Android telefonda hangi VPN uygulamasını kullanıyorsunuz arkadaşlar ücretsiz mi ücretli mi olanları. Hız farkı var mı bilgi verirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bu videoyu teknoseyirde bulamadım kaldırılmış mı? Arcade Nostalji Atari oyunları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurt dışından gelen ps5 4000 liraya kadar düşmüş arkadaşlar. Sıfır kutusunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gidişle, Aprilla, GoSmart, GoldMaster, Kiwi, Asonic gibi markalara anca paramız yetecek...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar robotlar bu kadar gelişti mi, sizce gerçek mi bu video?

https://youtu.be/fn3KWM1kuAw

Do You Love Me?

Our whole crew got together to celebrate the start of what we hope will be a happier year: Happy New Year from all of us at Boston Dynamics. www.BostonDyna...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Bazı filmlerde ses şiddeti bazen rahatsız edecek düzeyde çok artıyor bazen de anlaşılmayacak kadar çok düşüyor. Dolayısıyla bazı sahnelerde sesi kısarken bazı sahnelerde açmak zorunda kalıyorum. Elim ses tuşlarında film izliyorum 🙂 Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum 🙂 genelde eski aksiyon Türkçe dublaj filmlerinde daha çok oluyor heralde bu sorun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • KRAK3NN @passenoir

  Genelde kulaklıkla izleyenleri çok yormaz da hoparlörcü arkadaşları daha çok sıkıntıya düşüren durum.Bende aynı konudan şikayetçiyim maalesef.Ne güzel sakin sakin izliyoruz pat bi aksiyon sahnesi gelince bütün mahalle ayağa kalkıyor resmen.

  Günümüz içeriklerinde çok görmüyorum ama eski içeriklerde çok sık gördüğüm durum,hele de dublajlı içerikler çok sıkıntı.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Onun sebebi tahminimce çevresel sesten stereo'ya çevrilmiş olması. Sinema filmlerinde ses yönetmenleri yüksek bitrate'li çevresel ses (5.1, 7.1 vs.) ile ses miksajı yapar. Aslına en uygun ses dengesi sinema salonlarına/ev sinema sistemlerine göre ayarlanır. Sen o sesi uygun donanımla dinlemez de atıyorum stereo dinlersen tüm o miksaj dengesi bozulur. Artı bir de dublaj varsa iyice kayar denge. Çünkü tüm o farklı ses kanalları daha düşük bitrate'e ve sadece 2 kanala yedirilmeye çalışılır. Ekolayzır ile ince ayar verilerek nispeten çözülebilir lâkin orjinali yani filmin yönetmeninin bize aktarmak istediği sesi ancak orijinal dilinde ve o sesi kayıpsız verecek ses sistemiyle alabilirsin.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Güncel TV lerin hemen hemen hepsinde otomatik ses dengeleyici çözümleri mevcut. Ücretli platformlarda ise zaten bu pratikte kısmen dikkat edilen bir durum. Kapalı falan ise ayarları kontrol edin. Ha ben sağdan soldan indirip izliyorum diyorsan o video sıkıştırılırken zaten 7 kanal 5 kanal sesin zaten genelde içine edilmiş oluyor. Filmde kıyametler kopar sahnelerde sesi kısarsın,
  sonra bakarsın ki sessiz sahnede konuşmaları zor duyarsın. 🙂

 • cgdincer @cgdincer

  İçerikle ilgili değil. Tüm ses işlemelerini kapalıya getir. Dolby gibi sanallaştırmalar böyle soruna yol açıyor.

Arkadaşlar, çok ciddi bir güvenlik açığı olduğunu düşündüğüm bir şey söyleyeceğim, belki bunu bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Bazı internet sitelerinde alışveriş veya abonelik vs işlemlerinde, Ziraat Bankası kredi kartıyla işlem yaparken cep telefonuna doğrulama kodu falan gelmeden direkt parayı kesiyor. Bunu bizzat 2 farklı sitede yaşadım. Hatta bilerek deneyerek yaptım ve gördüm. Ve yine hatta bana doğrulama kodu gelmediği gibi, herhangi bir bilgilendirme sms'i bile gelmedi. Bunun üzerine bankayı aradım ve şok oldum. Çünkü müşteri temsilcisi öyle bir sms göndermediklerini, göndermek durumunda olmadıklarını, benim güvenli sitelerden alışveriş yapmam gerektiğini, kartımı da kimsenin görmemesi gerektiği, bir de istersem kartımı komple alışverişlere kapatabileceklerini, gibi komik önlemler önerdi bana. Bir aralar da mail order diye bir şey vardı. Nedir bu saçmalıklar bundan nasıl kurtulabiliriz. Bankayı mı değişelim. Sıkıntı neyden kaynaklanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 46
 • Tarık @xahve

  Bunun sebebi kredi kartı denen şeyin ilk çıktığında düzgün yapılmamış olması. Facebook hesabımıza bile girerken şifreler ve iki aşamalı doğrulama kullanıyoruz ama kartın üzerindeki numaraları bilen herkes o kart ile alışveriş yapabiliyor. Dünyada en güvenilir sistemle korunması gereken paramız hiçbir güvenlik olmadan açık duruyor.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Sanal kart kullan, en iyi çözüm bu. Denizbank o konuda çok iyi, sürekli mesaj gönderiyorlar.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Son durum ne hocam sizin trendyol ve banka itirazında? Savcılığa gittiğinizi sanıyorum şu vakte kadar? Ek olarak banka itirazı ret bile etse, bir üst merciye itiraz hakkınız var.

  Chargeback Başvurusunun Banka Tarafından Reddi Halinde İtiraz Yolları Nelerdir?

  Kart hamilinin bankası chargeback(ters ibraz) talebi üzerine talebi üye işyeri bankasına iletmek zorundadır. Eğer üye işyeri ters ibraz talebine itiraz etmez ise itiraz konusu harcamalara ilişkin meblağ iade edilir. Eğer üye işyeri chargeback işlemine itiraz ederse süreç o aşamada durur. Bu durumda başvurucu vereceği ikinci bir dilekçe ile itirazını devam ettirdiğini beyan ederek kart Visa ise pre-arbitration denilen süreci, kart Mastercard ise second chargeback denilen süreci başlatır. Eğer bu aşamada da taraflar arasında bir çözüm yolu bulunamazsa dosya Visa ya da Mastercard hakem komitelerinin önüne gider. Hakem komitelerinin incelemeleri ücretlidir.

  Eğer banka chargeback işlemlerini başlatmaz yahut hiçbir sebep göstermeden başvuruyu reddederse kart hamilleri bu aşamada banka aleyhine tüketici mahkemelerinde tazminat davası açılabilir. Aynı şekilde kart hamilleri bankanın ret kararına karşı 60 gün için Türkiye Bankalar Birliği’ne karşı itirazda bulunabilir. Ancak bankalar, Türkiye Bankalar Birliği’nin kararlarına 3.000 TL’ye kadar uymakla yükümlü olduklarından bu seçenek çok da pratik bir seçenek değildir.

 • Cem Oğuz @cem_oguz

  Yarım saat önce trenyol'dan alışveriş yaptım. 3D secure yok orada da.. Hatta kredi kartı bilgilerimi de kaydediyor.. Sonra ayarlardan siliyorum ben...

Arkadaşlar ben Samsung Note 9 kullanıyorum son 1 yıldır şarjı iyice kötüye gitti artık yetmiyor. Telefon fiyatları da el yakıyor. M51 için ne düşünüyorsunuz. 7000 mah çok iyi ama hızlı şarjı Huawei Xiaomi'ler kadar hızlı değil. Çünkü şarj hızı da mah kadar önemli bence. Onun dışında ois de yok. Kamera da benim için önemli. Yoksa fiyatı iyiydi ama Buds hediye kampanyasını da kaçırdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Arkadaşlar, yurt dışından yaklaşık 3500 tl'ye sıfır kutusunda ''PlayStation 4 Pro 2 TB, 500 Million Limited Edition'' özel versiyon alacağım.
Sizce mantıklı mı, kârlı mı, veya alıp satsam kaça gider?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7