#Ankara da doğalgaza yine zam gelmiş, geçen ay 100tl ye 59m3 gaz alırken bugün 39m3 aldım. Ne ara zam geldi onu da duymadık. Zaten kiosklar tek banknot kabul ediyor. Tek seferde ancak 200tl yükleniyor ki 2.5tl de işlem ücreti alıyor. Doğalgaz o kadar pahalı oldu ki yiyecek içecek zamlarından öte donucaz yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Ankamall şube açılışına gideyim dedim, gitmekle çıkmam bir oldu acayip bir kalabalık var. Saat13te olacak açılış için saat10 da bu kadar kalabalık beklemiyordum. Gitmeyi düşünenlerin haberi olsun diye yazmak istedim. Akşam üzeri sakinleşince giderim 🙂 bi router alıp çıkıcam zaten, umarım tükenmez.
Not: Açılış saatini 11e çekmişlerdi en son ben çıkarken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

#MiMixAlpha 'yı görmeye gittim. Günlük kullanım için daha rafine edilmesi lazım doğal olarak ama ele alması heyecan verici bir cihaz. Yazılım sorunları var ama zaten orada da diyorlar sunum amacıyla geldi henüz kullanıma hazır değil yazılımı diye. Bir teknoloji sever için çok güzel bir obje olduğu aşikar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omer_

  Rehbere girip reklamları incelemek için sabırsızlanıyorum. 😀

  • Cumburlop @cumburlop

   Hiç Xiaomi telefon kullanıcısı olmayan biri olarak soruyorum gerçekten abartılı bir reklam vs var mı ya da herhangi bir ss var mı rehberde reklam gösteren ?

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @cumburlop ilk defa yeni hesap açıp kullanan için normale göre fazla reklam var ama reklam çıkan uygulamaların ayarlarından bir kere kapattın mı senelerce bir daha çıkmıyor. En azından bende böyle oldu. Niye bu kadar abartıldığını çözemedim. Gereksiz bir ön yargı. Abartılıyor.

  • Omer @omer_

   @cumburlop bu konuyu paylaşan arkadaş,
   https://teknoseyir.com/durum/1167115
   telefon yazılımı ve donanımı konusunda tecrübeli bir arkadaş buyrun ne kadar uğraştığına bakın. 🙁

  • eaydogan @eaydogan

   Mi 4 döneminden beridir kullanıyorum, hep stock (satbil veya beta) rom kullandım şu anda da rootsuz cihazım. Yalnızca tavsiyeleri kapat önerileri kapat gibi birkaç ayar yaptığımı hatırlıyorum gördükçe. Buna rağmen ne bunları kapatmadan önce ne de sonra hiç reklamla karşılaşmadım. Ya ben şanslıyım bir şekilde, ya da bu reklam konusu abartılıyor. Elbette ekran görüntülerini görüyorum fakat nasıl böyle arayüzde reklam olduğunu anlayamıyorum kaç yıldır kullanıyorum hiç karşılaşmadım arayüzde reklamla.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Xiaomi'nin reklamları göstermesi rastgele, zorla veya zorunlu değil. Birkaç MIUI uygulamasının (Temalar, Müzikçalar, Mi Video, Dosya Yöneticisi, Paket Yükleyici vd.) başlangıcı sırasında tek ve sabit bir görselden oluşan, sessiz, süre sınırı bulunmayan, hemen atlanabilen, bir adet reklam çıkıyor. Ana Ekran uygulamasında, klasör oluşturulduğunda klasör içerisindekilere benzer kategorilerde uygulamaların reklamları/tavsiyeleri görmek isteğe bağlı etkinleştirilebiliyor. Kamera, Saat, Ayarlar, Galeri, Ses Kaydedici, Rehber ve diğer birçok uygulamada herhangi bir reklam bulunmuyor. Bu reklamları, gösterildikleri uygulamanın "tavsiyeleri göster" kısmından kapatıp açmak ve bir daha görmemek mümkün.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Öte yandan da Sony, yazılım güncelleyicisinin içine, yüklü yazılımlarla birlikte cihazda yüklü bulunmayan yazılımları da gösteriyor ve "Tümünü güncelle" seçildiğinde hepsini birlikte yüklüyor. Bu yetmezmiş gibi, reklamı yapılan yazılımlar listeden kaldırıldığında bir süre sonra tekrar o listeye ekleniyor ve yanlışlıkla yüklenmesine sebep olabiliyor. Ancak bunun burada lafını edene şahit olmadım.

 • Bruce Wayne @justice-league

  Kendine problem arayan bir çözüm. Bir çok teknoloji severin geceleri uykuları kaçıyordu "neden tilfonumun arkasında da ekran yok" deyu.

Hem Vin Diesel hem de valiant comics işin içinde olunca heyecan yarattı 🙂
https://youtu.be/vOUVVDWdXbo

BLOODSHOT - Official Trailer (HD)

Vin Diesel is #Bloodshot. 🔴 Based on the best-selling comic book - watch the trailer now. 2.21.20 Visit Site: https://www.bloodshot.movie/?hs308=youtubeorg F...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AnkaraKitapFuarı nda biraz ipin ucunu kaçırdım gibi sanki ama güzel indirimler yakaladığımı düşünüyorum:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#EpicStore patlamış sanırım şu an, hiçbir şekilde login olunmuyor maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, bir yakınım için kamera başlığa kriter olarak telefon bakıyorum. Fiyat aralığı 2500-3000.
Bu fiyat aralığında Samsung A9 ve Xiaomi Mi 9T dikkatimi çeken cihazlar oldu. Sizin görüşleriniz nedir bu fiyat aralığı ve kamera kalitesi düşünüldüğünde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#THY çok sorunlu bir firmaymış meğer. Salı günü sabah 8 de olab uçuşunu 20:45'e çektiler. Arıyorum en erken seçenek 12:45. Diyorum benim 5 saatimi yiyorsunuz bir şey yapamayız para iadesi yapalım diyorlar. Ne mağduriyet giderme var ne de umursama. Müşteri memnuniyeti 0.
Düğünüm var balayı için sizden bilet aldım, içine ettiniz diyorum. 'Içine ettiniz.' Demek hakaretmiş, sözlerime dikkat etmeliymişim.
Son noktada 2000tl ye yakın para veriyorum, düğün arifesi balayına gitmek için otobüs arıyorum.
Bu arada bu değişikliklerin sebebi düşen 737-MAX leri yeni çekiyorlarmış servisten. Insanlar o uçaklarda uçuyor halâ.
Bu arada bir hayırlı olsun alırım düğün için:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

#EpicFailStore ile maceram sonucu alışveriş yapabilmeye tekrar başladım. Ama yaklaşık 1 haftayı aşkın bir mailleşme süreci yaşandı. Tabi İngilizce bilmek ve konuya hakim olmak gerekiyor. Yazılımdan aldığımı bile söylemem gerekti beni ilgili ve yetkili birine yönlendirebilmeleri için. O yetkili arkadaş hesabın bana ait olduğunu ispatlamamın ardından sorunu çözdü. Bu ispat süreci de hesap açma tarihinden xbox, google ve steam hesaplarının eklenme tarihlerine ve hesaba giriş yapılan ip adreslerine kadar pek çok bilgi gerektirdi. 2015'ten kalan hesap açma mailimi bulmam gerekti bu süreçte 🙂
İşin özü #EpicStore 'un daha çok ekmek yemesi lazım diyorum ve son oalrak epicten gelen mailleri silmeyin ne zaman gerekeceği belli olmaz demek istiyorum 🙂
@ugury konunun başından beri seni etiketliyorum sonunda da etiketleyeyeyim 🙂 Sizin gündem için ilgini çekebilir diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap