Bir arkadaşım kendisine iyi bir oyun PC'si toplama arzusunda. İşlemcide kararsız kalmış. AMD Zen 2 mi alsam diyor. İşlemci-ekran kartı olarak ne önerirsiniz? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda yurtdışından kimler var, hangi ülkedeler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
dx486 paylaştı.

Levent abiyi yaklaşık 20 yıldır tanıyan biri olarak birçoğunuzdan fazla söz hakkım var. LP'nin tarzı bu 20 yılda hiç değişmedi. Kim bilir kaçıncı fuarı bu. Gider dolaşır izlenimlerini not eder o notları derler ve sunar. Eskiden yazılı yapıyordu şimdi video ile yapıyor. Bu yeni bir şey değil. TS'deki ilk fuar videosu da olmayacak.

Bu onun değişmeyen tarzı çünkü öyle rahat ediyor. Sadece beş dakika önce gördüğü bir ürünü biliyormuş gibi anlatmaz. Zaman zaman beraber yaptığımız yerinde videolarda o rahatsızlığı yüzünden okursunuz. En son aklıma gelen Samsung A9 lansmanı. Videoyu bir de bu bilgiyle yeniden izleyin göreceksiniz. Yanlış ya da eksik bilgi vermek istemediği için çok tedirgin olur.

Dolayısıyla LP'yi henüz yapmadığı bir yayın için eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Yayın yapıldıktan sonra beğenmezsiniz eleştirirsiniz bu normal olanı. Sonuçta büyük oranda eziyetten oluşan bu fuar işini kimse boşu boşuna kabul etmez. Elbette o da gitti gezdi belgeledi.

LP gibi duayen sayılan insanlar, olaylara getirdikleri yorumlar için takip edilir. Sizin beklediğiniz anında görüntü için farklı mecralar ve daha genç editörler zaten var. Gayet de iyi iş çıkarıyorlar.
Mesela bizde haber kısmı da haftalık gündem formatındadır. Günlük haberleri bizden takip edemezsiniz. Önemli bir gelişme olursa herkes onun cuma günü konuşulacağını bilir. TS'nin yayın tarzı bu.

Eğer bir organizasyona LP katıldıysa onun edindiği izlenimleri merak eden büyük bir kitle onun yapacağı yorum için bekler. Çünkü orda önemli olan ortaya konan üründen ziyade LP ne diyecek acaba merakıdır.

Bunun reyting anlamında yanlış bir yol olduğu ise kesin. Ancak bizim de reyting için yayın yapmadığımız ortada. Plus sisteminden sonra YouTube tarafında bir beklentimiz kalmadığını ilan etmiş olduk. O yüzden bu anlamda bir reytinge ihtiyacımız yok.

TS bu yayıncılık anlayışı ile bugüne kadar geldi bundan sonra da bu şekilde devam eder. Çünkü farklı bir TS için farklı insanların bizlerin yerini alması gerekiyor. Alana kadar bizimlesiniz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 151

#Vodafone #mobil #imza kullanan var mı? Faturalı mı faturasız mı kullanıyorsunuz? Ne kadar ücret ödüyorsunuz? Almakta sorun yaşadınız mı? Memnun musunuz? #mobilimza #mobil_imza

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paheli @paheli

  Turkcell'den almaya çalışmıştık. Bir türlü tanımlayamamışlardı. En sonunda iptal ettirdik. Pek çok şehirde e-imza veren merkezler var. Genelde bilirkişilik eğitimi veren kurumlardan bu yerleri öğrenebilirsiniz. Tubitak sistemi üzerinden 2-3 senelik e-imza veriyorlar faturaya ekletmekten daha ucuza geliyor ve en azından uğraştırmıyor.

Faturalı bir #TürkTelekom hattım var. Yurt dışındayken sadece #mobil #imza için açık kalsın istiyorum. Başka bir şey için kullanmayacağım. Minimum ödeme yapmak istiyorum. Hangi tarifeye geçmemi önerirsiniz? #mobilimza #mobil_imza

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Mac bilgisayarda Belgelerim/Resimler deki Fotoğraf Arşivi dosyasının boyutu 50GB yaklaşı kama Fotoğraflar uygulamasını açınca içinde hiçbir şey yok görünüyor. Bu nasıl olabilir? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @electric

  iCloud yedeklemesiyle olabilir eğer açıksa.

 • Orcun @orcun

  Geçen burada paylaşmıştım, böyle böyle mojave'den sierra'a falan döneyim dedik vs. neyse ben yedekledim. Ama sanıyorum ki tam yedekleyememiş, niye derseniz eğer, ya senin gibi bende photos'a baktım yok, ama diğer herşeyi aldım e baktım resimlerden bir 20 30 gb var, diğer tarafta ise photos kısmında yok diyordu. Dedim bir icloud'a bakayım meğer icloud'da ki resimleri de hepsinde bulut simgesi vardı tıklıyordum iniyordu falan aaa dedim tamam icloudda bunlar o zaman. Aga geri aldık sierra yükledik falan fistan haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa resimler ne icloud'da ne de photos kısmında yok ? kuzenin böyle 20 30 gb resmi gitti adamın yurtdışı resimleri hepsi uçtu, aman diyeyim tam yedeklemeden sistemi formatlama silme vs girme.

