Samsung Galaxy S7 Edge - İnceleme - Deneyim

Samsung Galaxy S7 Edge - İnceleme - Deneyim

 

Merhaba arkadaşlar,

 

Yaklaşık 5-6 aydır harcore olarak kullanmakta olduğum S7 edge hakkındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.
S7 edge model telefondan önce S7 model telefon kullanıyorudm. S7 kullanırken büyük ekranlı telefonlar pek kullanılabilir gelmiyordu fakat arkadaşlarımın da baskısıyla S7 Edge ye geçtim. İyiki de geçmişim.

 

Herşeyden önce fiyatı çoğu kişiye yüksek gelebilir. Çünkü bu telefonun çıkış fiyatıyla şuan 2-3 tane amiral gemisi alabilirsiniz 😀

 

Kimine göre performansı tartışılabilir. taçviz arayüzü var kasıyor donuyor vs gibi bilinç altına yerleşmiş terimler kullanabilirsiniz fakat cihaz hiçte öyle değil.

 

Android nugatı beklediğimiz şu günlerde (15-25 ocak arası dağıtımı başlıyor)  cihazımda 1 aralık 2016 güvenlik yaması düzeyi var. Yani yayınlanan en son güncelleme.

 

Edge ekranı ve always on özelliklerini tamamen kapattım. Kullanmıyorum. Anlatıldığı gibi pek kullanılabilir şeyler değil. Özellikle edge ekran özelliği açıldığında uygulamalarda yanlışlıkla dokunup şaapabiliyorsunuz 😀 can sıkıcı. Always on ise iyi bir özellik ama mantık hatası var 😀

Mesela bildirimlerin içini zaten göremiyoruz. Always on da zaten 3 msj geldi 1 arayan var gibi uyarılar çıkıyor. E zaten bunu gördüğümde ekranı mecbur açıyorum 😀 Yani mesaj geldiğinide zaten bildirim ledi yanıyor ve ekranı açıyoruz. Ama always on açık 3 mesaj yazıyor hem bu always on şarj yiyor hemde ekranı yine açıyorum 😀 Anlıyacağınız pile bir katkısı yok. Daha fazla sömürüyorsunuz bana göre. Bu yüzden kapat abi edge ekranı ve always onu... Hop ekstra 12 saatte %10-%15 pil 😀

 

Always on son güncellemeler ile fotoğraf ve renkli arkaplanlar atayabiliyorsunuz.

 

Telefon çoğu telefonda olduğu gibi kapaksız \ kılıfsız kullanmak yürek ister. Çok kayıyor. Keşke şu yan çerçeveler hafiften tırrrr tıklı olsaymış.

 

Telefonda stabilite problemi yok. Göçen çöken birşey olmadı hiç.

 

Telefon ilk günkü hızını koruyor. Bir yavaşlama söz konusu değil.

 

Telefon suya karşı dayanıklı fakat hoparlöre su kaçtığında ve müzik yada arama geldiğinde cızırtı yaparsa şaşırmayın. Bu nedenle her su deneyiminden sonra saç kurutma makinesiyle kurulayın derim.

 

Aynı şey şarj soketi içinde geçerli. Zaten ıslak olduğunda soketin içerisinde bulunan nem algılayıcı donanım sizi uyarıyor ve telefon şarj etmiyor. Taki bu soket kuruyana kadar.

 

Telefonun ön kamerası en iyilerden biri fakat bir eksiği var bence. Yanlardan çok basık görüntü alıyorsunuz. Yani biraz yüzleri oval gösteriyor. Bu da canınızı sıkabilir.

 

Telefonu hiç düşürmedim ama düşürenlerin ekranı yada arka tarafı çabucak kırılıyor.

 

Kulaklığı iş görür ama bass bekleyenleri hüsrana uğratabilir. Özellikle iphoneda müzik dinlediyseniz ses seviyesi biraz aşağıda.

 

Telefon pil ömrü çok iyi. Eğerki çok fazla ne idüğü belirsiz uygulama kullanmıyorsanız sabah 6 da aldığınız telefon akşam 8-9 u görürsünüz. Tabi bu süre karışık. Oyun oynama youtube video izleme sosyal medyaya bakma gibi değerler ile. Çok zorlarsanız 4-5aatte belki bitirebilirsiniz 😀

 

Telefon hoparlör ses seviyesi orta. Fakat keşke power butonlarının o tarafta iki tane olsaymış demeden edemiyor insan.
Arka kamerası muazzam. Tripod ile çok şahane görüntüler elde edebilirsiniz. Genişlikte çok iyi fakat LG G5 i gördükten sonra keşke o tarz birşey olsaymış dedim 😀

 

Gece çekimi mi? Rakip yok şuan. Fakat biraz daha farklı modlar olsaymış iyi olurdu.

 

Lazer odaklama yok? Nedeennnn? Bence olmalı.

 

Şarj olma süresi çok iyi 😀 iphone 7 1 kere tam şarj olurken siz hemen hemen 2-3 kere şarj edebilirsiniz 😀

 

VR ile film izlemeside keyifli.

 

Kılıfsız kullanırsanız sürekli biryerlere yanlışlıkla basabiliyorsunuz. Kılıf kullandığınızda ise kılıfın kalınlığına göre bu kötü durum azalıyor. Şeffas standar kılıf kullanıyorum ve bu durum nadir başıma geliyor.

 

Shealth başarılı. Sapıtması eskilere oranla bayağı bir azalmış. Fakat artık yeni birşeylerinde eklenmesi lazım. (S8 için)

 

Not:

Yan çerçeveler mutlaka tırtıklı olmalı. Yada artık köşeye bir yere ip bağlayabilelim artık!

Note 7 yokluğunda alınabilecek bir cihaz. (S7 ve S7 Edge)

Fiyatı pahalı olabilir fakat fiyatını hakediyor bence.

Ürün çıkalı çok oldu bu nedenle operatörlerden şuan için alınmazç

Note 5 yerine mutlaka S7 ve S7 edge alınmalı.

Kulaklık daha kaliteli olabilir.
Stereo hoparlör'ü artık keşfet şamuşunggg...

Pişman olmassınız 😀

Kaynak:

http://firatduran.com/samsung-galaxy-s7-edge-inceleme-deneyim/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Samsung telefonların ekranları gereksiz pahalı. Hele ki Edge olanların. Mesala S7 Edge'nin ekranı 1.300 lira. Dolar yükseldiği için daha da artmış olabilir.

 • Barış Tolon @baristolon

  Şu anda cihazın fiyatı resmi teknolojik marketlerde 3299 TL. İnternette Samsung Türkiye Garantili olarak 3000 TL civarlarında alabiliyorsunuz. Siz bu fiyata diğer markalardan 2-3 tane amiral gemisi nasıl alacaksınız ? İmkan yok buna.

 • Fırat @godknowsus

  Ahh ahh bende aynı dönemlerde note 5 aldım. Aklım hep s7 edge de idi ancak aradaki fiyat farkı 1200 TL gibi biseydi. Neyse ki memnunum note 5imden ama s7 edge hala icimde bir ukde😔

 • omerfsavas @omerfsavas

  Note 7 olaylarından sebep S7 Edge aldım bende. Dediklerine hemen hemen katılıyorum fakat Edge ve Always On özellikleri ile ilgili şahsi görüşüm şu şekilde. Edge ekran başlarda zorluyor ama alışıyorsunuz. Yandan çıkan panelin ise tasarımsal güzellikten başka pek bir artısı yok gibi. Çünkü aynı şeyleri ana ekrana ek bir sayfaya koyarakta yapılabilir. Fakat ben kullanmayı seviyorum, bana ölüm kalım meselesi olmasa da bir kolaylık sağladığını söyleyebilirim. Always On özelliğinin ise benim için en güzel yanı saati önceden Nokia cihazlarda olduğu gibi direkt görebilmem. Önceki telefonumda durmadan ekranı aç saate bak falan gereksiz bir takıntı oluşturuyordu. Baktığım saati unutabiliyordum sırf takıntı için baktığımdan 🙂 Ama bu özellik benim için güzel oldu. Ders çalışırken kenardan telefonun saatine bakıyorum ve dersime geri dönüyorum gibi mesela. Sonuç olarak bende uzun süreli bir kullanıma sahip değilim incelemen güzel olmuş, sağolasın 🙂

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler