Samsung galaxy s7 telefonumun daha önceden tuşunun soyulması sebebiyle verdiğim servisten ekranı değişip gönderildi. Tuş ekranla değişiyormuş.
Değişen ekranın arasında açıklık bulunuyordu ve telefon dik tutulduğunda sağ altta bulunan bir kısma basmak çok zordu hissiyatını kaybetmişti bu yüzden uzun zaman sonra vakit bulup garantiye götürdüm. Garantiden gelen sonuç “YAZILIM GÜNCELLENDİ EKRAN KİTİ DEĞİŞTİRİLDİ KALİBRASYON YAPILDI TEST EDİLDİ” şeklindedir. Sorum şu ki bana burada ne demek istiyor ekran kiti derken ve kalibrasyon derken ne diyor? Tabi ilk verdiğim gibi kontrol etmeden almayacağım bu sefer açıklık ve dokunmatik sıkıntısı varsa teslim almam zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Ekran kiti her halde yenisi sökülüp yeniden sıfırdan takmışlar. Belki çerçevesi ile de değişmiştir. Kalibrasyon da ekranı kontrol ederlerken dokunmatik ve ölü piksel testi yapılıyor kabaca odur. Asıl sorun şu ki senin cihazın sıvıya dayanıklı değil mi ? yüzde 99.9 o bitti mesela. Çünkü ekran değiştirdikten sonra basınç testi yapılmış mı ? bunu sorun yapılmamışsa geçmiş olsun.

  • sawgent @sawgent

    Tuş aslında kasa ile değişiyor. Kasa da ekranla birlikte değişiyor. Ekranlar aşırı ince ve kırılgan olduğu ve kasaya yapışık olduğu için bunu ayrı ayrı değiştiremiyor resmi servisler. Bu yüzden hazır yapışık olarak gelen komple seti takarlar.

    Ekran kiti dediği bu komple set olabilir.

Geçen gün bir arkadaşın başına gelmişti kargo yakındaki şubeden aktarma merkezine falan gidiyordu. Benzer bir durum bende de oldu verildiği şubeye aktarma merkezinden geri döndü ve bugün dağıtıma çıkacak gerçekten garip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet le herşey çok güzel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ürün Türkiye ‘ye giriş yaptı mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Bu vidyodaki olayı yerine getirmek için 2 kritik soru var kafamda
1. Adaptörü kendimiz temin edeceğiz ama yeteceğini nerden anlayacağız?
2. Dizüstünün Wifi kartının girdiği bölüm her zaman pci destekliyor mu?

Eski dizüstünüzü şahlandırın "Ekran kartı takma rehberi"

Atıl durumda olan eski dizüstü bilgisayarlarınıza ekran kartı takın. Onları birer oyun makinesine çevirin. Masaüstü bilgisayar ekran kartlarını dizüstünüze n...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bulunduğum oda da ZYXEL adlı modem var durum vahim diğerlerinin nerede olduğunu bile bilmiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap