Merhabalar. Elimde bazıları bozuk, bazıları işe yaramaz durumda elektronik malzemeler var. Doğrudan çöpe atmaya gönlüm razı olmuyor. Bu tür elektronik ürünleri bırakabileceğimiz bir yer biliyor musunuz?

#TeknoYardım #elektronik #atık #çöp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Half Life ile ilgili üzerine çok emek verilmiş bir içeriğe rastladım. İlgisi olanların kaçırmamasını öneririm. Linkini alta bırakıyorum.

https://youtu.be/y7n6-Qgn2BQ

#HalfLife #YouTube #Belgesel #İzlenesiBelgeseller #İzlenesi

HALF-LIFE BELGESELİ: ÖNGÖRÜLEMEYEN SONUÇLAR

Belgesel Half-Life lore'unu anlatmakta. Yazması da, seslendirmesi de ayrı keyifliydi. Sizin de izlerken aynı keyfi almanız dileğiyle. Yeterli ilgi görürse, ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar

Yeni ekran kartı aldığım için boşta kalan Asus ROG Strix RX570 OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon ekran kartımı ikinci el olarak satmak istiyorum ancak sahibinden sitesinde 3.000 TL ve çok üzerinde astronomik fiyatlara ilanlar gördüm. Araba fiyatlarının bu sitede fazlaca şişirildiğini duymuştum, ekran kartı kısmında da böyle bir durum mevcut mu yoksa bu fiyatlar normal mi? Satmak istediğim ekran kartının garanti süresi yakın zaman önce dolmuş ama kartın herhangi bir problemi yok. Aylar önce yeni kartı aldığımda bilgisayardan çıkarttım kutusunda duruyor. Anlamadığım için OC dahi yapmamıştım. Sizce şu an piyasası ne kadardır?

#akış #TeknoYardım #GünaydınTSAilesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Faruk @faruk

  Piyasada kart olmadığını gündem değerlendirmelerinde duyuyordum ama durumun bu derece vahim olduğunu bilmiyordum.

 • Joe @joe

  Düşündüğünüz fiyat nedir ? Miningden dolayı fırladı fiyatlar malesef.

  • Faruk @faruk

   Hocam düşündüğüm bir fiyat olmadığı için açtım konuyu zaten. Fikri olan birileri fiyat söylesin de piyasayı öğreneyim diye. Konuyu burada açmamın bir sebebi de miningcilerden ziyade normal kullanım için ihtiyacı olan kişilerle iletişim kurabilmek.

  • Joe @joe

   @faruk Şöyle söyleyeyim o zaman. Miningden önce 1200 civarına sıfırı bulunabiliyordu. O yüzden ikinci eli şu kadar olur diyemem. Şu anda gördüğün piyasa malesef normal, ne kadar daha sürecek belli değil. Kart yok piyasada. Yoksa havada kaparlar o kardı burda

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  ah zamanında 800TL vermedim diye çok yanıyorum sıfırına, Şimdiki fiyatlar kart olmadığı için en yüksek fiyatı ver bence.

 • Faruk @faruk

  Arkadaşlar kart @0x41414141 nickli arkadaşa satılmıştır. Cevap yazan herkese teşekkürler.

  • Faruk @faruk

   @joe Hocam benim almak istediğim yeni işlemcinin eksik parasını tamamlayacak kadar çok, piyasadaki miningcilerin sebep olduğu 3 binli rakamlarla alakası olmayacak kadar az. Sonuçta alan arkadaşın da işi görüldü benim de. Piyasadaki donanım kıtlığından ve kurdan kaynaklı şişkinlik normal kullanıcının zaten yeterince belini büküyor, bir de biz birbirimize köstek olmayalım. Bu satıştan gelecek fazla parada gözüm yoktu zaten. Yeni kartı taktıktan sonra eski kartı tedbir amaçlı bir süre elimde tutmak istedim ama aylardır bir kenarda kalmış gitmiş. Önemli olan her iki tarafında işinin görülmüş olması. En sevindiğim de kartın teknoseyir camiasından bir arkadaşın işine yaramış olması.

  • Joe @joe

   @faruk Onu anladım zaten de fiyatı merak ettim sadece 😁 500e satsan da 3e satsan da senin bileceğin zaten 😁

Bilgisayarımda yaklaşık 1 aydır ctrl tuşunun basılı kalması problemi yaşıyorum. İnternetten pek çok çözüm denedim, format bile attım ama format attıktan birkaç gün sonra tekrar yaşamaya başladım. Sorunun yazılımsal olduğuna eminim. Çünkü bilgisayarı birkaç kez yeniden başlattığımda sorun çözülüyor. İşin ilginç tarafı bu problem bazen oluyor bazen olmuyor. Bilgisayarı ilk başlattığım anda ctrl basılı kalma sorunu olmazken kısa bir süre içinde ctrl basılıymış gibi davranmaya başlıyor. Bilgisayarı kapatıp açıyorum biraz bekleyip kontrol ediyorum gerekirse tekrar kapatıp açıyorum ve en fazla 3 kez kapatıp açtığımda artık hiçbir problem kalmıyor. Benzer bir sorun yaşamış olan var mı?

#TeknoYardım #ctrl #basılıkalma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir bünyesinde daha önceki anahtarlık satışlarında @Adnan008 kullanıcı isimli kişinin bizzat ofise giderek belli numaralardaki anahtarlıkları elden satın aldığını öğrendim. Benim için anahtarlığın numarasının bir önemi yok ama buna bir önem atfeden arkadaşlar olabilir. Numara konusunda seçim hakkı tanınmıyorsa kimseye tanınmaması gerekir. Üstelik Adnan isimli bu kişi kendi seçtiği özel numaraları sitede yayınlamakla kalmamış yorumlarda kişilerle dalga geçercesine cevaplar vermiş(Linkini en alta ekledim). Adnan isimli kişinin de teknoseyiri sevdiği yazdığı mesaj içeriklerinden anlaşılıyor ancak bu tavırlarının sevdiği teknoseyir ekibine zarar verebileceğini de anlaması gerekir. 10. yıl anahtarlıklarında böyle bir ayrıcalık yapılması pandemi sebebiyle (ofis eskisi gibi sürekli açık değil diye biliyorum) zaten mümkün görünmüyor ama yine de @gamsizm , @leventp ve @hkellecioglu beyleri bu konuda önceden uyarmak istedim. Bu sitede benim gibi bu ekibi çok sevip yıllardır destekleyen pek çok kişi var. Biz teknoseyiri bu sektörün kaliteli duruşa sahip ender ekiplerinden biri olduğu için bu kadar çok seviyoruz. Son olarak şunu da belirtmeliyim ki benim bu konuyu açma sebebim Adnan isimli kişinin belli sayıları elden alması değil, konunun bu kısmı da hoş değil ama beni daha da rahatsız eden kısmı bu kişinin bu durumu buradan paylaşması ve bu durum üzerinden yorumlarda insanlarla dalga geçer gibi konuşmasıdır.
#akış #anahtarlık

https://teknoseyir.com/durum/869468

#akış 34 ve 500 numaralı anahtarlıklar nasıl?

#akış 34 ve 500 numaralı anahtarlıklar nasıl?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 56
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ofise gelen izleyiciyi geri çevirmek de ayrıca çirkin bir davranış. Bizim de alışık olduğumuz bir şey değil. Ondan önce bir başka izleyici kapı altından para bırakıp gitmişti. Bardak bile almadı. Böyle şeyler nadiren yaşanıyor. Büyütülecek bir şey değil. Sayılara önem vermediğimiz için de sakınca görmedik. Her sayıdan bir tane var. Dolayısıyla değerleri eşit.

  Sadece bir kere yaşanan bir örneği de sürekli yaşanıyor gibi göstermek iyi niyet değil. Ticari bir kaygımız yok. Olsa zaten biz de bazı sayıları daha pahalı satardık, ya da 'büyük seçim' gibi özel seçim der rakam seçmeye ayrı para alırdık vs.

  Dediğim gibi bizim için numaraların bir önemli yok bu sebeple tüm anahtarlıkları aynı fiyata aynı şartlarda satıyoruz. Sizin numaralara verdiğiniz önem sizi bağlar. Biz bunu bir satış unsuru olarak düşünmüyoruz.

  Ofise ziyaretçi kabul etmiyoruz zaten. Çok kişi de gelip kapıda kalmıştır. Korona döneminde kimseyle birebir görüşmemiz söz konusu değil. Numara da ayırmayacağız.

  • altalena @altalena

   Kırmamak için yapılması anlaşılabilir ancak olay sayının önemli olup olmaması değil, ayrıcalık olup olmaması. Bahsi geçen üye de sıradan bir üye değil, üyeleri tahrik edip trolleyen bir üye. Türkiye'de bu tarz şeyler çok fazla olduğundan ötürü artık mide bulandırıcı hale geldi ve ben takipçiniz olarak görünce yüzüm ekşidi ister istemez. Ama dediğiniz gibi bir defa olduğu için büyütülecek bir şey değil, ama yaptığınız şey net bir şekilde hataymış.

   Avatar olayıyla alakalı bir açıklamanız var mı? Geçmişte olmuşsa aradım bulamadım.

  • Airoso @airoso

   adamın gelip burada "ehehe şu sayı ben de çatlayın" sululuğunu hesaba katmıyorsunuz tabii doğal olarak 🙂

  • Patato @patato

   https://teknoseyir.com/durum/729692 şu ilk sefer 500 ve 444 şans mıydı da https://teknoseyir.com/durum/869468 bu anahtarlıktan istediği numaraları alınca bir kere yaşanan bir olay olmuş olsun. Diğer dedikleriniz de haklılık payınız var ama şu yorumları göz ardı mı edelim
   https://teknoseyir.com/durum/729692#comment-3082994 (abi yeni çıkacak anahtarlıkların 008, 34 ve 500 numarasını alabilir miyim? ayırma şansın var mıdır? geçen sefer 008 dahil ilk numaralar bizim dedin eyvallah dedim ama bu sefer 007yi ve özellikle 008i istiyorum) şeklinde yazmış ,(https://teknoseyir.com/durum/729692 bunu kimse görmemiş sanrım, ilk anahtarlığın da 500 numarası bende @faruk) şu tarz yorumları da var yani tamam almışsın otur yerine

  • CanSimit @cansimit

   Sayın TSdaşlar, anlaşılan bu iş bir sefer yapılmış, sonra bir sefer daha olmuş ama artık 3.ye olmayacak, ders alınmış. Bir numaranın 20 talibi olur birsii alır, 19 kişi mutsuz olur, gerek yok, şansa verilecek numaralar işte anlaşılan bu. Bazılarına iltimas geçilmeyecek ki herkesin karşı çıktığı bu, ben böyle anlıyorum. Geçmişte olan olmuş, onu değiştirmek mümkün değil.

  • Erdinç B. @erdincb

   @cansimit Geçmişi değiştirmek mümkün, sadece 2 kelime yeterli idi. Ama artık mümkün değil.

  • Faruk @faruk

   Abi rakam konusunda herhangi bir takıntım olmadığını asıl problemin kişinin tavırlarında olduğunu yazımda belirttim. Ayrıca kişinin toksiklik derecesine varan mizah anlayışı için bir iki kelam etmek yerine beni iyi niyetli olmamakla suçlamışsın, ona da eyvallah ama benim amacım bu kişinin tavırlarının kendince oluşturduğu bir mizah anlayışının sonucu olduğunu ortaya çıkartıp bu mesele yüzünden anahtarlık almaktan vazgeçen kişilere ana odağı tekrar hatırlatmaktı. Kişinin yaptığı samimi açıklamadan sonra da kendimce amacıma ulaştım. Tüm ekibe selamlar. Seviliyorsunuz.

 • Erdinç B. @erdincb

  Kapıya gelene “Bir akıllı sen misin kardeşim?” deyip göndermek lazımdı. Ya da torbadan şans eseri seçtirilebilirdi.

 • Adnan008 @adnan008

  arkadaşlar konuyu başlarda komik ve açıkçası eğlenceli buluyordum ama gerçekten fazla uzadı.. ban yemeyeceğinizi bilseniz bana ana avrat söveceksiniz... murat abi, levent abi, hamdi abi ve can abiyi görmek için gitmişken anahtarlık da aldığım için ve murat abi de sağolsun gerçekten kırmayıp iyilik yaptığı için koskoca adama neler neler söylediniz. yahu allah aşkına tek derdiniz bu mu? bir anahtarlığın numarası? pes diyorum... murat abi size yemin falan mı etti haberim yok? istediğine satar istediğine satmaz, bukadar da büyütmenin manası yoktu..

  • Faruk @faruk

   Amacım şu açıklamayı yapmanı sağlamaktı ve çok şükür ki başardım. Sen en baştan beri insanları trollemek yerine durumunu samimi bir şekilde izah etseydin zaten bu mesele buraya hiç gelmemiş olacaktı. Mesajlarından ve anahtarlık almaktaki çabandan anladığım kadarıyla teknoseyir ekibine olan sevgin ve desteğin benden daha az değil ama davranışların ekibe zarar veriyor. Ben bunca yıldır teknoseyir ekibini sevmeme ve destek vermeme rağmen senin şu tavrın ve Murat Bey'in bu tavra karşı duruşu beni rahatsız etti. Bu sebeple de bu konuyu açma gereği hissettim. Geç de olsa açıklaman için teşekkür ederim.

 • Adnan008 @adnan008

  buraya da yazıyorum, istanbul küçükçekmecedeyim, isteyen varsa yazsın, facebook'um xxx, twitter'ım xxx, evime gelene 500 numaralı anahtarlığı vereceğim, ama tek şart ile; gelen kişiyi videoya çekip burada yayınlayacağım buradaki nicki ile.. yeni hesap olmayacak, en az iki üç senelik aktif hesap olacak. anahtarlık bu kadar önemliyse gelin alın bedava veriyorum para da istemiyorum.

  13/03/2021 saat 09:46 edit: üzerinden 1 hafta geçmiş konuyu görüp teknoseyirle alakası olmayan ve bir yazdığımı bile okumayan bir insan gelipte "sende kaç numaralı anahtarlık var" diye twitter'dan mesaj atması üzerine teklifimi bitiriyorum.. zaten isteyen olsaydı çoktan almıştı.

Merhabalar. Mevcut bilgisayarımdaki ekran kartını güncellemek istiyorum. Sistemde ASUS PRIME B450M-K modeli anakart, 600W 80 Plus güç kaynağı ve AMD Ryzen 5 2500X işlemci var. Almak istediğim ekran kartı da MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8GB. Almak istediğim ekran kartı ile diğer bileşenler uyumlu çalışır mı? Yani güç kaynağı yeterli mi, işlemci ile çalışırken darboğaz yapar mı? Bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Epic Games GTA V hediyesiyle adını sağır sultana bile duyurdu sanırım. Hiç bu camiayla işi olmayan arkadaşlarım bile bir şekilde duymuşlar. Bunca tantanaya rağmen bir şekilde haberi olmayıp alamayan kalmış mıdır acaba?

#akış #TümAkış #ücretsizoyun #GTAV #GTA5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • POfficer @felixfelicis

  Çokta ilgisi olmayan son gün haberi olup yarın alırım diyen birileri olmuştur muhtemelen ha alamadıkları için de üzülmezler onlar. 😀

 • erdem @ec

  donanım haberde hedefı 500 hesap olan arkadas ınancı buyuk bu konuda. elbet duymayan alamayan 500 kısıye satmayı planlıyor.

  • Faruk @faruk

   Ayıptır ya bu kadarı da.

  • Faruk @faruk

   Sizden duyunca internette biraz bakındım, ortalık hesap satandan geçilmiyor. Hakikaten bu kötü niyeti engellemek mümkün değil. Adamlar şu durumu bile fırsata çevirmişler. Yazıklar olsun. Buradan alamamış olanlara hediye gibisinden vermek istemiştim fazladan aldıklarımı ama vazgeçtim. Şimdi gelip isteyen olursa bu fırsatçı namussuzlardan ayırt etmem mümkün değil. Ya gelip benden isteyip başkasına satarsa. İyilik yapmak bile bu namussuz herifler yüzünden imkansız hale gelmiş.

  • erdem @ec

   @faruk kesın satarlar bedava vermeyın. en azından yuz yuze tanıdıgınız bırılerıne hedıye etmeye calısın.

  • Faruk @faruk

   @ec Kesinlikle vermeyeceğim, vazgeçtim. Şahsen tanıdıklarımdan almayan varsa onlara hediye veririm.

 • Faruk @faruk

  Ben de birkaç tane fazladan aldım kaçıran olursa veririm sevinir insanlar diye. Millet ticarete dökmüş yazık.

  • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

   Bence bu kadarı da ayıptır. Ben bir tane aldım.

  • Faruk @faruk

   @kgk Öncelikle ücretsiz, tamamen hediye verme amaçlı fazla aldığımı tekrar hatırlatayım. Oyun 1 haftalık süreyle ücretsiz dağıtıldı bu dönemde hastalık, seyahat, bulunduğu yerde internet erişimi olmama vs gibi sebeplerden bu fırsatı kaçırmış insanlar illaki olacak. Benim amacım bu tarz arkadaşlara elimdeki imkan dahilinde hediye sunmaktı ama ölücü tayfa sağolsun şu an o arkadaşlarla ölücü tayfayı ayırt edemiyorum. Bu sebeple sadece yüz yüze görüştüğüm çevreme dağıtma kararı aldım. Kendi ahlak yargılarıma göre ayıp bir şey yaptığımı düşünmüyorum ama görüşünüze de saygı duyuyorum.

 • Nakahella @nakah

  Bazen bizim ve çevremizin haberi var diye herkesin haberi var sanıyoruz ama öyle değil maalesef. Oyun dünyasının tamamının almış olması mantıklı değil hiçbir şekilde. 🙂 Mutlaka haberi olmayan, alamayan, sonradan haberi olanlar olmuştur.

Disco Elysium'un yapımcıları hangi dili resmi olarak görmek istiyorsunuz diye oylama yapıyormuş. Bu siteden Türkçe diline oy verebilirsiniz; https://internationale.zaumstudio.com/

#akış #KonuDışı #OyunGündemineMalzeme

Disco Elysium

Community translations
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anıl @anil

  Peki oy verenlerin çoğunun korsan indirecek olması.

 • Faruk @faruk

  Hocam korsan da olsa öyle başlayıp para kazanmaya başladığında satın alma alışkanlığı edinen kitle oyun camiası için önemli bir ekonomi oluşturuyor. Ben de öğrencilik zamanlarımda korsan oyun oynamıştım ama sonrasında oynadığım o oyunları tek tek satın aldım. Pek çok kişinin de böyle bir süreçten geçtiğini düşünüyorum.

 • Temp @temp

  @faruk Türkçeye oy verdim, teşekkürler. Bu oyun özelinde satılıp satılmaması önemli değil ama bizim o 4-5 dil seçeneği arasında Türkçe olarak yer almamız önemli diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Karantina günlerinin de etkisiyle arkadaşlarla biraz nostalji yapalım dedik. Online multiplayer şekilde Half-Life, Counter Strike oynamak istedik. Steamde bizim nostalji talebimize en yakın 1.6 sürümleri var sanırım. İndirdik steam üzerinden bağlanamadık. İp bulup console ekranından connect komutuyla bağlanmaya çalıştık olmadı. Biz aslında 1.5 sürümlerini oynamak istiyorduk. Steamden olmayınca internetten 1.5 sürümlerini bulup Hamachi üzerinden bağlanıp oynamayı başardık ama 5 kişi ile sınırlı bir ağ kurulabiliyor. Daha fazla kişi ile kurmak için 49 $ istiyor. Yazılıma para verme konusunda sıkıntı yok ama ülkedeki kur durumu sebebiyle 300 liraya yakın bir parayı hem de 1 yıl için bu sebeple harcamak istemiyorum. Yapmak istediğimiz uzaktan sanal ağ kurma işini daha ucuza çözme yolunu epey araştırmama rağmen ben bulamadım. Teknik konularda yetersiz olduğum için de bulamamış olabilirim bilmiyorum ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 21
 • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

  Bizde epey uğraştık ama hamachiyle başaramadık. Siz nasıl bir yol izlediniz ?

  • Faruk @faruk

   Vallahi biz de pek çok problemle karşılaştık ama çözdük. Öncelikli olarak en önemli konu ağa katılacak kişiler Hamachi programını yakın zamanlarda kurmalı yoksa ip numarasının ilk iki bölmesi aynı olmuyor ve bu birbirinize bağlanmaya çalıştığınızda son kısmında (class c) yazan aynı ağda olmadığınız şeklinde bir hata almanıza sebep oluyor. Mesela ben Hamachiyi kurdum benim ip numaramın ilk iki bölümü 25.144..... diye başlıyor, arkadaşım da benden birkaç gün sonra kurdu onun ilk iki bölümü de 25.145.... ile başlıyor. Bu durumda bahsettiğim hata mesajını alırsınız. Bu sorunu çözmek için içine sahte ip yazılmış bir txt dosyası oluşturma tarifi yapılmış internette ama benim işime yaramadı. En güzeli oyuna katılacak tüm kişiler bilgisayarda eğer yüklüyse Hamachi programını kaldır diyecek ve ilk gelen ekranda "Önceki kullanıcı ayarlarını sıfırlama" tikini işaretleyip programı temiz bir şekilde kaldıracak. Sonra da aynı anda olmasa da yakın zamanlarda programı kurup login olacak ve ilk iki bölüm aynı ip başlangıçlarından oluşacak. O durumda problem büyük oranda çözülüyor. Yine hata aldığımız zamanlar da oldu ama oyun eski olduğu için mi yoksa farklı kişilerdeki farklı ayarlardaki bilgisayarlardan mı kaynaklı bilemiyorum. O durumlarda oyunu kuran kişiyi değiştirin. Yani A kişisi kurduğunda hata aldıysanız B kişisi C kişisi sırayla deneyin. Biz bu şekilde bağlanmayı başardık. Aynı anda kurmanın önemini açıkladığıma göre genel olarak süreç nasıl işliyor kısaca onu da anlatayım.

   En başta bizde ağ kurarken sorun çıkarttığı için biz "Güvenlik Duvarı, Virüs programı" gibi şeyleri devre dışı bırakmıştık. Sonrasında Hamachi programını oyunu oynayacak kişiler yakın zamanlarda kurdular program içinden login olup ip sorununu çözdüler. Şimdi herhangi biri ağ adı ve şifre ile bir ağ yaratacak. Diğerleri de (malesef toplam 5 kişiye kadar) mevcut ağa katıl deyip aynı ağa katılacak. Sonrasında oyunu ağdaki A kişisi kurdu diyelim. Diğer oyuna girecek kişiler A kişisinin Hamachi programında ağda görünen adı üstüne sağ tıklayıp alt kısımlara yakın yerdeki "ipv4 kopyala" seçeneğinden A kişisinin ip numarasını kopyalayacak. Sonra Counter ya da Half Life ana ekranının en üstündeki console seçeneğine tıklayıp "connect ctrl+v" (ctrl+v daha önce kopyalanan ip numarasını yapıştırmak için, yazı şeklinde olduğu gibi yazılmayacak yani) komutu ile kurucu kişinin oyununa katılabilirsiniz. Oyun ana ekranında en üstte console seçeneği çıkmıyorsa internette "console nasıl aktif edilir" şeklinde araştırabilirsiniz. Son olarak bir arkadaşın bilgisayarında Hamachinin en son sürümünü kurmamıza rağmen program ayrı bir ağ oluşturmayı başaramadı ve kişi Hamachi içinde mevcut ağda gözükse de yanında sarı ünlem çıkıyordu. Kişinin işletim sisteminden kaynaklıydı sanırım sonra komple programı kaldırıp internetten eski ama ağ kurabilen bir versiyonunu bulduk o şekilde ağ oluşturabildi ve sarı ünlem sorununu aştık.

 • ganiemre @ganiemre

  Bu arada Half Life'ı ve hikaye modunu multiplayer oynamak için Sven Coop da kurabilirsiniz, steam ağı üzerinden klasik half life gibi multiplayer da oynayabilirsiniz ama mekanikleri biraz farklı olduğundan garip hissettirebilir
  https://store.steampowered.com/app/225840/Sven_Coop/

 • suicide @suicide

  sunucuya kurayim sizin icin 😀

 • KirbiT @kirbit

  Başkalarının sunucularına girebilirsiniz aslında
  Örneğin https://www.gametracker.com/search/cs/
  Konsoldan; Connect 111.111.111.111 gibi IP ile.
  SXE gibi koruma yazılımı isteyen sunucular oluyordu eskiden, program yüklemeniz gerekebilir.