Merhabalar arkadaşlar, dün talihsiz bir şekilde telefonumu düşürdüm. Düşürürkende doğal olarak tutmaya çalıştım. Şansıma telefonda kuruk olmadı ama tutmaya çalışırken alyansım ekranı çizmiş. Alyanımın köşeleri yuvarlatılmış değil sivri fakat altının sertliği (hardness'ın karşılığı bu sanıyorum) camdan çok daha düşük yani çizememesi gerekiyordu. Bu yüzüklerde hangi mineraller ve/veya metaller kullanılıyor ki sertliği 6 olan camı çizebiliyor bilen çıkar mı acaba?
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ÖSYM ya matematik bilmiyor ya da dalga geçiyor insanlarla. Açıklamalarına göre 50TL olan sınav ücretinı yüzde 20 artırmışlar ama nasıl olduysa 70 TL olmuş yeni sınav ücreti. #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'nin 2. Dünya Savaşına neden katılmadığını daha doğrusu neden sonuç belli olduktan sonra katıldığını güzel özetlemiş. WW2
Not: video ingilizce
https://youtu.be/Dozq8DCw-Pc

Why didn't Turkey fight in WW2? (Short Animated Documentary)

Twitter: https://twitter.com/Tenminhistory Patreon: https://www.patreon.com/user?u=4973164 Merch: https://teespring.com/stores/history-matters-store-2 Specia...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  "Çok açık bir şey" İlber Ortaylı Hocanın da dediği gibi; yeni bir savaştan çıkılmış, nüfus seyrelmiş, taşıma suyuyla (top, tüfek ile) bu işin gitmeyeceği belli (Amerika bile kendi askerini zar zor donattı, savaşın sonlarına doğru, adam gibi teçhizata sahip olabildi), emir-komuta zinciri ne kadar oturmuştu tartışılır, modern savaşlardan bir haber asker, askerin nereye gidebileceği/gidemeyeceği belli değil, ülkeden sürekli para çıkıyor ve girmesi lazım (ithalat-ihracat), vb. diğer sebepler.

 • Metehan Uğurlu @thegreatmete

  Eğer Almanlar saldırırsa tümen karargahına haber verebilmek için LOTR'teki gibi yanmaya hazır ateşlerden bir hat yapmışız 1941'de. "İnönü yüzünden savaşa girmedik yeaa karne yeaa" diyenler acaba stukaların ateş yakarak iletilen mesajdan daha hızlı gidebildiğini biliyorlar mıdır

#Ankara da doğalgaza yine zam gelmiş, geçen ay 100tl ye 59m3 gaz alırken bugün 39m3 aldım. Ne ara zam geldi onu da duymadık. Zaten kiosklar tek banknot kabul ediyor. Tek seferde ancak 200tl yükleniyor ki 2.5tl de işlem ücreti alıyor. Doğalgaz o kadar pahalı oldu ki yiyecek içecek zamlarından öte donucaz yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Ankamall şube açılışına gideyim dedim, gitmekle çıkmam bir oldu acayip bir kalabalık var. Saat13te olacak açılış için saat10 da bu kadar kalabalık beklemiyordum. Gitmeyi düşünenlerin haberi olsun diye yazmak istedim. Akşam üzeri sakinleşince giderim 🙂 bi router alıp çıkıcam zaten, umarım tükenmez.
Not: Açılış saatini 11e çekmişlerdi en son ben çıkarken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

#MiMixAlpha 'yı görmeye gittim. Günlük kullanım için daha rafine edilmesi lazım doğal olarak ama ele alması heyecan verici bir cihaz. Yazılım sorunları var ama zaten orada da diyorlar sunum amacıyla geldi henüz kullanıma hazır değil yazılımı diye. Bir teknoloji sever için çok güzel bir obje olduğu aşikar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omer_

  Rehbere girip reklamları incelemek için sabırsızlanıyorum. 😀

  • Cumburlop @cumburlop

   Hiç Xiaomi telefon kullanıcısı olmayan biri olarak soruyorum gerçekten abartılı bir reklam vs var mı ya da herhangi bir ss var mı rehberde reklam gösteren ?

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @cumburlop ilk defa yeni hesap açıp kullanan için normale göre fazla reklam var ama reklam çıkan uygulamaların ayarlarından bir kere kapattın mı senelerce bir daha çıkmıyor. En azından bende böyle oldu. Niye bu kadar abartıldığını çözemedim. Gereksiz bir ön yargı. Abartılıyor.

  • Omer @omer_

   @cumburlop bu konuyu paylaşan arkadaş,
   https://teknoseyir.com/durum/1167115
   telefon yazılımı ve donanımı konusunda tecrübeli bir arkadaş buyrun ne kadar uğraştığına bakın. 🙁

  • eaydogan @eaydogan

   Mi 4 döneminden beridir kullanıyorum, hep stock (satbil veya beta) rom kullandım şu anda da rootsuz cihazım. Yalnızca tavsiyeleri kapat önerileri kapat gibi birkaç ayar yaptığımı hatırlıyorum gördükçe. Buna rağmen ne bunları kapatmadan önce ne de sonra hiç reklamla karşılaşmadım. Ya ben şanslıyım bir şekilde, ya da bu reklam konusu abartılıyor. Elbette ekran görüntülerini görüyorum fakat nasıl böyle arayüzde reklam olduğunu anlayamıyorum kaç yıldır kullanıyorum hiç karşılaşmadım arayüzde reklamla.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Xiaomi'nin reklamları göstermesi rastgele, zorla veya zorunlu değil. Birkaç MIUI uygulamasının (Temalar, Müzikçalar, Mi Video, Dosya Yöneticisi, Paket Yükleyici vd.) başlangıcı sırasında tek ve sabit bir görselden oluşan, sessiz, süre sınırı bulunmayan, hemen atlanabilen, bir adet reklam çıkıyor. Ana Ekran uygulamasında, klasör oluşturulduğunda klasör içerisindekilere benzer kategorilerde uygulamaların reklamları/tavsiyeleri görmek isteğe bağlı etkinleştirilebiliyor. Kamera, Saat, Ayarlar, Galeri, Ses Kaydedici, Rehber ve diğer birçok uygulamada herhangi bir reklam bulunmuyor. Bu reklamları, gösterildikleri uygulamanın "tavsiyeleri göster" kısmından kapatıp açmak ve bir daha görmemek mümkün.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Öte yandan da Sony, yazılım güncelleyicisinin içine, yüklü yazılımlarla birlikte cihazda yüklü bulunmayan yazılımları da gösteriyor ve "Tümünü güncelle" seçildiğinde hepsini birlikte yüklüyor. Bu yetmezmiş gibi, reklamı yapılan yazılımlar listeden kaldırıldığında bir süre sonra tekrar o listeye ekleniyor ve yanlışlıkla yüklenmesine sebep olabiliyor. Ancak bunun burada lafını edene şahit olmadım.

 • Bruce Wayne @justice-league

  Kendine problem arayan bir çözüm. Bir çok teknoloji severin geceleri uykuları kaçıyordu "neden tilfonumun arkasında da ekran yok" deyu.

Hem Vin Diesel hem de valiant comics işin içinde olunca heyecan yarattı 🙂
https://youtu.be/vOUVVDWdXbo

BLOODSHOT - Official Trailer (HD)

Vin Diesel is #Bloodshot. 🔴 Based on the best-selling comic book - watch the trailer now. 2.21.20 Visit Site: https://www.bloodshot.movie/?hs308=youtubeorg F...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AnkaraKitapFuarı nda biraz ipin ucunu kaçırdım gibi sanki ama güzel indirimler yakaladığımı düşünüyorum:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#EpicStore patlamış sanırım şu an, hiçbir şekilde login olunmuyor maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap