youtube masaüstü sürümünde kanalların videolarını eskiden yeniye sıralama seçeneğini kaldırmayı köşeleri yuvarlaklaştıra yuvarlaklaştıra sırayı ona getirmişler. bu değişiklikleri özellik kaldırarak yapmayı akıl edenin aklını... (varsa)

nasıl geri getirebilirim? birkaç eski arayüzü çağırmaya çalışan eklenti yükledim ama geri gelmedi. bazı yerler yuvarlak ve küçük, bazıları köşeli değişik görüntüler oluşuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.angstronomics.com/p/ps5-refresh-oberon-plus
dediklerine göre ps5 in en son fiziksel değişiklik yapılmış modelinde soğutucu sistemdeki farklılıklar haricinde kullanılan malzeme azalmasına rağmen sıcaklığın düşmesini 6nm üretimle güncellenmiş soc 'e bağlıyorlar. ayrıca güç tüketimi de düşmüş. fiziksel değişimleri görmek için https://youtu.be/21vJ9XBozeI
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

paint 3d ile hızlı bir şekilde yapmaya çalıştım. elimden gelen budur herhangi bir kötü niyetim yoktur, espridir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

n11 kendi site içi aramasında en düşük fiyatlı ürünü göstermiyor. son birkaç yıl içinde yaptığı değişiklikler tüketici ve bazen de satıcı yararına bile değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#TeknoYardım uydu alıcısı besleme kartından voltaj alamıyorum.gözle baktığımda bu dirençten şüphelendim. 220 ohm değeri var ama okunmuyor. bozuk muhtemelen. watt olarak 1/2 gibi boyu itibariyle(yanındaki 1/4). sorun sadece bunda mı denemek için 2 paralel 1k yı oraya taksam teknik açıdan bir sorun olur mu? @orcun @hadi

artık atık bir sigorta da var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 30

levent abinin tam olarak kelime cambazlığı anlamında değil de sekans ya da mizansen kelimelerine ses olarak benzettiğim bir kullanımı vardı. hatırlayan var mı?
örneğin bir başlık atıyorlar teknik olarak doğru ama genelde o şekilde ifade edilmez gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kritikkutle @kritikkutle

  aradığım kelime semantik. merak eden olursa.

  • Gio @gio

   bazen tam hangi anlamında kullandığını ayırt edemesem de sanırım anlamsal anlamında kullanıyor bu ifadeyi. semantik aslında çok kabaca örneğin kedi kelimesini kullandığımızda zihnimizin 4 ayaklı kuyruklu tüylü bu hayvanı bellekten çağırması anlamına geliyor. k-e-d-i kelimesi aslında tek başına hiçbir şey ifade etmiyor, birtakım seslerin bir araya gelmesi ile bu kelime oluşuyor, zihnimizdeki anlamı burada önem taşıyor. bir de işin felsefi kısmı var, sanırım lp'nin kullandığı semantik buraya daha yakın. yine anladığım kadarıyla kendisinin kullanım yönü başka bir örnekle; bir işin yapıldığı, buna karşın bu işin de facto gerçekleşmediğini ama yine de resmiyette bu kararların alındığı zamanlar için geçerli

   her türlü kendisinin bu kelimeyi kullanmayı sevdiğini söyleyebiliriz.

  • prospektus @prospektus

   @gio Bu göstergebilim (semiotics) değil mi? Semantik sadece anlam kısmıyla ilgileniyor diye biliyorum.

  • Gio @gio

   @prospektus evet haklısın. fakat zaten anlambilim göstergebilim'in ana dallarından biri, bu yüzden göstergebilim'in uygulamaları semantik'i kapsıyor olabilir: mesele dilbilimse bu alt disiplinleri birbirinden ayrı uygulayamayız.

   yani semiyotik'i vermeden semantik'i vermek biraz zor.

windows'ta her kalite ya da özellik güncelliştirmesinden sonra kaldırdığım mixed reality portal, 3B görüntüleyici, solitaire, groove müzik gibi zımbırtılar yeniden geliyor. neyin ısrarı bu anlamış değilim. sizde durum nedir?
denemek için 3B görüntüleyiciyi powershell üzerinden kaldırdım. bakalım sonraki güncellemeden sonra geri gelecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://teknoseyir.com/durum/1516601
liste artık yok, kaldırmışlar. bu arada da bakan koltuğu bıraktı. belki o listeyle alakası olabileceği söyleniyor.

Tarım Bakanlığı yine tağşiş listesi

Tarım Bakanlığı yine tağşiş listesi yayınlamış. Kaç yıldır listelerde aynı firmaları görüyorum. Demek ki yeterli cezai yaptırım yok. https://www.tarimorman.gov.tr/Duyuru/1556/Kamuoyuna-Duyurulur
BeğenFavori PaylaşYorum yap