#tws kulaklığın kutusunun şarjı olduğu halde kapağını açınca neden kırmızı ışığı yanar sizce? Haylou T19 kullanıcısıyım. Çoğu yere sordum soruşturdum ama kimi bağlantı modu(ne demekse artık) diyor kimisi anlam veremiyor. Kutu, kendisinin şarjı olmadığını zannediyor sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CKabil @moshck

  Benim kulaklıklarda amaç şarj yüzdesini göstermek oluyor (kutunun üstünde 5 adet led var). Sizde bir tek ışık varsa yüzdesi belli olmadan şarjı var demek olabilir.

  • Filtre @kahve

   Şöyle anlatayım. Kutunun şarjını fullediğimde o kırmızı ışık yanmıyor. Ama yüzde 95 altına düşünce yanmaya başlıyor.

  • CKabil @moshck

   @kahve Bilemedim valla. Hiç o markayı kullanmadığım için ancak elimdekilerle karşılaştırabiliyorum. Ben kutunun kapağını açtığımda otomatik olarak kulaklıkları şarj etmeye başlıyor ve aynı zamanda üstte belirttiğim gibi kutunun şarj durumunu gösteriyor. Belki şarj etmeye başlıyordur. Hiç emin değilim gerçekten. User Manual inceledim ama onda da bu özellikle alakalı bir detay göremedim

  • Filtre @kahve

   @moshck teşekkür ederim bende incelemiştim ama yazmıyordu. Az önce bi review izledim YouTube’da. Kutunun şarjı yüzde 71 onda da kırmızı ışık yanıyordu. Haylou ne anlamda yapmış bilemedim.

Tws kulaklıkları işimiz bitince kutusuna koymak bataryaya zarar verir mi? Kimi zaman 5 dakika da bir kutudan çıkar tak yapıyorum. İkilemde kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herhalde yeni moda oldu kargocuların sisteme giripte kargoyu günler sonra gönderme olayı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 •   @mkyb

  Alışveriş sitesi, sipariş verilince anlaşmalı kargo için barkod kodu üretiyor. Satıcıda eğer kargo şubesiyle arası iyiyse barkodları tek tek Whatsapp'tan atıyor şubedeki çalışana. Çalışanda yığılma olmasın diye barkodları sisteme önceden giriş yapıyor. Sonrasında satıcı paketleri götürüp kargoya teslim ediyor ve kargo cidden yola çıkmış oluyor.

Selam @umtk . Haylou t19 modelinin 2. vereiyonu çıkmış. Sanırım hatalar giderilmiş bu sürümde. Bir bilgin var mı? Bir de bu cihaz için düşüncelerin nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullanmayan varsa uygun fiyata verebilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bim’e gelecek olan Starcom marka grafik çizim tabletini önerir misiniz? Veya maximum 300 TL’ye hangi marka/model çizim tableti almalıyım? Kuzenin doğum günü hediyesi olarak almak istiyorum gram anlamıyorum bu cihazdan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Theo @theo

  Giriş seviyesidir o. Profesyonel amaçlı kullanılacaksa yetersiz kalır.

 • KRAK3NN @passenoir

  Açık konuşmak gerekirse ne o Starcom'dan ne de 300 liraya alınan Veikk marka cihazlardan hayır gelmez.Beklentiye göre değişir tabi ama en azından düzgün bir ürün olsun istiyorsanız bütçeyi bir miktar aşıp şu modeli alabilirsiniz.300 lira bu cihazlar için girişinin girişi seviyesi diyebiliriz.

  https://www.hepsiburada.com/one-by-wacom-small-8-3-x-5-7inc-yuksek-hassasiyetli-grafik-tablet-ctl-472-p-HBV00000HGSFX?magaza=tamerkenger

  Hatta mümkünse Medium boyda olanını tavsiye ederim ama boy ile birlikte ücrette artıyor tabi.

  • Filtre @kahve

   Kuzenim profesyonel çizim yapmıyor. Kendisi üniversiteye hazırlanıyor. Linkini verdiğiniz ürün eğer üzmez ise alayım ben bunu.

  • ofis @ofis

   Bu marka model için ne dersiniz? İnceden kalına çizme hassasiyeti iyi görünüyor.

  • KRAK3NN @passenoir

   @kahve Yani üzmeyecek bir ürün arıyorsanız bu modelin altına düşmemeniz lazım,linkini attığım cihaz bile en giriş seviye bir model.Gönül isterdi Medium boyda olsun,yani bütçe sizin karar sizin bir miktar daha eklerim derseniz onu da tavsiye edebilirim.Daha küçük alanda çalışmak genelde zordur.

   @ofis Wacom grafik tablet piyasasının Apple'ı gibidir daha önce de başka bir post'ta söylemiştim bunu.Parayı basarsanız bu markanın ötesi yok ama giriş seviyesi ürünlerinde başka markalara göz atmak gerekebiliyor bazen.Bu attığım cihaz grafik tablet camiasının en giriş seviye modeli olduğu için aslında basınç hassasiyeti oldukça düşük ve tabletin üzerinde herhangi bir kısayol tuşu vs. bulunmuyor Wacom'un One By serisi ürünlerinde.Bunun Medium boyu 500 küsur liralara satılırken o fiyat bandında XP-Pen'in daha fazla özellikli donanım açısından çok daha iyi kalan modelleri var;

   https://www.hepsiburada.com/xp-pen-star-g640s-8192-seviye-5080lpi-dijital-grafik-tablet-p-HBV00000HERQ8

   https://www.hepsiburada.com/xp-pen-deco-01-v2-grafik-tablet-p-HBV00000UI25O

   Gibi gibi.Fiyat arttıkça özellikte artıyor bütün olay bütçeye bağlı her şeyde olduğu gibi.

  • Filtre @kahve

   @passenoir hocam öneriler ve bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Ben en iyisi small olanı alayım geçeyim. Onda biraz tecrübe edinsin. Sonra büyük modellere bakılır. Bütçemin çok üzerinden çünkü.

  • KRAK3NN @passenoir

   @kahve Evet o en mantıklı seçenek olur,eğer başarılı olursa severse ve devam ettirirse zaten üst modellere bakabilir muhtemelen.

  • ofis @ofis

   @passenoir wacom olmazsa, xp-pen pişman etmez sanırım.

  • KRAK3NN @passenoir

   @ofis Aslında o seçimde tamamen cihazda ne arandığına bağlı.Mesela yazılım Wacom'da bir tık daha iyidir ama giriş seviyesi ürünlerinde o yazılımı kullanacak donanım yoktur.

   Xp-Pen'in tabletin fiziksel olarak alaşımı belki Wacom'a göre daha dandiktir gibi gibi.Buradaki dandikten kastım hemen bozulması değil yani hissiyat olarak misal.Benim gördüğüm Wacom cihazların yüzeyi mesela daha kağıt gibi hissiyat ve ses verirken XP-Pen'in modelleri daha smooth ve kağıt gibi olmayan bir yüzeye sahip.

   Ben olsam 500-600 liralık bütçede Wacom'un One By serisi yerine XP-Pen'in bazı modellerini tercih etmeyi yeğlerim.Çünkü yüksek basınç hassasiyeti ve kısayol tuşları yapılan işin akışını hem hızlandırıyor hemde kaliteli bir hale getirebiliyor.Başta da dediğim gibi ne arıyorsanız ona göre cihaz bakmak gerek.

  • ofis @ofis

   @passenoir ilk defa tablet kullanacak, paint gibi uygulamalarda çizim yapmayı seviyor, kendini geliştirmesi için. Henüz 13 yaşında ilk tablet deneyimi olacak.

  • KRAK3NN @passenoir

   @ofis O zaman sizde @kahve gibi giriş seviyesi olan Wacom One By ile başlayıp eğer alışabilirse ve hoşuna gidipte kendini geliştirebilirse zaten ileride daha üst seviyelere bakılır.Wacom'un o modelinin de altına düşülürse hem cihaz üzebilir hemde minik arkadaşımızın hevesi kırılabilir yani.

   İkinci el olarak satılan çoğu cihazlar alışılamadığı için satılıyor.Farklı bir kullanımı var bu tarz ekransız grafik tabletlerin,el göz koordinasyonu biraz değişiyor bu cihazlarda ona alıştın mı gerisi tamam.

 • cgdincer @cgdincer

  Çözünürlük ve baskı hassasiyeti önemli konular

Arkadaşlar kablosuz şarj pedi arıyorum. 3 cihaz şarj edeceğim. İphone, kablosuz kulaklık ve akıllı saat. Gün içinde bunları sürekli kullandığım için akşam eve gelince aynı anda yan yana şarj olsunlar istiyorum. Öteki türlü tek tek kabloyla uğraş vs yorucu oluyor. AliExpress’de no name ürünler var ama güven vermiyor bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftaya kendi arabamızla ailemle birlikte İstanbul’dan Sivas’a gideceğim. Birliğe teslim olmak için. Benim için değil ama ailem HES kodu almak zorunda mı? Her kafadan bir ses çıkıyor kafam karıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9