@ugury 'un tankard bardağını beğenenler bir göz atabilir, Alman menşeli tankard bardak satan bir dolap hesabı.
https://dolap.com/profil/tankardcollectorx

tankardcollectorx Profil sayfası & Dolap.com

tankardcollectorx Türkiye'nin en büyük Tankard koleksiyonu 🍺🍺🍺
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde Windows HEVC(h265) kodeki 2.5₺ ye satıyor fakat aşağıda verdiğim linkden gidip store’dan indirince ücretsiz iniyor 😅 Sistemde bir açık var galiba.

ms-windows-store://pdp/?ProductId=9n4wgh0z6vhq

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows'da programları kaldırırken artık bırakmamak için kullandığınız bir tool var mı? Elle temizlemekten bıktım artık dosyaları

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu docker harbiden güzel bir şey. uzun zamandan beri sıfır sorun ile çalışıyor. aylar sonra aklıma bakmak geldi, buradayım aga dedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu yazılım ile MKV üzerinde her türlü düzenlemeyi yapabiliyorsunuz. Ben SRT ile MKV'yi birleştirme amacım doğrultusunda keşfettim. Sıfırdan render ediyormuş gibi beklemeden SRT'yi gömüyor. Çok fazla ayar sunuyor. Tüm masaüstü işletim sistemlerinde var. Açık kaynaklı ve ücretsiz.
https://mkvtoolnix.download/

Kaynak kodu: https://gitlab.com/mbunkus/mkvtoolnix

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Osman Öztürk @ptseeker

  Çevirmenlik yaparken elim ayağımdı bu. Matroska video format aslında altyazıyı gömmüyor sadece zip gibi yanında taşımasını sağlıyor hatta ses de öyle olması lazım. Ses görüntü altyazılar ayrı ve player işi yapıyor. Bu sayede farklı ses ve altyazı seçmek de lümkün oluyor

  • Ekrem @huseyinekrem

   Neleri senin elinden izledik? 😀

  • Osman Öztürk @ptseeker

   @huseyinekrem Yayınlamadığım için izlememişsinizdir diye düşünüyorum. Ben ingilizce egzersizi olsun diye çeviriyordum duruyordu. Birileri bir şekilde elde edip türkanimede falan yayınladıysa bilemeyeceğim 🙂 Yugioh Zexal serisi ile başlamıştım diye hatırlıyorum. Acemiydim ama tüm fansublardan daha profesyonel bir iş çıkartıyordum arkadaşımla beraber. Ufak fairy tail amv çevirilerim de olmuştu sanırım. Son dönemde hobime geri dönme çabasıyla Dr. Stone ikinci sezonu yarısına kadar çevirdim fakat bırakmak durumunda kaldım. Appare ranman üzerine de çalıştım. Maksat ingilizce geliştirmekti ama gramer aynı olunca Japoncaya yaradı 😀

   Shokugeki no souma animesinde お代わり がい’るか (okawari ga iru ka) sorusunu süremiz var mı şeklinde çeviren çevirmene denk geldikten sonra kanım dondu ve bir daha türkçe altyazılı izlemedim. Öyle de uzaklaştım 🙂 Sen de çevirmendin değil mi?

  • Ekrem @huseyinekrem

   @ptseeker Ben Initial D yeni movie üçlemesinin ilk iki bölümünü çevirmiştim sadece. Bu konuda kendime çevirmen demeyi uygun bulmuyorum 🙂 Ben de bıraktım TR altyazı olayını artık. Hem güncel hem daha kaliteli izleyebiliyorum. Fansubların 480p görünümlü çakma 1080p'lerine kalmaktan gına gelmişti zaten.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Sıfırdan render etmiyor zira mkv bir video formatı, kodek vs. değil. Video konteyner dosyası o; içinde mp4, altyazı, ses, sahneler gibi dosyaları birden fazla sayıda da barındırabilen bir çatı gibi bir şey. Rar dosyası gibi düşün. Maksat hepsini bir arada tek dosyada tutmak. Bu dual diye başlık atılan içinde hem orijinal hem de atıyorum Türkçe ses barındıran filmler bunu bu konteyner sayesinde yapıyor misal.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  @ptseeker @alipektas Teşekkürler arkadaşlar. Yeni bir şey öğrendim. 🙂

#MeyveSineği

Kendisi küçük etkisi büyüyük sineklerden kurtulmak için enfes çözüm.
Ek olarak karışıma bal veya pekmez bir tatlı kaşığı katarsanız 2 3 saatte sinekten eser kalmıyor. 4 aydır düzenli olarak yapıyorum. Kartonn bardağa karışımı koyup odam, 2 oda ve salona banyoya tuvalete koydum.
Küçük bela sinekten kurtuldum.

Sineklerden kurtulmanın yolu! - En kolay ve doğal formül!

Sineklerden kurtulmak yazın herkesin çözüm aradığı bir sorun. Sineklerden kurtulmak için ne yapmalıyız? Küçük sineklerden kurtulmanın yolu sanılanın aksine ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  Biz bunu fanta ya da kola ile yapıyorduk üzüm bağımızda 🤣 İçeceğin yarısını üstlerden 1-2 cm’lik yuvarlak delik aç herhangi bir yere koy olay tamam sinek içine girip bir daha kurtulamıyor. Eskiden köy evlerinde yapışkanlı bantlar olurdu siteden bilen, kullanan var mı acep ya 🤣 Tam bir katliam olurdu eve girince böyle tavandan aşağı asılı kimisi daha ölmemiş, uçmaya çalışan ama yapışan sinekler falan 🤣 Benim ilk yöntemde biraz kıvrandırıp boğulmaya sebep oluyor sanki çok güzelmiş gibi anlattım ya😂

  • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

   2019 da sinekler evrimleşti veya değiştirdiler huyunu suyunu. Çoğu illaç işe yaramadı. Yeni ibareli illaçların yarısı işe yaradı. Eskiden dediğin gibi asılan foto film rulosu gibi illaç vardı. Çoğu zaman oda işe yaramıyordu. 🙂
   u paylaştığım yöntemle meyve sineksiz evim oldu. 🙂 🙂 Heleki çiçeklerin olduğu salon. Baya rahatladı.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @tarikkaya Nasıl huyunu suyunu değiştirdi hocam? Pest kontrol olarak firmamızda aynı yöntemleri kullanıyoruz ve uçan, kaçan bir tane canlı yok. Bizim bir şubede mesela basit feromon yöntemini kullanıyoruz. Feromon içeren tuzağa giren bir daha çıkamıyor. Ya da şu an kullandığımız ise feromonun yanında öldürücü etkili ilaç ve sıvı. MSDS'lerde (Kullanılan kimyasalın içerisindeki maddelerin listesi ve uygunlukları) bir değişim olmadı ki binlerce kişiye gıda üreten firmadayım bu konuda bir değişim görmedim ben yine pest kontroldeki mühendislere danışırım ama sanırım evlerdeki raid falan gibi ticari işletmeler etken maddeyi çok az koyduklarından dolayı doza karşı bir gelişim olmuş olabilir ne de olsa onların ticari işletmelerde kullanılmadığını bilerek üretiyorlar ve bir ton ekstra riske karşı sağlık etkileri de önemli.

 • Erhan M. @erhanm

  Sivrisinek için de kan dolu bardak kullanabilirsiniz 🤣

 • onimarsynn @onimarsynn

  Ben de her odaya birer tane sinekkapan bitkisinden aldım, bakalım etkisi yazın belli olur şimdilik zaten sinek yok ortalıkta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

UGREEN AC650 Wifi Adaptörü İncelemesi

Merhabalar 2 gün için aldığım ürünün kullanıcı deneyimini paylaşmak istedim.
Öncelikle cihazı amazon.com.tr üzerinden 116TL'ye aldım. Yeni 100 Mbps netimi tam performansında kullanmak için dizüstüme satın aldım.

Ürün Link: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08M9FX4G3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Ufak testler yaptım;

Yakın mesafede 2.4 Ghz Vs 5Ghz

 

2.4GHz                                                                                    5 GHz

 

Uzak Mesafede;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzak mesafede ciddi anlamda yararlı oldu diyebilirim.

 

Adaptörü hem uzun vadeli kullandım hem de 2 saat boyunca Geforce Now'da oyun oynadım herhangi bir ısınma ve bağlantı kopması yaşamadım.

 

Fiyatına göre oldukça kaliteli bir ürün. Sürücü kurulumuna gerek yok Windows 10 ve üzeri direkt olarak tanıyor.

 

Dizüstüne yeni wifi kartı takmaktan daha iyi ve hızlı bir çözüm olarak geldi.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

#JavaScript
Bir imajı tekste çevirme.
JS konusunda bu arkadaşı takip edin. Oldukça faydalı işler yapıyor. İngilizce gelişimi için de önemli. Bence yazılım ingilizce öğrenilmeli. Değişken isimlerine kadar. Sonra yurtdışında iş yaparsanız oldukça faydasını görürsünüz.

https://youtu.be/55iwMYv8tGI

This Image is Made of Text

Let's make ASCII art in p5.js together! In this video, I demonstrate a variety of techniques for translating the pixels of an image into text and finish with...
BeğenFavori PaylaşYorum yap