Arkadaşlar spotifyda müzik dinlerken whatsappta video çekmeye başlayınca müzik durmuyor. Ben bu özelliği çok kullanıyorum, arka planda müzik çalarken videolar çekip kaydediyorum. Normal video kaydedince de müzik duruyor. Ama whatsappın video kalitesi son güncellemelerle çok düşüp, artık çamur gibi çekince, müzikli video içerik üretemez oldum.. Buna bir çözüm bulabilir miyiz acaba? Nasıl yapacam şimdi artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi akrabamız babamın aklını çeldi. 110 küsür lira verdiğimiz Türk Telekomdan, 1000 dk ev telefonuyla konuşma faturası da dahil heralde 60 70 lira bişey olan Türknet'e geçeceğiz. Ben de sesimi çıkarmadım dedim bi bakayım merak ettim kalitesini...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

118 yıldır yanan ampül. Planlı eskitme ve ürünün hatasını tasarlamak.

https://youtu.be/BPFVcPmootQ

117 Yıldır Yanan Ampul

İster inanın ister inanmayın şu anda dünyanın bir yerinde yanan bir ampul var. Buna inanmak kolay. Peki ya bu ampullerden birinin 1901’den beri açık olduğunu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  Yalnız o ampül hiç söndürülmüyor diye biliyorum. Eski nesil ampuller yaktığı elektriğin yarısını ısı olarak yayardı. Kapatınca soğurdu. Isınıp soğuyunca ister istemez ömrü kısalıyor.

 • Martin @martin

  Anlatacak şey kalmadı demek ki. Bu ampule kadar düştüğüne göre.

 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  Artık ürünler dayanıklı ve kolay tamir edilebilir olarak üretilmiyor. Özellikle telefonlar artık bilerek sakat üretiliyor. Her ne kadar sevmesemde Apple bunu dışında galiba, bunun nedeni olarak donanım yerine hizmet satma amacında olduklarına bağlıyorum. Beyaz eşyalar(eskiden dayankılı tüketim malzemesi denirdi) ise eskiden olduğu gibi 10-20 yıl ömürlü değil 5-7 yıl ömürlü olarak üretiliyorlar.

Arkadaşlar yaklaşık 10 sene önce kullandığım, çok basit, fotoğraftaki bir objeyi silme uygulaması vardı. Hatta açıklamasında şöyle yazıyordu, photoshopla çok uzun uğraşarla yapabileceğiniz şeyi tek tıkla yapabilirsiniz. Şöyle çalışıyordu silmek istediğin nesnenin etrafını çiziyordun, ve program onu silip yerine çevresindeki görüntülerden yapay zekasına göre bişeyler koyuyordu. Basit şeyleri çok mükemmel silerken, zor sahnelerde saçmalayabiliyordu. Tek işlevi bu olan uygulamanın adını unuttum, hatırlayan var mı ve o işi hem pcde hem de mobilde yapmak için hangi uygulamalar var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, 5 yaşındaki Asus laptopum bozuldu. Bilgisayarı açınca fan çalışmaya başlıyor ve pc 4 dakika çalıştıktan sonra kapanıyor. Tamiri için yetkili servise mi kargolayayım, yoksa bulunduğum şehirde tamir ettirmeye mi çalışayım. Fiyatı da göz önünde bulundurursak önereceğiniz hangisi olur. Veya bildiğiniz başka firmalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • giovanni @gio

  Kendi servisine yolla ama yine de mahallenin servisine veriyormuş gibi tedbirini al, önceden fotoğrafını falan çek. Cihaz faturasını elinde bulundur. Resmi servis dışına bilgisayar emanet ettim, İstanbul’da tavsiye edilen bir tamirciydi, kapağını kırıp bana geri teslim ettiler. Paradan kısmaya çalışırken cihazdan olma riskini göze almam bundan sonra.

 • Orcun @orcun

  Garantisi bittiği için servis senden teknik servis ücreti alacak, arıza tespiti için artık 40 mı 50 mi 100 mü neyse fiyat bilemiyorum. Onu verdikten sonra arızayı tespit edecekler.
  Yüzde 99.9 anakart arızası diyecekler. Ama işte stokta bu parça yok işte bilmemne devletinden gelecek ve parçanın fiyatı 400 dolar + kdv diyecekler. Yaptırmak istiyor musunuz ? diye de sorarlar. Parayı verirsin öyle yaparlar da. çıkacak meblağ 3 aşağı 5 yukarı bu olur veya pahallı seri bir cihazsa asus bilmmene book vs ultrabook falan dahada uçar. Hani dersin ki içinden kendi kendine '' ulen bu paraya 2018 modelini alabiliyorum zaten niye tamir ettireyim ki '' gibi vs.
  Diğer türlü ... bilişim ... teknik destek servis vs. vs. verirsin adam içinden parçayı araklar abi olmuyor bu anakartın çipseti yanmış uğraşma yaptırtmaya der sana da ssd'i belleği işte şuyu buyu çalınmış iç edilmiş eski makineni verirler.

Arkadaşlar whatsapp durumunda uzun video paylaşırken parçalar arasında ister istemez atamalar oluyor. Bazıları bunu çok güzel yapıyor. Bunun bir uygulaması falan mı var. Saniyeleri 00.30 01.00 01.30 şeklinde yapıyorum ama yine de parçalar arasında atlama oluyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Endüstri: 4 İnsan: 0 ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 62
 • giovanni @gio

  Günde 8 saat çalışmak zorunda olmasam, geçim derdim olmasa kendimi sanata, bilime verirdim. Robotlar keşke işimi elimden alsa.

 • TeknoStil @teknostil

  @ermanyurdakann Ayrı bir başlık açalım. 😀
  Her ülke Endüstri 4.0' a tam manasıyla geçemeyecek ya da geç kalacak. Dolayısıyla bazı ülkelerde tam tersine ekonomik olarak çok daha sıkıntılı günler görülecek..
  Adam nasıl olsa ucuz iş gücüne ihtiyaç duymadığı için fabrikasını kendi ülkesine geri döndürür. Bir sürü yabancı sermayeli firma bunu yaparsa ve yerlerine para getirecek başka fabrikalar kurulamazsa, ekonomi sıkıntıya girer. Fabrika kurmak da yetmiyor, endüstri 4.0' ı tam olarak yakalamış fabrika lazım. Yoksa global rekabet şansı kalmıyor. Sonuçta cari açık/ cari fazla mevzusu aynen devam etmeyecek mi? "Biz bolca üretiyoruz alın siz de bedavadan kullanın." demeyecekleri de malum.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   İşte bu zorunluluk yüzünden belki de ilk defa zengin ve fakir arasındaki refah farkı artmak yerine azalabilir bu dönüşüm sonucunda. Kürselleşme nedeniyle dünyanın yarısının fakir fukara kalması diğer yarısının işine gelmiyor artık, öyle "robot daha ucuzsa çekerim fabrikaları, onlar da ne halleri varsa görsünler" diyemeyebilirler. Küresel göç artan bir sorun. O gelişmiş ülkelerden biri olduğunu ve bir günde sınıra 1 milyon mülteci dayandığını düşün. 1 milyon kişiyi vuramazsın ama hadi hepsini vurdular, diyelim. Ertesi gün 10 milyon dayandı. Ertesi hafta 50 milyon kişi. Mecbur alacaksın içeri, seve seve (!) tamamen eşit olmasa da "daha eşit" şartlarda yaşamak zorunda olacaksın o insanlarla. Dünya küresel köye dönüştükçe coğrafya da kader olmaktan git gide çıkacak diye düşünüyorum ben.

 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Hepsinin kökünü kazıyacağız... İnlerine gireceğiz inlerine... 😛

 • yunus__sarigul @yunus__sarigul

  Gelsin şu robotlar alırım iki üç tane veririm kiraya. Gelen parayla emekliliğimi yaşarım.

Arkadaşlar, dizüstü Asus bilgisayarımı son aylarda hiç kapatmıyorum, sadece kapağını kapatıyorum uyku moduna geçiyor. nadiren bazen kapatıyorum. Bu gün bir sorun çıktı. Bilgisayarı açıldıktan 30 saniye sonra fan son gücü ile çalışmaya başlıyor ve birkaç dakika sonra Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20

Arkadaşlar BİM'in ve A101'in haftalık aktüel ürünlerini güncel olarak öncesinden internet üzerinden resimli olarak takip edebileceğim link hangisi acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektronik Toros, ilgilenenler bi görsün dedim

https://www.facebook.com/corumluphotographer/videos/2192910090972242/

BeğenFavori PaylaşYorum yap