#Netflix güzel zam yapmış.
"We hope you’re enjoying everything Netflix has to offer. We’re updating our prices to bring you more great entertainment. Your monthly price will change to 77.99 TL on June 10, 2022."
Amazon Prime 7.99, gelecek olan Disney+ 34,99TL'yken neylerine güveniyorlar acaba.
İlk geldiği zamandan beri kullanıyorum ama sanırım izleyeceğim içerikleri bitirip kapatacağım aboneliğimi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhabalar,
GTX1070'ten RTX 3070Ti'a geçmeyi planlıyorum. 4000 serisi gelince fiyatlar düşer m? Ya da marka olarak dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı fikirlerinizi almak istedim.
#TeknoYardım #Nvidia #ekrankartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

#Microsoft365 aile kullanıyordum 73.99TL üzerinden gelecek aydan itibaren ücreti 129,99TL olmuş. Çok sağlam zam geçirmişler. Gamepass'e falanda gelebilir demek oluyor bu bir yandan da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı #DoğalGaz kartlı dogalgaz sayacı kullanıyoruz. Bugün gidip dolum yaptım karta 400 TL ödeďim karta 146 metreküp yüklendi sadece. Yarı yarıya bile değil fiyat. Yüzde 25lik zammı hissettim. Artık yurtdışına gitmek farz oldu. Umarım gelecek seneye kadar başarabilirim.
Yeri değil burası ama bu can sıkıntımı paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3-4 sene evvel annem ve babam tursitik gezi için turla Mısır'a gitmişlerdi. Orada biz bir banknot veriyoruz onlar bize tomarla para veriyorlar. Çok kötü durumdalar diye anlatmıştı. Bugün 1 mısıt litası 1 Türk Lirasından daha değerli. Diyecek söz yok. Bu artık devalüasyon, ekonomik kriz falan değil başka bir şey. Sonumuz hayrolsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PC''me yüksek kapasiteli bir ssd alıp mekanik diskime bir kutu alarak soğuk depolama olarak kullanmak istiyorum. X570 chipsetli bir anakartim var. Sistemde gen3 x4 500gb +1tb ssd, sata3 500gb ssd ve 2 tb hdd var. Aşağıdaki ürün sizce almaya değer mi? Yoksa benzer fiyatlarda 1tb smasung 980pro için indirimi mi kovalasam? Pny kullananınız varsa fikirlerinizi da izlerim.
https://www.incehesap.com/pny-xlr8-cs3040-2tb-pcie-nvme-m-2-ssd-disk-fiyati-49923/

PNY XLR8 CS3040 M280CS3040-2TB-RB 2TB 5600/4300MB/s PCIe NVMe M.2 SSD Disk -...

PNY XLR8 CS3040 M280CS3040-2TB-RB 2TB 5600/4300MB/s PCIe NVMe M.2 SSD Disk fiyatını ve özelliklerini görmek için hemen incehesap.com'u tıkla
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,
Günlük kullanım için ailemin kullandığı emektar i7 980 ve GA-EX58-UD5 teklemeye başladı. Bu bilgisayarı ssd, ram ve işlemci soğutucu (stok soğutucu var) takviyesiyle ayağa kaldırmayı düşünüyorum ama bir yandan da yeni bir kasa toplamak mantıklı olur mu sorusu oluştu kafamda.
Ekran kartsız (rx550 var iş görüyor) 6000TL bandında bir kasa toplamaya girişsem nasıl bir konfigürasyon önerirsiniz. Kendim topladığımda 7000TL'den aşağı inemiyorum 🙂
Fikir verirsenis senirim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alpi Atansay @alpi350

  Teklemeye başladı derken? Arıza mı çıkartıyor yoksa RAM bellek miktarı ve HDD mi darboğaz yapıyor?
  Sistem oldukça eski, anakartta sorun varsa eğer değmez. Fakat saat gibi çalışıyor derseniz RAM ve SSD takviyesi şu anda en mantıklısı.

 • Gio @gio

  ssd denenir, isi cozerse ne ala. cozmezse yeni kasaya takarsin ssd'yi. eski ram almaya degmez bence artik.

 • Orkun @orkkoc

  Aile windows kullanmaya alışkın 60 yaş üstü insanlar olduklarından bilgisayarla ilgili olmalarına rağmen macos geçişi onları yorar. Ek olarak büyük ekran lazım, halihazırda ki monitörü m1 air'a bağlamak sorun olur.

 • Ekrem @huseyinekrem

  PSU eskiyse ilk önce ondan başla değişime. Bir de SSD koy. Ram'i 8+ yapmak güzel olur ama ilk etapta şart değil. Anakart windows 10 ile sorun çıkarıyor veya çıkarmış olabilir, eski baya. Bios güncellemesi var mı diye bakıp en güncelini kurmak lazım ki sorun çıkarma ihtimali azalsın. Windows 10'u deneyip olmazsa 8.1, o da olmazsa 7 kurulabilir.

  • Orkun @orkkoc

   Windows 10 çalışıyor sorunsuz. Güç kaynağı benimde biraz aklım kaldı, bir ara bozulmuştu başka yeni psu takılmıştı ama ben ilgilenememiştim o zaman no name bir 550W psu takılmış. Bir de soğutucu, termal macun alıp yenilemesini de yapacağım ama soğutucu da sıkıntılı gibi, soğutma finlerinin arası tıkanmış tozdan. Temizleyemedim de ram olarak. Kasa da sıkıntılı on/off tuşu içine kaçmış geçici olarak reset tuşunu taktım yerine. Belki kasa+psu uygun fiyata bulabilirsem kasayı da değiştiririm.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @orkkoc Noname ise kesinlikle değişsin. Benim anakartı yakmıştı durduk yere.

Aracı olan arkadaşlar, eğer bakımlarını varsa en kısa zamanda halledin bence. Yedek parçalara baya yüksek oranda zam gelecekmiş. Enflasyon oranının çok yüksek göstermemek için biraz yayarlar ama temmuz geldi maaş zammını etkilemeyeceği zamlar aynı hızda devam ediyor.
https://twitter.com/t24comtr/status/1411924049094131712?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Engel raporuma istinaden aşı hakkım tanımlanmış cumartesi günü. Görür görmez hemen randevumu oluşturdum ve bugün #Biontech ilk dozumu oldum. Ben zaten Biontech istiyordum ama sinovac zaten şu anda yokmuş.
Süreç çok düzgün işledi benim açımdan ve sizinle paylaşmak istedim.
Hemen ertesi gün için bile randevu çıkıyordu ama ben pazar günü yasak var diye pazartesi randevu aldım. Sabah gittim mRNA aşısı olduğu için bir açıklama ve onay metni okutup imzalıyorsunuz. Benim sabah saati olduğu için biraz sıra vardı ama açık havada herkes mesafeli bekledi. Sıram geldiğinde hızlıca bir aşı odasına yönlendirdiler, orada bulunan doktora hastalıklarımı ve alerjilerimi belirttim. İlaç alerjim olduğu için biraz fazla beklememi istediler, yan etkileri ve yapmamam gereken şeyleri düzgünce açıkladılar. Daha sonra aşı işlemi çok kısa sürüyor. Ben kendimi biraz kastığım için iğneyi hissettim ama varla yok arasıydı.
Yan etki olarak sadece halsizlik oldu, iş yerim aşı sorası evde istirahat etmeme izin verdiği için evde dinlenerek bu süreci de tamamladım. Artık 2. doz için temmuz sonunu bekleyeceğim.
Darısı herkesin başına, umarım bu aşılama süreci daha da hızlanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AMD 'nin yeni ekran kartları geliyor sanırım ayın 8inde.
https://www.youtube.com/watch?v=wqTTEkHH10A
#HaftalıkGündemeMalzeme

Something BIG is coming (Short)

Subscribe: http://bit.ly/Subscribe_to_AMD Like us on Facebook: http://bit.ly/AMD_on_FacebookFollow us on Twitter: http://bit.ly/AMD_On_Twitter Follow us on T...
BeğenFavori PaylaşYorum yap