Hepimizin çocukluğunda mutlaka oynadığı Tetris'in tarihçesi hakkında güzel bir yazı. Oyunu yapan Alexey Pajitnov, oyunu Sovyetler Birliği'nden (SSCB) çıkarmakta bayağı zorlanmış. Sovyetler Birliği dağılınca oyunun hakları da bir nevi devlet kurumu olan Electronorgtechnica'dan geri almışlar ve "The Tetris Company" şirketini kurmuşlar. İlgili arkadaşların okumasını tavsiye ederim.

Tetris'in dünya şampiyonası olduğunu da öğrendim: https://www.youtube.com/watch?v=L_UPHsGR6fM

Yazı: https://edition.cnn.com/style/article/tetris-video-game-history/index.html

#Tetris #Oyun #OyunTarihi #SovyetlerBirliği

Tetris: The Soviet 'mind game' that took over the world

When Russian software engineer Alexey Pajitnov designed Tetris to test a new computer in 1984, he had no idea the simple puzzle would change his life -- and gaming -- forever.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

VPN gerek ama lig maçları bedava deniyor abd ye özel açılmış...
https://www.beinsports.com/us/turkish-super-league/

Turkish Super League: Standings, Table, Schedule, Scores and More - beIN SPORTS

Watch the Turkish Super Lig live on beIN SPORTS TV or streaming and see matches featuring Galatasaray, Besiktas, Fenerbahce and all your favorite Turkish teams. Plus scores, tables, standings, and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

chrome da son surum ile tabların altında site bilgisi baloncuğu çıkıyor,hangi syardan kapanır bu illet etti beni

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Youtube videolarını otomatik ses olarak indiren #podcast yazılımı arıyorum #android için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3-5 farklı anlatımı olan 30 saniyelik çöp adam da olabilicek bir olay için ücretli #grafik #Animasyon yapan birini arıyorum ilgilenen varmı acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar BTCturk den bitcoin alışı yapabiliyor musunuz ? Yaklaşık 5-6 gündür banka ile alakalı sorunlarımız var diyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arduinoya meraklı olup saymaç kesmesi kullanmak isteyenler için iki güzel kaynak var merak edenler incelesin derim takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.Register Interrupt ne işime yarıcak derseniz hassas işlerinizde arduinonun kısıtlarına bağlı kalmadan kendi zamanlamalarınızı yapabilirsiniz.

https://arduinodiy.wordpress.com/2012/02/28/timer-interrupts/
Bu timer interruptlar için yazılımsal kesmeler konusu birde
donanımsal kesmeler var oda ;
https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/arduino/egitim/arduino-104/dis-kesmeler-external-interrupt
İki kaynakta her iki konuyu çok güzel açıklamış

Timer interrupts

This article will discuss AVR and Arduino timers and how to use them in Arduino projects or custom AVR circuits. What is a timer? Like in real life, in microcontrollers a timer is something you set…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış doğal tuzun sağlığa etkisi çok fazla almak isteyenlere tavsiye ederim sitesi çok iyi çalışıyor ben n11 üzerinden almıştım
https://www.tuzlamba.com/tr/dogal-tuzlamba

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • fsh77 @fsh77

    ben burda isi ile yayılan tuzun iyonlasmasinin faydasından dem vurdum sadece sen bana uzun bir roman linki vermissin 😊 ayrıca tuz mağaralarında nefes için kalan ona insan var rahat etmeseler kalmazlar degilmi,saf tuz yerine dogal tuzu kullanın kimse doğal diye yiyin demiyor 😊 saf tuz sadece nacl içerir, en azından doğal olanda mineralde var neresi kötü rafine yerine bunu kullanın ,ayrıca iyonlaşma ile kullanılan tuzun faydasını araştır derim toptan sallama böyle.

Kütleçekimsel dalgalar ilk defa gözlemlendi

Einstein'ın 100 yıl önce öngördüğü uzay-zaman dalgalanması (Gravitational Waves) ilk defa gözlemlendi. Bilim dünyasını kökten değiştireceği söylenen bu gelişme tam olarak nedir? Bilim insanları neyi ölçtüler? Bu önemli gelişmenin bilime ve günlük hayatımıza yansımaları ne olacak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 171