Maksimum $2000 türk parası karşılığına kadar 15.6" , 17" ekran aralığında pil süresi, dayanıklılık , ekran kalitesi ve genel performans olarak önereceğiniz PC dizüstü bilgisayar nedir ? Gaming serileri de dayanıklılık ve performans olarak iyi sonuç verdiğinden olabilir.

Aklımda Lenovo markası var, daha önceden ultrabook'larından memnundum. Lenovo'nun Idepad gaming serisi var sanırım, önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski Mac mini'ler için uyum garantili RAM, Disk vs satan bir online alışveriş sitesi vardı. İsmini hatırlayan var mı? Teknoseyir ahalisinin de sevdiği.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Photoshop vb ilgili fotoğrafçılık programlarını performanslı bir şekilde çalıştıracak, minumum 15.6 inchlik kaliteli bir ekran paneline sahip, 7.500 TL - 10.0000 TL arası dizüstü bilgisayar tavsiyeniz ne olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Mevcut bireysel karantina süresi içerisinde tanıdıklarımız ile dijital sosyalleşme amaçlı amatör / ücretsiz video konferans yazılımı / platformu / web sitesi öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Dün akşam her zamanki gibi Garanti Bankası ATM'sinden para çekmek için paracard'ımı kullanınca, kartınıza el konuyor dendi ve kaptı kartı. Sonra Garanti müşteri hizmetlerini aradım, durum ile ilgili hiçbir detay bilgi vermeden, kartınızı yenileyelim dediler, yeni kart göndereceklerini belirttiler. Israr edince de güvenlik nedeni ile dedi, detay bilgim yok maalesef diye konuyu kapattı.
@leventp bu sizin sürekli gündeme getirdiğiniz kart bilgilerinin çalınması ile ilgisi var ise demek ki Garanti bankası da kart bilgilerini çaldırmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Hafta içi her sabah, kaçırmaman gereken haberler e-posta kutunda ve kulaklarında.
Ben yeni kullanmaya başladım, haftalık gündem benzerinin günlük yapılan hali.

https://www.apostonews.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TCL / Alcatel akıllı çocuk saatlerin için gsm sağlayıcılarıdan normal bir hat mı alıyoruz, yoksa IOT hat olarak farklı bir hat türümü olacak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple ürünlerinde ürün satın alındığında mı garanti başlıyor, yoksa ürün aktif edildiğinde mi? Örneğin hediye alınmış bir ürün 4 ay sonra teslim edilir ise, garantisi 4 ay önce mi başlamış oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25
 • RockandRage @rockandrage

  Garantisi aktive olunca başlar ama buda şartlara bağlıdır.Cihazın satış için bir raf ömrü vardır.Sen 5 sene önceki modeli şimdi satarsan ve aktive edersen Apple destek vermeyi red edebilir ve satıcıya yönlendirir.

 • Can @berkaroon

  En sağlıklısı apple sitesinden garanti sorgulama işlemidir.
  https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Onu da yaptım ama aktif edilmemiştir mesajı veriyor. Garanti süresi ile ilgili bir bilgi göremedim.
   Aşağıdaki gibi bir mesaj gösteriyor.
   Aygıtınız kaydedilmediğinden garanti kapsamı ayrıntılarını görüntüleyemiyoruz. Bu aygıtı kaydetmek için lütfen Apple ürün satıcınız veya kablosuz iletişim operatörünüz ile irtibat kurun.
   Kablosuz iletişim operatörünüzü bulun ve servis seçeneklerinize bakın

  • Can @berkaroon

   @cok_okuyan Hocam öyleyse alındığı yere gidilmesi mantıklı yada apple destek ile görüşmeyi deneyebilirsiniz. Hukuken bir ürünüm garantisi fatura kesimi ile başlamakta fakat Apple aktivasyonu yukarıdaki arkadaşın da bahsettiği gibi kurulum aşamasında gerçekleşmekte.

 • Yaşar ÖLMEZ @yasar-hamid

  Bugün Apple Watch 5 için apple iletişimi aradım. Aktif edilmeyen ve açılmayan ürünün garantisi aldığınız zaman başlamıyor. Apple diğer markalardan farklı olarak , ürünü açtığınızda ve aktif ettiğinizde garantiyi başlatıyor. Yani size bir ürün hediye geldi 4 ay sonra açtınız , açtığınız gün aktif ediliyor ve o gün itibari ile 24 ay garantisi başlıyor. Aynı şekilde bende de ürün var aktif edilmedi bu nedenle arayıp özellikle sordum 1 ay sonra aktif ederseniz garanti 1 ay sonra başlar 24 ay olur. Apple bu şekildedir diye bilgi verildi.

 • Çağdaş Demirci @cagdas-demirci

  Apple 2 yıllık sinirli garanti ile devletin vermis oldugu garantiyi birbirine karıştırmayalim. 6502 sayili kanunda soyle der: "garanti, tuketiciye TESLIM tarihinde baslar"
  Ayrica urunu teknosadan falan alsaniz da apple'a gonderip tamirini talep edebilirsiniz, bu da 6502-11'de yazar. Ancak Apple kanunu yoksayarak bunu reddebilir. Tamamen egitimsiz cagri merkezi elemanlarinin ayibidir, aradiginiz tarih ve saati not alarak gtb.gov.tr uzerinden sikayet edebilirsiniz.