#ceptelefonu
cam kasa telefonlari kilifsiz kullanan var mi acaba? koltugun ustune bile koymaya gelmiyormus boyle 😀 en ufak bir egimde bile kizak gibi kayiyor. hepsi boyle mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Babalar, baba adaylari. Var mi suan ben gibi hastanede dogumu bekleyen 🙂 tecrubeleriniz neler, nasil beklediniz yav arkadas.

2.5 yil sonra gelen edit: yine bekliyorum ama bu sefer pek hayirsiz bir zamanda 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

#Covid19
belki paylasilmistir kusura bakmayin tekrar olursa, soyle bir facebook grubu gordum insanlar ihtiyac olan yuz siperlerini uretmeye calisiyorlar 3d yazici ile, ben de kendi capimda bir seyler yapmaya calisiyorum. belki benim gibi henuz gormemis ve yardimci olmak isteyen arkadaslar vardir burada.
https://m.facebook.com/groups/197820801511666

3D COVİD-19 / Türk Hekimlerine Destek Grubu Herkese Açık Grup | Facebook

3D COVİD-19 / Türk Hekimlerine Destek Grubu'nun 2.172 üyesi var. merhaba dostlar amacımız elimizdeki 3d printerlar ile devletimize milletimize nasıl fayda sağlarız nasıl yarar saglarızdır .
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #WhatsApp
telefonda 240fps ile agir cekimde cekilen videoyu whatsapp ile nasil paylasabilirim acaba? galeri disindaki uygulamalarla acinca ya da paylasinca normal video gibi oynatiyor, agir cekimligi kalmiyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

    Google fotoğraflara yükleyip bağlantısını paylaşabilirsiniz.

  • Cem Kabil @moshck

    Öncelikle video editor (ios ise imovie, android ise telefonun video editor uygulaması) ile videoyu kaydetmeniz lazım. Genellikle ağır çekim videolar normal video dosyası ve yanında ayar dosyasıyla kaydediliyor (sonradan düzenleme yapabilmeniz için). Editor'de video üzerinde değişiklik yapmadan sadece kaydederek ikisini birleştirip tek video haline getirmeniz lazım.

    iMovie kullanırken videoyu açıp ağır çekimin başlangıç ve sonunu belirleyip en yüksek kalitede çıktı alırsanız whatsapp veya diğer paylaşım sistemlerinde yeni kaydettiğiniz video ağır çekim olarak gözükür.

    Androidde de durum aynı ama kullanılan programa göre editleme ve paylaşma özellikleri değişiyor. Sonuç aynı oluyor tabi

#Vodafone #VoWifi kullanan var mi? calisiyor mu suanda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

adguard dns calistirabilen var mi? turknet ile yillardir kullaniyordum suan sayfalar acilmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3d tasarim ile ugrasan var mi aramizda, thingiverse deki bazi figurleri 3d yazici ile basmak istiyorum fakat belli parcalari farkli renkte basabilirsem daha hos olacak. atiyorum tek parca tasarlanmis bir stl dosyasini nasil parcalara bolebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#android #programlama
app inventor kullananvar midir aramizda acaba?

wifi uzerinden rgb serit led kontrol etmek icin yaptigim uygulamayi apk ile telefona yuklerken virus uyarisi veriyor 😀 icinde ahim sahim bir seyde yok aslinda ama benim olusturduklarim disinda bir kod mu ekliyor acaba app inventor programa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#elektronik #yardım

esp8266 modul ile android app uzerinden rgb serit led kontrol etmeye calisiyorum. android app ve esp8266 kisminda sorun yok, app de secilen renk kodunu aliyor ve cikisa analog olarak yaziyor.
bundan sonra esp8266 nin 0-3.3v olan gpio cikisi ile 12v luk ledi surmem gerekiyor.
denediklerim; bc547 transistor, dogal olarak cok isiniyor.
bd675 transistor nispeten az isiniyor ama elimde 1 tane var malesef.
irlz44n mosfet, sadece 0.25a akim cekilmesine ragmen deli gibi isiniyor...

var mi fikri olan 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap