Yakın bi arkadaşım Instagram'da sorun yaşadığını söylüyor. Şöyle ki; beğenmediği gönderileri haberi olmadan beğendiğini söylüyor. Bu mümkün olabilir mi? Yani bot mu atıyorlar desem bunu sahte hesaplarla yaparlar. Ama başkasının hesabıyla bunu nasıl yapabilirler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Esenyurt İnnovia 1. etaptan ev almayı düşünüyorum. Orada oturan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bildiğiniz üzere İnstagram'da son görülme olayı var. Bu ne kadar doğru çalışıyor sizce? Bir kişi gün içerisinde İnstagram'a girmediğini söylüyor ama ara ara online gözüküyor. Kendisi Android kullanıcısı. İnstagram, arka planda ki uygulamalarda açık resimde görüldüğü gibi. Sizce bunun yüzünden mi ara ara online gözüküyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • .40 @alihanozer

  Whatsapp'da o son kullanılan uygulamalar menüsünü açtığınızda online görünmüyorsanız diğerindede görünmezsiniz çünkü o uygulama öne gelmiyor aslında sadece önizlemesi görünüyor. Tabi ne kadar stabil çalışır bilinmez ancak büyük ihtimal kendisi girmiştir instagrama.

İOS için bir uygulama arıyorum arkadaşlar. Belirlediğim tarihten itibaren gün sayacak. Kullandığınız var mı? Şimdiye kadar indirdiklerim reklam kaynıyor. Widget olarakta eklense tadından yenmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fotoğrafçılarda 8,5X6,5 cm boyutunda bir fotoğraf bastırmak istiyorum sizce kaça patlar bana?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bu yıl ki YKS sınavına başvuru yapmak istiyorum. 2 yıllık önlisans mezunuyum ve açıktan yine önlisans okuyorum. Şimdi ösym sitesinden başvuru yaparken eğitim bölümünde sadece lise çıkıyor. Bu normal mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnstagram'da bi sayfanın gönderilerini bildirim olarak gönder seçeneğini aktif ettim. Mobil verideyken bildirimler sorunsuz geliyor ama wifi ya bağlanınca bildirim gelmiyor. Baktım öyle bir ayar vs de görmedim. Başına daha önce gelen var mı? Ek olarak wifi ya bağlanınca DM mesajları veya beğenme yorum vs mesajları geliyor ama dediğim gibi gönderi bildirimleri gelmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar az önce postacı askerlik ile alakalı bu zarfı getirdi. Normalde ben 31.12.2020'ye kadar tecilliyim. E-devlet'ten teyit ettim doğru. Zarfın arkasında ''bu zarf sadece eğitim merkezi tarafından açılacaktır'' yazıyor. Açmadım henüz ne olabilir bu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 43
 • suicide @suicide

  sinava kadar kacabilirsin tecil etmezlerse, bisey cikmaz kac arkadasim var yillarca oyle gezdiler simdi bedelli yapiyorlar ya da yaptilar.

 • turker @turker

  kanun 2-3 sene içinde değişmediyse,
  Bir seferlik, lisans veya ön lisans eğitimi boyunca tecil edilir askerlik. Azami yaş 30dur. 30 Yaşını doldurduğun zaman okuyor olsan bile askerlik işlemleri başlar. Tecili de olmaz.

  Önlisans, lisans, yüksek lisans vs. şeklinde eğitim hayatında yükselirken de tek seferlik tecil geçerlidir. Bir tane ön lisans yada lisans bitirdiğinde, ikincisine başlarsan da tecil hakkın olmaz. Yine her bir aşama için azami yaş sınırı vardır. yüksek lisans için 35, doktora için 40tı galiba.

  1 seferlik eğitim tecilinin ardından, eğitim bittiğinde 2 yıllık daha tecil hakkı tanırlar, azami yaş sınırını aşmayacak şeklide.

  Örneğin 29 yaşında üniversite bitirdiysen 1 yıllık daha tecil yapıp 30 yaşında askere gidersin, ama 23 yaşında bitirdiysen, 2 yıl tecil yapıp 25 yaşında gidersin.

  30 Yaşına kadar yoklama kaçağı olarak hayatına devam edersin. Öyle çevirme yaptılar, aldılar götürdüler, hapis cezası geldi vs. durumları yok artık. Yoklama kaçağı dahi olsan 30 yaşına kadar polisin gbt taramasında bu bilgi çıkmıyor. 30 yaşından sonra seni mahkemeye verir askeriye ve hakkında zorla getirtme kararı çıkartır. O zaman polisten de kaçman lazım 🙂

  Tabi bir de yoklama kaçağı durumuna düşüne para cezası işlemeye başlar. Ne kadar kaçtıysan o kadar çok ceza ödersin.

  kaçak durumdayken, bir üst kademe eğitime başlarsan yine tecil hakkın olur(bundan emin olamadım, bakmak lazım) bakaya durumdaysan (şubeye gidip askerlik işlemlrini başlatıp gitmeme durumu) hiçbir şey askerlik işlemini durdurmaz.

  sana gelen zarf yoklamaya gel çağrısıdır. şubeye vs. gidecek zarfı sana teslim etmezler.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @turker gbt'ye düşüyo kaçak durumu, alıyolar bir gece nezaret, "15 gün içinde şubeye gidip yoklama işlemini başlatacağım" diye kağıt imzalatmaya zorluyolar (gözaltında seviyorlarmış birazcık) buraya kadarını yaşayan tanıdıklarım var 😀

   nette okuduğuma göre de kağıdı imzalamayabiliyomuşsun, imzalasan da 15 gün içinde gitmeyip aynen devam edebiliyomuşsun v.s.

  • Filtre @kahve

   96 doğumluyum. En son tecil işlemini 5 Ekim 2018'de yaptırdım. O zaman o yıl mezun olmuştum önlisans 2 yıllıktan. @turker bu yıl üniversite sınavına girecektim 4 yıllık yapıp tekrar tecil için.

  • turker @turker

   @gurkan-atilgan gbtye düşen şey şubenin işlem başlatması ile oluyor. ben bu adama çağrı gönderdim gelmedi, öldü mü kaldı mı bakın bulun diye. zaten böyle bir durumda mesai saati içindeysen seni şubeye götürürler, karakola değil. mesai saati dışında karakola götürüp, sana şubeden çağrı var, gideceğine söz ver deyip bir iki evrak imzalatırlar ve salıverirler. yoksa otomatik bir mevzu yok, süresinde gitmezsen polis seni hemen aramaya başlar diye. Bu sürecin başlaması da şubenin yoğunluğuna (belki keyfine) göre değişebiliyor. 30 yaşına kadar gezinen olduğu gibi, 25 yaşıdna tecili bittiğinde çağrıyı umursamayan adama sürpriz yapılabiliyor.

   yoklama çağrısı için sınır, süre gibi şeyler vardır belki kanunda, hatırlayamadım şimdi. (3 kez üst üste çağrıya cevap vermeyen veya 1 yıl içinde 2 kez cevap vermeyen vb.).

   O sınırı da aştığında bu sefer şube savcılığa başvurur, bu adamı bulamadım veya buldum tebliğ ettim ama hala gelmiyor diye. Genelde ilkinde para cezası (kaçak durumdakinden ayrı olarak) ikincisinde zorla yakalama çıkar kararı çıkar mahkemeden.

   @kahve tecil yaptırdım diyorsun ama umarım elinde bir evrak vardır. yoksa memur yaptım yaptım deyip yanlışlıkla seni unutmuş olmasın 🙂

   5 ekim 2020ye kadar yolun var. 4 yıllık kazanırsan o tarihe kadar, öğrenci belgesini götürürsün 30 yaşına kadar öğrenci olduğun sürece kimse birşey demez.

 • Filtre @kahve

  Dayanamayıp zımbalı olan yerden hasar vermeden baktım. Yarın yine gideceğim ama önemli bişey değil gibi duruyor 🙂 @gurkan-atilgan

 • Barış Ataç @barisatac

  Genel bilgilendirme olsun, artık alıp şubeye götürme işi yok, polis şubenin sizi aradığını ve arandığınızın size bildirildiğini 15 gün içinde şubeye gitmeniz gerektiğini belirten bir kağıt imzalatıyor o kadar. Polisin sizi nezarete alması vs durumu sadece mahkeme kararı ile mümkün artık. Ki eğer yoklama aşamasında iseniz mahkemeye hiç gitmiyor bu durum. Ortada bir suç olmadığı için savcılığa başvuramıyor muş şubeler artık. Bu vicdanı retçiler bu durumu kullanarak askere gitmiyormuş, ben de oradan öğrendim. Bu işin en güzeli şubeye gidip bilgi almak.
  Yoklamanızı yaptırıp sonrasında teslim olmaz vs durumlarında yandınız ona göre.

Google Maps ile gittiğim yeri sonradan hangi yollardan geçmişim diye bakabilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hosting ile uğraşmadan kendime ait isimsoyisim.com'a giren kişiler direkt başka bir siteye nasıl yönlendiririm?

BeğenFavori PaylaşYorum yap