Eski modem tplink Vr-600 v2.0
Yeni modem Asus Ax82U
Hat: 100/8 vdsl
Eski modem speed test ping 9-12 arası çıkıyordu son 1 aydır.
Yeni modemde 4-7 arası görüyorum 2-3 gündür.

Albion online sunucuları amerikada eski modem ping 160-200 arası geziyor. Yeni modem 110-140 arasında. Ping iki modemde de stabil. Yani bağlandığımda kaç ms varsa oyun içi 10-+ ms oynuyor.

Valorant eski modem 12-15 ms arasıydı, yeni modemde 7-10 arası stabil. Bazen 4-5 e bile iniyor.

Cs go da pek birşey farketmedi 10 ms indi sadece.

Asus: Veri transfer hızı 2401 Mbps.
Tplink: 866
Honor wifi 6 router: 2401
Yani 5400 diye satıyorlar ama çift band olduğu için yanıltıyorlar insanları 😂 Bende pek kurcalamadığım için yanıldım. Bi 3000-4000Mbps bekliyordum ama hayal kırıklığı.
Yani modem dışında sadece router alacak olsam honor wifi6 yeter. Aynı veri transfer hızına sahip. İncelemelerde hiçbir kanal/site bu hızlardan bahsetmiyor, aslında çok önemli bunlar, kablosuz cihazlar arası veri transferi daha hızlı hale geliyor. Atıyorum: wifi ac ile 60mb/s dosya gönderip alabiliyorsan wifi 6 2401hız ile 200-300 lere çıkıyor. Tabi kaynak cihazın hızı da önemli.
Mobil cihazdan bakıyorum: Oneplus 9 Pro

Şimdilik herşey güzel ve stabil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kısace: Butona Basılı tutuyorum çalışıyor, bırakıyorum kapanıyor.

Slink şu çoklu prizden var. 5-6 sene olmuştur galiba alalı. Çok fazla zorladım zamanında ve hakkını verdi ama fiyatları aşırı uçmuş.
Sorun şu kırmızı açma kapama tuşu bozulmuş, bastın mı tutmuyor. Bunu nasıl yaparım? Ya da içindeki kabloyu çipten söküp normal prize mi çevirsem? Usbleri iptal edip.

Kısace: Butona Basılı tutuyorum çalışıyor, bırakıyorum kapanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boşta 25, doluda 40 derece 🤯
İ7 12700K
Corsair H100x 2 fanlı
Şuan harici ekran kartı yok. Dahili.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

İtopya cumartesi verilen sipariş ilk iş günü geldi. İnşallah 1 hafta beklemeyiz diyodum 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 19

Piyasadaki araçların %70-80i böyle. Benim anlamadığım bunlara niye ceza verilmiyor?
Sahtecilik, Dolandırıcılık, Sahte belge düzenleme ne ararsan var.
Ekspertiz firmaları da ceza almalı, böyle 2 parça boya var başka birşey yok diyen de ceza almalı.
Düzgün tamir edersin, kaza yapmışındır herşeyi orjinale yakın yaparsın, airbagler çalışır, söylersin durumu vs ona eyvallah. Ama diğeri resmen adam öldürmeye teşebbüs.
https://youtu.be/6RzgxTjbGSc

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oneplus 9 Pro ve şakaları 😂
Bahçede oturuyorum gelen bildirime bak.
Cepte ekran kapalı duruyo, kurcalasam neyse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kan değerlerim aşırı normal. Ne eksik ne fazla. Senede 1-2 kere hasta olurum en fazla, soğuk ortamları severim. Sıcağa hiç gelemiyorum. Dengesiz beslenirim, ama her yiyecekten tüketirim. Tek sıkıntı uyku. Sürekli yorgun uyanıyorum.
Vitamintakviyesi de almak istiyorum, ne önerirsiniz? Böyle fark ettirecek bir marka var mı? Supradyn kullandım da birşey anlamadım 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23

Şunu yapsınlar bu ülkenin döviz sorunu kalmaz.
Şehirler arası gemi niye yok acaba bizde? İstanbuldan çıkıp Rizeye kadar niye gemiyle gidilmiyor? Ve bunu turizm için niye kullanmıyorlar acaba? 3-5 tane şehirde duracak orada tur vs düzenleyecek. Bu sayede turizm İstanbul ve Antalya dışında da diğer yerlerde hızlıca büyüyecek + işsizlik sorunu azalacak + bir müddet sonra şehirler arası göç dönemi başlayacak. Tabi kaba taslak böyle.