 • dx486 @dx486

  Çok garip işler... Mac de yer açmam lazım... Foto kaybetmekten de korkuyorum. iCloud Fotoğraf Arşivi kapalıydı onu açıp “En iyi depolama” seçeceğini seçtim, en güvenli yol bu gibi geldi.

 • dx486 @dx486

  Yer açamadım. Mac’deki iCloud fotoğraflar özelliklerini kapattım ama dosya orada duruyor. Bu 50GB dosyadan nasıl kurtulurum bilmiyorum.

Bu devirde #Whatsapp kullanmadan yaşanır mı? Yaşanmalı mı? Daha iyi alternatifler, örneğin #Signal ve #Telegram, neden onun kadar popülerleşemiyor? Konuşmaya ne dersiniz?

Ben kendi adıma, bu devirde sürekli telefon bağlantısı gerektiren, masaüstünde ve tablette tarayıcı içinden çalışan ve yedeklemelerin Android tarafında Google Backup'da saklanmak suretiyle E2E dahil bütün yazışmaların aslında açık metin şeklinde Google Gizlilik Şartları'na tabi olduğu bir yazılımın adeta varsayılan iletişim yolu haline gelmesini oldukça ilginç buluyorum. Günümüzde Whatsapp kullanmıyorum demek, adeta mağarada yaşıyorum dumanla haberleşiyorum demek gibi algılanıyor sanki... Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#Xiaomi #Mi6 ekran tamiriyle ilgili durum raporu veriyorum arkadaşlar. Yurt dışında bir Batı ülkesinde yaptırdığım ekran değişiminden bazı ayrıntı ama benim için önemli sebeplerle memnun kalmayıp memlekette İstanbul'da bir AVM'deki telefon tamircisine, döktükleri diller ve verdikleri garantilere güvenerek telefonumu bıraktım, özellikle de mevcut çalışır haldeki ekranı da tamir sonrası istediğimi söyledim. 690 TL'lik yüklü değişim fiyatını da sineye çektim kabul ettim.

Lakin telefon tamircisi arkadaşlar sağ olsunlar ekran tamirini söz verdikleri sürede beceremediler, mevcut ekranımı da zedelediklerini söyleyerek telefonumu 1 gün daha alıkoymak istediler. Ben kendilerine güvenimi kaybettiğimden bunu kabul etmedim tabi... Peki dediler ve telefonuma başka ekran takıp vereceklerini söylediler... Hakkımı aradığımı görünce ücret almamayı da kabul ettiler... Eh dedim, iyi, bu beladan da kurtuldum. Eve geldim ve gördüm ki ekranda bir yerde sabit, beyaz bir leke var... Artık bu lekeyle yaşayacağım. Hakkımı aramakla falan da uğraşacak halim yok bu adalet sisteminde.

Evet sevgili dostlar... Bir kere daha güzel memleketimizin güzel esnafına güvenmenin bedelini ödedim. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Ben ayda ortalama birkaç defa tüketicilerden e-mailler alan bir avukatım. Bu e-maillerin birçoğu ikinci el telefon tamirinde yaşanan sıkıntılarla ilgili... Yaşanan mağduriyetleri anlatsam baya uzun vaktinizi alırım... Müşterisinin elinden faturasını çekip yırtıp atan mı dersiniz, neler var neler... Memleketimizin küçük esnafı ağlayıp durur, öldük bittik mahvolduk diye... Şunu söylemek isterim ki bizim esnafımızı bitiren -dürüst esnafımızı tenzih ederim- zincir marketlerden önce maalesef şark kurnazlıklarıdır... Biz bu esnafın zincir marketler ortada yokken, 80'lerdeki, 90'lardaki halini de hatırlayan yaştayız, oradan biliyoruz.

Kıssadan hisse almanız dileğiyle... Sevgiler, saygılar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cgdincer @cgdincer

  Telefonların tamiri oldukça zorlaştı. Orjinal parça temini çıkma başka telefonlardan yapılıyor. Hallice ancak hava tabancası tutmayı öğrenebilen yıllardır kendini eğitememiş tamirci esnafı ‘yine de bir deneyim belki tamir edebilirim’ düşüncesiyle ..........................................................................................

 • Erkan @erkann

  Kesinlikle katılıyorum. Ne zaman bisiklette bir sorun yaşasım ya da bir parça falan arasam ve bunun için decatlon yerine esnafa gittiğimde öyle bir kazık yiyorum ki anlatılmaz yaşanır 😀

 • Bella Ciao @bestami

  Sayomi alarak hatayı baştan yapmisin zaten tr sartlarinda.

