Dün burada paylaşmıştım. Bugün arayıp kurulum yapıldı mı diye sordular. Hayır bana 10.30 da randevu verip hiçbir şekilde gelmediler haber de vermediler dedim. Özür dileyip kurulup yapacak ekibin trafik kazası geçirdiğini o yüzden gelemediklerini söyledi. Peki bunu neden dün söylemediniz de beni boşuna beklettiniz deyince de hastane raporu bu sabah elimize ulaştı o yüzden bilgi veremedik. Yarın kurulumu yapacağız dedi.
https://teknoseyir.com/durum/1103660
#turknet

Acaba ben mi yanlış biliyorum diye randevu nedir diye baktım. Saat 10.30 a...

Acaba ben mi yanlış biliyorum diye randevu nedir diye baktım. Saat 10.30 a randevu vermişler. Yoğunluğa bağlı olarak değişebiliyor diye cevap verdiler.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acaba ben mi yanlış biliyorum diye randevu nedir diye baktım. Saat 10.30 a randevu vermişler. Yoğunluğa bağlı olarak değişebiliyor diye cevap verdiler. Ama saatin değiştiğine ya da yeni saatin kaç olduğuna dair en ufak bir bilgi yok. Sırf geldik evde yoktunuz dememeleri için işyerinden izin aldım yine gelmediler. #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Çözüldü:
Çok dandik bir dikkatsizlik sonucu açamamışım. Ctrl + Alt + F1 ile terminal ekranına geldiğimde numlock varsayılan olarak kapalı geliyor. Benim şifremde sayı içerdiği için bir türlü login olamıyordum. Onu farkedince komut ekranına ulaşabildim. Sorunun çözümü içinde aşağıda komutları sırası ile uyguladım.
sudo apt-get update
sudo apt-get install nemo
sudo apt-get install cinnamon

Kaynak: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=273579
Cinnamon arayüzü çöktü. Yeniden düzeltmek için bir yöntem buldum ama kullanıcı adı ve şifre girmem gerekiyor. Şifreyi çok iyi biliyorum ama kullanıcı adından emin değilim. Nasıl öğrenebilirim? #Linux #LinuxMint

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Babalar gününde hediye olarak telefon alayım dedim. Hazır telefonu bozulmuşken. Samsung Galaxy M10 ve Samsung Galaxy A10 arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi ve ya 1300 altı önerebileceğiniz bir telefon var mı?
https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/143969-149845/samsung-galaxy-m10_samsung-galaxy-a10/

Samsung Galaxy M10 (16 GB) - Samsung Galaxy A10 Karşılaştırması - Epey

Epey - Samsung Galaxy M10 (16 GB) - Samsung Galaxy A10 özellik ve fiyat karşılaştırması
BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 haftadır nakil işlemini yapamadıkları için hiçbir şekilde kullanmadığım internette ufak bir kesinti yapacaklarmış. Haber veriyorlar. Gel de sövme.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarımda sabit hat olmadığı için tethering ile telefonun internetini kullanıyorum. Ama PC interneti çok fazla kullanıyor. Linux üzerinde internet kullanımını kısıtlayacak, kullanım miktarını takip etmemi sağlayacak bir program var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Linux Thunar dosya yöneticisinde sağ tık menüsünde "Terminali burada aç" komutu var. Benim ise bulunduğum klasörü root yetkisiyle açmaya ihtiyacım vardı. Bunu yapmak için
1-) Herhangi bir klasörde üst menü deki "Düzenle-> Özelleştirilmiş eylemleri yapılandır..."
2-)Yeni bir tane ekleyip komut kısmın pkexec thunar %f
3-) Ad, tanım ve simge kısmını istediğiniz resmi ve metni yazabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TT'nin altyapı çekmediği için internetsiz kaldığım günlerde bir tokatta Turkcell'den. 6 saat nedir ya? Saatli bomba mı bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux için çevrimdışı İngilizce - Türkçe sözlük arıyorum. Öneriniz var mı?

Çözüm : Çağatay Çebi nin Java Sözlük programı istediğim işi gördü. Java tabanlı olması sebebiyle cross platform olarak çalışıyor. http://www.cagataycebi.com/projects/index.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap