dcx3=1/(a*(2*pi+r))+y^3+(2*((b*y)/(a+y)-e)^(3*a))

Cevap 2 (a için 24, r için 4)

clear
clc

a=input("a icin deger girin : ");
r=input("r icin deger girin : ");

kare_alan=a^2;
ceyrek_daire_alan=(pi*r^2)/4;
kirmizi_alan=kare_alan-(4*ceyrek_daire_alan);

fprintf('Area of the square = %g cm2. \n' , kare_alan);
fprintf('Area of the red region = %.2f cm2. \n' , kirmizi_alan);

çıktısı

a icin deger girin : 24
r icin deger girin : 4
Area of the square = 576 cm2.
Area of the red region = 525.73 cm2.

Herhangi yanlışlık var mı ?

#Matlab #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Resimdeki tarzda ince / slim/ yatay kasalara bizim kullandığımız m-atx ya da atx anakartlar uyuyor mu vida olarak ? videolara baktım bunların anakartları bizdekilere göre farklı , bu tarz kasalardan lazım bir tane ama aradığım tarzda işlemciler yok içlerinde genelde çok eski işlemciler , bilgisi olan var mı ? #TeknoYardım #pc

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#PlayStation5
arkadaşım ps 5 alacak 2. kol ve fifa 23 bundle şeklinde ama bu Eurasia Garantili ve ithalatçı garantili farklı şeyler değil mi ? en sıkıntısız olanı Sony Eurasia Garantili olanları mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

eve akıllı priz bakıyorum öneriniz var mı f/p ürünü? haftalık ya da aylık olarak ne kadar güç çektiğini gösterse yereli olur sanırım , ne kadar elektrik harcadığımı görmek istiyorum aylık olarak #akıllıpriz #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#papara ile youtube aboneliğimi ödüyordum ama sanırım aralık ayında artık yeni fiyatlar geçerli olacak youtube paketlerinde. şimdi baktım papara geri ödeme kısmında güncelleme yapmamış bu konu hakkında bilgi paylaşıldı mı yoksa bu şekilde devam mı edilecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar ÖSYS Yerleşme Puanını ve ÖSYS Puanı arasındaki fark , yerleştirme okul puanı da dahil olan bizim asıl sıralamamızı belirleyen puan , ösys puanı da bizim okul puan ham puanımız değil mi ?

mf-4 puanı 273,11 sıralama 90964 (ÖSYS Puanı)
y-mf4 puanı 314,38 sıralama 94564 (ÖSYS Yerleşme Puanını)

doğru mudur ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap