Twitch'de 1 aylık Tier 1 abonelik kaç TL?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ana sayfada Oyun Gündemi ve Haftalık Bilim & Teknoloji Gündeminin daha fazla öne çıkarılmasını öneriyorum. Sitede bu iki düzenli ve değerli yayının akışına kolayca ulaşabileceğimiz bir link bulunmuyor/göremiyorum. Haftalık Gündem ile birlikte bu üç yayın akışı daha kolay erişilebilir olmalı... Üst menüde veya sağ üst menüde değişiklik düşünülebilir. Teşekkürler...

@hkellecioglu @leventp @gamsizm @nuguryurtsever #teknoseyir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aşağıda bağlantısını verdiğim Teknoseyir bölümlerini özlüyorum. Eski oyunların ve oyun konsollarının anlatıldığı Tozlu Raflar bölümlerinin nadiren değil, **çok daha sık** yayınlanması için bir kampanya başlatmak istiyorum. Lütfen destekleyenler beğensin veya paylaşsınlar...

@leventp ve @gamsizm olursa **çok** iyi olur ama vakitleri yoksa oyun gündemi ekibi bunu yapsın lütfen. Onların da başarılı olacağına inanıyorum. Teşekkürler...

#akış #teknoseyir #tozluraflar #Oyun @nuguryurtsever

https://www.youtube.com/watch?v=8PUKKdf6p6A

Tozlu Raflar'ın en iyi bölümleri - Oyunlar

Tozlu Raflar'ın en iyi bölümlerinden oluşturduğumuz özel bölümümüze, eski oyunlarla devam ediyoruz. Aşağıda videoların tamamını izlemek isteyenler için linkl...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tozluraflar @tozluraflar

  Bu tarz bölümler gelsin çok isterim. Şimdi yazmaya başlasam 3 sayfa yazarım düşündüklerimi. O günleri ben çok özlüyorum. Teknoseyir şu sevmediğimiz Youtube akımına katılmadı ama kendi özünü de kaybetti. Levent Abinin dediği gibi ay sonu kiranın ödenip ödenmediğinin derdine biz düşmüyoruz ama olsun yine de eski TS videolarını özlemeye devam edeceğiz. Eski videolardaki özlenen şey aslında samimiyet, heves bence. Şimdi bıkkınlık, sıkılmışlık var gibi.

  Bu kampanyayı destekliyorum.

Bir arkadaşım kendisine iyi bir oyun PC'si toplama arzusunda. İşlemcide kararsız kalmış. AMD Zen 2 mi alsam diyor. İşlemci-ekran kartı olarak ne önerirsiniz? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda yurtdışından kimler var, hangi ülkedeler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
dx486 paylaştı.

Levent abiyi yaklaşık 20 yıldır tanıyan biri olarak birçoğunuzdan fazla söz hakkım var. LP'nin tarzı bu 20 yılda hiç değişmedi. Kim bilir kaçıncı fuarı bu. Gider dolaşır izlenimlerini not eder o notları derler ve sunar. Eskiden yazılı yapıyordu şimdi video ile yapıyor. Bu yeni bir şey değil. TS'deki ilk fuar videosu da olmayacak.

Bu onun değişmeyen tarzı çünkü öyle rahat ediyor. Sadece beş dakika önce gördüğü bir ürünü biliyormuş gibi anlatmaz. Zaman zaman beraber yaptığımız yerinde videolarda o rahatsızlığı yüzünden okursunuz. En son aklıma gelen Samsung A9 lansmanı. Videoyu bir de bu bilgiyle yeniden izleyin göreceksiniz. Yanlış ya da eksik bilgi vermek istemediği için çok tedirgin olur.

Dolayısıyla LP'yi henüz yapmadığı bir yayın için eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Yayın yapıldıktan sonra beğenmezsiniz eleştirirsiniz bu normal olanı. Sonuçta büyük oranda eziyetten oluşan bu fuar işini kimse boşu boşuna kabul etmez. Elbette o da gitti gezdi belgeledi.

LP gibi duayen sayılan insanlar, olaylara getirdikleri yorumlar için takip edilir. Sizin beklediğiniz anında görüntü için farklı mecralar ve daha genç editörler zaten var. Gayet de iyi iş çıkarıyorlar.
Mesela bizde haber kısmı da haftalık gündem formatındadır. Günlük haberleri bizden takip edemezsiniz. Önemli bir gelişme olursa herkes onun cuma günü konuşulacağını bilir. TS'nin yayın tarzı bu.

Eğer bir organizasyona LP katıldıysa onun edindiği izlenimleri merak eden büyük bir kitle onun yapacağı yorum için bekler. Çünkü orda önemli olan ortaya konan üründen ziyade LP ne diyecek acaba merakıdır.

Bunun reyting anlamında yanlış bir yol olduğu ise kesin. Ancak bizim de reyting için yayın yapmadığımız ortada. Plus sisteminden sonra YouTube tarafında bir beklentimiz kalmadığını ilan etmiş olduk. O yüzden bu anlamda bir reytinge ihtiyacımız yok.

TS bu yayıncılık anlayışı ile bugüne kadar geldi bundan sonra da bu şekilde devam eder. Çünkü farklı bir TS için farklı insanların bizlerin yerini alması gerekiyor. Alana kadar bizimlesiniz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 152

#Vodafone #mobil #imza kullanan var mı? Faturalı mı faturasız mı kullanıyorsunuz? Ne kadar ücret ödüyorsunuz? Almakta sorun yaşadınız mı? Memnun musunuz? #mobilimza #mobil_imza

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paheli @paheli

  Turkcell'den almaya çalışmıştık. Bir türlü tanımlayamamışlardı. En sonunda iptal ettirdik. Pek çok şehirde e-imza veren merkezler var. Genelde bilirkişilik eğitimi veren kurumlardan bu yerleri öğrenebilirsiniz. Tubitak sistemi üzerinden 2-3 senelik e-imza veriyorlar faturaya ekletmekten daha ucuza geliyor ve en azından uğraştırmıyor.

Faturalı bir #TürkTelekom hattım var. Yurt dışındayken sadece #mobil #imza için açık kalsın istiyorum. Başka bir şey için kullanmayacağım. Minimum ödeme yapmak istiyorum. Hangi tarifeye geçmemi önerirsiniz? #mobilimza #mobil_imza

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Mac bilgisayarda Belgelerim/Resimler deki Fotoğraf Arşivi dosyasının boyutu 50GB yaklaşı kama Fotoğraflar uygulamasını açınca içinde hiçbir şey yok görünüyor. Bu nasıl olabilir? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @electric

  iCloud yedeklemesiyle olabilir eğer açıksa.

 • Orcun @orcun

  Geçen burada paylaşmıştım, böyle böyle mojave'den sierra'a falan döneyim dedik vs. neyse ben yedekledim. Ama sanıyorum ki tam yedekleyememiş, niye derseniz eğer, ya senin gibi bende photos'a baktım yok, ama diğer herşeyi aldım e baktım resimlerden bir 20 30 gb var, diğer tarafta ise photos kısmında yok diyordu. Dedim bir icloud'a bakayım meğer icloud'da ki resimleri de hepsinde bulut simgesi vardı tıklıyordum iniyordu falan aaa dedim tamam icloudda bunlar o zaman. Aga geri aldık sierra yükledik falan fistan haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa resimler ne icloud'da ne de photos kısmında yok ? kuzenin böyle 20 30 gb resmi gitti adamın yurtdışı resimleri hepsi uçtu, aman diyeyim tam yedeklemeden sistemi formatlama silme vs girme.

 • dx486 @dx486

  Çok garip işler... Mac de yer açmam lazım... Foto kaybetmekten de korkuyorum. iCloud Fotoğraf Arşivi kapalıydı onu açıp “En iyi depolama” seçeceğini seçtim, en güvenli yol bu gibi geldi.

 • dx486 @dx486

  Yer açamadım. Mac’deki iCloud fotoğraflar özelliklerini kapattım ama dosya orada duruyor. Bu 50GB dosyadan nasıl kurtulurum bilmiyorum.

Bu devirde #Whatsapp kullanmadan yaşanır mı? Yaşanmalı mı? Daha iyi alternatifler, örneğin #Signal ve #Telegram, neden onun kadar popülerleşemiyor? Konuşmaya ne dersiniz?

Ben kendi adıma, bu devirde sürekli telefon bağlantısı gerektiren, masaüstünde ve tablette tarayıcı içinden çalışan ve yedeklemelerin Android tarafında Google Backup'da saklanmak suretiyle E2E dahil bütün yazışmaların aslında açık metin şeklinde Google Gizlilik Şartları'na tabi olduğu bir yazılımın adeta varsayılan iletişim yolu haline gelmesini oldukça ilginç buluyorum. Günümüzde Whatsapp kullanmıyorum demek, adeta mağarada yaşıyorum dumanla haberleşiyorum demek gibi algılanıyor sanki... Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9