- Tren, karayolu gibi alt yapıya gerek yok.
- İstanbula göç engellenebilir hatta istanbuldan millet gitmeye başlar
- Geminin uğrak yerlerinde ekonomi gelişir, eğitim seviyesi artar.
- Bu bölgelerin turizmi gelişir.
- Ulaşım rahatlayabilir.
- Turistik ve normal olarak seyahat şart.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20
 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Hocam kafa dinlenecek yer bir Sinop kaldı yapma 😀

 • Haydar8999 @haydar8999

  Türkler denizci bir millet felan değil yunan değiliz biz

 • Haydar8999 @haydar8999

  Yunanlara bakarsanız aşırı iyi bir deniz ulaşım sistemleri var her adalarına anakaralarina

 • Alim Bozkayalar @sqn

  gemiyle göçü nasıl azaltacağının bağlantısını kuramadım. 20 sene önce benzer bir fikir benim de aklımda vardı; istanbul - izmir - ankara arası dümdüz çizgiyle birleştirilmeli, hatta arasına hızlı tren hattı yapılmalı, vatandaşlar 1 saatte istanbul'dan izmir'e ulaşabilmeli, ancak bu sayede istanbul'un yoğunluğu azaltılır. 50 sene önce de en büyük şehirler bunlardı, 1970lerde yapılmış olsaydı şimdi sadece bakımlarla yollar geliştirilir, genişletilir, şehirler bu yolların çevresine kurulur, istanbul bu kadar talep merkezi olmazdı. sırf osmangazi köprüsüyle bursa'nın ne kadar büyüdüğünü düşünün.

  • Fırat Duran @firat_duran

   Şimdi ben istanbulda otelde çalışıyorum, bu bölgede trafik uçtu, hergün kavga gürültü, kiralar uçtu gitti, ürünler hep turistik fiyat.
   Bilsem ki trabzonda, rizede avrupalı turist var, yada yabancı turist var giderim oraya. Kira az ödersin, yiyecek içeçek ücretin de az olur misss.
   Herkes sıkışmış Fatih, Kadıköy, Beşiktaş, Beyoğlu arasına. Herşey burada dönüyor.Atıyorum Gece nüfusa bakıyorsun 1milyon, gündüz bakıyorsun 10 milyon. Bu bölgelere yeni yapı, otel, vs ruhsatı vermeyeceksin! Adam köyünden kalkıp çalışmaya istanbula geleceğine diğer bölgelere gider.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @firat_duran ben de 15 senedir istanbul'dayım, zira ülkenin en iyi üniversitelerinden biri buradaydı, hatta dengi bile yoktu memleketime daha yakın. dolayısıyla üniversite için geldim, sonra iş hayatına burada atıldım ve hala buradayım. pandemide fırsatını bulup canım Egeme kaçtım ama yine geri çağırdılar. aldığım paranın yarısını Ege kıyılarında verseler bir an düşünmem diyorum yıllardır. yine de bahsettiklerinin çözümü gemi yolculuğu değil. otel ruhsatı vermeyeceksin doğru, üniversiteleri dağıtacaksın hatta, üstüne istanbul vergisi getireceksin, belki ancak o zaman firmalar durup düşünür. hatta hiç bu kadar girme, en az yük oluşturacak çözümü veriyorum: "çalışanın mesaisi evden çıkınca başlar ve eve girdiğinde biter" diye yasa çıkarıp 6 ay boyunca takibini sağlayacaksın, şirketler işe yeni eleman alırken yol süresini soracak, emin ol bu boğuculuğun %90'ını temizler bu yasa. trafik kaosu, kaos stresi, stres sinirliliği, sinirlilik kuralsızlığı yaratıyor, trafiği çözen sorunların çoğunu çözer.

  • Fırat Duran @firat_duran

   @sqn Gemiye takılma, gemi sadece turistik ve yolcu taşımacılığı için. Samsuna hergün 300-500 turist gitmiyordur. Gemilerle bu sayı artar, o bölgede yeni iş sahaları devreye girer. Örneğin İstanbul Cruise gemilerini boşa beklemiyor. Hepsi zengin insan ve bir geliyorlar 500-1000-3000 kişi birden. Bunların ayda bir samsuna orduya, rizeye gittiğini düşün.