Arkadaşlar şöyle bir olay var yardım ederseniz sevinirim.

Askerden 2020 Aralık Ayında geldim.
2021 Mart ayında işe girdim. Sigortam Haziran ayında yapıldı. Şimdi baktım gss pirim borcum çıkmış (205 TL) 2021/4 2021/5 dönemi için. İşyeri pandemiyi bahane ederek sigartamı yapmadı. Şimdi bu borç kimin borcudur? Ve buradan anlıyorum ki askerden geldikten sonra bir müddet daha sigortam devam etmiş. Çünkü arada Ocak, Şubat ve Mart ayları var. Sadece Nİsan ve Mayıs aylarına çıkmış borç. Haziranda zaten sigortam yapıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telegram' da takip ettiğiniz haber, teknoloji veya zaman geçirmelik gruplar nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei matebook alana hoparlör kazanma fırsatı vardı. 14 gün içinde kupon gelecekmiş mail adresime. Alalı 1 ay oldu halen kupon gelmedi. Canlı desteğe yazdım yoğunluktan aksamalar oluyor denildi. Kupon göndermek bu kadar zor olmamalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kediler evde beslendiğinde istisnasız koltuk halı vs tırmalıyor mu?
Yoksa bunun tırmalamayan cinsi var mı 🙂

Sırf bu yüzden kedi sahiplenemiyorum. Tırmalama tahtası falan işe çok yaradığını düşünmüyorum. Tırmalayan yine tırmalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Spor salonu olan bir siteye taşındık. Yarın itibariyle spor yapmayı düşünüyorum. Askerden geldikten sonra epey kilo aldım. Boy 180 kilo 95 yaş 25. Göbek ve göğüs kısımlarında yağlanma var. Yarın sporda nereden başlamalıyım en hızlı kilo verebilmek için? Sonrasında vücut geliştirmek istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • august @august

  Spor ile kilo vermek çok alakalı değil. Kardiyo ve kalori açığı ile başlamak en iyisi. İstediğin kiloya yaklaşınca durup aynı kiloda kas kütlesi kazanmaya çalışırsın. Yavaş vermeye dikkat et, 1000 kalori açığı oluşturma mesela, uzun vadeli düşün ki derin sarkınca burada nasıl geçer diye gezmezsin.

 • Kreetwight @kreetwight

  Herkesin yanıldığı şeylerden biri sadece kardiyo yapmak. Etkisi kesinlikle var ama kasları da çalıştırdığında şekil açısında da vücutta toparlanma olacağı için gözle görülür etkisi daha fazla olur. Nike Training uygulamasını kesinlikle tavsiye ederim. Mobilite antrenmanları senin için çok faydalı olur, şahsen ben iki ayda sonuç aldım.
  Başka bilinen yanlış da sağlıklı kabul edilen besinleri sınırsız tüketmek. Herkesin alabileceği günlük kalori değeri vardır. Bunu aşmaman, kilo vermek istiyosan bu sınırın altına inmen gerekir. Yani kalori sayımı yapman gerekiyo. Myfitnesspal isimli bi uygulamanın çok kullanıldığını gördüm. Pek kullanıcı dostu değildi ama en çok işe yarayanlardan birisiymiş. Karbonhidrat ve şekeri azaltmayı zaten düşünmüşsündür. Mümkünse sebzelerden hariç karbonhidrat alma. Mesela patatesten alacağım karbonhidrat iyi karbonhidrat olarak geçer, bi kısım alabilirsin ama onu da aşmamak gerekiyo. Az yemek ideal çözüm yani 🙂

 • Bilge Dönmez @bilgetd

  Boyum 180. 3 ayda sadece diyet yaparak 75e inebildim. Göbek yok olmadı.
  Diyetisyen yardımı aldım yoksa imkanı yok olmazdı.

 • Alim Bozkayalar @sqn

  1.80 boy, 95 kilo, 31 yaşta spor salonuna başlayıp 3 ayda ciddi kademe kaydetmiştim. önemli olan istikrar, haftada 3 öğlen birer saat sporla, ağırlığın da etkisiyle ciddi kademe kaydetmiştim, sonra covid başlayınca bırakmak zorunda kaldım. kardiyoyu da içerecek şekilde ağırlık antrenmanlarını da aksatmadan güzel bir sonuç çıkar. vaktin varsa p90x hala etkili, yarım saatim var dersen p90x3 de 90 günde toparlayacaktır.

Pek zannetmiyorum ama Android'de izin istemeyen bütçe gelir-gider takibi yapabileceğim uygulama var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şarjlı diş fırçası önerisi alabilir miyim? Şöyle uzun yıllar gidecek giriş seviyesinin üzerinde. Maksimum 300 TL civarlarında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17

Şu çeviriciyi aldıktan sonra aliexpress sayfasına baktım ki adamlar şarj için değil otg için önermiş. E ben bunu şarj için almıştım. Var mı kullanan sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Ugreen Type-C to USB 3.0 Dönüştürücü : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ugreen Type-C to USB 3.0 Dönüştürücü : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Her biri anahtarla açıp kapanan grup priz önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Laptop için ram almak istiyorum. Hali hazırda 8gb samsung ram var ama aynı marka olsun diye 2x8gb almak istiyorum. Kargo+gümrük dahil 2 rame 800 TL vermek mantıklı mı sizce?

https://www.amazon.com.tr/Corsair-CMSO16GX4M1A2133C15-DDR4-SODIMM-Notebook-2133/dp/B0143UM6Y0/ref=sr_1_7?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=corsair+8gb+NOTEBOOK&qid=1630993099&s=computers&sr=1-7

Corsair Cmso8Gx4M1A2133C15 8Gb Ddr4 (1X8Gb) 2133Mhz Cl15 Sodimm Nb Bellek :...

Corsair Cmso8Gx4M1A2133C15 8Gb Ddr4 (1X8Gb) 2133Mhz Cl15 Sodimm Nb Bellek : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16