Ofise gittiğimde maalesef online toplantılara katılırken problem yaşıyorum. Her ne kadar kullandığımız programlar gürültü engellemesi yapsa da yeterli olmuyor.

Sadece iş amaçlı ve kısıtlı zamanlarda kullanacağım için kulak üstü, kablolu ve uygun fiyatlı gürültü engelleme özelliği çalışan bir kulaklık bakıyorum.

Öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,

Bir süredir Edifier X3 TWS kullanıyorum. Fiyatına göre fena değil açıkçası.

Ufak tefek fiziksel sorunlar yaşıyorum. Bu 1000 TL altı TWS'lerin güncel durumu nedir? Son 1.5-2 senedir kayda değer bir ilerleme oldu mu hakikaten?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  ANC işi gelişti popülerleşti daha alt fiyatlara geldi. Pil böyle artık 3-4 saatlerden 7-8 saatleri buldu ama hala daha kalite konusunda iyi değiller. Yani şimdi bunların ağası babası apple'ı bir kenarı koyalım sony var, dersin ki tamam son noktasıymış ama işte o durum öyle değil. Benim arkadaş aldı bende kullandım yalan yok, tamam güzel ama 40 50 dolarlık kablolu kulaklık ayarındaydı. Benim kablolu audio technica'ı çıkartıyorum yani sahne performansı tiz vs ondan sonra bass derinliği perişan ediyor. Ki ben 10 küsür sene önce almıştım bu kulaklığı öyle düşün. Ha tabi ki anc performansı tabi ki güzel + kablosuz. Tamam kablonun artısı var pil derdi yok 😀 e ama ben bu kulaklığın kablosunu çok oynatmıyorum biliyorum ki pert olacak. Bunlarda da tek sıkıntı 2 3 sene sonra pillerinin ölmesi dert olabilir o kadar. O yüzden yani gidipte ne bileyim 4 5 bin lira gömmek bilemiyorum. Apple'da mesela airpodsların ölüyor ama yedek parçası var değişiyor falan derken bir ihtimal olabilir. Ama işte gittim klipsch aldım zamanında 7 bin lira verdim pili de 3 seneye öldü ne yapıcam dersen işin çok zor.

 • Suicide @suicide

  edifier in hemen her urunu gayet iyidir, ben de memnunum bu cihazdan.

Uygulamadaki alanların kötüye kullanımına da örnek olabilir, uygulamanın gerçek hayat ile uyuşmamasına da 🙂 🙂 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Samsung 45w şarj aleti bakıyorum.

Ya fiyatlar fazla uçuk ya da fazla düşük. Ayrıca çoğunlukla sahte-orijinal beraber satılıyor. Yorumları okuyunca böyle bir algı oluştu 🙂

Var mı tavsiye bir site veya mağaza?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

10k-15k aralığında makul Samsung modeli nedir bu aralar?

Edit1: S21'i gözüme kestirdim. Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Büyük teknoloji şirketleri çalışanlarının işten çıkarma paylaşımlarını görmeye başladık. Özellikle Meta dikkatimi çekti. İlk defa gündem de dinlediğim bir haberin hayatıma bu kadar net yansıması oldu sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Ali @norego

  Büyük şirketlerin yarı yarıya adam çıkartması lazım. Şuan gereksiz derecede çok adam çalıştırıyorlar.

  Kapitalist bir patron gibi görünebilir yazdıklarım ama şu açıdan da bakmak lazım;

  Benim ki gibi küçük startup girişimler çalıştıracak yazılımcı bulamıyor, bulduğunda da çok yüksek rakamlar ödemek zorunda. Bir çok girişim kalifiye ve tecrübeli çalışan bulamadığı yada dev firmaların maaş ve imkanlarıyla rekabet edemediği için ortaya düzgün bir ürün çıkartıp katma değer yaratamadan kapanıyor.

  • Alpi Ironside @alpi350

   Bu yanlış bir bakış açısı.
   Kalifiye bir adam istiyorsan zaten onu tutup 3 kuruşa çalıştıramazsın. Yeni başlayanlara, bu alanda kendini kanıtlamaya başlayanları tutup bünyene alabilirsin ancak. Yıllarını ağırtmış, işinde profesyonel olan adam gidip az maaşa bir startup projesinde mi çalışacak? Yapmayalım LÜTFEN.

  • Ali @norego

   @alpi350 3 kuruşa çalıştırmadan bahsetmiyorum ki. Alabileceğimiz adam yok bazı alanlarda gereksiz fazla istihdamdan dolayı. Daha 5 gün önce buradan 27 yaşındaki bir arkadaşı 28 bin lira maaşla aldım. Benim ihtiyacım olan alanda da yok denecek kadar az tecrübesi var. Kendini geliştirip öğrenecek benim ihtiyacım olanları. Normal mi sence bu maaş ihtiyacım olan alanda tecrübesi hiç olmayan biri için?

   Az maaşla profesyonel bulamazsın demişsin ama az maaşla arıyorum demiyorum ki zaten. 50 bin teklif ettiğim adam var, gelmiyor büyük şirket daha garanti diye. Benden daha az maaş veriyor o şirket ama çok adam olduğu için çalışma çok az ve riski yok, salla başı al maaşı, şirketin adı prestijli, sosyal imkanları fazla.

   İhtiyacı olmayan adamı ağır bürokrasiden dolayı tutuyor ve o adamdan faydalanamıyor şirketler. Devlet memurluğu gibi salla başı al maaşı ve dev kadrolar içerisinde performansında düzgün ölçülmediği için işten çıkarılma riskin yok denecek kadar az. Üretmeyi, fayda sağlamayı bırakıyor bir çok kişi, devlete kapak attık kafasıyla takılıyor.

 • Papa Emeritus @pope

  Ciddi miktarda işten çıkartma yapanlar zaten hep kötü yönetildiğini bildiğimiz şirketler. Meta, Twitter, Snap vs... kesinlikle iyi yönetilmiyor. Hatta bence MS bile iyi yönetilmiyor, başarılı bölümlerin kaymağı yeniliyor fakat çoğu projeleri resmen kara delik gibi para emiyor. Daha çok fazla işten çıkartma görürüz hatta Apple'da bile araba projesi nedeniyle görebiliriz. En çok üzüldüğüm grup H1B ile gidenler. Onlar için işten çıkartma demek işe alımların yavaşladığı bu dönemde 2-3 ay içerisinde tası tarağı toplayıp ABD'den dönmek demek. ABD kadar zor göçmenliğin olduğu bir yerde gerçekten işleri çok zor.

 • Lehimli At @at

  Kâr elde etmek için yapıyorlar. Durgunluk geldiği için büyüyemiyorlar, küçülüyorlar. Ek olarak sıkıntıları da var. Meta, metaverse yüzünden epey para harcadı hiçbir işe yaramadı. Twitter'da ise Elon Musk'n huyu bu. İşçileri çok çok çalıştırır. Bir işçi üç işçi kadar çalışınca diğerlerine gerek to5k diyor.

2 eski bilgisayarı canlandıracağım 🙂 Bu SSD ile ilerliyorum. Var mı itirazı olan?

Oyun vs beklentimiz yok, günlük kullanım tamamen.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-480gb-530mb-445mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-480g-g26-pm-bd805683

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sosyal'in kapatılması mevzusu hangi platform, video veya ortamda konuşuldu?

Şu fakire bir bağlantı atın 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap