#TeknoYardım uydu alıcısı besleme kartından voltaj alamıyorum.gözle baktığımda bu dirençten şüphelendim. 220 ohm değeri var ama okunmuyor. bozuk muhtemelen. watt olarak 1/2 gibi boyu itibariyle(yanındaki 1/4). sorun sadece bunda mı denemek için 2 paralel 1k yı oraya taksam teknik açıdan bir sorun olur mu? @orcun @hadi

artık atık bir sigorta da var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 30

levent abinin tam olarak kelime cambazlığı anlamında değil de sekans ya da mizansen kelimelerine ses olarak benzettiğim bir kullanımı vardı. hatırlayan var mı?
örneğin bir başlık atıyorlar teknik olarak doğru ama genelde o şekilde ifade edilmez gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kritikkutle @kritikkutle

  aradığım kelime semantik. merak eden olursa.

  • Gio @gio

   bazen tam hangi anlamında kullandığını ayırt edemesem de sanırım anlamsal anlamında kullanıyor bu ifadeyi. semantik aslında çok kabaca örneğin kedi kelimesini kullandığımızda zihnimizin 4 ayaklı kuyruklu tüylü bu hayvanı bellekten çağırması anlamına geliyor. k-e-d-i kelimesi aslında tek başına hiçbir şey ifade etmiyor, birtakım seslerin bir araya gelmesi ile bu kelime oluşuyor, zihnimizdeki anlamı burada önem taşıyor. bir de işin felsefi kısmı var, sanırım lp'nin kullandığı semantik buraya daha yakın. yine anladığım kadarıyla kendisinin kullanım yönü başka bir örnekle; bir işin yapıldığı, buna karşın bu işin de facto gerçekleşmediğini ama yine de resmiyette bu kararların alındığı zamanlar için geçerli

   her türlü kendisinin bu kelimeyi kullanmayı sevdiğini söyleyebiliriz.

  • prospektus @prospektus

   @gio Bu göstergebilim (semiotics) değil mi? Semantik sadece anlam kısmıyla ilgileniyor diye biliyorum.

  • Gio @gio

   @prospektus evet haklısın. fakat zaten anlambilim göstergebilim'in ana dallarından biri, bu yüzden göstergebilim'in uygulamaları semantik'i kapsıyor olabilir: mesele dilbilimse bu alt disiplinleri birbirinden ayrı uygulayamayız.

   yani semiyotik'i vermeden semantik'i vermek biraz zor.

windows'ta her kalite ya da özellik güncelliştirmesinden sonra kaldırdığım mixed reality portal, 3B görüntüleyici, solitaire, groove müzik gibi zımbırtılar yeniden geliyor. neyin ısrarı bu anlamış değilim. sizde durum nedir?
denemek için 3B görüntüleyiciyi powershell üzerinden kaldırdım. bakalım sonraki güncellemeden sonra geri gelecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoTavsiye yazıcı tavsiyesine ihtiyacım var. aylık 200 sayfa kesin çıkartılıyor. sık kullanılan ve ofis için kısacası. bazen burada tanklı tavsiye ediliyor ama daha önce lazer kullanmış ve toner değişimi kolaylığından memnun birisi için ama gerek yazıcının kendi fiyatı gerek toner fiyatı ve özellik olarak avantajları daha öndeyse önemli değil. bütçe ise avantajlara göre artabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://teknoseyir.com/durum/1516601
liste artık yok, kaldırmışlar. bu arada da bakan koltuğu bıraktı. belki o listeyle alakası olabileceği söyleniyor.

Tarım Bakanlığı yine tağşiş listesi

Tarım Bakanlığı yine tağşiş listesi yayınlamış. Kaç yıldır listelerde aynı firmaları görüyorum. Demek ki yeterli cezai yaptırım yok. https://www.tarimorman.gov.tr/Duyuru/1556/Kamuoyuna-Duyurulur
BeğenFavori PaylaşYorum yap

vanced 14.21.54 kullanabilen var mı? fişi çekilmiş gibi geldi. bugün 3 cihazda kod 400 hatası verdi. ne yaptıysam çözemedim. bir cihazda silip yeniden yükleyince izleme, arama geçmişi gibi ayarların artık olmadığını farkettim. yüklü olanlar çalışmaya devam edecek deniyordu. bana eğer öyleyse google tarafından bir değişiklik yapılmış gibi geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

godaddy hata sebebiyle o fiyatların olduğunu ve iptal edileceğini açıklamış. bu doğru mu peki? bazen burada da görüyorum piyasanın altında satılan ürünlerin iptalini ve bunu hukuki sürece götürmek isteyenleri. aradaki fark burada çok yüksek ama bu konuyu kapsayan bir kanun var mı? ayrıca ben iptal edecekleri kullanıcılara bir indirim veya kolaylık sağlayacaklarına rastlamadım.
https://teknoseyir.com/durum/1522165

#HaftalıkGündemeMalzeme

#HaftalıkGündemeMalzeme
BeğenFavori PaylaşYorum yap