Mahalledeki esnaftan sipariş verince Türknet ıslak mendiliyle geliyor ilginç bir reklam stratejisi 😂 #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bunlara para harcıyorlar. Duraklarda boy boy afişleri var birde mendili çıktı, ya altyapıya aban kardeşim altyapıya. 😀

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   Mecburlar abi sürdürülebilir olması için bir süre altyapı giden yerden para kazanmaları lazım TenGigabit'i bilirsin belki adam 180 daireli sitede 3 kişi Turknet kullanıyor gerisi superonline ve Telekom diyordu.

  • Realblue1 @realblue1

   Katılsam da reklam vermeyince gigafiber altyapı olan evde daha pahalıya 8 megabit türk telekom adsl bağlatıyor adamlar onu bildikleri için 😀

  • Orcun @orcun

   @mucahitkose Bunlar bekliyorlar ki millet bunlara gelsin vs. o iş öyle değil işte. Bak bizim mahallede 2 tane superonline saha elemanı var, vızır vızır dolanıyorlar broşür dağıtıyorlar işte mahallenize özel tarife vs. vs. yok şu bedava yok bunu da veriyoruz falan cezbediyorlar.

   Turknet ne yapıyor ? duvara asıyor '' MAHALLENİZDE GİGAFİBER '' yok şurada bilmemne burada bilmemne otobüs duraklarına asıyor ya gerek yok ki ? 2 tane eleman tut saha elemanı vızır vızır dolaştırt talep toplattır ? kapı kapı gezsinler size 1000 megabit verecez fiyat şu şu en iyi fiyat kampanyası vs. vs. diye o da yok.

   Tüketici olarak benim onlara gitmemi istiyorlar ama bu iş böyle değil. Ha başvurdum, yalan yok başvurduk. Benim 200 metre ötemdeki durakta afişi vardı mahallenizde gigafiber diye vs. sonuç ? aaa sizin mahallenizde yokmuş altyapı ama talebinizi aldık diyor. E iyi hoş ne yapacaz ? işte ben sana pdf ile belgeleri attım sen bunu çıktısını al işte kapı kapı gez doldur veya yöneticine ver o yapsın diyor. İşte bana pdften broşür atıyor bunu diyor bastır dağıt vs. yok sen uğraş sen yap et vs ya kardeşim ben türknet çalışanı mıyım ? dalga mı geçiyorsunuz ya ? 😀 Aylık o zaman bana 30 bin lira maaş bağla bu işi yapayım ? bu işi yapacağım da sonucunda eğer büyük talep olursa altyapı çekilirse belki bana 399 liraya 1 gbit hız verecek iyi güzel de kardeşim garantisi yok bunun ? bunların yani tüketiciye bakış açıları ve sistemleri toptan sıkıntı.

  • Tarık @xahve

   harcamaları normal çünkü 100 kişiden 95'i kapısında 1000 Mbit internet olduğunun farkında değil ve VDSL kullanıyor

  • Orcun @orcun

   @xahve https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1UlxI8T83yGQRNl1s6kQd7gO1bVG4d8_4& Bu gigafiber haritası. 81 ilin 9 tanesinde var. Bu 9 tane ilin de sadece sayılı ilçesinde var. İzmir de mesela 15 tane yerde var sadece. Nasıl olacak bu iş ? oran var orantı var yani, 100 kişi internet kullanıyorsa yarısından daha fazlası vdsl gigafiber'e orantılarsan 100 kişi içinde 5 kişi falandır her halde ?

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @orcun İşin o tarafı doğru abi ama işte herkes bizim gibi değil bizim millet marka algısına çok önem veriyor yani şimdi hiç bilmeyen adamın kapısına gitseler bile ulan bu herif dolandırıcı mı ne anlatıyor bu deyip kovarlar adamı 😀 o yüzden TurkNet'in markalaşması için her alanda reklam yapması bence çok normal.

   Altyapı başvuru işine gelince o iş tam saçmalık Eskişehir'de tek bir sokakta altyapı yok aynı şekil bana da öyle cevap veriyor yok bina yöneticisi var mı işte şöyle yaparsın şansın artar vs yav dur bakalım daha tek bir kişiye hizmet vermiyorsun şehirde ki sorduğum soru da ne zaman Eskişehir'e gelmeyi düşünüyorsunuz gibi bir şeydi saçma sapan soru soruyor onu geçtim bilmeyene boş yere ümit veriyor.

  • Orcun @orcun

   @mucahitkose Reklamı tabi ki yapsın ama talep yüksek arz yok, arzın olmadığı yerdede gereksiz talep yaratıyorlar ve kullanıcıyı vazgeçirtiyorlar. Bir ara olay oldu vatan 3080 li makineyi 20 bine satıyor muydu neydi ? ya tamam da heryerde mi 20 bin ? izmirde 1 mağazasında istanbulda birkaç yerde falandı o. 😀 Anında yediler bitirdiler zaten.

  • Tarık @xahve

   @orcun o haritanın yarısını ben yaptım 🙂 İstanbul'da 2 saat önce Zeytinburnu'daki evden geldim, Gigafiber var ama tüm komşular DSL abonesi.
   Bu reklamlar tamamen bölgesel, mesela Türknet Zeytinburnu ilçesinde %95'in üzerinde bir kapsamaya sahip, orada yaşayan 300.000 kişi var ama bunların neredeyse hiçbiri 1000 Mbit internetleri olduğunu bilmiyor. Türknet de ıslak mendil basıp dükkanlara ücretsiz vererek Gigafiberin reklamını çok ucuza tüm ilçeye yapıyor

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @orcun Katılıyorum, misal Superonline 2008 yılından beri fiber götürüyor ama bugün büyük şehirler hariç bir çok şehirde daha yoklar ama vatandaş Bilecik'ten Bolu'dan talep oluşturup bekliyor sonra yazıyor işte 3 yıl oldu form verdik diye forumlarda sövüyor e bu iş olmayacak duaya amin demek ama dediğin gibi gereksiz talep yaratacak şeyler yapıyorlar.

  • Tarık @xahve

   @mucahitkose Süperonline'ın 15 senedir döşüyorum dediğini Türknet 4 senede geçti, anca zengin evlerine çeksin Süperonline, halkın yaşadığı yerlere yok

  • Orcun @orcun

   @xahve Demek ki türknetin çok daha başka sıkıntıları var. Bakkal kafasıyla adamlar internet firması yönetiyorlar. 😀 Gitsinler tiviççilere yutubırlara sponsor olsunlar. 😀

  • Orcun @orcun

   @mucahitkose Bizim bütün mahallede superonline var mesela, herifler vızır vızır çalışıyorlar. Benim onlara geçmeme nedenin farklı bir durum ama adamlar durmuyor. 😀 Bir ara abone olup taahhüt verenlere tablet hediye ediliyordu. 😀

  • Tarık @xahve

   @orcun bakkal kafasındaki haliyle diğer tüm firmalardan ucuza 1000 MBit simetrik internet verip devlet destekli TT ve SO'dan daha çok altyapı döşüyorlar ama, demek ki Türknetin bakkal kafası diğerlerinden iyi

  • Orcun @orcun

   @xahve Sadece 1000 mgbit satsa ve bunu 399 liraya sağlasa süper. Ha ama 8 mgbite aynı para 16 mgbite aynı para o işte olmaz. Demek ki 8 mgbitlik adamdan çok para alıyor ki 399 liralık 1000 mgbitliği sübvanse edebiliyor. Daha çok peçete mendil ıslak mendil poşet otobüs durakalrına dahil heryere basabilir 1000 mgbiti. 😀

  • Tarık @xahve

   @orcun yahu size 8 Mbit interneti zorla satmıyorlar ki, bu tercih meselesi, istemeyen çıksın taahhüt yok.
   Aynı tepkiyi PPPoE şifresini bile vermeyen, router değişince MAC klonlamadan internete erişilemeyen, akşam saatlerinde uygumalara hız limitleri uygulayan, DNS değiştirilmesine izin vermeyen Süperonline için de bekliyorum.

  • Orcun @orcun

   @xahve Ondan diyorum işte bakkal kafasıyla yönettikleri için doğru düzgün yayılamıyorlar. Ellerindeki müşterilerinin acaba yüzde kaçı gigafiberlidir ? yüzde 10 mu ? 20 mi ? birsürü saçma sapan operatör var zaten bilmemnecell ocell bu cell market bile çıkartmış kendi adına internet şeyi manası yok.

  • Orcun @orcun

   @xahve Bana mesela 399 liraya 64 mgbit vereyim diyor. 😀 İnsanı salak yerine koyuyorlar, lafta ama işte aynı paraya 1000 mgbit var o da bulursan var. 😀

  • Tarık @xahve

   @orcun Türknet'e sadece İstanbul operatörü olarak bakmamız lazım, size şöyle bir örnek vereyim, benim çevremde Gigafiber kullanan 4-5 kişi var, bunlar İstanbul'un tamamen farklı yakalarında yaşıyorlar. Ayrıca bizim diğer eve Gigafiber geldi, bugün kutusunu gördüm, yani bana bile Gigafiber geldi desek yeridir. Ama çevremde kaç tane Süperonline fiber var ?? 1 tanecik, kaç tane TT fiber var, hiç yok.
   Yani siz İzmir ve ufak şehirlere bakınca yayılmıyor gibi görüyorsunuz doğru, ama İstanbul'da Türknet üstünlüğü aldı, özellikle aşırı kalabalık fakir halkın yaşadığı Avrupa yakasında 2 yılda büyük ilerleme sağladılar.

