Birkaç gündür bitirmeye çalıştığım Quern - Undying Thoughts sonunda bitti, ufak bir inceleme de yazdım. Tam bir başyapıt, mutlaka göz atın bu oyuna. https://steamcommunity.com/id/m_emre64/recommended/512790/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gündemlerde Adı Geçen Kitap, Dergi ve Çizgi Romanlar

Levent Bey'in gündem ve canlı yayınlarda bahis ettiği kitap, dergi, çizgi roman vb basılı yayınları burada listeleyebiliriz. Yorum olarak eklerseniz, ben de liste haline getiririm.

 

 1. Roket (Bilim Kurgu Öykü Dergisi - Düzensiz süreli yayın) - Kitapyurdu / Shopier
 2. Neuromancer - William Gibson
 3. Blood Sweat and Pixels - Jason Schreier - Amazon
 4. Press Reset - Jason Schreier - Amazon
 5. Dying Inside - Robert Silverberg
 6. Görevimiz: Uzay Boşluğu - Frank Herbert
 7. Old Man's War - John Scalzi
 8. https://www.halkkitabevi.com/kitap (üzerinden yazar araması) - Stefan Zweig
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://www.imdb.com/title/tt1389072/
Muhteşem bir bilim kurgu filmi. Özellikle filmin ilk yarısı 10 üzerinden 10luk ama son yarısı 7'ye düşüyor ben genel olarak 8 veriyorum. Filmdeki escapism doruk noktasında ve insanı düşündürüyor sürekli, ikilemde bırakıyor.

Downsizing (2017) - IMDb

Downsizing: Directed by Alexander Payne. With Matt Damon, Christoph Waltz, Hong Chau, Kristen Wiig. A social satire in which a man realizes he would have a better life if he were to shrink himself to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son yıllarda oynadığınız en etkileyici #oyun hangisiydi? Benim Alien Isolation kesinlikle. Atmosferi bu kadar sağlam oyun çok az gerçekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Arkadaşlar OBD2 portundan takılan araba bilgilerini aktaran cihazlar var. Ben bunlardan birini almak istiyorum ama yorumlar kafamı çok karıştırdı biri üstünde bırakmayın aküyü bitirir biri ecu'yu bozuyor biri eski modeli alın o bozmuyor bu bozmuyor... yakın zamanda alan var mı? Herkes kendi kafasından fiyat sallamış birbirinin aynısı ürünler ama sahtesi de varmış orijinali de kafam allak bullak oldu.

Ufak bir ekleme yapayım araba clio 2 - 2006 cilio

Play store'da uygulamalar var hepsi bunların verisini okuyabiliyor anladığım kadarıyla.

Hali hazırda kullanan varsa hangi uygulamayla hangi senaryo ile kullanıyor? Ne kadar işini görüyor mesela? Aracın üstünde bırakıyor musunuz?

Yakın zamanda alan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Hangi satıcıdan aldınığınızı da yazabilirseniz çok iyi olur.

https://teknoseyir.com/inceleme/elm327-cipli-bluetooth-odb-2-adaptoru

ELM327 Çipli Bluetooth OBD-2 Adaptörü

Merhaba arkadaşlar, 2009 yılından daha yeni bir arabanız varsa büyük ihtimalle aracınızda OBD-2 portu vardır. Bu portu kullanarak yetkili servis, aracınızın ECU (Engine Control Unit)...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • bzn7 @bzn7

  Yıllar önce almıştım, versiyon konusunu bilemiyorum. Üzerinde bıraktığım aracım da oldu üzerinde bırakmama gerek olmayanlar da. 😃 Sağlıklı bir aracın OBD portu anahtar çıkarıldıktan sonra elektriği keser zaten. Kötü yapılan teyp bağlantıları bu bölümün de açık kalmasına sebep olup ELM327'yi zan altında bırakıyor olabilir. Ben bir zararını görmedim, genelde Torque veya Infocar uygulamalarıyla kullanıyorum. Bu cihazlar genelde aracın tüm sistemlerini okuyamaz ama motor beyni denilen kontrol ünitesini okuyabilir ve hatalarını silebilir. Daha profesyonel ve güvenilir olanları var ama ciddi pahalı kaçıyor bunlara göre. Benimki arkadaşımın Clio 3'ünde de çalışmıştı.

  • kortex @kortex

   Arabayı dijital kadranda öğrendim analog eski kadranlar ile zorlanıyorum bu porta head up display bağlantısı yapan cihazlar da var yani üstünde kalıyor. En azından bununla ufak deneme yaparım diye düşündüm.

 • Rasko @rasko

  AliExpress'den aldım bir tane. Chip farkı oluyor bu cihazlarda. Eve geçince linkini bulup atarım, benim Megane'da yıllardır kullanıyorum.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Kontak kapanınca açık kalıyor bunlar ama aküyü bitirebilir mi pek sanmıyorum. Ecu zaten kontak kapalıyken bilgi paylaşmıyor. İşin bok yani geken geçen bağlanabiliyor bu cihaza. Denemek için arkadaşımdan almıştım araçtaki hemen hemen tüm verileri okumuştu. Tabi ki markaya özel şeyleri göremiyor. 2014 jetta aracımda denediğimde bir çok veriyi görmüştü. Ama anlık olmuyor maalesef muhakkak bir delay var. Ayrıca bunlarla gizli özellik vb açıklamiyor sanırım o amaçla alıyorsanız almayın

  • kortex @kortex

   Çok büyük beklentim yok 1 saat boyunca verileri okusun benim için yeterli arabada ne oluyor ne bitiyor öğrenmek istedim. Pin kodu isteyenler var herhalde değiştirebilirsem zorunu çözer. Gizli özellik için almıyorum zaten.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   @kortex yani özellikle tl cinsinden yakıt sarfiyatı filan hesaplayacaksınız yollarda o işlerde işe yarar. arıza siler (airbag gibi büyük arızaları silemiyor sanırım silemesin de zaten) anlık paramaetre okutur. uzun cihazlar zaten elm 327 li vardı bende sorun yaşamadım. aracın obd soketi el altında bir yerdeyse uzun süre kullnamayacağınız zaman sökersizin.

  • kortex @kortex

   @mutlakdeli elm327 25 tane var hangisi orijinal mi değil mi belli belli değil maalesef.

 • Kesb-i @kesb-i

  Eski aracımda 10 yıl üzerinde takılı gezdim. Araçtan araca göre değişebilir. Kontağı kapatınca ışığı sönüyor mu diye bakabilirsiniz belki.

Şu an live gold'da bug var 3 kere 1 yıllık ucuza alıp gamepass'e dönüştürebiliyorsunuz 580 Liraya 2026'ya kadar gamepass yapıştırdım tek oyunun 1200 lira olduğu bu devirde çok iyi 3 oyun oynasan parasını çıkarır zaten. #GamePass

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 63