2 hafta önce GM21 sipariş ettik. Ama telefonun hoparlörü arızalı çıktı. İade edip yerine @orcun un önerdiği redmi 9c aldıracağım. Ama arıza çıkarmasınlar istiyorum hangisini seçip iade etmeliyim?

https://teknoseyir.com/durum/1434512

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube video listelerini tek seferde indirmek için
1: https://youtubemultidownloader.net/playlists.html sayfasında işaretli alana playlist linkini yapıştırıp download butonuna basın
2: İkinci resimdeki linki kopyalayıp IDM ve ya FDM ile Dosya-> Panodan toplu indirmeyi seçin
3: Açılan pencereden tüm videoları işaretleyip indirebilirsiniz.
#PratikBilgi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Virtualbox ile çalıştı ama sanal CPU yu sonuna kadar zorluyor. Eski sistemlerde yeni sürümler içn Linux devam etmek gerekecek artık sanırım.
Çoklu sekme gelmiş olmasına rağmen hala CMD yi tam ekran çalıştıramıyoruz.
#Windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 21

Sony Playstation için ne kadar mantıklı bir isimlendirme kullanıyorsa telefonlar için de bi o kadar berbat bir isimlendirme kullanıyor.

https://youtu.be/wCGxIZ6NdYg

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta @johan28 bahsetmişti. Maximum Mobil uygulamasını mahvetmişler. Pazarama adlı online marketi entegre etmekten öteye geçip Maximum Mobil'i küçük bir parçasına sıkıştırmışlar resmen.
Ben NFC üzerinden mobil ödeme yapmak için kullanıyordum. Olması gereken ve diğer banka uygulamalarında telefonun ekranı açık olduğu sürece telefonu yaklaştırıp ödeme yapabilmek.
Ama Maximum yeni bir güncelleme ile uygulamayı açıp şifre girişi yapmadan ödeme yapmamaya karar vermiş. Böyle olunca mobil ödemenin hiçbir avantajı kalmıyor.
Kredi Kartı ile ilgili işlem yapmak için kırk takla attırıyorlar. Benim şaşırdığım kısım bana göre en başarılı mobil uygulama olan İşcep'i sunan firma böyle bir ucubeliğe nasıl izin veriyor?
Sonunda kendilerine bir yazı yazıp Yapı Krediye geçtim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllar önce Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları'nda ABD'nin diğer ülkeleri nasıl ekonomik sömürge haline getirdiğini okumuştum.
Şimdi Çin aynısını yapıyor. Ama daha agresif bir şekilde. Doğrudan topraklarını ele geçiriyor. Hem Karadağ hem Tacikistan da binlerce kilometrekarelik bölgeleri kendi ülkesine ekliyor. Tacikistan ve Karadağ bunları işe yaramayan otoyolların karşılığında veriyorlar. Ülke yönetimleri bunları nasıl bu kadar kolay hazmedebiliyor anlamıyorum.

https://www.indyturk.com/node/248796/d%C3%BCnyadan-sesler/%C3%A7inin-tacikistan-hamlesi-partner-mi-efendi-mi
https://seyler.eksisozluk.com/cinin-bir-ulkeyi-dev-miktarda-borclandirarak-gelecegine-cokmesi-cin-borc-tuzagi

Çin'in Tacikistan hamlesi: Partner mi efendi mi?

Kısa süre önce Çinli bir diplomat, Tacikistan'ın Pamir Dağları'nın Çin'e ait olduğunu ve hep öyle kalacağını belirtti. Bahsi geçen bölge, Sincan Uygur Özerk Bölgesi ve 17 Uygur...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Henüz test etme şansım olmadı.
Klasik BIOS, Directx 10.1, TPM modülü yüzünden benim sistem desteklemeyecek büyük ihtimalle. Desteklemediği halde geçenlere Windows 10'a geri dönün bildirimi geliyormuş. Bakalım ekim de neler olacak?

https://www.technopat.net/2021/07/01/windows-11-gereksinimlerini-karsilamayan-pcler-zorla-windows-10a-geciriliyor/

Windows 11 Gereksinimlerini Karşılamayan PC'ler Zorla Windows 10'a Geçiriliyor

Windows 11 resmi olarak tanıtıldıktan hemen sonra soru işaretleri devam ediyordu. Microsoft konuyla alakalı yeni duyurular yapmaya devam ediyor. Windows
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda Google da koyu tema kullanabiliyoruz. Az önce arama yaptığımda böyle bir bildirim geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19