Birkaç sorum var.
Bilgisizliğim varsa affedin.
TMACv6.0.7, mac adresinizi sorunsuzca değiştirebileceğiniz müthiş bir uygulama diye bir program var.
Benim bildiğim mac İD değiştirilemez. Bu program ne yapıyor sanal İD mi veriyor? Eğer sanalsa garantiyi etkiler mi?
#akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
uçuştakipilot paylaştı.

Star Wars serisi Valerian and the City of a Thousand Planets çizgiromanlarından çakmaymış ben şok şu an 😮

İlk 5 dakika https://www.youtube.com/watch?v=LpXDT49Mhws #Film #StarWars #ValerianandtheCityofaThousandPlanets

Valerian and the City of a Thousand Planets - Valerian ve Bin Gezegen...

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filmini inceliyor ve yorumluyoruz..
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
uçuştakipilot paylaştı.

#tubitak #birDerdimVar
Dünden beri çok sinirliyim. Öncelikle ben bilime meraklı bir gencim. 5 senedir her sene boş zamanlarımın tamamını proje geliştirmeye ayırıyorum. Şimdiye kadar 5 bilimsel 2 de yazılım projesi geliştirdim. (Yarışmalar için olanlar bunlar yine, ufak tefek ticari şeyleri saymıyorum) Bundan 4 ve 5 sene önce 2 kere ebiko bilişim olimpiyatlarına katıldım, ikisinde de daha elemeye giremeden yarışma kurallarına uymadığım için elendim. Sonra uğraşıp sitelerine sızdım, anasayfalarına platonun adaletle ilgili bir sözünü koydum. Maillerinde yaptıkları yolsuzlukları okudum, sinir küpü oldum, adamlar bana doğrudan bizim okullarımızda oku sen de seçil, uğraştırma bizi dediler. Yılmadım. Lisede TÜBİTAK yarışmalarına katılmaya başladım. Baya bi uğraş ve eksik bir rehberlikle bana göre vasat üstü bir proje yaptım, elendim. Haketmedim dedim, her sene bir şeyler yapmaya çalıştım. 10. Sınıfta bu projelerimle Porsche den burs aldım ve 1 sene Almanya’da okudum. Bazı sebeplerle geri geldim. Geçen sene TÜBİTAK için proje yaptım ama projeme güvenmediğim için başvurmadım. Bu sene son sınıfım. Projem üzerinde çalışmayı bırakmayıp devam ettirdim. Projemi basitçe açıklarsam, piezo elektrik madde kullanan bir anahtar devre elemanı geliştirerek 8 bit basit bir mantıksal işlemci tasarladım. Bu sene başvurdum, bölge sergisine dahi davet edilmedim. Dedim, koskoca TÜBİTAK bu. Saçmalama. Elbet bir bildikleri vardır. Şu an yarışmanın finali yapılıyor ve finale kalan projelere baktıkça sinirleniyorum. Bilnemne İmamhatip Lisesi meyvelerin elektriği işletmesine dayalı, meyveleri tuş olarak kullanrak yapılmış bir piyano geliştirmiş ve finalde. Tek tek örnek vermeyeceğim. Siz anlamışsınızdır. Ulan biz 7. Sınıfta bunu fen dersinde deney olarak yaptık. Nerde proje????? Proje kriterlerinden biri özgünlük en yüksek puanlısı sorun belirleme ve çözüm önerisi getirme. Nerde sorun? Nerde çözüm? Ben her hafta psikoloğa gidiyorum, terapi görüyorum. Saçlarım bu yaşta beyazladı. Strese dayalı trilyonlarca hastalığım var. Ben ne için çalışıyorum? Bu sene inşallah bir Üniversite kazanıcam ve bunun için köpek gibi çalışıyorum. Kendimi kanıtlamaya çalıştığım ÖSYM de aynı adamlar değil mi? Ben niye onlara kendimi kanıtlamaya çalışıyorum? Üniversite hocalarım da aynı olmayacak mı? Ben o adamı hangi sıfatıyla dinleyip ciddiye alıcam? Neden okuyorum? Feto temizlendi diyorlar aynı kafadalar kendileri. TÜBİTAK temizlendi güya Çamuru bokla silmek değil mi bu? Özür dilerim, sinirlerim çok bozuk. Zamanınızı çaldığım için özür dilerim. Sizi çok seviyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17
 • civilization @civilization

  güzel kardeşim sinirini anlıyorum ama dünyaya yanlış baktığın düşüncesindeyim. yaklaşık 2 sene önce bir arkadaşımla beraber sanayi bakanlığına tekno girişim sermaye desteği programına başvurmuştuk. başvurumuz ar-ge dışı bir ürün kullanmamız gerekçesiyle kabul edilmedi. peki biz ne kullandık arduino ve rpi. bu konuya daha sonra geleceğim. şu anda lise öğrencisisin. senin başvurunu değerlendiren kişinin fikrini anladığını dahi düşünmüyorum. çünkü karşındaki adam limondan elektrik üreten mekanizma beklentisi içerisinde. sen ona ben mikro işlemci geliştirdim dersen sana mal mal bakar anlamadığından da eler. başvurduğun kurum, senin konumun ve projende bir orantısızlık var.

  işin bir de pr kısmı var oraya hiç girmeyeyim. kendi başvuruma gelirsek. o dönemde başvurusu kabul edilip ürün çıkartan girişimlerin bir kaçını biliyorum. mesela bir tanesi otobüsler için yangın tesisati geliştirmiş. mekanizma çok basit. aracın içinde bir yangın dedektörü bir pompa ve bir tank su var. gerisini sen düşün. bu arkadaş yangın dedektörünü kullanabiliyor ama ben arduino kullanamıyorum. neyse konuyu uzatmayayım. devletten yardım bekliyorsan akademik olarak ilerleyeceksin orada birşeyler var gibi. yok özelde ilerleyeceğim diyorsan o zaman yabancı yatırımcıdan başkası yalan. çünkü hem devletimiz hem de yatırımcımız para odaklı. ar-ge olsun 10 sene sonra para kazansamda olur düşüncesinde kimse yok.

  başarılarının devamını diliyorum. sen çalışmaya devam et elbet bir gün bir şekilde istediğini elde edersin.

  • ömer akgül @oglusumben

   Akademik olarak ilerlemek için üniversite olarak avantajlı veya dezavantajlı olan üniversiteler var mı? Ben elektrik elektronik okuyup bağımsız bir şekilde fizik derslerine katılmak istiyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz var mı? Ve gerçekten çok sağolun. Gözümdeki sinirden gözlüğün açısı biraz açıldı. Daha rahat görebiliyorum 🙂

  • kman @kman

   @oglusumben farklı programlardan ders almak için çift anadal veya yandal yapabilirsin.

 • Salih Aktaş @cesurokcu

  Neden hep tübitak odaklı çalıştınızki? Benim bi arkadaşın projesini yaklaşık 4 özel yarışmaya başvurduk ikisinden ödül aldı. Mef, icat makinesi, girne bilmemne yarışması vs
  Tabi günah keçisi siz demiyorum. Sadece öneri 🙂
  O arkadaşda tübitaka seçilmedi ama 2 yarışmadan ödül aldılar.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  “bana doğrudan bizim okullarımızda oku sen de seçil” hangi okulmuş o?

 • Eren @erenyl

  Dostum sen doğru yoldasın ve daha yaşın küçük. Yaptığın şeyi yapmaya devam et ve istediğin bir bölüm kazanmaya bak. Üniversiteye girince hibe programları ve elindeki projeler için teknoloji transfer ofisleriyle görüşebilirsin. Lisans öğrencisiyken başvurabileceğin hibe programları kısıtlıdır fakat sonrasında gerekli sıfatları kazandığında (doktora öğrencisi doktora vb) çok daha ciddi hibe programlarına başvurabilirsin ve kazanırsın da emin ol. Şuandaki yarışmalar çok da ciddi şeyler değil. Eğer özelde çalışırsan da o konuyla ilgili yine hibe programları var. Kısacası sen ümidini kesme asıl fırsatların ilerde olacak onlara odaklan.

c++, visual basic gibi dillerin eski derleyicilerini bula bilme ihtimalim var mıdır?
Ya da küçük-görsellikten uzak derleyiciler.
Bi başka değişle microsoftun visualc toplu paketinden önceki sadelerden arıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂
#teknoyardım #akış #programlama #yazılım #derleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
uçuştakipilot paylaştı.

#TeknoYardım

arkadaşlar beni mazur görün belki sorduğum soruya gülen olacak da 😀 hatta ben bile yazarken tebessüm ediyorum şimdi ciddi anlamda hb.com dan alışveriş yapıyorum ama satıcı olarak 100 alışveriş yaptıysam hepsi de hb.com satıcısından oldu satıcı olarak hani hiç diğer satıcılardan almadım şimdi işin mantığını anlamaya çalışıyorum da

burada satıcıların ürünü göndermeme veya parayı alıp oyalama gibi bir durumu oluyor mu biz hb ile mi muhatap oluyoruz yoksa satıcı ile mi uğraşıyoruz genelde ürünlere en uygun ücretsiz kargo vs hb den fiyat geliyor ama bazı şeylerde hb satmıyor başka firmalar satıyor.

Bu konuda beni bir aydınlatırsanız çok sevinirim hani aliexpress gibi satıcılarla uğraşıyorsak hiç bulaşmayım yok güvenli satıcı yok bilmem ne aramayım.

Şimdiden yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
uçuştakipilot paylaştı.

youtube’da videoyu durdurunca altta çıkan video önerilerinden benim gibi nefret ediyorsanız reklam engelleyici ayarlarına şunu eklemeniz yeterli ##.ytp-pause-overlay 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Ts’yi protesto ediyorum. Bir süre videoları izlemeden beğenmeyeceğim… 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap