Arkadaşlar az önce nakit para lazım oldu kredi kartımdan 15 bin tl nakit avans çektim. 1 saat sonra bütün borcu ödedim ama borcu -15 bin gösteriyor bu 1 ay sonra mı artıya çıkacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Mont fiyatları almış başını gitmiş. 1500 tl ye kadar önerebileceğiniz bir mont var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar 1000 tl ye kadar bir modem alacağım tavsiye ettiğiniz marka model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba elimde temmuz ayında alınmış ipad 9 var bugün hediye ipad pro geldiği için bunu satmayı düşünüyorum.5000 tl gibi bir fiyat düşünüyorum almayı düşünen varsa ts özel ufak bir indirim daha yapabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba çevresinde ilköğretimde okuyup burs alan tanıdığı olan var mı?Kardeşim bursluluk sınavını kazandı bugün babam ile birlikte ptt ye gitmişler bura tc kimlik numarasına yayacak demişler hesap dahi açmamışlar bunun için ptt hesabı açılması gerekli değil mi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba 1-2 ay önce bir arkadaşımın iphone 13 pro aldığını söylemiştim.Kendisi 14 pro alacakmış bendede xs max ve watch se var.Bu ikisini verip üzerine 12 bin tl verirsem takas etmek istediğini söyledi.Sizce takas yapsam mı çok kararsız kaldım açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba bir arkadaşa oyun için ikinci el bilgisayar alacağız.İki sistem arasında kaldık.Birinci sistem ryzen 5 2600 işlemci ve rtx 2060 6 gb ikinci ise ryzen 2600 işlemci ve rx 5700 ekran kartlı bir istem.2060 ekran kartlı sistem 8000 rx 5700 olan sistem ise 9000 bin tl.Sizce hangisini alması daha mantıklı diğer parçalar aşağı yukarı aynı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22

Şimdiye kadar kullanıpta bu ürün parasının karşılığını sonuna kadar hak ediyor dediğiniz ürünler nelerdir?
Benimkiler
xiaomi redmi note 3
airpods pro
macbook air m1
xbox series s
mx master 3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba 5. Sınıfa giden kız kardeşim bugün bursluluk sınavını kazanmış.Kendisi evde lise integral konularını öğrenmiş üniversite sınav sorularını çözüyor öğretmenin dediğine göre yüksek zekalı sınavları varmış bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Bu dünyaya bazı kişiler çok şanslı olarak geliyor.Mesela okulda bir arkadaşım var babasının istanbuldaki sanayi bölgelerinde 40-50 tane kiralık dükkanı var çocuk 25 yaşında hepsini çocuğun üzerine yapmış ve her ay 500 binden fazla kira geliyordu arkadaşa.Neredeyse bütün yaz yurtdışı tatiline gidiyor bizde sürünmeye devam 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17
 • Höşelek @benvaryaben

  kapitalizm kadar saçma adaletsiz haksız bir sistem yok. bu düzen değişmedikçe düzülmeye mahkumsunuz.

 • qubit @qubit

  Şöyle söyleyeyim: ikiniz de bu gezegende belli bir süre yaşayacaksınız: ikinizin de sınavı aynı olacak. 40-50 kiralık dükkan? O ailenin ne kadar problemi vardır ya da yarın ne kadar problemi olacak hayal bile edemezsiniz. Ortalamalar alındığında sizin sınav ile onların ki aynı yere gelir. Babadan avans genel olarak bir avantaj sağlamıyor. Evet yattığın yatağın süngerinin densitesi daha yüksek, kliman Daikin, TV'in OLED HDR 1500 Plus Premium. Ama sorunun da 10 kat fazla. Parasıyla mesut olan görmedim.

  • MH. @mhcycle

   Herkesin sınavı aynı mi? 1 yilda yaşadığı hayatı 30 yilda yasayamazsin paran yoksa. Nedense hep zenginlerin sorunları varmış eli ayağı yok yada bütün aile otizmli falan sanıyor insanlar.

  • MH. @mhcycle

   @dolunay o çocuğun sen olduğunu düşün ve bir sabanci ailesinde doğdun nasıl olur asgarî ucretli ailede doğsan ne olur. Zengin olduğu için cezalandiriliyorlar gibi bir algı var genel olarak

  • qubit @qubit

   @mhcycle hayat 1 yıldan ibaret değil ki? Uzun vadeden bahsediyorum. Ufak örnek ile istatistik yaparsan tabii ki adam bu yaz Bezos'la uzaya gitmiş, Maldivler'de denize girmiş vs vs.

   70-80 yıllık hayatın ortalamasını kastediyorum. Uzun vadede bakın. Örneğin para varsa orada aile içi kavga vardır. En yakın akraba birbirine düşer. 10 yıl lüks içinde yaşarsın sonra aile içi kavga. Adliyelere gelin bakın. Herhangi bir avukata sorun, anlatsın. Bir Cumartesi bir tebligat gelir, Pazartesi'ye kadar hayatını dar eder. İstediğin kadar paran olsun. En iyi avukatı tutarsın, ama o "level"da karşı taraf da en iyisini tutar. Sonra 10 yıl mahkeme, istinaf, yargıtay..Keşke malım olmasaydı dersin. Hele 40-50 taşınmazın varsa ay ay.

   Burada gençler takılıyor; lisede bile olanı var diye görüyorum. Ondan muhalefet şerhi düşmek istedim. İsteyen kulak verir isteyen vermez. Para tabii ki lazım, fakirlikten Allah korusun. Ama uzun vadede sınavı kolaylaştırmıyor.

 • Burhan @epsilon

  Dünyayı gezmek için güzel bir miktar.

 • LOOP @loop

  Bu şans filan değil devletin/hükümetin "gelir adaleti"ni bilerek sağlamamak üzere kurduğu sömürü düzeni. @macuser