uçuştakipilot paylaştı.

Razer Kraken 7.1 Chroma

bu kulaklığı çok beğeniyorum, ancak nereden alacaımı bilemiyorum..

Kulaklık ve satın alabileceğim yer hakkında önerileri olan ve benzer tip kulaklık önerisi olanlar yazabilirler mi? 🙂

#teknoyardım #kulaklık #tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
uçuştakipilot paylaştı.

iPhone klavyesiyle alakalı bir arkadaş soru sormuştu beni de başka bir arkadaşımız sağolsun etiketlemiş bu bence güzel bir bilgi önceki hesabımda vardı ancak gene buraya da ekliyorum.

iPhone dokunmatik ekranları sadece tutuş pozisyonuna göre bakıldığında elin tam altına gelen alt orta bölgede %100 doğrudur. Bu normal kullanımda hissedilmese de klavyede alıştıktan sonra daha hızlı yazı yazmaya yarar. Çünkü siz parmağınızı klavyenin öteki kısmında bulunan harflere götürdüğünüzde aslında parmağınız yuvarlak bir yapıya sahip olduğu için dokunma noktası kayar.

Durum da bu olunca Apple’ın dokunmatik panellerdeki doğruluk şeması aşağıdaki gibidir. İlk zamanlarda yazı yazarken çok hata yaparsınız ancak alıştıktan sonra klavyesinde daha hızlı yazılar çıkarabilirsiniz. Azıcık sabretmekte yarar var.

Yazılımsal olarak iOS cihazların da dokunmatik başarısının zamanında çalışması yapıldı bağımsız ortamlarca buyrun: https://www.quora.com/Why-is-the-Apple-iPhone-keyboard-so-much-better-than-other-phones-software-keyboards

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20
uçuştakipilot paylaştı.

#kedi Merhaba, daha önce kapıma gelerek evimde doğum yapan bir anne kedi var. Sitenin içerisinde eski sahibi tarafından terkedilmiş, uzun süre sitede kapı kapı gezerek yaşamış. İlk doğumundan bir yavru hayatta kaldı. Yavrusu da çok oyuncu. Yavru sütten kesildi, tuvalet eğitimi var. Annenin de bakımları yapıldı, tuvalet sıkıntısı yok. Her ikisini de mümkün olursa ayırmadan sahiplendirmek istiyorum. Yaklaşık bir ay içinde yurtdışına çıkıyorum. Yavrular pendikte, Anadolu yakasında veya yakın bölgede her yere teslim edebilirim.taşıma kabı, minderleri oyuncakları tamam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
uçuştakipilot paylaştı.

Ülkede herşey kötüye gidiyor. Daha kötü olduğunda başka ülkeye gitmek gerekirse yasa dışı durumlar dışında yani yasal olarak nasıl başka ülkeye gidilebilir? Herkes yazsın da burada listeleyelim, birinin işine yarar belki 😊 Milliyetçiliğe veya siyasete girmeyelim lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18
uçuştakipilot paylaştı.

Sn. @hkellecioglu ve Sn. @gamsizm

Resmi bayramlarda; sitemizin logosunun DH ve veya birçok diğer site gibi en azından logosu, logosu şayet uygun olmasa dahi header da herhangi bir yere bir Bayrak veya Atatürk vb. günün anlam ve önemine uygun bir mesaj bile olur,
bir ekleme yapmanızı canı gönülden diler ve isterim,

uygun görüp gerekli düzenleme yaparsanız hem beni hem de bütün TS ailesini mutlu edeceğinize inancım tamdır,
şimdiden teşekkür eder iyi hafta sonları dilerim,

Hepimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma & Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sayit seyhan @seyhansayit

  Çok yerinde bir öneri olmuş, dikkate alınır umarım.

 • Harun. @ht

  Teknoseyir bir sosyal ağ, bu yüzden bu isteğinizi yapmak pek uygun olmaz. Ama facebook daki tebrik kartları gibi bir mesaj çıkabilir.

  • Mehmet @mehmet

   Hiç yakıştıramadım hocam bu yorumunuzu, abesle iştigal olmuş, ülke sınırları içerisinde yaşayan Türkçe konuşan insanlara hizmet sağlayan bir yerli bilişim portalı sonuçta. Elin Amerikalı Google’ı bilmem Rus Yandex’i bunu yapabiliyor da biz yapınca mı pardon oluyor,
   Esefle kınıyorum sizi,
   Bir DH veya webtekno veya shiftdelete teknoloji sosyal ağı değilmşdir, an itibari ile hepsine bakabilirsin, hepsinde bayrak dalgalanıyor,
   İsteyince bal gibi yapılabilir,
   Sizi tekrardan düşünmeye davet ediyorum…

 • Orkun @orkkoc

  Bu konu her resmi bayramda tekrar açılıyor. Logo ya da header değiştirmeyi istemiyorlar, bunuda geçmişte açıklamışlardı. Ama haftalık gündemde günün anlam ve önemini belirtip kutladılar.
  Bu duruşlarını beğenir ya da beğenmezsiniz o ayrı ama tercihleri bu şekilde. Zaten resmi bayramı kutlayınca dini bayramların günlerinde kutlanmasını isteyenler olacak, yapılacak yapılmayacak. Yapılsa ayrı tepki yapılmasa ayrı tepki alacaklar. Yabi bunun sonu yok, bir kere özel bir şey yapılmaya başlanınca bir sey olupta yapılamadığında ya da atlandiginda hemen göze batar. O yüzdenden şu anki durumu ben daha doğru buluyorum.
  Misal her dini olayda SMS atıp duran Ankara belediyesi 19 Mayıs için SMS atmayı uygun bulmadı ve bu beni rahatsız etti.

  • Mehmet @mehmet

   Yanlış düşünüyorsunuz, takvimlerde hangi günler bayram günü seneler öncesinden belli, yazılacak ufak bir kod veya eklenecek ufak bir eklenti ile bu sistem zaten otomatiğe bile bağlanabilir, şu gün su saate logonun yanına mesela bir bayrak çekilsin ertesi gün gece 12 de tekrardan kaldırılsın bir ufak eklenti kadar basit.
   Dini bayramlar ise farklı bir konu, anlam kargaşası yapmayın lütfen,

  • Orkun @orkkoc

   @mehmet sizden farklı düşünüyorum ama yanlış düşünmüyorum, bende görmekten mutlu olurum bir bayrak ya da Atatürk fotoğrafı. Anlam karmaşası yaptığımı düşünmüyorum, günler belli ama haftasonu gibi değil elle girilmesi gerekiyor ve hata yapılabilir, daha yeni kurumda böyle bir çalışma yaptım. Devletin bu bilgiyi servis olarak gönderdiği bir yapıda yok maalesef.
   Dini bayramlar bence de farklı bir konu ama konusu olacak bunu sizde gayet net görüyorsunuzdur. Ülkemizin yapısı gereği bu tarz şeyleri birbirine karıştırıyoruz.
   Benim için editörlerin konuyu gündemde geçirmesi yeterli. Eski kayıtlarda Murat beyin konuyla iligli bir açıklaması vardı bir kaç sene evvelden ama bulamadım maalesef.
   Sonuçta istemek en doğal hakkınız. Ben kendi yorumumu belirttim.

 • xpow3r @xpow3r

  bu isteği yapan 1236589641 kişisiniz. 🙂

max 300₺’ye VDSL modem arıyoruz. En f/p Olarak neyi önerirsiniz? #teknotavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaşımın 2500₺ bütçesi var. Bir ses sistemi almak istiyor. Ama biraz istekleri farklı. Soru sorabileceğim birisi var mı? #sessistemi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 44
uçuştakipilot paylaştı.

Çok ilginç bir ülkedeyiz ya geçen sosyal medyada a101 yoğurtlarındaki s.k.t. geçmiş yoğurtların üzerine indirim etiketi basıldığını ifşa etmişti birisi baya izlenmişti.

Geçen girdim bakalım o videodan sonra tırsmış akıllanmışlardır diye düşünürken(hoş hangi hukuktan neyden korkacaklar hukuk mu kaldı ülkede derken) bide baktım benim girdiğim a101de de daha kaba bir yöntem uygulanmıştı yoğurtların s.k.t. nin yazılı olduğu yer bariz bir şekilde zımparalanmıştı 🙂 dalga geçer gibi. Ülkede kim kime dum duma beyler…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 39
uçuştakipilot paylaştı.

Merhabalar, birkaç aydır yapmak istediğim birşey var, bugün bir hevesle gerçekleştirmeye karar verdim.

Sağlıklı değilim, psikolojik açıdan, yani değildim ama artık öyleyim… 18 yaşındayım ama 12 yıldır bunlarla uğraşıyorum.

Anlatmak istedim. Birilerine yaşadıklarını tecrübelerimi aktarmak istedim. Bunun için blog tarzı birşey açma ihtiyacı duyuyordum yada youtube kanalı vs. ama düşündüm ki madem Teknoseyir gibi kullanmayı çok sevdiğim bir platform var buraya yazayım dedim. 12 yıllık bir süreci anlatacağım için parça parça yazacağım büyük ihtimalle. Lütfen soru sormaktan çekinmeyin.

Evet öncelikle buraların en aktif üyelerinden biriyim ama burada gerçek adımla vs. tanışacak kadar yakın olduğum insanlar var ve ben yaşadıklarımın adımla bilinmesini pek istemiyorum. Bu yüzden ikinci bir hesap açacağım. Sebebini okudukça anlayacaksınız büyük ihtimalle. Şimdilik sizden tek ricam kim olduğum hakkında tahminlerinizi aşağıya yazmamanız.

Şimdi amacımı belirtmeliyim sanırım. Birisi Google’a bu hastalıkların adını yazdığında yaşamış ve bunları aşmayı başarmış hatta hayattaki en büyük başarısını bunlarla mücadele etmek olarak gören birinin yazısının bulunmasını istiyorum. Amacım yardım etmek, biliyorum zor, biliyorum iğrenç, biliyorum beyniniz büzüşüyor çıkarıp atmak istiyorsunuz ama yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız motivasyon bende bu konuda yardımcı olmak için buradayım.

İşin ciddiyetini fark etmeniz açısından yazıyorum bunu, bir doktora tezine dahi konu oldum. Multi-disipliner bir tezdi psikoloji, psikaytri ve kimyasal maddeler etkileri falan (bilimsel adı hakkında en ufak bir fikrim yok şu an) birkaç birşey daha vardı.

Hazırsanız başlıyorum, yıl 2006 Ankarada sıradan bir ilk öğretim okulu. Sınıf şaşırtıcı bir şekilde sadece 20 kişilik. Bu sınıf öğretmeninin öğrenciler üzerinde yaptığı gözlemlerde baya işine yarıyor. İkiz öğrencileri var. Birisi ikiz kardeşinden biraz farklı. Okumayı daha geç çözdü, motor becerileri daha zayıf ve fiziksel olarak oyunlarda vs. aktif değil. Ailesiyle görüştüğünde onun yürüme, konuşma ve yüzme yeteneklerinin de tek yumurta ikizine göre daha geç öğrendiğini öğrenir. Fakat bu bir sorun olarak görünmez çünkü sınıf arkadaşlarına göre her ikiside hızlıdır.

Bu farklı çocuğun sıra arkadaşının derste burnu kanar. Ayrıca kan görmeye dayanamaz ve kusmaya da başlar. Bütün bunlarla ilgilenilir, herşey hallolur fakat bir terslik vardır. Bütün bunlar olurken burnu kanayan çocuğun yanında oturan ikizlerin teki hiçbir tepki vermez. Yaklaşık 15 dakikalık bu süreç içinde sadece saate bakmaktadır. Derstede aynısını yaptığını öğretmeni fark eder. Bu sırada o çocuk yaratıcılığını dizginleyemez bir halde birşeyler düşünmektedir. Gelin birde onun gözünden bu olayı dinleyelim.

Önceki gün akşam kardeşiyle kavga etmiştir. Annesinin söylemiyle kuşların olanları öğretmene anlatma ihtimali vardır. O da öğrenirse ikizlerle bu konu hakkında konuşmak isteyebilir ama aile dışındaki kişilerle ikili iletişim kurmak bu çocuğun korkulu rüyasıdır. Kuşların konuşamayacağını bilir. Annesi özür dilemesi karşılığında öğretmenini aramayacağını söylemiştir. Özür dilendi. Öğretmen aranmadı. O zaman aylardır üzerinde düşündüğü teorisi gerçek olabilir. Başkalarının aklını okuyabilen insanların varlığı. Öğretmeni onlardan biri olabilir. Dünki kavgayı düşünmemesi gerekli yoksa öğretmeni aklını okur ve öğrenir. Süper bir fikir olarak aklından resim çizme fikrini uygular. Yaklaşık yarım saat boyunca bunu sürdürür. Bu sırada sınıfta kanlı, kusmuklu kıyametler kopmaktadır ama hiçbirini fark etmez. Zayıf motor becerileri ve içine kapanıklık yüzünden üstün hayal gücünü resimlerinde vs. değil kafasının içinde kullanmayı tercih eder. Kendi kendine yaptıklarının onu neredeyse şizofreniye sürükleyecek bir hareket olduğunun henüz farkında değildir.

Aileyle görüşülür bu ikiz kardeşler bir uzmana götürülür. İQ seviyeleri yaşıtlarına göre yüksektir. (Bu hâlâ böyle bu arada, IQ seviyesi üstün sayılan birisi olarak söylüyorum, insan zekasının IQ gibi şapalak birşeyle sınıflandırılabileceğine inanmıyorum. Bunun için psikoloji uzmanlarından linç yiyebilirim belki ama bu benim kendi kişisel görüşüm.) Özel eğitim ihtiyacı görülmez normal okula devam edilir.

İnanın bana orada neler oldu, nasıl testler uygulandı hiçbir şey hatırlamıyorum. Hafızam da bir tuhaftır benim. 3 yaşında gittiğim kreşin binasının ayrıntılı krokisini bile çizerim size ama o hastanede neler yapıldı hiçbir fikrim yok.

Bu “üstün sayılan zekanın” bazı götürüleri de olacaktır tabii ki. Sonuç olarak bana birde disleksi teşhisi konulur. Çoğu insan disleksiyi sadece filmlerde ya da apple reklamlarında gördüğü en üst seviye disleksi yaşayan insanlar zannediyor. O da aşamalı bir şey. En düşük seviyesiydi benim ki. Okumada sıkıntı hiçbir zaman olmadı ama kalemle yazı yazarken zorlanırım. Harfler karışır birşey yazmaya odaklanmışken birden kendi aklımda geçenleri dökmeye başlamış okurum kağıda. Yazım aşırı çirkin ve okunaksız. Resim yeteneğim de rezalet ötesidir. Düz çizgi çizemem. Birşeyler çizerken, boyarken rahatlayan insanların aksine benim çişim gelir ve acı çekmeye başlarım.

Sonuç olarak o gün ki karmaşa da ki tuhaf davranışımın sebebi açıklanmış olur. Üstün zekanın verdiği hayal gücünü, disleksi yüzünden kağıda vs. dökemem ve kendi kafamı içeriden sindirmeye başlarım. Bu da beni neredeyse şizofreniye sürükler. İlaç kullanmadan bir ay kadar tedavi görürüm herşey yoluna girer. Yaklaşık bir 8 yıl kadar. Ama o süreçte yaşadıklarımın 14 yaşımda beni beyin kıvrımlarımla tokatlayacağının farkında değilimdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Oğuz Akbulut @7ocloguz

  Paylaşın, sakın dert etmeyin o ne der bu ne der diye. Biz en fazla 5 dk ayırıp okuruz. En fazla 5 dk kaybederiz ama sizin zihninize destek olabilecek birisi bu sayfadan çıkabilir. Kimin ne dediğine gelince de adınızı da açık açık beyan edin. Bunlardan korkarak yaşarsanız hiçbir zaman kazanamazsınız. Ben 12 yaşıma kadar geceleri altıma işediğimi göğsümü gere gere anlatabilirim. İsteyen istediğini diyebilir. İnanın gram umurumda olmaz. Sizi de bu yola davet ediyorum. Kimse kusura bakmasın insanımız cahil ve geri kalmış çoğu şeyden (genel olarak).

 • eaydogan @eaydogan

  Paylaşım için teşekkürler, devamını anlatmanızı çok isterim. Psikolojik danışman olarak ise IQ ve ölçülmesi konusundaki görüşünüze kısmen katılıyorum. Çocukluğunuz kısmında benzer yaşantı geçirmiş iq seviyesi 140 üzerinde olan bir arkadaşımla da bu konuyu uzun uzun konuşmuştuk, aynı fikirdeydi. Özellikle çocukluk döneminde, bu farklılıktan dolayı ailenin durumu anlayamayarak endişe ile 7 yaşındaki çocuğu rehberlik ve araştırma merkezine götürmesi, götürme şekli, travmatik olabiliyor.