Samsung buzdolabı desem , Türkiye koşullarında fiyat/performans konusunda ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • turker @turker

  bir tanesi 8 bir tanesi 4 yaşında. her ikisi de orta seviyelerdeki ürünlerdi. bildiğim kadarıyla epey de satılıyor TRde. dolayısıyla yan sanayi, çıkma vb. konularsa sıkıntı olmaz. servislik işimiz olmadı henüz.

 • Wretcher @wretcher

  Arızalarda servisler çok fahiş fiyatlar çekiyo diye biliyorum. Pek yardımcı olmuyorlarmış. Tamir yerine parça değişimi için zorluyorlar (mış)

 • donkissot @donkissot

  Bir kullanıcı olarak kesinlikle tavsiye etmem.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Kriz dönemlerinde bile yabancı aranıyorsa bir şey demeye gerek yok 🙂

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   @cok_okuyan ne alakanın cevabı cari denge olabilir mi 🙂 Sadece kriz dönemlerinde cari fazla veriyoruz, geri kalan tüm zamanlarda yabancı hayranlığımız yüzünden açık veriyoruz. Bunun birinci nedeni üretmiyoruz, ikinci nedeni yabancı ve lüks hayranı halkımız. Alacağın ürünün yerli muadili bulunmakta.
   Lütfen!! ne kadarı yerli diye konuya girme.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @alikoprulu29
   A-) Başkalarını bilmem ama bende yabancı hayranlığı yok. Fiyat / performans kriterleri doğrultusunda seçimlerimi yapmaya çalışıyorum. Sorumun içeriğinde de bunu zaten görebilirsiniz. Eğer yabancı hayranı olsaydım, bu soruyu sormaz yabancı markalardan alışveriş yapardım.
   B-) Hiç üretmeme yada yeterli kalite / performansta üretim yapmama mevzusunun benim ile alakası yok. Devlet politikaları ve özel sermayenin düşünmesi ve çözmesi gereken sorunlar.
   C-) Alacağım ürünün yerli muadili olduğunu bildiğim için karşılaştırma yapma gereği duyuyorum zaten. Muadili olmadığını düşünsem işimi görecek bir yabancı markayı alırım direkt olarak. Sadece yerli üretim diye bağnaz milliyetçilik yapmak bana göre değil. Kendi ülkeme ait marka bana kendi ürününü yabancı bir firmadan daha kötü koşullarda satmaya çalışıyor ise o firmanın ucuz milliyetçilik çakallığına alet olmam. O yüzden kafamın bastığı kadarı ile karşılaştırma yaptıktan sonra kararımı verip, yerli firmalardan alışveriş yapmayı tercih ediyorum.

   Türkiye vatandaşı olarak öncelikle sunduğumuz hizmet veya ürünlerde Dünya standartını yakalayıp , ondan sonra yerli / milli propagandası yapmalıyız. En azından ben öyle yapıyorum, şirket olarak yaptığımız bilgisayar yazılım tabanlı hizmetleri Avrupa, Kanada ve Avrupa'ya satabiliyoruz. Uluslarası ticaret hacminizi ve gücünüzü ancak bu şekilde arttırabilirsiniz. Dışarıya satamadığın bir şeyi kendi halkına yerli maskesi ile kaktırılması milllilik olmuyor.

Apple MacBook Pro MPXY2TU/A i5 3.1GHZ 8GB 512GB SSD 13 Touch Bar Gümüş Apple...

Trendyol.com sayesinde Apple Apple MacBook Pro MPXY2TU/A i5 3.1GHZ 8GB 512GB SSD 13 Touch Bar Gümüş ürününe çok özel indirimlerle sahip olabilecek ve alışveriş alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet Apple sonunda en sevdiğim ve kullandığım mac'i yani Mac Mini'yi güncelledi. Mutluyum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mac dışında hafif 13-14 inch notebook tavsiyeniz ne olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

"Dünya'nın önümüzdeki on yıl içinde trilyonlarca dolar zarara, uyduların çoğunun kullanılmaz hale gelmesine ve gezegenin büyük bölümünün aylarca elektriksiz kalmasına yol açabilecek bir Güneş fırtınasına maruz kalma ihtimali %12"

@hkellecioglu

https://www.syfy.com/syfywire/2012-solar-disaster-almost-was

The 2012 Solar Disaster That Almost Was

In July 2012 the Earth dodged a bullet. Or more accurately, the bullet was misaimed. But had it hit, we’d have been in big trouble.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Faiz nedir

Faiz nedir? Yenir mi? Reel faiz nedir, nominal faiz nedir? Enflasyon ile ilgisi nedir? Merkez Bankası politikası ile ilgisi nedir? Bilmeyene giriş düzeyinde ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap