hayırlı geceler . Bir arkadaşım elindeki bilgisayarları satıyor. Masaüstünü kendi topladı. Macbook u ise bir müşterisinden aldı.İlanlar aşağıda. ilginizi çekerse diye paylaşıyorum.

#Satılık

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-i7-gtx1070-12gb-ram-240gb-nvme-120gb-ssd-500gb-hdd-803143572/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-apple-macbook-pro-touch-bar-128-gb-ssd-i5-8-gb-ram-7-devir-786786869/detay

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gün önce aşağıdaki durumla vestel tv min arızalandığını belirtmiştim. Dün sabah yeniden açtığımda görüntü yoktu ve servisi aradım. Akşama yetişirse geleceklerini söylediler. Öğleden sonra tekrar açtım tv yi çalışıyor 🙂 Bir çok kez kapadım açtım ama sorun çıkarmadı. Servisi arayıp gelmemelerini söyledim. Şimdi ne zaman arızalanır yeniden diye bekliyoruz 🙂

https://teknoseyir.com/durum/1231255

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 sene önce vestel tv aldım. Pişman oldum ancak yine de kullandım. Biraz önce açtığımızda ses geldi ancak görüntü gelmedi. arkadan görüntünün oynadığını görebiliyorum ama karanlık. garantiden hallolur mu sizce? masraf mı açacak yoksa başıma?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

merhaba arkadaşlar.
sürat kargodan uzak durmama rağmen yine bir alışverişte kullanmak zorunda kaldım. normalde benim bulunduğum ilçede şubesi yok ve haftada 2 gün geliyorlar. şu anda da hepsiburada kargo takip sayfasında şöyle bir uyarı veriyor. en son bana kargo getirdiklerinde hem yanlış binaya girip hem de seni burada kimse tanımıyor şuradan gel al şeklinde emrivaki bir şekilde konuşmasıyla tartışmıştık. 😀 o yüzden mi gelmedi acaba dedim kendi kendime. ama netten aratınca kargonun kaybolmuş olma ihtimali varmış. hepsiburada çözer diye umuyorum. bakalım neler olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar Teknoseyir ahalisi.

Elimde Tplink Archer VR200 modem ile birlikte superonlineın verdiği emektar airties modem var. Bir aralar şifreyi TP linke girip ana modem olarak kullanmayı denedim ancak olmadı. Ben de çok uğraşmayıp Tp linki router olarak kullanmaya başladım.Telefonum Tplinke wifi ile bağlı. Bilgisayarı ise kablo ile TPlinke bağladım. İşte burada sorun oluşmaya başladı . bilgisayarımı ne zaman uykuya alsam ya da kapatsam wifi de İnternet kesiliyor. Netin yeniden gelmesi için ya Tp linke Reset atmak ya da bilgisayarı açmak zorunda kalıyorum. Ama bilgisayarı wifi ile bağlasam sorun olmuyor. Bilgisayar kapanıp açılınca etkisi olmuyor.

Aklıma gelen ayrıntıları yazdım. Mecbur değilim bilgisayarı kablo ile kullanmaya. Wifi ile kullanabilirim. Ama böyle bir sorunla karşılaşınca sormak istedim. Acaba fikri olan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • SonkaBonka @sonkabonka

  Her iki cihazda da DHCP server açık olabilir mi ? Bilgisayarı uykudan uyandırdığınızda "o alete ben IP vereceğim ülen" diye kavgaya tutuşuyor olabilirler.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Superonline firmasının verdiği modemin wifi özelliği devre dışı değilse ilk önce onu kapattın. Tplink cihazınızı fabrikya ayarlarına getirip, Dhcp modunda tekrar router olarak kurulumunu yapın. Eğer 2.4 veya 5 ghz bantlarından birini devre dışı bırakıyorsan, onu devre dışı bırakma. Sorun tekrar edecek mi kontrol et bakalım.

 • Mustafa Değerli @mdegerli

  yorumlar için teşekkürler. evet her iki cihazda açık kapatınca her türlü internet gidiyor. telefon wifiye bağlı değilken bilgisayarı kapadım ve wifiye bağlandım yine aynı şey oldu. iki cihazda da fabrika ayarlarına döndüm yine aynı şey oluyor.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   Tplink Archer'ın DHCP server'ını kapatın. Bırakın Airties modem cihazlara IP dağıtsın. Sorununuz büyük ihtimalle çözülecek.

  • Mustafa Değerli @mdegerli

   @sonkabonka tplink in DHCP sini kapatınca sadece tek bir cihaz wifi ip adresi alabildi, telefon ip alınıyor uyarısında takılı kaldı. ayrıca bilgisayarda kablodan ip alamadım. DHCP aktarımı diye bir seçenek daha vardı onunla da aynı şey oldu.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @mdegerli
   Cihazların arayüz adresi çakışıyor olabilir mi ?
   "192.168.1.1" genelde TP Link cihazların kullandığı adres.
   "192.168.2.1" adresi Airties cihazlarda sıkça kullanılıyor ama nadir de olsa "192.168.1.1" adresini kullanan modeller de var. Tam olarak kurulumu nasıl yaptınız bilemiyorum. TP Link'in IP adresini Airties'ın DHCP aralığında çekmeniz gerekiyor.
   Atıyorum, Airties modem 192.168.2.1 adresinden size yanıt veriyorsa DHCP aralığı 192.168.2.100 / 192.168.2.254 olmalı. O halde TP Link cihaza 192.168.2.2 / 192.168.2.254 aralığında bir adres atamanız gerekiyor. Yani, TP Link cihazına Airties modemin karşılık verebileceği bir statik IP vermeniz lazım ki zırt pırt DHCP'den adres talep etmesin ve bağlantıları kabul edebilsin.

  • Mustafa Değerli @mdegerli

   @sonkabonka açıkçası herhangi bir kurulum yapmadım router moduna geçtim taktım çalıştı. çakışma yok. airties 192.168.2.1 tp link 192.168.1.1

   Airties DHCP : 192.168.2.20 -254
   Tplink : 192.168.1.100 - 192.168.1.199 (fotodaki )

   Görüntüdekini değiştirmeye çalışıyorum "DHCP adres havuzu ağ ile aynı alt ağda olmak zorundadır " uyarısı alıyorum.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @mdegerli
   Hemen bir yukarıda cihazın IP adresini değiştirebilmeniz için seçenekler var. Oradan cihazın IP adresini 192.168.2.2 yapın ve DHCP'yi kapatıp yeniden deneyin.

  • Mustafa Değerli @mdegerli

   @sonkabonka bir kaç gündür pek ilgilenemedim ama deneyince wan ip ile lan ip aynı ip havuzunda olamaz diye bir uyarı verdi bende bıraktım denemeyi 🙂 ilginiz için teşekkürler. yoğunluktan yazamadım.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @mdegerli
   Rica ederim. Boş bir vaktinizde haber verin başka yöntemler deneyelim. İlla ki bir şekilde yaparız. 🙂

#Satılık #ikinciel
hayırlı akşamlar arkadaşlar elimde şöyle bir ürün var. ihtiyaç fazlası olduğu için satmayı düşünüyorum. Anker PowerDrive+ 2 . 7 aylık. gayet güzel şarj eder Quickcharge3.0 hızlı şarjı mevcut. herhangi bir sorunu yoktur. fiyat olarak 95tl diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap