#teknobiyotik 'ten alışveriş yapmayı düşünenlerin haberi olsun.
#akış #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Youtube'da palavralarla hayal satan bazı teknoloji editörlerine de iyi cevap olmuş bu.

#akış

https://twitter.com/leventp/status/1343888466040516610

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

#getir #getiryemek kendisini kullanmamı istiyorsa önce otursun bir web sitesi yapsın bilgisayar varken mobil uygulamayla telefon ekranından neden sipariş vermeye uğraşayım? Yemeksepeti bu durumda hala alternatifsiz.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ocaktan itibaren internet bankacılığında sms şifresini yasaklayıp sadece uygulamadan alınacak şifreyle girme saçmalığı kimin aklına geldi merak ediyorum bankaların mobil uygulamalarını kullanmıyorum işimi bilgisayardan hallediyorum telefonda yer yok mecbur muyum yüklemeye 4 tane fazladan uygulama? Annemin akıllı telefonu yok onun hesabına nasıl gireceğiz böyle saçmalık olur mu?

#HaftalıkGündemeMalzeme #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17
 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  @orcun sadece telefon değil internet de versinler. Sonuçta onları indirmek, devamlı güncellemek, açıp girmek de dert. Düzenli kullanmıyorsan sürekli mobil internet mi alacaksın her an lazım olabilir diye? Kırk yılın başı acil giriyorsun hadi bakayım bir güncelle de öyle gel sen diyor. Zaten yer de yok telefonda 8gb alanı var bu sefer o mızıklıyor yükleyemem diye. Bir şekilde yapıyorsun bu sefer şifreni beğenmiyor gel bunu da bir değişelim diyor. Alt tarafı bir SMS gelecekti bitecekti. Neyse ki var, hiç akıllı telefonu olmayan ne yapacak. Ya hadi olsun bu sefer de düştü kırdın bozuldu etti anlık bir olay, e lazım oldu o esnada?

 • Realblue1 @realblue1

  @shinsekuruza Telefonda root olunca açılmıyorlar ayrıca.

 • greench @greench

  Bankalar 3. Kisilerin OTP üreticilerine de güvenlikten dolayi kabul etmiyor bu yüzden her şeyi kendileri yapmaya çalışıyor. Her şirketin kendine özgü böyle bir şey yapması yerine ortak bir uygulama yapabilirlermiş

 • Alim Bozkayalar @sqn

  ya daha bu seneye kadar faxla abonelik iptalini zorunlu kılıp, spam sms ile boğuşan bir ülkeydik, ne ara bu kadar ilerledik? sabah internetim kesildi, hatta da lira kalmamış, lira yüklemek için bile internet gerekti, madem her şeyi internetten, uygulamadan yaptıracaksınız, hepiniz birleşip bankacılık uygulamalarınız için internetin sınırsız olmasını operatörlerle anlaşın.

Artık böyle reklamlar çıkıyor en basit elektronik aletlere sahip olmak için kurada adınızın çıkması gerektiği günlere hoşgeldiniz.
#hayaldigercekoldu #2021ekonomikkrizi #Hedef2023 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İstanbulda oturduğum bölgede depremden sonra türk telekom ve ondan hizmet alan sanal operatörlerin hatları gitti, Turkcell ve Vodafone sıkıntısız çalışıyor.

#deprem

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alın size bir bulmaca amazonun bana verdiği iade kodu, 5. sıradaki karakter sıfır mı ordunun O'su mu? Neden böyle karıştırılabilecek karakterleri koda koyarlar anlamıyorum kodu kargocuya yazıp verdim muhtemelen sisteme yanlış girdi 1 ay önce gönderdiğim ürün kayıp.

#Amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Yeni oyunlar 80 Euro olacak türkiyede konsol oyunculuğu bitmiştir.

#PlayStation5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 24

Sonunda bir yayıncı Sony beni kara listeye alır diye korkmadan bu oyun hakkında gerçek düşüncelerini söylemiş. (Spoiler Yok)

#TheLastOfUsPart2 #SJW #PintiPanda

https://www.youtube.com/watch?v=n-ICBugXAnc

Pintipanda Last of Us Part II'yi özetliyor.

Pintipanda (Tuna Akşen) The Last of Us Part II'yi bitirdikten sonra 50 saniyede özetliyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 29 / 41
 • mrsocrates @mrsocrates

  Terbiyesiz. Ortada kocaman emek var. Bazı konularda belki gelmiş geçmiş en iyi oyun ama beyimiz tek kelime ile oyunu özetliyor.

  Bok gibiymiş, kimin bok olduğu belli. İste sony tr denen igrenc kurum bunları besliyor, bizlere de 500 liraya oyun satıyor.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   Ne alaka ya? Istersen yabanci streamerlarinda tepkilerine bakabilirsin. Cok buyuk bir cogunlugu benzer seyleri soyluyor zaten.

   Oyun hakkaten olmamis bence bu kadar fazla kisi begenmedigine gore. Ilk oyun nere bu oyun nere diyen sayisiz adam bulabilirsin.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @housedakitopal Herkes kendi oynayıp kararını verse, burada başkalarının fikirlerini satmadan bir şeyleri savunsak bence daha sağlıklı. Açıkçası oyunla ilgili daha tek bir tane mantıklı, olgun eleştiri görmedim. Oyunu beğenenleri para almakla suçlamak veya oyun bok gibi diyerek altı boş aptalca yorumlar yapmak eleştiri falan değil. Oyun oynayan, yayın yapan insanların belli bir zeka seviyesinde ve olgunlukta olmaları gerek diye düşünüyorum.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @ugury Oyun oynayan kitlenin çoğu average Joe seviyesinde. Çok derinlemesine , olgun bir eleştiri bekleyemiyorum bu yüzden. Ki pintipanda'nın kitlesi de belli yani. Çabalasa bile kitlenin anlayacağını sanmıyorum. O yüzden kendi düşüncelerini kitlesinin anlayabilecegi şekilde izah etmeye çalışmış. Kısa ve argo.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @housedakitopal Oyun oynayan kitlenin çoğunun Avarage Joe seviyesinden çok çok daha aşağılarda olduğunu Metacritic kullanıcı incelemelerinde görüyoruz zaten. Sadece bu oyunda değil, birçok başka oyunda da benzer durumlar yaşandı. Yine de yayıncıların biraz zeka parıltısı göstermesi, o da olmuyorsa biraz olgunluk göstermesi lazım sanki. Bu işten profesyonel olarak para kazanıp, iki paragraf mantıklı ve profesyonel eleştiriyi arka arkaya getiremiyorsan, bilemiyorum. Üzücü.

  • Realblue1 @realblue1

   @ugury Evet bu kötü oyunun resmi incelemelerini şişirdikleri gibi Metacritic kullanıcı incelemelerini de hileyle hurdayla nasıl şişirmişler görüyoruz maalesef. 3.3'den 3.6'ya bu şekilde anca geldi.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @realblue1 Bunlar bu işten profesyonel olarak para kazanmıyordur muhtemelen. Metacritic kullanıcı incelemelerine bakmak, en başında bu konuda bir insanın kendine yapabileceği en büyük saygısızlık. Bundan daha iyisini hak ediyoruz ve yapabiliriz bence. Neden hiç durmadan aptallıkla sınanıyoruz diye bir durup düşünmek lazım.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   mrsocrates @mrsocrates: “Terbiyesiz. Ortada kocaman emek var. Bazı konularda belki gelmiş geçmiş en iyi oyun ama beyimiz tek kelime ile oyunu özetliyor.”
   Ortada kocaman bir emeğin olması, ortaya çıkan ürünün/hizmetin takdire şayan olduğu anlamına gelmez. Mantıksal bir safsata yürütmüşsünüz, sadece onu belirtmek için yanıt yazdım. 👍
   Yanıtımın konusuyla hiçbir ilgisi yok ama yine de belirteyim: Bu oyunları ne oynadım ne de oynayacağımı sanıyorum. Sony'nin eski bir müşterisi olmaktan ötede bir niteleme sıfatına bile sahip değilim.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @ugurcansayan Yani aslına bakarsan safsata safsatayı doğuruyor. Bu işi profesyonel anlamda yapan insanlar, üç beş cümle profesyonel, altı dolu eleştiriyi arka arkaya getiremeyince bir nevi domino etkisi ortaya çıkıyor.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @ugury yazdığınıza katılıyorum, bence bir yerde dur demek lazım. Fakat, bilindiği üzere, evrimde ortama seçilim baskısı eklenmediği sürece değişimler sadece çeşitliliği doğuruyor, işleve pek bir faydası olmuyor. 😕 Pintipanda'nın bu yorumuna baktığımda oynadığı oyunu bitirince sadece hayal kırıklığı yaşamış birini görüyorum, tabii bunun sebebini açıklaması ona ve sektöre yarar sağlamalı beklentisi içindeyim; fakat bu ne zaman ne kadar işe yarar, gündemin çok sık ve kökten değiştiği bu sosyal ortamlarda buna değer mi, hiç de ihtimal veremiyorum.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @ugurcansayan yıllarca emek ver, elestirmenlerden %95 puan al sonra biri “bok gibi” desin.

   Harika bir eleştiri kültürü. “Çöp” hiç değilse daha terbiyeli bir tabirdi.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @housedakitopal metacritici 95 olan oyuna “bok gibi” diyenleri de savunanları gördüm ya bakalım daha neler göreceğim.

   Önce oyunu oyna ondan sonra “bence de olmamış” deme hakkına sahip ol.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @mrsocrates Yahu diyemezler mi? Aman , exclusive oyunuma laf attırmamcı olmayın bu kadar. Oyun ya bu , insanlar beğenmeyebilir.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @mrsocrates "Yıllarca emek verilmesinin" konuyla hiçbir ilgisi yok, aynı mantık safsatasına tekrar düşüyorsunuz. Hatırlatmak gerekirse GTA 5'e de neredeyse tüm eleştirmenler 10 (on üzerinden tam puan) vermişlerdi. Birileri bir şeyleri beğeniyor diye herkes beğenmek zorunda değil. Kimsenin de kimseye bir şeyi zorla beğendirecek hâli yok. Siz beğenmiş olabilirsiniz, hatırını sayacağım birkaç kişi daha oyunu beğendiğini zaten ifade ettiler; ama illaki beğenmeyen birileri çıkacaktır, herkesin zevkini bir yerde eşitleyemezsiniz. 🙂👍

  • mrsocrates @mrsocrates

   @ugurcansayan @housedakitopal

   Ben begenmedigim oyunlar için bok gibi demem, yüzlerce insana seslendigim ortamda hiç demem. Bok benzetmesi seviyesizliktir. Üç mesaj oldu hala anlayamadiniz.

  • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

   @mrsocrates çok başka şeyler yazıp kendinizi doğru düzgün ifade edememeniz benim kusurum değil. ¯\_(ツ)_/¯ Bir yanlışınızı belirttim diye bu kadar gerilmenize gerek yoktu.

 • Batuhan @achfighter

  Demek lastofası beğenmedin ha, dışş 👊🏻 seni homofobik seniii, seni ırkçı seniii.

 • YasinC @yasinc

  😀 Bu elemanı bilmiyorum ama youtube hayatı bitmiş olabilir. Yapılan yorumu da görünce insanoğlunun zeka ve mantık evrimi pek iyiye gitmiyor.

 • UnicornKnight @unicornknight

  oyun cidden berbat, SJW illetine buram buram bandırılıp gömülmüş bir leşliğin daha başka bir sonuç ortaya koyması beklenemezdi de zaten. hakeza her zamanki gibi asıl dikkate alınması gereken sözde* oyun basını olarak anılan firma yancıları değil Metacritic gibi son kullanıcıların oyladığı mecralardır.

  gel gelelim bu arkadaş muhtemelen obez, sakallı ve küfürbaz kankitoşuna Sony oyun kodu yollamadı diye reaksiyon göstermeye karar vermiş.