Hepsiburada nın şimdi al sonra öde kampanyasına uydum logitech Mx Master 3 aldık umarım pişman olmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar kindle almayı düşünüyorum merak ettiği şey kitapları kendi mağazasından alıp okuyabiliyor muyum yoksa mağaza tr ye kapalı mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar Geforce Now ne kadar internet kullanıyor acaba bilen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Suriyelilere İETT ücretsiz mi arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen yıl 1200tl burs alıyordum ve aydan aya biraz kenara koyup istediğim şeyi alıyordum bu yıl 2 tane farklı yerden toplam 4000 tl burs alıyorum 3 haftada para bitiyor.Az önce bakkaldan 1 cips 1 bisküvi 1 tane ice tea aldım 30 tl para verdim.22 tl de sigara 52 tl gitti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
 • Emre @emre64

  Ne okuyorsun hocam? Nerde okuyorsun? 4000 liraya her ne kadar piyasa kötü olsa da bir öğrencinin geçinebilmesi lazım. Burs da olsa bir öğrenci için bayağı çok para 4000₺.

 • s1234 @s1234

  Simitçiden bugün 1 pizza, 1 kaşarlı 1 normal simit 1 de kola aldım ve 27 lira ödeyip çıktım. 1 ay öncesinde aynı menü 15 lira felan tutuyordu. Bir de kaliteyi acayip bozmuşlar. Simit değil de taş yiyorsun. Öğrencileri düşündüm ulan kahvaltıda 2 simit 1 ayran içse 10 lira, 18 liraya öğlen 18 de akşam tavuk döner yese yemeğe günlük 46 ayda yaklaşık 1500 lira para vermesi gerekiyor. Daha ucuza getirdin okuldan tabldot felan yese imkanı yok 1000 liradan aşağı tutmaz. Bu devirde çalışmak da zor okumak da. Ne deyim herkese kolay gelsin.

 • nineleven @nineleven

  Faturalar dahil apartta kalıyordum. Kira da geçen sene 1800'dü. İlk kaldığım sene 900'dü. Ve biz her sene başında peşin verdik. Adam zam yapamıyordu 😎

  Pandemiden önce kira hariç 1000tl yetiyordu bana. O zaman $ = 5tl. 200$ yetiyormuş işte.

  Yemekhanede yiyordum. Öğle ve akşam. Kahvaltı etmiyordum. Kütüphanede sabahladığım zaman otomattan günde 8 kahve içtiğim oluyordu. Çok sonra başladım Migros'tan kahve alıp , otomattan sıcak suyla içmeye falan.

  Haftasonları 2'şer bira. Sigara da yok o zamanlar.

  Son 2 senedir sigara içiyorum ve hep 15tl idi. 2-3 günde paket aldığım için para değil diyordum. Zamlarla 22tl oldu. Yavaştan para olmaya başladı 😁

  Mümkün olduğunca kampüste takıl derim ben. Ders çalışmaya da kütüphaneye git. Evde olunca o el yemeksepetine gidiyor. Ya da arkadaş çağırılıyor. Keyfi şeyler alınıyor.

  • macuser @macuser

   Benide sigara ve haftasonları 2 bira bitiriyor zaten hocam onlardan kurtulmam lazım 😀

  • nineleven @nineleven

   @macuser Günde 1 paket içiyorsan zor. Gerçi arada oluyor öyle. Benim de mesela maket yaparken (mimarlık) günde 2 paketi bulmuşluğum var.

   Gerçi o gün normalde 14 saatken , final haftası 24 saat çakılı olunca 😁

   Tütün alıyordum arada. Tabi iyi tütün mesela Old Holborn sigaradan pahalıya geliyor. Sigaralardan kaliteli çünkü de neyse şimdi.

   Mecbur NST 02 iydi galiba Adıyaman gibi. Onlardan alıyordum. Sağlık konusunu bilmem. Keyif desen ; bundan sonra sigara içince ohh be dersin.

   Ama işte 1 paket parasına 2 hafta içmenin motivasyonu var 😎

   Bir de sarmak meşakatli ve tadı çok iyi olmadığından farketmeden azaltırsın bu işi.

  • macuser @macuser

   @nineleven Ben gündüz neredeyse hiç içmiyorum hocam gece çok içiyorum kod yazarken iyi oluyor 😀 ama bırakma niyetim bar bakalım ne olacak

Elektronik sigara kullanan arkadaşlar varsa 1-2 soru sormak istiyorum.Son gelen zamlardan sonra elektronik sigaraya geçmeyi düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16
  • macuser @macuser

   Hocam bu coil yanma mevzusu nedir?Birde aylık ne kadar masrafı oluyor ben 1.5 günde bir paket sigara içiyorum

  • Rasko @rasko

   @macuser 2 tane link bırakıyorum. Bunlarda bayağı bilgi paylaşıldı.
   Cihaz mevzusuna gelince, çoğu cihaz 2 bölümden oluşur,
   1- MOD denilen, pillerin koyulduğu, elektronik devrelerin olduğu kısım
   2- Atomizer denilen, coilin ve likitin olduğu bölüm.

   Bunların birbirine bağlandığı yerler genelde standart olduğundan çoğu atomizer, çoğu MOD'a uyumludur. Atıyorum X marka mod'a, Y marka atomizer takılabilir yani.

   Atomizerler de kendi aralarında farklılık gösteriyor. Hazır coili olan atamizerler var, coil yandıkça hazır şekilde yenisini alıp takıyorsun, bunlar daha rahat ama daha pahalıya çıkar.
   Bir de coili ve pamuğu kendin yaptığın atomizerler var, bunlara RTA deniyor. Ben de RTA kullanıyorum.
   RTA'nın 2 masrafı var: rezistans(coil) ve pamuk. Pamuğun işlenmemiş olması gerekiyor. Google'a Muji cotton yazarsan büyük paket bir pamuk resmi çıkıyor. Ben ondan aldım, muhtemelen ömür boyu yetecek kadar pamuk var içinde 🙂 Aliexpress'te 12-13 dolara satılıyor.
   Rezistans(coil) masrafına gelince, yine Aliexpresste birkaç dolara onlarca coil alabiliyorsun.

   Atomizerde kullandığım pamuk yaklaşık 2 hafta, rezistans ise yaklaşık 1.5 ay gidiyor. Sonra yanık tadı gelmeye başlıyor ve değiştiriyorsun.

   Likit masrafına gelince ben likiti kendim yapıyorum, %70 VG / %30 PG karışımı kullanıyorum, içine aroma veya nikotin koymuyorum artık. Aroma fiyatları çok değişken, onun için bir şey diyemem.

   PG dediğim sıvının litresi burada 10 euro, VG dediğim sıvı da ona yakın. Ben aylar önce 1 litre karışım yapmıştım, hala onu kullanıyorum 😀 Yani benim için toplam aylık maliyeti, günde 2 paket sigara içmenin 10'da 1'i falandır. Türkiye için fiyatlar ne durumda bilemiyorum.

   https://teknoseyir.com/durum/1446624
   https://teknoseyir.com/durum/1494281#comment-5358212

  • macuser @macuser

   @rasko Şimdi gayet iyi anladım hocam çok teşekkürler 🙂

 • Fırat Duran @firat_duran

  Amcaoğlu elektronik sigara yuzunden cigerlerde problem yaşıyor. 2 sene içti ki daha 37 yaşında. Bizde onun gazıyla aldık birşeyler ama 1 ay kullandık sonra atın onları çöpe dedi.
  Sigaradan geçti o da. Belki sigara kaynaklıdır bilmiyorum ama cidden sıkıntı. Doktoru sigara iç daha iyi demiş.

  • macuser @macuser

   Hocam öyle ama sigaraya ayda 600-700 vereceğim yeni gelen zam ile birlikte.İçmeyince çok sinirli oluyorum finaller bitsin ara tatilinde tekrar mı denesem bırakmayı

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @macuser Sigara tüketim miktarı yüksekse elektronik sigarayı orjinal ve kaliteli likit ile kullanarak yaklaşık aynı parayı harcamaya devam edersin. 3 yıldır elektronik sigara (pod şeklinde olanlardan) ve salt likit kullanıyorum, hiç sigara ihtiyacı duymuyorum hatta sigara çok acı ve kötü kokuyor. Planım önümüzdeki dönemde elektronik sigarayı da bırakmak.

 • makesome @makesome

  Bir ara deneyip beğenmemiştim. Çok fazla ağız kuruluğu yaptı, susuzluktan mıdır nedir baş ağrısı yaptı. Hiç anlaşamadım. Sonra ikisinide bıraktım. Kararlılık önemli, kişi bırakıp bırakmayacağını aslında çok iyi biliyor. Bazıları bırakma oyunu oynuyor.
  Gözlemim, çevrenizde sigara içen kişiler yoksa sizde otomatik olarak içmemeye yöneliyorsunuz. Çevre çok önemli.

Merhabalar aşağıda yazan sistem 4000 tl eder mi?Ekran kartı fiyatları uçtuğu için bir süre gtx 980 ile kullanılacak.

R5 2500X işlemci
16 GB RAM CORSAİR
240 GB SAMSUNG 860 EVO SSD
1 TB HDD WD
MSİ B450M GAMİNG PLUS ANAKART
PHANTEKS P300 KASA
Nvdia 740 2 gb ekran kartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba haftaya yurtdışından İPhone 13 pro Max hediye gelecek.Geçici kayıt diye bir şey varmış o şekilde kullansam bir sorun olur mu acaba birde nerede yaptırabilirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13