Github üzerinde olan bir uygulamayı Manjaro/Arch üzerinde nasıl kurabilirim acaba?
git clone https://github.com/linuxdeepin/deepin-appstore ile alabiliyorum dosyayı. Ama içinde terminali açıp make komutunu verdiğimde derlemiyor.

https://github.com/linuxdeepin/deepin-appstore

linuxdeepin/deepin-appstore

App Store for Deepin. Contribute to linuxdeepin/deepin-appstore development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm #Deepin #Manjaro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 43

Manjaro Deepin denemek istiyorum. Ama offical olarak dağıtılmıyor. Community sürüm olunca ne değişiyor tam olarak? Sadece güncelleme mi yoksa başka farklar da var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WhatsApp'in mavi tik olayına takıldım. Neden kişiye özel olmuyor? Mesela yakın arkadaşlarım için açık olsun ama hemen cevap vermek istemediğim insanlar için kapalı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünya Halleri kapanmış. 🙁 Takip ettiğim en kaliteli haber sitesiydi. Clickbait ve aptal fotoğraf galerileri olmayınca değer verilmiyor demek ki.

https://www.dunyahalleri.com/hoscakalin/

Hoşçakalın - Dünya Halleri

Yaklaşık 5 yıldır dünyadaki gelişmeleri takip etmeye odaklanan Dünya Halleri sitesi, yayın hayatına bugün itibarıyla son veriyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pycharm'ı Snap olarak kurdum. Normalde 10 saniyede hazır olan program 1.5 dakikada kendine gelemedi. Sonra Firefox'u da oradan kurduğumu farkettim. Silip tar.gz olarak tekrar yükledim. Hız katlandı resmen.
Sonra neden böyle die araştırdım. Meğer Canonical'ın uydurması imiş snapd. Normalde linux sürümü olan programları zorla sanal makine üzerinde çalıştırıyor. Büyük saçmalamışlar. DH de SerdarS. nickli kullanıcının yorumu dikkatimi çekti.

Türkçe çevirileri hazırlarken kullandığım Poedit isimli bir uygulama var, yeni sürümü çıkmış indireyim dedim, uygulama normalde sadece 3mb filan deb paketli olanı. Tamı tamına 600 küsür mb dosya indirmiş ve uygulama Linux sürümü değil Windows sürümü olarak wine ile birlikte kurulmuş, uygulama üstüne satın al butonu gelmiş premium özellikler bilmem ne diyerek, sitemde kullandığım temayla hiç alakası olmayan bir temayla çalışıyor.

Normalde tıklar tıklamaz açılan uygulama 10 saniye bekledikten sonra açılıyor.. Ubuntu Snapd rezilliği tam olarak budur

https://forum.donanimhaber.com/ubuntu-bitmistir-topragi-bol-olsun-biterken-baskalarini-da-bitirecek--137396390

Ubuntu Bitmiştir Toprağı Bol Olsun (Biterken Başkalarını da Bitirecek) »...

Burada benim kadar Ubuntu savunucusu 'militan' yoktu bazı arkadaşlar biliyor, ben bile tahammül edemiyorum artık iyice işlerin suyu çıktı. Lin
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefon hafıza kartını görmemeye başladı. İçindeki dosyaları kurtarmak istiyorum. Baktığımda chkdsk bir yerde chkdsk önermişler bir yerde Recuva önermişler. Daha önce başına gelip verileri kurtarabilen oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç ay önce yetersiz müzik arşivi ve kalitesiz ses yüzünden Spotify aboneliğimi iptal etmiştim. Youtube Müzik ilaç gibi geldi. Masaüstünde kurcalarken bir listeyi olduğu gibi kendi oluşturduğum listeye ekleme özelliği süper olmuş. Böylece Spotify da 2000 e yakın müziği burada eklemek iki günlük iş sadece.

#youtubepremium #YouTube

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26

Şu iki speakerı buffer kullanmadan pc ye bağlamanın bir yolu var mı acaba? Doğrudan ses çıkışına bağlayınca çok düşük ses geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hoparlörün kontrol kumandası arızalandı. Bende kesip düz bağlayayım dedim.
1-) Kırmızı, beyaz ve çıplak bakır kabloyu eşleştirip bağladım.
2-)Yeşil ve mavi kabloyu birbirine bağladım böyle düzgün ses alabiliyorum.
3-) Mor renkli kabloyu açıkta bıraktım. Hangi kabloya değerse sesi kesiyor.
Bu şekilde ses alabliyorum. Ama her 5 saniyede bir elektrik sesi geliyor.
Ses : https://drive.google.com/file/d/1RfX8gAx7eM3LuteRk3r8cfykHBIpRKON/view?usp=sharing

Anahtarın üzerinde üç tane direnç var. Onlar olmadığı için mi böyle ses geliyor acaba? Başka türlü nasıl bağlayabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap