Tp-Link Vr600 modem kullanıyorum. Usb2.0 olduğundan,ve trafiğe çok müdahale edemiyorum arayuzden vs vs..yeni bir modem almaya karar verdim. Öneriniz var mi? Vr600 router olarak kullanicam. Fiyat limitim yok.

İstediklerim:
Vdsl2 (turknet 100mbps hat var)
Usb en az 3.0 olmalı
Trafiğe kolay müdahale edebilmeliyim. Cihazları sınırlama, oyunlara öncelik verme vs.
En az Ac destekli olmalı. Wifi6 yok galiba modem olarak.

Amaç:
Oyun oynarken, yayın yaparken diğer cihazlari sinirlamak.
Router ile tvye ağı açmak. Takacağım harici disk yada usb den kaliteli/boyutlari yuksek filmleri izlemek.

#ModemTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • MrMetalHead @mrmetalhead

  Bende bu var: https://www.asus.com/Networking/DSL-AC55U/ oyle cok bir ayar yapmadim, sadece MAC Filter actim, 2.4Ghz i kapattim ve 5Ghz de SSID gizli seklilde kullaniyorum. Tek eksigi sanirim USB3.0. Asus ta var USB3.0 olan modeller ama TR fiyatlarini bilemiyorum.

  Fikir olsun diye yazdim, oncesinde bir tane TPLink vardi, surekli Wifi de cokmeler oluyordu, buna gecince eser kalmadi. Zaten 5Ghz kullananda yok cevremde 🙂

 • ad33p @ad33p

  Bu modem olarak kalsın yerine güçlü bir router alsanız daha iyi olabilir. Routerların özellikleri ve performansları modem özelliklilerden genelde daha iyi olur. Dhcp ile ip dağıtma kısıtlama işini de devredersiniz routera.

Hangi bankalar erteleme yapti? Kredi ve kredi kartı dahil mi? Birde konut ve diğer htiyac kredisini banka otomatik mi öteliyor yoksa biz mi muracaat etcez. Bilgisi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Sosyal medyada öyle bir hava yaratıldı ki sanki virüsü bu sağlık sorunu olan yada 65 yaş üstü amcalar yaymış. Arkadaş insanlarla alay etmeyi bırakın, rencide etmeyi bırakın. Madem insanlık yapıyorsun ne diye kameraya kaydedip sosyal medyada paylaşıyorsunuz. Evet adamla riskli ama virüs bulaşırsa adam için ölümcül. Virüs sende de olabilir! Virüs herkeste olabilir bebeği, genci, yaşlısı yok! Sanki yaşlı teyze,amcalar taşıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Merhaba arkadaşlar,

Elektrik kablosu hakkında ne önerirsiniz?
Kablo uzunluğu 30 metre+ olacak.
Bağlanacak cihazlar:
Bilgisayar (Üst seviye oyuncu bilgisayarı 9900k + RTX 2070 vs)
Gerektiğinde UFO yada Yaz aylarında vantilatör
Televizyon. (Oled yada Qled 55"-65" birşey olacak)
Ses sistemi
Telefon, saat vs şarj ihtiyacı

Bu yukarıdaki liste hepsi aynı anda kullanılacak diye hesap etseniz nasıl bir kablo/sistem önerirsiniz.

Nerede kullanılcak?
Evin bodrum katında oda yaptırdım. Hat çekme ile uğraşmak istemiyorum. Direk bu alacağım kabloyu vericem, evin bir odasından oraya. Ya da duruma göre 2 ayrı odadan buraya kablo çekicem ve kullanıcam.

Resim temsilidir. Resimdeki gibi de kullanabilirim. Yada tek prizli kabloyu odaya çekip çoklu priz bağlayabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Şöyle bir oda yaptirdim. Pc odasi, sinema odasi olacak. Zemin işini ne yapsam bilmiyorum. Hem ucuz olcak hem yerdeki soğuğu kesecek. Onerileriniz neler?

4mx3m alan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Kapiya dezenfektan geldi. Nasil cikar bu iz 🤣 kolonya +su + sünger denedim olmadi.
Mobilya vernikli.

Çözüm: kolonya döktüm yaktim. Düzeldi. İslak mendille de sildim simdi daha iyi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cepte 20 bine yakin para var. Bu parayla ne yapayim da gelir elde edeyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Kisa veya uzun vade farketmez)

Aklımda ki;
Bizim evde misafir eksik olmuyor. Bu nedenle inceleme yazılarımı video olarak yapmak isterdim ama olmadi. Benden çok kalan var evde 😂
Bizim bodrum kat var. Oraya duvar yaptirip bölmeyi dusunuyorum. Yani oda yapayim diyorum. 25m2 duvar yapilmasi lazim. Oda ölçüsü de 3metreye 5metre geliyor. Bir tane oled Tv alma planim var. Sağlam pc var zaten. Telefon güçlü. Ufak bir kamera alayim diyorum. Hem sessiz hem sakin ortam olacak. Sinema salonu, inceleme odasi, oyun odasi herşey icin kullanabilirim diye düşünüyorum. Elimde bir sürü kitap, ufak tefek teknolojik aletler var. Marketlerden ucuz urun alip, incelemeyi ve dağıtmayı dusunuyorum.

Sizin fikriniz ne?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • Alp @acpcore

  Eğitiminize harcayın, birikim yapın, riske girmeyerek uzun vadeli yatırım araçlarına yatırım yapabilirsiniz, 20binTL dediğiniz nakit oldukça ufak bir tutar olduğu için, girişim yapın veya farklı bir öneri getiremeyeceğim. Yaklaşık 3500usd, 3000euro eder, İlla harcama yapmak istiyorsanız, bu para ile (virüsün azaldığı durumda) özellikle görmediğiniz ülkeleri görmek için kullanabilirsiniz. Emin olun hem eğlenirsiniz hem de size çok şey katar. Saydığınız şeyler emin olun 20bin tl ile yapılacak işler değil. Youtube çöplük ürün videosu incelemeleri ile dolu, kimse 10 kuruşluk şey için 5dk harcayıp izlemez.

 • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

  abd borsa'sı derim teknoloji hisselerine bakabilirsin. bir alternatif çözüm daha var tacirler yatırımın hisse ağırlıklı fonu var. adını unuttum bir yılda %130 kar yaptırdı. TEFAS'dan bakabilrsin. Yapı kredi'nin abd yabancı hisse fonu var onunda performansı diğer yabancı hisse fonlarından daha iyi performans göstermiş. Türkiye borsa'sı içinde şunu söyleyebilirim, temettü veren hisselere bakmanızı öneririm. Örnek olarak eczyt. Geçen yıl ALKIM kimya, 20Tl'deydi bu sene ise 50 tl y-oldu nerden baksanız bir yılda %150 yaptı. Bir çok hisse söylenebilir. TOASO ( tofaş oto sanayi ) 2019 Ağustos-Eylül aylarında 16,30Tl ye kadar geriledi şuan en yüksek 28 üzeri yaptı, Şuan k ifiyatı 24 Tl , olumsuz havalardan corona virsüü derken Borsa Istanbul'daki srt satışlardan dolayı bu seviyeye indi. Hedef fiyatı 35TL'dir