İstediğiniz metni arkaplana gömen sysinternals yazılımı. Sticky note tarzı yazılımlar Windows+D ile masaüstüne dönünce gizlendiği ve görev çubuğunda göründüğü için rahatsız ediyor. Bunun haricinde sistem bilgilerini de gösterebiliyor.
https://learn.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/bginfo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google: Kanka güvenlik kodunun son hanesini bi daha söylesene. Yanlış anlama güvenlik için tamamen 😀

https://twitter.com/javinpaul/status/1576497665075863553?s=46&t=goxFPwKd1H3aAFiGs7m2mg

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Programlama mantığını göstermek için seçilen dil Pascal. Python ve ya Visual Basic varken artık ölü olan bir dil kullanılma sebebini anlamıyorum. Sırf derleyicisini kurup çalıştırabilmek için iki saat uğraştım. Dev-Pascal saçma sapan hatalar verdi. Sonrasın da çağ dışı bir arayüz ile baş başa kaldık. C ve ya C++ bile daha mantıklı geliyor böyle noktalarda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14
 • MH. @mhcycle

  bizimde hoca pascal öğretiyordu. diğer derslerdeki hocalar gibi birşeyler ezberliyorlar ömürlerinin sonunda kadar onunla devam. birde slaytçılar var tabi

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bu noktada dil çok fark etmiyor, giriş için. Çünkü temelde aynı, C++ veya C ile başlasanız fark ne olacak? Tek yapmanız gereken dilin kendine has özelliklerini öğrenmeniz olacaktır. Programlamanın temeli hepsinde aynı: Giriş-İşlem-Çıkış, temel veri tipleri, dört ana program denetim deyimi ve yordam çağırma.
  Geriye kalan kısmı, nesne tabanlı ise ona has düzenler, girdi-çıktı komutları, operatörler ve komut yazım kuralları oluyor.
  Daha sonra yapmanız gereken ise işe en uygun programlama dilini seçmek kalıyor.

 • Suicide @suicide

  Python ve VB e gore cok daha anlasilir ve kolay bir notasyonu var pascal in. derleyicinin eski olması, her seyi bedavadan tamamlamasi da yeni ogrenirken avantaj. turbo pascal gayet kolay kuruluyor, onu vermemesi sacma olmus ama ben de sıfırdan basladigim siniflarda pascal i tercih ediyorum.

 • kei @kei

  bize okulda C öğretilmişti. bu bize arduino için yararlı olmuştu. başka üniversiteye geçtiğimde programlama olarak sadece matlab gösterildi. öğrenciler arduino bile bilmiyor sadece kendisi öğrenen öğreniyor.

Sabah bilgisayarı açınca Spotify hesap girmemi isteyince şaşırmıştım. Paşam keyfine göre uygulama kurmakla kalmıyor birde uygulamayı başlangıca ekliyor.

https://www.technopat.net/2022/09/30/spotify-istemsizce-windows-sistemlere-otomatik-olarak-yukleniyor/

Spotify, İstemsizce Windows Sistemlere Otomatik Olarak Yükleniyor

Spotify, birçok kullanıcı tarafından gelen raporlara bakılırsa Windows 10 ve Windows 11 sistemlere uyarı yapılmadan otomatik olarak yükleniyor. Bunun
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

SEC ceza kesmiş ama söz konusu memurlar eminim rütbe almışlardır. Bir tanesi de şu an İBB de danışman olarak çalışıyor. 23 milyon dolarlık bir rüşvet olayı. Acaba ne kadarını Türkler yedi?

https://twitter.com/baskindev/status/1575413718657146880?s=46&t=WDx98vXqR5oeRi184iptPw

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23

5000 TL ye kadar sistem önerileriniz var mı acaba? İş yerinde ön muhasebe işi için kullanılacak. Oyun işi yok.
Şöyle bir şey var. Sizce nasıl bunun haricinde öneriniz var mı?
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-caspian-apu-athlon-3000g-8gb-240gb-sata-ssd-p-37334

Sinerji Caspian APU Athlon 3000G 8GB 240GB SATA SSD

Sinerji Caspian APU Athlon 3000G 8GB 240GB SATA SSD fiyatı ve teknik özellikleri için hemen Sinerji Bilgisayar'a gelin ve en iyi fiyatlar ile sahip olun
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iOS 16 da fotoğraftan metin seçme özelliğini kaldırmışlar bazı modellerde. Bende iPhone SE 2020 var. iOS 15 te olan özelliği sonraki sürümde kaldırmak için ne gibi bir sebepleri var acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugin Asus AIO PC ye SSD yükseltmesi yaptım. PC yi sökmeden önce yarım saat düzgün bi yıldız tornavida aradım. Sonunda bir yerden bulup geldim ama sökecek vida bulamadım 😀 Bende PC nin ayağını söktüm ama hiçbir işe yaramadı. Sonra bu videoyu buldum. Gerçekten çok iyi iş çıkarmışlar. Tek bir vida dahi sökmeden hem RAM hemde SSD yükseltmesi yapılabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qr0ip2RkldM

Disassembling an Asus A6421 All in One PC to replace the Hard Drive with a SSD,...

Merhaba bu videomuzda Disassembling an Asus A6421 All in One PC to replace the Hard Drive with a SSD and RAM Upgrades konusunu anlatacağız. Asus A6421 All ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bill Gates insanlığı 5G aracılığıyla kontrol edeceği çipler için reklam filmi yayınladı.

Şaka bir yana bu tarz çipler akıllı saatlerden çok daha faydalı olur. Elektronik cihazların kontrolleri, onlardan geri bildirim almak hayatı çok kolaylaştırır. Beyin bu girdileri işlemenin bir yolunu bulur sonuçta.

https://twitter.com/techamazing/status/1570908091771932673?s=46&t=yYja6_rBHadyV7xOsJyW3A

BeğenFavori PaylaşYorum yap