  • Tarık @xahve

   @orcun bak bunu bugün çektim 🙂 İstanbul'da bu kutuyu görmek için çok aramaya gerek yok, bir çok semtte var.

  • Orcun @orcun

   @xahve Kullananı elbet vardır da bizlere veremiyor sorun orada. Veremeyip boşuna reklam yapıyorlar. Mesela o haritada da bakıyorum istanbula bile tam olarak yayılamamışlar. Hadi istanbul ağırlıklı gidiyor diyelim koca ankarada bir keçiörende varlar. 😀 Türkiyenin en büyük 2. şehri ankara yok. İzmir gene daha yoğun mesela ama gene de çok az. İzmir türkiyenin en büyük 3. şehri, bornova da oturuyoruz ama bizim mahallede yok. 😀 Ki oturduğum mahallede kablonet var buraya 15 küsür sene önce döşemiş docsis altyapısı var, eskidi ama hala var. Ve 100 mgbit veriyor. E keza superonline döşemiş gene fiberi var. Türktelekomun hiperneti vardı vdsl ama onu da geçen güncellediler ekip geldi direkt fiber kutu takıldı daireye kadar fiberler çekildi. E bakıyoruz türknet yok. https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/yeni-musteri-kampanyalari/tum-yeni-musteri-kampanyalari?hiz=1000&siralama=fiyatArtan bunlardan birine geçicem veya https://gigaspeed.com.tr/paketler/fiber bu varmış tt altyapısını kullanıyormuş 600 liraya 1000 mgbit. Ha sıkıntı şu taahhüt var, onu bekliyorum 10. ay da bitecekmiş 189 lira ödüyorum şuan 100 mgbit'e çok kafam atarsa bozup geçicem. Ha olmazsa da mecbur bekleyeceğim. Ha türknet gelseydi ama yarın aboneliğini başlatırdım.

  • Tarık @xahve

   @orcun Tamam kabul ediyorum İstanbul dışında sadece o şehirlerde varız demek için varlar, 1-2 mahalleye götürmüşler sadece.
   Ama İstanbul çok büyük, ve İstanbul haritasına baktığınızda sadece kırmızı ile çizdiğim alanda yaşayan insanlar Türkiye'nin 10'da biridir. İzmir dediğiniz yer Türkiyenin sadece 18'de 1'i.
   Yani nüfüs açısından baktığınızda Türknet ev başına düşen birey sayısının çok fazla olduğu ilçelere öncelik veriyor ki daha çok aboneye ulaşsın.
   Ortada kalan boş kısım var ya işte orası Bağcılar ve Türknet 2024 sonuna kadar tüm bağcılar için Gigafiber çekecekmiş, yani orası da mavi olarak işaretlenecek yavaş yavaş.
   Sadece Bağcıların nüfusunun 710 bin olduğunu da belirtmek isterim 🙂

  • Realblue1 @realblue1

   @xahve Doğru hocam gaziosmanpaşadayım ben her apartmanda var gigafiber o yüzden dağıtıyorlar bu ıslak mendilleri. Ama wifi ağlarına bakınca gigafiberin router'ı Zyxel çok az çoğu ağın ismi türk telekom vodafonenet falan.

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @xahve Turknet SO'yu nasıl geçmiş daha geçen sene sonu 1 milyon homepass vardı SO'da 5 milyon olması lazım.

  • Orcun @orcun

   @xahve Valla güzel de bunlar işte bizim bornovadaki otobüs durağında gigafiber reklamına gerek yok o zaman, boşuna yapmasınlar. 😀

  • Tarık @xahve

   @mucahitkose Türknet geçen yıl 2 milyonu geçti bu yıl 3 milyon olur, İstanbul'da geçti

  • Tarık @xahve

   @mucahitkose ben bir yerde okumuştum ama hata olabilir emin değilim

 • Agah @agah

  turk.net bu yerel dükkanları kullanmak stratejisini bir süredir yapıyor. bizim evin orada da şarküterinin tezgahında turk.net broşürleri var, mahallenizde yüksek hızlı internet var hemen başvurun diye.

AGT Kuryenin teslimat sistemi hiç optimize değil sabah 9'dan beri yan monitörde haritadan takip ediyorum da 2 sokak üstteki eve teslimat yapıp bize uğramadan 5 km uzağa gidiyor sonra tekrar bizim buraya gelip tekrar uzağa gidiyor gelmişken bizimkini de ver? Hem akşama kadar bekletip hem fazla benzin yakarak doğa katliamı yapıyorlar. Kolay Gelsin sırayla gidip yakınlaşınca bize uğrayıp uzağa gidiyor gayet iyi işleyen bir sistemleri var.

#Amazon #agtkurye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AppleVisionPro İnceleme when?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

https://youtu.be/BxRvTy52RaA?t=2000
Apple vision barış özcan gerçek değil sana zarar veremez
Apple vision barış özcan:

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne vaat etti / Ne Sunuyor

Alışık olduğumuz bir #Apple başarısızlığı. Dış tarafa ekran koyup boşuna fiyatı arttırmanın iyi fikir olduğunu acaba hangi zeka küpü düşündü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Tuşlu telefondan dokunmatiğe geçince yaşanan marka patlaması otomobil sektöründe de yaşanıyor elektrik sayesinde her bütçeye göre her zevke göre araba üretilebiliyor premium zannedip tonla para bayıldığınız alman makaları nokia ve motorola'yla aynı kaderi paylaşacak 😀

#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozeba @ozeba

  Tam olarak aynısı olmayabilir. Şimdilik dışarıdan bakınca öyle görünse de piyasa araştırmaları insanların “premium” markaların cevabını beklediğini, satın alım kararını o zaman vereceğini, hala eski markalara daha çok güvendiğini söylüyor. Bilmiyorum bakalım ne olacak. Batarsa batsın babamın malı mı kafasındayım ben😀

  • Realblue1 @realblue1

   Onlar sabaha kadar cevap verse ne olur arka park sensörü olmayan tenekeleri sattıkları paraya elektrikli üreticiler kendi kendine giden yapay zekalı araba veriyor. 2012'de Huawei en kral telefonu 600 liraya verirken nokia'nın symbian'lı çöplere 1500 lira istemesiyle aynı şey ne oldu batıp gittiler.

 • HttPs @https

  telefon ve araba çok farklı şeyler yalnız. birini çoluk çocuğun eline verip geçiyorsun diğerine can emanet edip binlerce km yol gidiyorsun.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Her ne kadar bir iki skandal yaşanmış olsa da klasik araç üreticileri göreceli daha tecrübeliler ve elektrikli araçlar klasik araçlar gibi hızlı yayılmayacak. Önce yakıt sonra menzil ve yük taşıma problemlerinin çözülmesi gerekiyor.

 • Afsinyus @ufo

  O iş büyük ölçüde bitti bile. Daha beteri oldu bitti.

  Volvo, Jaguar, Land Rover, Lotus, LEVC(ikonik Londra taksisi) tee 15 sene evvel Çinli/Hintli oldu.

  Audi, Bentley, Bugatti, Cupra, Jetta, Lamborghini, Porsche, SEAT, Škoda ve Ducati motor Vw almasa bugün yoklardı.

  Kalan Avrupa çer çöpü de batışlarını uzatmak için Stelantis oldu: Alfa Romeo(2007de Fiat aldı zaten), Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall

  Bunların hiçbiri kötü markalar değil ama "maliyetlerini tutturamıyorlar" o yüzden bittiler veya bitmek üzereler.

Meta'nın 500$'a sunduğu özellikleri 3500$'a kakaladıkları yetmezmiş gibi adamlar sadece elektrik verecek apple vision pro batarya kablosunu özel yapmış bozulunca 200$'a satmak için.
Filmlerdeki şeytani firmaların gerçek hayattaki karşılığı #Apple

https://twitter.com/luciascarlet/status/1752802628004630658?t=EuLB_uoijcMGcF9_-p1bPg&s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Aldığı maaş zammının havasını atarken kıtır kıtır firmalar zam yapınca meee 😀 En vasıfsıza 35k verecez diye Big mac menü 250 lira olmuş internete 200 mü ödemeyi bekliyordunuz. Maaş / Faturaya vurduğumuzda %2.49'dan %2.36'ya düşerek ucuzlamış, kendi hesaplayamayanlar için chatgpt'den gelsin. #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Site kapatıldı galiba youtube'a atılan videolar koyulmamaya başlamış. Üssümüz Teknoseyir.com

https://www.youtube.com/watch?v=vr1jHeKj0Mc

İşlemci Mimarileri: x86, RISC ve RISC-V

Hepimiz bilgisayarlarımızda x86 mimarili işlemcileri kullanıyorduk, lakin telefon ve başka bir sürü cihazdan bildiğimiz ARM işlemciler şimdi bilgisayarlarımı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Steam Dolara geçti Top sellers önce ve sonra. Ortalama 4 Katlık bir artış var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap