Turknet bildiğimiz gibi 😂

Arkadaş engelli hakkından yararlanıyor. Belki ona özel de olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Prıme 40 paket kullanıyorum. Youtube, insta, whatsapp, face kotadan gitmiyor, bunlar sınırsız. 162tl.
Taahhüt bu ay bitecek. Telekom aradı 50gb internet 203 liraya 12 ay taahhüt diyor ama sosyal medya yok. Adama durumu anlattım, böyle bir tarifemiz yok diyor.
Siteye girip bakıyorum anasayfada hala var ancak yeni hat veya numara taşıyana var. Burada küfür ediyorum 😂
Acaba diyorum 1 aylığına hattı başka operatöre taşısam, sonraki ay telekom a tekrar taşıyabilirmiyim? Taşırsam geri dönünce hem daha ucuz hem de sosyal medyadan faydalanabiliyorum.

Kullandığım aynı paketi uygulama sunuyor ve fiyat 360Tl
Resimdeki fiyatın 2 katı.
Yani yeni gelene 165 tl, eskisine 360 tl 🥳

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu paraya sahip olup ta TR den ev alan enayidir. RöportajAdam 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu sene bir tv alma arayışı içersindeyim. En son 2011-12 yılında lg 43”tv almıştım, ozaman üst segmentti. 2018-19 da içindeki ledler önrünü tamamladı, açtım ve düzeltmeye çalıştım, tam oldu derken en son aşama paneli koyarken elimde kırıldı 😂 32” vestel tv var o günden beri. Film izlemek sıkıcı, panel parlak değil, günümüz teknolojileri pek yok, anca telefon bağlayıp video açıyorum.
Normal tv programlarını izlemiyorum, evdekiler vestele devam edebilir. Büyük çoğunluk torrent den indir izle. Yani aboneliklerle de pek işim yok ama desteklesin ekbette. Oled düşündüm ama yanma olayı kafa kurcalıyor, samsung oled baktım efsane birşey ama onda da hem yanma olabilir hemde panel elledikçe yamuluyormuş 😂 hb resimleri var, zigzag çizmiş panel.

- 4K filmler izlemek
- Airplay 2 desteği, iphone bağlamak için.
- Sesi 40m2 alan içinde yeterli olacak.
- Youtube, web tarayıcı da da içerik tüketebileceğim
- 55” maks. 30k civarı bütçe
- Pc bağlayabilirim, fifa, belki oyun ve film için
- Arada bahçeye çıkartıyorum, biraz da sağlam olmalı.

Fiyat önemli değil, aşırı üst seviye olmasına da gerek yok, üzmeyecek, keyif verecek bir tv. Yani 15k ya şunu aldım, gördüm ve güzel de diyebilirsiniz. Ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Tplink Wifi 7 ler de tanıtıldı, En iyi versiyonu min. 18k dan gelir heralde. Tek anlamadığım konu, yav şuna modem özelliği de ekleyin de uğraşmayalım. Ne olurdu vdsl koysan?
2.4ghz in hızı şuanki wifi 6ların 5ghz hızına eşit nerdeyse.

Wifi 6 lar TR de çıktı ama modem özellikli olan cihaz sayısı 2-3 tür en fazla.

Durumlar müsait olursa BE900 + Iphone 15 proya şimdiden göz kırpıyorum.

BE 900 wifi hızları:
BE24000
• 6 GHz: 11520 Mbps (802.11be)
• 5 GHz-1: 5760 Mbps (802.11be)
• 5 GHz-2: 5760 Mbps (802.11be)
• 2.4 GHz: 1376 Mbps (802.11be)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu artistin sesi niye değişik 😂
tuvaleti gelince ağlamalı miyav sesi çıkarıyor, ayağına bastım bir kere ağladı ve aynı sesi tuvalet için çıkartıyor.onun dışında miyavlamıyor bile.

Bir de 3-5 saat evde olmuyorum, ailemle birlikte oynuyor, eve girdiğim an, ilgilendiği birşey varsa bile bırakıp pırrr mırrr diye koşturup 1tur atıyor odada sonra yanıma geliyor.

Şu pırrrr brrr sesini çözemedim. İnternette aratınca gerzamanki gibi rüya tabirleri misal açıklama var.
Kedinir mırlıyorsa mutlu olduğu anlamına gelir, 3 parağraf böyle yazmış, son parağrafta da ama dikkatli olun bu ses her zaman mutlu olduğu anlamına da gelmez diyor yaprak sarması 😂

Arkadaşta da var kedi, onlarda bu mırrr pırrr brrr sesi yok, normal miyavlıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  Kimisi mırıldıyor kimisi yapmıyor. kimisi miyavlıyor kimisi sadece ağzını açıp kapatıyor. hepsi farklı. bir rahatsızlığı varsa da mırıldar. mırıltı ayak sallamak gibi bir refleks sanırım.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Her birinin kendine has kişiliği var tavrı var. Bir kedinin yaptığını diğer kedi yapmayabilir, çok normal. Dikkat etmeniz gereken her zaman yaptığı şeyleri yapmadığı zamanlar. O zaman bir derdi var demektir, veterinere göstermekte fayda olur.

Ben buradaki salaklığı hala çözemedim. Bir şey yaparken hiç mi düşünmüyorlar?
Bende evcil hayvan var diyelim 6 ayı geçecek, 10 ocakta çip taktırmaya gitsem takmayacak mı 😀
Ya da şubat ayında yolda köpek gördüm 3-5 yaşında ve sahiplenmek istiyorum çip takmayıp bana ceza mı kesecek? Efendim köpeğiniz 5 yaşında ocak öncesi çip taktırmanız lazımdı size ceza kesiyoruz? sebep?

Evcil hayvanı olanlar dikkat! Bu tarihe kadar yaptırmayanlar ceza ödeyecek...

Evcil hayvanı olan kişileri ilgilendiren çip taktırma işlemi için son tarih yaklaşıyor. Yasa gereği yıl sonuna kadar evcil hayvanına çip taktırmayan kişiler para cezası ödeyecek....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fullmoon @dolunay

  Olay şu: Evcil hayvanınıza birisi zarar verdi. Çipsizse kendi hayvanınız olduğunu 'iddia' ettiğinizde ceza ödeyeceksiniz. Sahipli hayvana zarar vermek, sahipsiz hayvana zarar vermekle aynı şey olmuyor.

  Yoksa tabi salaklık.

  Asıl amaç insanların çiplenmesinden önceki son geniş çaplı deneme. Cezasız olsa kimse yaptırmaz, haklı olarak, faydasız birşey (sadece veterinere ve çip ithalatçısına vs. faydası var).

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   şöyle faydası var, artık bir hayvanı alıp bir süre takılıp sonra sıkılıp ya da sorun yaşayıp sokağa salamayacaklar, çipinden kimin hayvanı olduğu bulunacak anında, sokak hayvanları meselesini çözecek mantıklı bir iş ama iyice yerleşip standartlaşması gerekiyor yoksa kısa vadede yine işe yaramaz

   insanlar zaten çipini cebinde taşıyor o konuda sıkıntıları yok

  • Fullmoon @dolunay

   @gurkan-atilgan Bu konuda çıkan 3. haberden sonra sokağa hayvan atacak kadar vicdansız kişiler o hayvanların ensesinden çipi kendileri çıkartmayı deneyerek atacaklar hayvancağızı. Yaşayarak göreceğiz.

   Çipin hayvan kaybolduğunda bulunması açısından faydası var. Ama zorunlu olması saçmalık (kişisel görüşümdür).

   Ceza kısmı denildiği gibi anlamsızca salakça, ilk gerektiğinde çip taktırırım, yeni aldım hayvanı derim, ceza falan olmaz.

   Benim dediğim eskiden araba mahallenin çok sevdiği sokak hayvanını öldürdüğünde birisi çıkıp o hayvan benimdi, o sahipli hayvandı diyebiliyordu, şimdi ya ceza ödeyecek ya da hayvan sahipsiz kalacak öyle durumda.

 • pegasus @pegasus

  ceza keserler mi bilmem fakat kullanılan ilaçlar hayvanınızın kimliğine işlemek zorundalar. yeni sahiplendiğiniz bir hayvanın herhangi bir yere kaydı olmayacağı için sorun olacağını sanmıyorum. çiplendiğinde yeni bir kimlik veriyorlar tarım ve orman bakanlığına bağlı. önceden bakanlığa bağlı değildi. bu yüzden de kayıtsız ilaç kullanımı zorlaşıyor. çipsiz hayvana tedavi uyguladığı tespit edilirse bu sefer veteriner sıkıntıya düşüyor. en azından bizim veterinerden böyle duydum. kağıt üstünde olması gereken fakat bizim topraklarda uygulandığında bir faydası olur mu görmek lazım. zaman alacaktır işe yaraması doğru uygulanırsa. çok basit bir işlem, açıkçası bunun için devletle falan papaz olmaya değmez. bizim kapımıza dayanırlar para diye.