 • dx486 @dx486

  Durum güncellemesi: Telefonun sesinin de gelmediği anlaşıldı konuşma sırasında. Geri götürdüm. Lekeyle ilgili sorumluluk kabul etmiyorlar, sesi çözeriz bugün dediler. Dün demişlerdi bunu. Hala çözemediler. Galiba sonu mahkemede bitecek bu işin. Ara ara durumu güncellerim.

Uzun zamandır çalıştırmadığım #Windows10 yüklü PC'imde Windows kendisini güncellemek istedi, güncelle ve bilgisayarı kapat seçeneğiyle bilgisayarı kapattım dün. Bugün açtım ve gördüm ki sistem açılmıyor. Birkaç kere böyle mavi ekran verdi. Sonra kurtarma moduna girdi, geri yükleme noktası aradı... Bulamadı... (Nasıl bulamadı bilemiyorum aylardır kurulu olan bir Windows...) Son çare artık "dosyaları koruyarak sıfırla" dedim. Sıfırlıyor şimdi. Bakalım açılacak mı ve dosyalar gerçekten korunacak mı... Ve bu arada bakalım dual boot Linux sistemimi de yok edecek mi, yoksa onu çalışır vaziyette bırakacak mı... Göreceğiz...

1995'den beri Windows kullanıyorum; böyle vahim hataları Windows'ta ben doksanlı yıllarda bile görmezdim. Yıl 2018... Hatta 2019 neredeyse... #Microsoft

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ddgsef13t33 @ddgsef13t33

  Ben bunu defalarca yaşadım. Bende geri yükleme notası gözükse bile hata verip yüklemiyordu. Dosyaları koruyarak veya korumadan ikisinde de sona yakın hata veriyordu. Umarim sende ise yarar. Güncellemeleri sistemi kurduğum gibi kapatıyorum nasıl oluyorsa 1 2 ay sonra karşıma çıkıyor. Şimdi de bilgisayarda gözükmeyen bir ram kullanımı var. Bilgisayarı actigim gibi 7 gb ram tüketiyor alet. Güvenli modda 1 2 dakika takılıp sistemi normal bir şekilde başlatınca ram kullanımı normal seviyelere düşüyor. Ertesi gün yine aynisi...

 • dx486 @dx486

  Durum raporu veriyorum... Sistemi sıfırladı... Windows açıldı. Bütün uygulamalar beklendiği üzere gitmiş. Dosyalar gitmemiş gibi görünüyor ama bütün dosyaların çetelesini hafızamda tutmadığım için kesin olarak şu yok olmuş veya olmamış diyemem. Görünüşe göre dosyalar duruyor gibi... GRUB ve Linux sistem de çok şükür yerli yerinde, buna zarar verir diye baya endişelenmiştim...

  Kıssadan hisse... Bilgisayarın FULL DİSK yedeğini güvenli bir yere almadan Windows'u sakın ve sakın güncellemeyin arkadaşlar... Ne oluuur, ne olmaz. Bu benim asıl bilgisayarım olmadığı için sıfırlama sırasında panik atak geçirmedim ama sizin eğer asıl bilgisayarınız bir Windows PC ise mutlaka güncellemelerden önce FULL DISK yedeği alın... Benden söylemesi...

  Windows cephesinde Windows 8 sürümü ile başlayan saçmalamalar maalesef yıllardır sürüyor... Akıl alır gibi değil...

 • Paheli @paheli

  Aynısı başıma gelince Windows 7'ye dönmüştüm tekrar. Hakikaten bu güncellemenin göçertme saçmalığı bitmiyor. Kendileri de kabahatlerini kabul etmiyor.

#Xiaomi #Mi6 telefonumu yedeklemek için #MiPCSuite indirmek istedim. Son sürümü 03.07.2015 olarak görünüyor. Bunu indirip kurduğumda telefonumu tanımıyor ve yazılımının güncellenmesi gerektiğini söylüyor. Araştırdığımda birçok kişinin bu sorunu yaşadığını gördüm. Anlaşılan Mi Suite epeydir güncellenmemiş ve artık kullanılmaz hale gelmiş.

Sorum Xiaomi kullanıcılarına şu, siz telefonunuzu nasıl yedekliyorsunuz? Ben Google yedeklemeye güvendim bir keresinde ve çoğu uygulamamın verilerinin yedeklenmediğini gördüm ve çok veri kaybettim ve üzüldüm. Yani bu çözüm olmuyor. Mi Cloud'a da hiç girmek istemiyorum, bütün verileri Google'a verdik bir de Çinlilere vermeye gerek yok. Telefonda bir de local backup var ama bu da adı üzerinde local, bilgisayara aktarma seçeneği yok. Sonuç olarak siz yedekleme sorununu nasıl çözüyorsunuz? Bütün sistem, uygulamalar, veriler her şeyi yedekleyip tümünü geri yükleme gibi bir çözüm lazım.

Yarın tamire vermeden önce telefonu yedekleyip sıfırlamak istiyorum, tamir sonrası da geri yüklemek istiyorum. Amacım budur. Teşekkürler. #TeknoYardım #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap