Hepsiburada'dan 3000 liralık alışverişin 2000 lirasını hepsicuzdan ile ödeyip kalalini taksitlendirebilir miyim ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rakipte yenilik olmayınca apple update edip geçmiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bekleyeni ne kadar bilmiyorum ama Psychonauts 2'nin ön indirmesi xbox için açılmış. Oyunun daha çıkış tarihi yok ön siparişi kapalı ama indirilebiliyor. Haftaya ilk oyun gamepass e eklenecek bence zamanının ötesinde bir oyundu. #OyunGündemineMalzeme

https://twitter.com/klobrille/status/1390046318593298434

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epic v Apple davasında epic games gelir tablosunu sunmuş, şirket 3 senede 15 milyar dolar gelir elde etmiş. Bu gelirin %88 i fortnite a ait. Asıl ilginç olan EGS store üyelerinin sadece %7 si parasıyla oyun satın almış. Demekki bedava oyun dağıtarak kitle elde edilmiyormuş. #OyunGündemineMalzeme

https://twitter.com/ZhugeEX/status/1389312912292995074

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gecen haftalarda Microsoft, Kendi store'u için yaz updatei ile paketlenmemis Win32 uygulamalarına destek vereceğini açıklamıştı, bugün ise storeda satılan oyunlardan alınan payı %12 ye düşündüklerini açıkladılar. Gamepass ile steami sıkıştırmaya başlamıştı şimdi eli daha güçlü oldu.

https://www.theverge.com/platform/amp/2021/4/29/22409285/microsoft-store-cut-windows-pc-games-12-percent?__twitter_impression=true
#haftalikgundemmalzeme #OyunGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • erhankoprulu @erhankoprulu

  Steam normalde yüzde 30 alıyor ama epic games sonrası oranı düşürdü diye haberler dönüyordu. O fiyat farkının sebebi Microsoft Kendi magazasinda kuru Steam kadar düşükten almiyor. Steamde çıkardığı oyunlarda steamin önerdiği kur neyse onu kullanıyor

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Steam yuzde 30 aliyor. Eger uygulaman belli bir geliri gecerse yuzde 20 veya 15 gibi birseye dusuyor.

 • Papa Emeritus @pope

  MS DirectX’i ve OS’i yapıyor aldığı pay %12, Steam 1-2 dandik tool ile %30 istiyor. Steam’in bu payı düşürmesi lazım bence.

  • Papa Emeritus @pope

   @aliytklkmz OS bedava gibi bir şey ya standart kullanıcı için 😀

  • Housedakitopal @housedakitopal

   Valve Khronos Group'un üyesi ve Vulkan tarafını destekliyor , hatta kendi extensionları bile var.

   https://www.khronos.org/registry/vulkan/specs/1.2-extensions/man/html/VK_VALVE_mutable_descriptor_type.html

   Ayrıca SDL maintainerlarından biri olan Sam Lantinga'da Valve için çalışıyor.

   Ayrıca Linux tarafında (kernel, sürücü) ve Wine/Proton için de yine çok fazla destekleri var.

   Yine ileriki dönemde hem Windows tarafında hem Linux,MacOS tarafında kullanılacak olan Zink (OpenGL on 12,VLK) projesinde çalışanlar Valve tarafından destekleniyor.

   MacOS'de günümüzde baya kullanım alanı genişleyen MoltenVK'de Valve tarafından destekleniyor. Önce kapalı kaynaktı, Valve satın alıp açık kaynak olarak kullanıma sundu.

   MacOS'te MoltenVK kullanımı en azından high profile app kısmında şöyle:

   -Metro Exodus
   -Path of Exile
   -Elder Scrolls Online
   -Final Fantasy XIV
   -Crossover
   -Dota 2
   -Dota Underlords
   -Yuzu ve Dolphin emülatörleri

   Ayrıca Vulkan resmi twitter hesabından arada paylaşılan üç beş industrial app. Gerçi bu codebaselerin GL'den Vulkan'a geçmeleri baya zaman alıyor.

  • Papa Emeritus @pope

   @housedakitopal Khronos’a Apple bile üye ve OpenCL gibi bir devi bağışladıkları için katkıları Valve’den daha fazladır. Valve’in tabii ki ufak tefek katkıları olacak ama DirectX gibi dev bir işin yanına yaklaşamaz.

Merhaba,
250-400 bandında kablosuz kulaklık arıyorum, çok fazla seçenek var hangisi iyi hangisi kötü bilemedim. Bu alacağımdan önce kullandığım kulaklık MDR-EX650AP modeliydi. TWS yerine böyle yarı kablolu ama bluetooth ile bağlanan modellerde olabilir.
#TeknoYardım #KulaklıkTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  650ap modelini baya baya kullandım getirtip sattığım da oldu mesela şuan kullandığım fit 350 kablosuz ama yarı kablolu türde sporcu kulaklığının bass performansı 650'den daha iyi, tizler biraz yakın sayılır. Ben aldığımda 270 liraydı ama şuan bilmiyorum kaç tl ? ama zamlanmıştır onu diyeyim. Tws lerde ise ben düzgün performansı sony 1000xm3 modeli harici çoğunda alamadım. Millet övüyor galaxy buds'ı ilk çıkanını ama ya abartmıyorum ama 100 liralık kablolu kulaklık bile yer yer daha iyiydi. Bass resmen sıfır gibi birşey ya teneke bass var yalandan bass o kadar. Çok model denedim tws türünde ama yok yani belirli bir bütçeyi aşmıyorsanız 1000 lira falan gibi gerisi özellikle 200 liralık twsler anca çocuk eğlendirir.

 • Faruk @faruk

  Discord kullanıyorsanız teknoseyir sunucusunda alışveriş-fırsatlar başlığı takip edin. Orada geçmişte kulaklık önerileri paylaşılmıştı. Linkini bırakıyorum. https://discord.gg/pCsj6ty5

 • Faruk @faruk

  Ayrıca teknoseyir youtube kanalında Umut ve Yasin yurtiçinden satın alınabilecek kulaklıkları uzunca konuştular. Her kategori için öneriler var. Video epey uzun ama konuşulan kategoriler etiketlerle ayrılmış. Aynı videonun yurtdışından satın alınabilecek kulaklıklar için olanını da yaptılar isterseniz ona da bakabilirsiniz.
  Yurtiçi linki https://www.youtube.com/watch?v=hzyrebcmEwE
  Yurtdışı linki https://www.youtube.com/watch?v=bRyKUivG8ME

O alete yazık değil mi ipados ile çalıştırıyorlar, 8k ekrana bağlıyorsun ama ipados

BeğenFavori PaylaşYorum yap