https://bundle.app/APkIrCS9

#teknolojivebilimnotlarınamalzeme #BilimGündemineMalzeme

Kümesinizdeki bir tavuk aniden horoza dönüşebilir mi? - BBC News Türkçe

Belçikalı kümes sahibi Jonas Verdickt, geçen hafta bir sabah şaşkınlık içinde uyandı. Çünkü hiç horoz bulunmayan kümesindeki tavuklardan biri, aniden horoz gibi ötmeye başladı. 
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde kullanmadığım AMD bir işlemci var. Satın alma geçmişimden bulabildiğim kadarıyla tam adı "AMD Ryzen 5 2500X Soket AM4 3.6GHz 8MB Önbellek 4 Çekirdek 12nm İşlemci (fan dahildir) - Tray". Yeni işlemciyi aldıktan sonra sorun yaşama ihtimalime binaen bir süre satmayıp tutayım demiştim ama bir kenarda unutmuşum. Garantisi yok. Sizce ikinci el piyasa değeri ne kadardır?

#TeknoYardım #işlemci #AMD #ikinciel #Fiyat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mağaza simgesi gözükmüyor ama @gamsizm Beyin paylaşımındaki anahtarlık linkinde stokta anahtarlık hala var. Ben kalmamıştır diye düşünmüştüm şansımı denedim ve bir tane satın aldım. Almak isteyip haberi olmayanlar için linki tekrar paylaşmak istedim.

https://teknoseyir.com/magaza/anahtarlik
#anahtarlık #tsanahtarlık

Anahtarlık

TeknoSeyir logolu koleksiyon anahtarlık Malzeme: Alüminyum
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Birkaç gündür Youtube mobil uygulamasında bir sorun yaşıyorum. Ayarlardan "Koyu Tema" seçili olmasına rağmen youtube içindeki bildirim baloncuğu (Attığım ekran görüntüsünün en altında) beyaz renge döndü. Eskiden genel koyu temaya uygun renkteydi. Git gide gözüme daha çok batmaya başladı. Telefonum android Samsung S9+. Youtube uygulamasına yeni bir güncelleme mi geldi yoksa ben mi farketmeden bir ayarı bozdum.

#TeknoYardım #yardım #YouTube #koyutema

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Yıllar önce kasa ile beraber aldığım klavye ve fare setimi değiştirmek istiyorum. Ufak tefek problemler çıkarmaya başladılar. Gündelik kullanımda pek sorun olmuyor ama oyun oynarken rahatsız edebiliyor.

Fare ve klavyeden ortak beklentim kolay temizlenebilmesi. Şu an kullandıklarımın yüzey kısımlarında yumuşak kaplamalı bir plastik kullanmışlar ve temizlemek tam bir eziyet. Sözde yumuşak hissiyatlı plastik. Ben dümdüz plastik olsun istiyorum. Ayrıca her ikisi için de kablolu ya da kablosuz olmasında bir mahsur yok.

Klavyeden beklentilerim: numerik kısmının olması, Türkçe klavye olması, tuşların aydınlatmalı olması (Tek bir renk bile olabilir, önemli olan gece kullanımında rahatlık sağlaması), mekanik klavye olmasını istiyorum ama abartı ses çıkartanlardan değil.

Fareden beklentilerim: Oyuncu ekipmanı diye çok abartılı tasarımlar olabiliyor, ben daha ortalama tasarımları seviyorum.

FP önerileriniz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim. Bütçe konusunda ikisi için toplam bin liranın üstünü zorlayabilirim.

***Düzenleme 28.03.2022 21:17

Klavye konusunda mekanik klavye olmasını istemiştim ama yaptığım araştırmalar sonucunda iyi bir membran klavyenin benim için çok daha uygun olacağına karar verdim. Epeyce bir araştırma sonucunda klavye konusunda satış sitelerindeki tam adıyla Razer RZ03-03401300-R3L1 Cynosa V2 Chroma, fare konusunda Steelseries Sensei Ten ürünlerini satın aldım. Alta benim satın aldığım linkleri ekledim.

https://www.n11.com/urun/razer-rz03-03401300-r3l1-cynosa-v2-chroma-usb-kablolu-membran-tr-q-klavye-1624055?magaza=techburada

https://www.amazon.com.tr/dp/B07XV18DM7?psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM&ref_=chk_typ_imgToDp

#TeknoYardım #Öneri #Klavye #mekanikklavye #Fare #mouse #KlavyeFareSeti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Merhabalar. 3 ve 6 yaşlarında yeğenlerim var ve bize geldiklerinde bazen bilgisayarda bir şeyler oynamak istiyorlar. Kontrolleri kolay, yaşlarına uygun önerebileceğiniz oyunlar var mıdır?

#TeknoYardım #oyuntavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. Bir süre önce sistemimdeki eski işlemciyi AMD Ryzen 5 5600X ile değiştirdim. İşlemciyi yanında gelen stok fanı ile monte ettim. Normal kullanımda herhangi bir sorun yaşamıyorum ama baskı altında kasadaki fanlar anlık olarak son devrine kadar kendini zorlayıp tekrar devir düşürüyor. Fan devirlerini daha önce hiç değiştirmediğim için bu konuda herhangi bir deneyimim yok. Acaba fan devirleriyle oynayarak bu ani yükselip alçalmaları daha ideal bir seviyeye çekebilir miyim? Öyle ani yükselip alçalıyor ki insanı strese sokuyor. Eğer fan devirleriyle çözmek mümkün değilse işlemci soğutucusunu değiştireyim diyorum. Soğutucuyu değiştirmek yaz sıcaklarında da işlemciyi rahatlatacak. Soğutucu konusunda sıvı-hava hangi türü seçmemi önerirsiniz? Bir de takacağım soğutucu güç kaynağına ne kadar yük bindirir, mevcut güç kaynağım yeterli olur mu?

Sistem Özellikleri: Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa, ASUS PRIME B450M-K Anakart, AMD Ryzen 5 5600X İşlemci, MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı

#TeknoYardım #SıvıSoğutma #HavaSoğutma #CPUSoğutma #işlemci #Soğutma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar daha önce de paylaştığım steam cüzdan kodu satan yer şu an %20 indirim ile satış yapıyor. İhtiyacı olanlara duyurulur.

https://www.trendyol.com/steam/50-tl-steam-kodu-p-40275301
https://www.trendyol.com/steam/100-tl-steam-kodu-p-40275293

https://teknoseyir.com/durum/1471497

#kampanya #İndirim #Oyun #steam #steamkod #Trendyol #akış #TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22