Merhabalar,

Google haritalarda daha önce kapatılan işletmenin yerine yeni firma kaydı nasıl yapılması gerekiyor? Kim yapabiliyor ben bildirdim ama bişey değişmedi 2 ay geçti üzerinden

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bayram tatilinde aile ziyareti için Batman ve çevre illeri kapsayan bir doğu turu attım.
Fiat Egea 1.4 Fire (Benzin) araç ile gittim geldim. 2 kişi ve az yük ile gittik.
Toplamda 2500 km'si uzun yol olmakla beraber şehir içi dahil 2744 km yol yaptım.
Uzun yolda ortalamada 120-130 km/h saat üstünde kalmaya çalıştım. Özellikle dönüş yolunda yoğunlukla beraber hızım daha düşüktü fakat giderken 120-130 hız sabitleyici ile otobanı geçtim.

Toplamda: 181,1 LT yakıt harcadım.
2744 KM yol yaptım.
LT Fiyatı: 45 TL
Yakıt İçin Harcanan: 8150 TL

6,6 LT / 100 KM
2,97 TL / KM

ortalama ile bitirdim. Araç sorunsuz götürdü getirdi ama 1.4 Egea hem şehir içi hem şehir dışı için uygun bir araç değil. Hem çok yakıyor hem gitmiyor. Şirket aracı olduğu için çok dert etmiyorum ama araç alacak olsam kesinlikle uzak dururdum. Şehir içi tüketimden bahsetmiyorum bile ama 9,5 ortalama gelirse seviniyorum.

Araç bakımları yola çıkmadan önce yapıldı yağı ve filtreleri değişti. Yakıtı hep Shell'den aldım. Başka yer olsa belki daha da kötü gelecekti değerler.

İçimden geldiğince genel bir değerlendirme yazmak istedim araç hakkında. İleride de belki birilerine referans olur. Geçmiş bayramınızda bu vesile ile kutlu olsun. 🍬🎀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 36
 • totsu @totsu

  @zisegned 120-130lu hızlarda kaç devir civarında oluyor. Birde 5vites değil mi?

 • s1234 @s1234

  Siz bunu FB Egea grubunda yazsaydınız, sizi araba kullanmayı bilmemekle vs suçlayacaklardı 😀 1.4 motor gitmiyor, uzun yol çileli, benim gibi manyak bile uzun yolda 5,5 in altını göremedi. Ben yine de gram pişmanlık hissetmiyorum. Aynı paraya gidip 100bin 150binde başka bir araba alsaydım, belki 10 km sonra sıkıntı yaşatacaktı.O kadar borç dertle aldık bir de sanayi masrafıyla boğuşurdum. 60bin km'ye yaklaştım bakımdan bakıma sanayiye gidiyorum. Belki 10 km sonra sıkıntı yaşayacağım ama sorunsuz gezdiğim 60bin km'ye sayarım. Maalesef bizi bu araçlara mahkum ediyorlar. Azeri arkadaşım 15 bin Manat'a (250 bin TL) hibrit Prius'a biniyor. Biz o paralara Şahin alıyoruz. Harbi yazık bizlere...

 • Kerem @deadpool

  az yaksın diyorsanız fiat motorundan uzak durun reno motoru ile tanışın ıkısı de teneke ama en azından reno gercekten basarılı bır motor dizel de torku da fena degıl aracı tasıyor yanı 1.5 dci

 • welle @welle

  Atmosferik benzinli bir araç için değerler çok yüksek değil hatta gayet iyi bi değer sayılır. Benzinli turbolu bi araçla yapacağınız bu yolu 5 - 5,5lt dizel bi araçla 4 - 5 lt gibi bi değerle yapacaktınız muhtemelen. Eski model benzinli atmosferik 1.6 bi arabayla 9-10 litreyi bulabilirdi. Uzun yolda malesef dizel çoğu zaman daha avantajlı. Genişlik ferahlık bakımından iyi araç. Arabanın bi suçu yok sadece yakıt pahalı.

Yaklaşık 2006 yılında bir film izlemiştim. Filmde sihirli bir kalemle yazı yazıyorlardı yazdıkları her şey gerçekleşiyordu bir roman yazıyorlardı roman romandaki olaylar anında gerçekleşiyordu. Fantastik bir filmdi. bir baba ve kızı vardı. İsmini hatırlayabilen olursa güzel olur. Filmin isminde kalem kelimesi geçtiğine dair bir şey hatırlıyorum ama bulanık.

edit: buldum filmin ismi "mürekkep yürek"

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aklıma bir film sahnesi geldi ama bir türlü ne olduğunu hatırlayamadım. Büyük ihtimal eskiden televizyonda görmüşümdür. Eski dönemlerde geçen bir film, makinelerin yaygınlaşmaya başlaması falan, yeni makine yapılmış yere kazık çakıyor. Adam ben daha hızlı yaparım diye iddiaya giriyordu. Yanlış hatırlamıyorsam kaybediyor. Yanında çocuk falan vardı. Gördünüz işte makine yorulmaz hızlıdır vb. durumlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eve doğru gelirken bir duvarda gördüm bu ilanı ve çocukluğuma gittim resmen...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününFilmi #TheThirteenthFloor

Simülasyon teorisini çok iyi işleyen 99 yapımı film. Şanssızlığı düşük bütçeli oyuncu kadrosu ve Matrix ile aynı sene çıkması olmuş. Bu ikisini halletse bence Matrix ile aynı etkiyi yine yaratamazmış. Çünkü Matrix başka bir şeydi. 😀

Finalini de çok iyi bağlamışlar. Filmde öyle aman aman bir görsel efekt de kullanılmamış gerekli olmadığı için. Belki biraz daha süslenebilirmiş. 2024 yılında izlemek de ayrı bir detay oldu.

#FilmTavsiyesi #FilmÖnerisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Online siparişler için bırakılan değerlendirmeler

- siparişim geldi teşekkür ediyorum.( Gelip gelmediğini merak edenler için)
- Kargo ile geldi.
- Kargocu güler yüzlüydü.
- Hemen yollamışlar
- Kaynanama aldım, çok sevindi.
- Çok güzel paketlenmiş fakat paketi açtım .
- Mal çok harika görünüyor, fotoğraftakinin aynısı.
- Satıcı çok iyi bir insan ( parasını verince gönderiyor )
-Siparişimin içine bir minik hediye (Nane şekeri) bile koymuşlar
- Kendime aldım , eşim hani bana dedi.
- Baloncuklu naylon ile paketlemişler iki saat boyunca patlatıp eğlendim .
- Geldi fakat paketi daha açmadım.
- Paketi açtım fakat henüz kullanmadım.
- Kullandım fakat henüz anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android tarafında reklamsız Türk kanallarını izleyebileceğim bir app var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Keenetic VDSL modemlerde SNR arttırıcı komut

Merhaba, Keenetic modem alan bazı arkadaşlar eskiden kullandıkları TTnet logolu modemlere göre daha kötü SNR değeri aldıklarından bahsediyorlar, benim de böyle. Elimdeki Zyxel WMG3312 modemi taktığımda Keenetic'ten çok daha iyi hat değerleri alıyorum, bunun sebebi Keenetic'in içindeki DSL komut satırlarında bazı farklılıklar olması, bu farklılıklar yüzünden bazı saha dolaplarında hatalı SNR hesaplaması oluyor ve SNR düşüyor. Örnek vermek gerekirse

TTnet Zyxel WMG3312 modem ile 10 SNR

Keenetic modem ile kod girmeden 5 SNR

Keenetic modem ile kod girersem  8,5 SNR

almaktayım. Bu kod benim saha dolabımda iyi bir sonuç veriyor, zaten kodu Keenetic Türkiye Teknik Destek ekibinden almıştım yıllardır biliniyor ama pek fazla yaygın değil, her abonede kesin hız artışı sunmadığı için, saha dolabı modeline göre bu durum değiştiği için Keenetic ekibi kodu tüm cihazlara eklememiş.

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına, komut satırı ile de yapılabilir ama ben daha garanti ve kolay yöntemi göstereceğim.

 1. İlk olarak Keenetic Modemimizin arayüzüne girip Yönetim>Sistem Ayarları>Sistem Dosyaları kısmına geliyoruz, burada StartUP Config yazan yere tıklayıp bilgisayara kaydet diyoruz.

2.İndirdiğimiz bu ayar dosyasını masaüstümüzde kopyalayıp yedekliyoruz, bu sayede eğer bir hata olursa veya hat değerlerimiz iyiye gitmezse tekrar eski haline getirmek için saklıyoruz.

3. Not defteri ile indirdiğimiz dosyayı açıp interface dsl0 ile başlayan paragrafı buluyoruz, bu paragrafta security level public yazan bir satır olacak, işte bu satırın üstüne aşağıda yazdığım iki komutu ekleyeceksiniz.

Komutlar

dsl dmt init "w vd set tx 0"

dsl dmt init "w vd set rx_b 0"

4.Bu komutları araya ekledikten sonra dosyayı kaydedin ve sistem ayarlarına geri gelin.

5. Dosyayı değiştire basın ve değiştirdiğiniz bu dosyayı yükleyin, yükledikten sonra cihaz yeniden başlayacaktır ve eğer saha dolabı uyumsuzluğu yüzünden SNR düşüklüğü yaşıyorsanız SNR'niz artacaktır.

Notlar: Bu işlemi komut satırı ile yapmanın da yolu vardır, fakat ben böyle anlatmak istedim. Bu komutlar hat değerlerinizi daha kötüye de götürebilir, bu yüzden yedek aldık, o yedeği geri yüklerseniz her şey eski haline geri dönecektir. Benim attığım ekran görüntüsündeki diğer satırlar sizdeki ile farklı olabilir, buna takılmayın.

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap