Iphone'da mobil veri paylaşımını açıp, paylaşım ekranını açık tutuyorum fakat Windows bir türlü Wifi olarak görmüyor. Kapatıp açmama rağmen çıkmadı. Nedeni ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Selamlar,

Aşağıdaki sistem için güncel şartlarda fiyat bilgisi almak istiyorum. Sistem evde yatıyor. Yüzünü açıp baktığım yok doğru düzgün. Teklifleride değerlendirebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gönderiye yorum yapılınca, gönderinin üste çıktığı bir algoritma gelse çok güzel olur olur aslında Teknoseyir'e. İsteyen öyle kullansın, isteyen böyle. Aktiflikte artar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

  Ek olarak gönderi alıntılama (Twitter'daki retweet gibi) olsa iyi olurdu. Aramanın iyileştirilmesi de fena olmazdı (zamana göre sıralama, kullanıcıya göre arama gibi).

 • Yükleniyor... @144p

  keşfet sekmesi öne çıkarılsa yeter.

 • reducto @protego

  Teknoseyir'in sistemine bir yenilik gelmesini mi bekliyorsun? Güldürdün gece gece 😀 Bi ara yeni site yapılacaktı Murat Bey söylüyordu, sonra pandemi vurdu falan denip o da hiç edildi. Pandemi oldu da dezavantaj yerine avantaj olmuştur anca, TS muhabbet yayınlarda maşallah binlerce liralar havada uçuşuyor, biri atıyor sonra daha zengin olan güceniyor herhalde daha büyük atıyor falan 😀 Birazı işte siteye aktarılsın falan diye düşünürsün ama yok 🙂 Bekleme de zaten

  • Pickle Rick @picklerick

   Zorla güzellik olmuyor, biz de fazla sahipleniyoruz bence.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Oradaki paraları çok abartılıyor olabilir. Sonuçta TS'in tek bir maaşlı çalışanı var anladığım kadarıyla, asgari ücret alıyorsa bile TS'e maliyeti aylık yaklaşık 12 bin lira civarında son asgari ücret zammından sonra. İki ortak olarak işi götürüyorlar Hamdi Bey gönüllü takılıyor desek bile aylık işletmenin ayakta durması için gereken parayı videolara gelen destekle toplayabiliyorlardır ancak muhtemelen.

   Bence TS'in sorunu günümüzün trend iş yapma tarzıyla kendileri arasında sıkışıp hiç hareket etmemeyi seçmeleri oldu. Murat Gamsız'ın kişisel kanalını geçen yıl canlandırması ve oraya daha fazla ağırlık vereceğini duyurması da çok geç kalınmış influencer trenine son anda da olsa atlayabilme çabası gibi görünüyoır.

   Ben de arada destek atıyorum, amacım sadece muhabbetlerini sevdiğim iki kişinin ya buradan da bir para geliyor devam edelim demelerine destek olmak. Ürün incelemesi vb neredeyse hiç izlemiyorum artık zaten yasak savmak için yapılmış gibi geliyor bana içerikler. Bunu da suçlamak için yazmıyorum, üretici beklentilerini zaten sürekli anlatıyorlar ve buna uymak istemedikleri için pek içerik üretecek ürün de yok ortada gibi görünüyor.

Asgari ücreti yüksek oranlarda arttırmak yerine temel ihtiyaçların fiyatını sabitletmek daha mantıklı değil mi? Bu sistemin olmamasındaki mantık nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • Cihat @cihat

  Sabitlenmesi için öncelikle piyasaya para sürmeyi bırakacaksın. Devlet her ay milyarlarca lira para basıp piyasaya sürüyor.

  Bir yandan para basımını durduramazlar çünkü devletin topladığı vergiler giderleri karşılamıyor.

 • Fikri @fikri

  Fiyat sabitlenmez mümkün değil, piyasada oluşur.
  Siz sabitledik diye ilan edersiniz o sizin fiyatınız olur. Sonra sabitlediğiniz ucuz fiyattan alınıp tekrar satılır. Karaborsa yani.
  Sizin polisiye önlemleriniz çok iyi ve ürünün o fiyattan satılmasını çok iyi kontrol ediyorsunuz diyelim. O zaman da üretici/ithalatçı kar edemeyeceği için üretimi/ithalatı kısar. Piyasada ürün bulunmaz.

  Mesela ilaç piyasasında bu durum var ve piyasada ilaç sıkıntısı yaşanıyor.

 • Orcun @orcun

  Bunun türkiye şartlarında ve ortamında olması mümkün değil. Çünkü değişken ve fiyatı etkileyen birsürü kalem var.

  İthal ürün dışardan şu kadar DOLARA geliyor. O ürün içerde GÜMRÜKLENDİRİLİYOR akabinde firmalar marketler a marketi b marketi c marketi ürünün üstünde giderlere belirli bir MASRAF yapıp alıyor. Aldıktan sonrada kendi DEPOLARINA çekiyor, depo'dan mal kendi marketlerine NAKLİYE ediliyor.

  Bu ülkede dolar asena gibi kıvırtıyor, 1 kuruş bile artsa maliyet artıyor. Devletin aldığı vergi oranları değişiyor, adamına göre vergi oluyor. O da yetmezmiş gibi ha bire AKARYAKITA zam geliyor indirim geliyor öyle dalgalı ve değişken ki pamuk ipliğine bağlı. E nasıl olacak sabit fiyat ? mümkün değil.

  Devletin bu noktada sabit fiyat istiyorsa çıkıp sorumluluğu kendisine alıp diyeceği şey şu olması lazım. '' KARDEŞİM BU MALI SEN BU FİYATTAN SAT, ZARARINI DA BEN SANA VERİYORUM. KARINA KARIŞMAM ZARARIN BENDE 3'E ALDIN 2 MASRAF ETTİN, 5 E MAL ETTİN AMA OPERASYONEL ZARARIN DA 4 İSE BEN O 4'Ü SANA VERİYORUM. '' deyip mevzuyu bir anda çözer ama denmiyor çünkü devlet elini onun altına sokmuyor.

  O yüzden işte görüyoruz asgari ücret bu kadar olsun şu kadar olsun vs. e adama sormazlar mı ? sen mi veriyorsun o ücreti diye ? bana niye kabak patlıyor ? sen öde o zaman derler değil mi ? devlet mağdem devletliğini koruyor halkını vatandaşını koruyor kollamakta zorunda kardeşim o zaman asgari ücrete bu zammı yapıyorsan emekline niye yapmıyorsun ? yapsana emekliye daha fazla zam ? yarı yarıya az zam yapıldı ya, devlet kendi içinde bile tutarlı davranamıyor ki ? sabit fiyat işinde tutarlı olabilsin ? mümkün değil.

 • xpow3r @xpow3r

  fiyatların ucuzlaması ve enflasyonun yavaşlaması için önce enerjinin ucuzlatılması lazım ki kimse onunla uğraşmıyor.

Selamlar,

Haftanın 4 günü, günde 4 saat çalışıyorum ve boş vaktim epey fazla bir şekilde kalıyor. Elimden geldiğince eğitim videoları, filmler, diziler, kitaplarla vakit geçiriyorum ama bir yerden sonrada bayağı sıkmaya başladı çünkü normal insanlar gibi bir boş vaktim yok açıkçası, çok fazla var. Bu durumda beni dışarı çıkmaya ve harcama yapmaya itiyor. Gelende gidiyor, üstüne birde eksiye giriyorum :).

Oyun hayatıma geri dönmeye karar verdim. RPG yada FPS tarzı, TÜRKÇE olacak şekilde bir oyun arayışım var. Sizler neler oynuyorsunuz? Ne tavsiye edersiniz? Şöyle klanlı, loncalı bir oyun istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün arkadaşım için PT üstünden Ipad Air 5. Nesil, orijinal klavyeli kılıf ve kalem siparişi geçtik. Yılbaşından sonra her şey çok pahalanıcak diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ipad Air 5 için klavye ve kalem için önerileriniz nedir? Orjinal mi almak lazım? Kalem ile sık çizim yapılacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Selamlar resim öğrencisi arkadaşım hem ödevlerini yapmak hemde çizim yapmak için Ipad istiyor. Air yeterli olur mu yoksa pro mu almak lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Selamlar,

Vodafone'un sınırsız internetli paketine geçtim. Malum Hotspot sınırı 15GB olduğu için bende, bu sınırı aşmak istiyorum. Telefonum Iphone 13 Pro Max fakat telefonu kablo ile bağladığımda bilgisayarım telefondan interneti görmüyor. Nedenini çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Ayrıca mobil hotspot yapmak içinde Android'de olan PDANET tarzı bir uygulama Apple tarafında var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14