Önümüzdeki hafta noterler çalışıyor mu? Yoksa onlarda idari izinli mi 10 gün ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O kadar da çok tatilci değilmişiz, diğer ülkere göre ….

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Hadi hayırlısı, bayram tatili 10 gün

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 29

Türkiye’nin gerçeği budur. Ne eğitim, ne arge, ne devlet stratejisi, ne de geleceğe yönelik yatırım. Türkiye’yi bu kadar vizyonsuz hale getiren devlet yöneticilerinin vatan hainliği ile suçlanması lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=S2zC8T6aKjk

Enerji Politikaları ve Türkiye Bürokrasisi

Enerji Politikaları ve Türkiye Bürokrasi Sorunu. Her kelimesi dikkatlice dinlenilmesi gereken bir video.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • pikapika @pikapika

  Röportajı yapan da kıvranıyor savunacağım diye mühendisimiz bir sağdan bir soldan vuruyor. Ama çocuğun bezmişliğine üzüldüm. Açıkcası elektrik dağıtım şirketleri ile iş yapmış biri olarak bu kadar karamsar değilim. Arada yurtdışına konferanslara gidiyorlardı, demek gezip geliyorlarmış.

DELL XPS 13 9360 CORE İ7 7500U 2.7GHZ-16GB RAM-512 SSD-INT-13.3"W10

Dell XPS 13 QTS50W101 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, XPS13-9360-QTS50W101 en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Player 1 @player-1

  Celal hoca yer bilimci değil mi? Ona mı kalmış bu tartışmaları konuşmak? Kendisine katılmayacağımdan değil ama bence kendi uzmanlığı neyse onun hakkında açıklama yapması gerekir.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   Kendisi çok yönlü başarılı bir bilim adamı olduğundan, sizin yada benim gibi sıradan bir vatandaştan birçok konu hakkında çok daha fazla bilimsel birikime ve bunu yorumlayabilecek analitik zekaya sahiptir. Yorumuna katılmayabilirsiniz ama aktardığı bilimsel bilgileri kendi birikiminize eklemek için bence takip edilmesi gereken biridir.

  • JohnSmith @johnsmith

   videoya bakmadim, ne demiş bilmiyorum, ilgilenmiyorum ama adam kendisini yetkin görmüşki konuşmuş, ateizm konusunda, din konusunda diploması olmayan konuşmasın mı? Futbolu neyapıcaz?

   Herkes doğru bildiğini söyler, söyleyebilmeli, kredibilitesine bakarsın karar verirsin o kişinin dediklerine ne kadar inanacağına, ne kadar değer vereceğine.

  • Player 1 @player-1

   Ağzı olan konuşur, onda bir sorun yok. Ama alanında uzman birinden bu konuları dinlemek varken, yer bilimciden dinlemek bana abes geliyor. Aynı konuyu mahalle muhtarından da dinlersin yoksa… Uzmanlığı olmadığı için ister mahalle muhtarından dinlemişim, ister Celal hocadan. Benim gözümde bir fark yok. Bir insan, bilim insanı diye her konuda bilimsel yaklaşacak diye bir zorunluluğu yok.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @player-1 Yanlış düşünüyorsunuz, genelleme yapılacak bir konu değil bu. Celal hoca yer bilimini zaten hatim etmiş ama kendi kişisel merakı nedeni ile yer biliminin tarihi ve bu tarih içerisinde yer alan bilim adamlarının yaşamları, dünya tarihine mal olmuş kişi ve olayları da hatim etmiş biridir. Dolayısı ile evrensel düzeyde bilim adamı seviyesinde kişiler ,birçok konunun uzmanı diye gösterilen kişilerden olaylara daha geniş bir perspektif açıdan bakma yeteneğine sahiptir.
   Dolayısı ile kendisi zaten bilgisi olmadığı konularda açıkça ve egosuz bir şekilde bilmiyorum, o konuda bir bilgim yok diyen biridir. Ama diğer taraftan da kendisini mahalle muhtarı seviyesinde görülecek biri değildir. Ağzı olup konuşan insanlardan hiç değildir.
   En başta dediğim gibi yapmış olduğu yorumlara katılmak zorunda değilsiniz. Ama açıklamış olduğu konunun uzmanları tarafından onaylanmış bilimsel , tarihsel bilgileri alıp bildi dağarcığınıza eklemeniz sizin faydanızadır.

  • Player 1 @player-1

   @cok_okuyan sosyoloji konusunda bilgisi olmadığı kesin, dışkı açıklamasını yaparken ben bilmem demeyi becerememişti mesela.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @player-1 Dışkı açıklamasını sizin tatmin edecek şekilde yapamaması, sizin gözünüzde Celal hoca’ nın değerini bitirdi sanırım. Konunun bilinecek bir yanı yok bana göre, yapılan şey ortada, neden yapılabileceği konusu yoruma açıktır. Yorum konusu kişiye göre farklı değerlendirilebilinir.
   Sanırım 3. sefer söylüyorum, bilimsel gerçekliği kanıt değeri olan bilgileri alınız. Yorum kısmına katılıp, katılmamak sizin özgür iradenizdir.

  • Player 1 @player-1

   @cok_okuyan ben de dediğim gibi celal hocanın uzmanlığına ve o uzmanlığındaki görüşlerine saygım sonsuz hatta üstüne söz bile söyleyecek bir konumum yok, yani celal hocanın gözümde bir bitmişliği yok. Benim derdim bir insanın bir alanda uzman olması, her konuda bilgi sahibi olduğu anlamına gelmez demek istedim.

  • JohnSmith @johnsmith

   @player-1 Misal, kalp profesörü diye canan karatayı diyet konusunda konuşturtmamaya çalışıyorlar, bırakın ağzı olan konuşşun. Misal, düşünün tarihte bir peygamber gelmiş olsun, okumamış birisi, vahyi anlatmaya çalıştığında uzmanlığı, hatta okumuşluğu yok diye susturmalı mı, susturulması doğru mu olurdu?

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @player-1 Tabiki uzman değil, kendisine programın sunucusu ne konu hakkında soru iletiyor ise, kendisi sahip olduğu bilgiler neticesinde cevaplıyor. Bir bilgisi olmadığını düşünüyor ise bilmiyorum diyor. Kendi özelimde bir konu hakkında farklı bakış açılarına sahip insanların düşüncelerini, düşüncelerinin kaynağını öğrenmekten keyif alırım. Dolayısı ile din hakkında sadece din adamlarının anlattıkları ile ilgilenmem. (Sadece din değil, ilgilimi çeken her konu hakkında)
   Siz anladığım kadarı ile sadece konunun eğitimini almış olan branş insanlarını dinlemeyi tercih ediyorsunuz.
   Celal hoca her konu hakkında bilgim var diyen bir insan değil, (en azından din ve inanç sistemlerinin tarihsel gelişimi ile ilgilendiğini görebilirsiniz) ülkemizde maaelsef herşeyi bildiklerini düşünenler genelde siyasetçiler oluyor 🙂
   Ama Celal Hoca’nın ilgilendiği birde fazla alan var. Dolayısı ile ilgi ve merakını çeken konularda düşüncelerini aktarması bana göre sorun teşkil etmiyor.

  • Player 1 @player-1

   @johnsmith hayır tabiki yazdıklarımı okursanız bu sorunun cevabını verdim. Sadece söylediklerinin değeri o konudaki gerçek uzmanların söyledikleri yanında bir değer ifade etmez benim gözümde.

Teknoseyir anahtarlık TAG ‘im geldi. Genel anlamda işçilik fena değil. Ama arka tarafında anlayamadığım bir fırçalama yapılmış ve çizikler bulunuyor 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Levent bey’in seveceği türden bir ürün 🙂

https://twitter.com/mashable/status/875962991170134017

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günün birinde ülkemizin bilim ve teknoloji bakanlıklarına Diyanet İşleri gibi bütçe ayrılması temennisi ile hayırlı cumalar diliyorum. Çünkü devletler ve içinde yaşayan halkın refah gücü için bilime daha çok ihtiyaç var.

2017 bütçesi dağılımı örnek;
HSYK 61 milyon
Meteorloji 277 milyon
TÜİK 358 milyon
MİT 2milyar
Gelir İdaresi 3milyar
Diyanet İşleri 6,8milyar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17