Sokağımızın hemen aşağısındaki börekçi bugün virüs yüzünden vefat etmiş. Eşinin durumu da kötüye gittiği için yoğun bakıma almışlar. Dükkanı birkaç gün önce kapatmışlardı ama hiç aklıma böyle bir şey olabileceği gelmemişti. Oturduğum evin yaklaşık 100 m yakınına kadar ölüm gelmiş dünyadan haberimiz yok, eve tıkıldık kaldık. Komşum söyledi de haberimiz oldu.
Sokakta kimsenin ağzını bıçak açmıyor, herkes karşısındakine cüzzamlı gözüyle bakmaya başlar yarın. Bu olaylar başladığından beri dışarıdan yemek falan yemediğim için içim rahat ama ya çevredeki insanlara oradan da bir şekilde bana bulaştıysa ? Sonuçta mecbur markete gidip en kötü ihtimalle ekmek alıyorsunuz. Hemen yanında da bahsettiğim sariyer börekçisi var.
Olayların bu kadar büyüyeceğini bilsem eve makarna stoklayıp dış kapıyı da tahtayla çivilerdim. İnternette, televizyonda veya gazetede gördüğünüz, gerçekliğini sorguladığınız, inanmak istemediğiniz şeylerin hemen yanı başınızda cereyan etmesi inanılmaz korkutucu.
Herkes kendine dikkat etsin arkadaşlar. Ben geberip gideyim çok önemli değil ama acaba bana da virüs bulaştı mı, ailemdeki kişilere bulaştırdım mı diye evin içinde dört dönüyorum şu an.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
  • MrMetalHead @mrmetalhead

    Sakin ol, oncelikle bu karantinanin amaci virusun yayilimini uzun vadeye yaymak. Durdurmak degil. Elinde sonunda buyuk bir kitleye bulasacak zaten, sadece belirtileri takip edin ve gerektiginde hastaneye gidin. Virusun yavas yayilmasinin onemi su; sonucta hastanelerin mudehale edebilecegi hasta sayisi belli, zamanla hastalar iyilesiyor veya da malesef hayatlarini kaybediyorlar. Ancak sonuc olarak vaka sonuca ulasiyor, dusunsene bir 80 milyon insana ayni anda bulastigini, ulkedeki her turlu yapi coker, iyilesen hasta sayisida haliyle duser cunku kim mudahale edecek.Su an bile hastaneler anladigim kadariyla yetmiyor. O nedenle kendinizi virus bulasmasina hazirlayin, isallah bulasmaz ama sonucta bu olasiligi goz ardi etmemek lazim. Onemli olan bulastiginda size mudahale edecek saglik personeli ve gerekli sistemlerin olmasi, solunum cihazi gibi.

  • Lehimli At @at

    Olması gereken herkesin birbirine hastalıklı gibi bakması zaten.

  • Yetkin @tozyet

    Abartmayın. Size hastalık bulaşması öleceğiniz anlamına gelmiyor.

#AMD

Intel'in mobil kalesi de fethedilmiş. Ryzen 9 4900HS, 7nm üretim teknolojisinin avantajını da arkasına alarak rakiplerini evire çevire pataklamış resmen.
Intel, yonga tasarımı konusunda ne tür bir sır saklıyor da üretimi taşeron firmalara kaydırmıyor bilemiyorum ama böyle giderse elindeki şeyin pek de bir önemi kalmayacak gibi görünüyor. Kendi fabrikalarında daha 10nm boyutlarına bile inememişken rakipleriyle nasıl baş edebileceklerini düşünüyorlar akıl alır gibi değil gerçekten de. Git TSMC'ye, git Samsung'a üretsin sana. Ne diye inat ediyorsun ki ?

https://youtu.be/Y9JcW_LtXH8

AMD Ryzen 9 4900HS Review, Move Aside Intel, Your Days of Laptop Domination Are...

Join us on Patreon: https://www.patreon.com/hardwareunboxed Merch: http://crowdmade.com/hardwareunboxed Asus Zephyrus G14 - https://amzn.to/2xyY5gt Ryzen 9 4...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#silenthill
Sanırım artık gerçeklerle yüzleşmek gerekiyor. Yeni bir Silent Hill oyununu görmeye ömrüm yetmeyecek. Canın cehenneme konami...

https://twitter.com/getFANDOM/status/1242493500433678336?s=20

https://www.relyonhorror.com/latest-news/konami-claims-recent-silent-hill-rumors-are-false/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TheLastOfUs

Muhtemelen bu kanala denk gelmişsinizdir ama bir şekilde, ezkaza pas geçtiyseniz buyurun size amme hizmeti.
Troy Baker, yanına Nolan North'u da alarak kurmuş olduğu Retro Replay kanalında çok fena muhabbetler dönüyor. Uncharted ve The Last of Us için yaptıkları definitive playthroughlara kesinlikle bir göz atmanızda fayda var. Oynadıkları oyunlarda yer almış aktörleri konuk alıp yaptıkları sohbet, sahneleri çekerken başlarına gelenler ve senaryoya yaptıkları katkıları ilk ağızdan dinlemek gerçekten enteresan bir deneyim. Nolan North'un daha önce yer aldığı oyunların hiçbirini oynamamış olması ve video oyunlarıyla arasının hiç olmaması işe renk katan etmenlerden biri. Veriyorlar adamın eline joypadi, sonrası cümbüş. Numara mı yapıyor, rol mü kesiyor nedir... 🙂

Last of Us Part: II gelmeden önce ilk oyunun definitive playthrough serisine göz atmak için :
https://www.youtube.com/watch?v=BjsINAKreB0&list=PLeAoBVaD6aozN80rjIss28SHHlKf-mACx

The Last of Us | The Definitive Playthrough - Part 1 (ft Troy Baker, Nolan...

RETRO REPLAY continues to bring you playthrough's unlike anywhere else. And now for the first time ever, the man that brought Joel to life, Troy Baker, will ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap