Merhabalar. Birkaç gündür Youtube mobil uygulamasında bir sorun yaşıyorum. Ayarlardan "Koyu Tema" seçili olmasına rağmen youtube içindeki bildirim baloncuğu (Attığım ekran görüntüsünün en altında) beyaz renge döndü. Eskiden genel koyu temaya uygun renkteydi. Git gide gözüme daha çok batmaya başladı. Telefonum android Samsung S9+. Youtube uygulamasına yeni bir güncelleme mi geldi yoksa ben mi farketmeden bir ayarı bozdum.

#TeknoYardım #yardım #YouTube #koyutema

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Yıllar önce kasa ile beraber aldığım klavye ve fare setimi değiştirmek istiyorum. Ufak tefek problemler çıkarmaya başladılar. Gündelik kullanımda pek sorun olmuyor ama oyun oynarken rahatsız edebiliyor.

Fare ve klavyeden ortak beklentim kolay temizlenebilmesi. Şu an kullandıklarımın yüzey kısımlarında yumuşak kaplamalı bir plastik kullanmışlar ve temizlemek tam bir eziyet. Sözde yumuşak hissiyatlı plastik. Ben dümdüz plastik olsun istiyorum. Ayrıca her ikisi için de kablolu ya da kablosuz olmasında bir mahsur yok.

Klavyeden beklentilerim: numerik kısmının olması, Türkçe klavye olması, tuşların aydınlatmalı olması (Tek bir renk bile olabilir, önemli olan gece kullanımında rahatlık sağlaması), mekanik klavye olmasını istiyorum ama abartı ses çıkartanlardan değil.

Fareden beklentilerim: Oyuncu ekipmanı diye çok abartılı tasarımlar olabiliyor, ben daha ortalama tasarımları seviyorum.

FP önerileriniz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim. Bütçe konusunda ikisi için toplam bin liranın üstünü zorlayabilirim.

***Düzenleme 28.03.2022 21:17

Klavye konusunda mekanik klavye olmasını istemiştim ama yaptığım araştırmalar sonucunda iyi bir membran klavyenin benim için çok daha uygun olacağına karar verdim. Epeyce bir araştırma sonucunda klavye konusunda satış sitelerindeki tam adıyla Razer RZ03-03401300-R3L1 Cynosa V2 Chroma, fare konusunda Steelseries Sensei Ten ürünlerini satın aldım. Alta benim satın aldığım linkleri ekledim.

https://www.n11.com/urun/razer-rz03-03401300-r3l1-cynosa-v2-chroma-usb-kablolu-membran-tr-q-klavye-1624055?magaza=techburada

https://www.amazon.com.tr/dp/B07XV18DM7?psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM&ref_=chk_typ_imgToDp

#TeknoYardım #Öneri #Klavye #mekanikklavye #Fare #mouse #KlavyeFareSeti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Merhabalar. 3 ve 6 yaşlarında yeğenlerim var ve bize geldiklerinde bazen bilgisayarda bir şeyler oynamak istiyorlar. Kontrolleri kolay, yaşlarına uygun önerebileceğiniz oyunlar var mıdır?

#TeknoYardım #oyuntavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Bir süre önce sistemimdeki eski işlemciyi AMD Ryzen 5 5600X ile değiştirdim. İşlemciyi yanında gelen stok fanı ile monte ettim. Normal kullanımda herhangi bir sorun yaşamıyorum ama baskı altında kasadaki fanlar anlık olarak son devrine kadar kendini zorlayıp tekrar devir düşürüyor. Fan devirlerini daha önce hiç değiştirmediğim için bu konuda herhangi bir deneyimim yok. Acaba fan devirleriyle oynayarak bu ani yükselip alçalmaları daha ideal bir seviyeye çekebilir miyim? Öyle ani yükselip alçalıyor ki insanı strese sokuyor. Eğer fan devirleriyle çözmek mümkün değilse işlemci soğutucusunu değiştireyim diyorum. Soğutucuyu değiştirmek yaz sıcaklarında da işlemciyi rahatlatacak. Soğutucu konusunda sıvı-hava hangi türü seçmemi önerirsiniz? Bir de takacağım soğutucu güç kaynağına ne kadar yük bindirir, mevcut güç kaynağım yeterli olur mu?

Sistem Özellikleri: Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa, ASUS PRIME B450M-K Anakart, AMD Ryzen 5 5600X İşlemci, MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı

#TeknoYardım #SıvıSoğutma #HavaSoğutma #CPUSoğutma #işlemci #Soğutma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar daha önce de paylaştığım steam cüzdan kodu satan yer şu an %20 indirim ile satış yapıyor. İhtiyacı olanlara duyurulur.

https://www.trendyol.com/steam/50-tl-steam-kodu-p-40275301
https://www.trendyol.com/steam/100-tl-steam-kodu-p-40275293

https://teknoseyir.com/durum/1471497

#kampanya #İndirim #Oyun #steam #steamkod #Trendyol #akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22

Merhabalar. ETS 2, ATS gibi oyunlarda kullanmak için direksiyon seti araştırıyordum ve karşıma alta linkini de koyduğum Rampage V900-S çıktı. Bu ürün piyasada en yaygın kullanılan ürünlerden Logitech G29 gibi 900 derecelik dönüş açısına sahip ama fiyat olarak yarısından daha ucuz. Ben daha önce hiç bu tarz bir direksiyon kullanmadım. Satın aldıktan sonra ne kadar yoğun kullanırım ondan da emin olamıyorum. Bu durumda da yüksek miktarlar ödemek yerine daha uygun bir fiyata Rampage marka olanı deneyeyim diyorum. Bir taraftan da uygun fiyata yöneleyim derken kötü bir deneyim yaşayıp direksiyondan soğurum diye de korkuyorum. İki arada bir derede kaldım. Ayrıca Logitech olanı almam durumunda bütçemi zorlamam gerekecek. Tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.

https://www.hepsiburada.com/rampage-v900-s-ps3ps4pcxbox-pedalli-gaming-oyuncu-direksiyon-p-HBV00000QA5DF?magaza=B%c4%b0OTECH+B%c4%b0LG%c4%b0SAYAR&url_src=and-product-detail

#TeknoYardım #ETS2 #ATS #direksiyonseti #Direksiyon #Rampage #LogitechG29

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Merhabalar.

Daha önce paylaşacaktım ama kendim denemeden önermek istemedim. Trendyol sitesinde Steam cüzdan kodu satan bir satıcı keşfettim. Dönem dönem 100 TL, 50 TL, 20 TL, 10 TL gibi bakiyelerde %10 indirim yapıyor. Ben indirim olduğu dönemlerde satın alıp Steam hesabıma ekliyorum küçük de olsa bir indirimi baştan elde etmiş oluyorum.

200 TL'lik bir oyun alsanız 180 TL'ye geliyor, üstüne bir de oyunun kendisi indirimdeyse gayet karlı bir alışveriş oluyor. Şimdiye kadar bu satıcıdan pek çok satın alma gerçekleştirdim ve herhangi bir sorun yaşamadım. Bütçenize katkısı olur diye paylaşmak istedim. Linki alta bırakıyorum.

https://www.trendyol.com/steam/100-tl-steam-kodu-p-40275293

#kampanya #İndirim #Oyun #steam #steamkod #Trendyol #akış #TümAkış

Steam 100 Tl Steam Kodu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Steam 100 Tl Steam Kodu yorumlarını inceleyin, Trendyol'a özel indirimli fiyata satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anahtarlığım geldi. Numarası 050

Dünkü muhabbet yayınının tekrarını izlerken @gamsizm beyin "Sadece sorunlu olanlar kaldı. Kargosu geri dönenler kaldı" şeklindeki konuşmasını duyunca sabah bir konu açmıştım "Benim adresim doğruydu, kargom geri de dönmedi, ulaşmaması normal mi? Benim durumumda olan var mı" diyerekten ama biraz önce kargocu anahtarlığı getirdi.

Anahtarlık mükemmel olmuş çok hoşuma gitti. Tahminimden daha küçük olduğu için kullanmak isteyenler için de oldukça fonksiyonel. İşçilik gerçekten üst düzey. Stok sıkıntısı olmasaydı iki tane alıp birini kullanıp birini saklamak isterdim ama talebin yoğunluğunu görünce "Şimdilik bir tane alayım herkes alırsa ikinciyi de alırım" demiştim ama hiç alamayan arkadaşlar bile oldu maalesef. Neyse biz eskisini kullanmaya devam edelim artık. @asaltek İsmail bey ellerinize sağlık. Siz kullanılmasından yanasınız biliyorum ama şimdilik yenisi tek ve çok güzel olduğu için kullanmaya kıyamadım. Eski yeni elimdekilerin fotoğraflarını da ekliyorum.

Son olarak bu güzel hediyenin bize ulaşmasını sağlayan herkese ve 10 yıllık bu süreçte bizlere içerik üreten tüm teknoseyir ekibine yürekten teşekkür ediyorum.

#TSAnahtarlıkNo #tsanahtarlık #anahtarlık #Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siparişimi verdim siteyi daha fazla meşgul etmemek için gidiyorum. Alışveriş yapamayanlar için şunu buraya bırakıyorum. "Sepetinde fazla anahtarlık biriken arkadaşlar siteden logout olup giriş yapmadan 1 adet anahtarlık ekleyip tekrar login olabilirler" bir arkadaşın sitedeki önerisi üzerine bu şekilde denedim, tekrar login olunca sepetteki anahtarlık 1'e düştü. Sepete tıkladıktan sonra alan adının sonundaki 6'yı 7 yapıp ödeme sayfasından ödememi yaptım. Bu yöntem ile alınabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap