Bir teknoloji youtube kanalının ulaştığı en üst manevi zirve bu olsa gerek.
Müthiş bir başarı bana göre.

https://www.youtube.com/watch?v=4mxXdCUXSSs&t=29s

Talking Tech & Saving the World with Bill Gates!

Chatting with Bill Gates about electric cars, AI, philanthropy and saving the world. The 2019 Gates Annual Letter: https://b-gat.es/2RQ77dh Interviews playli...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vestel markasında iyi/kaliteli panelli olan 4K çözünürlüklü 55inch ve yukarısı modeller hangileri ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
 • Joe @joe

  Görüntü bir şekilde idare eder de sesleri çok kötü vestel tvlerin.

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  @skuli Allahtan telefon gibi her yıl değiştirelim psikolojisi yok bunlarda ..

 • ofis @ofis

  Vestel karışık üretim yaptığı için seri ve üretim nosu olmadan alacağınız ürünün panel ve anakartını öğrenmek zor. tavsiyeforumun da seri no vererek bilgi alabilirsiniz. 55inç Toshiba incelemesi vardı ona da bakabilirsiniz. Kalitesinden memnun olmadığımız vestel ve çoğu üretimi tvler 3 yıl garanti.
  Yine servisinden şikayet eden ''12 ölü pixel'' gibi garantiye sokmayan servis falan olursa onun içinde tavsiyeformundan yardım alıp sesinizi üst mercilere duyurabilirsiniz.
  4 aydır Toshiba kullanıcısı olarak memnunum ses eski tv sony göre çok çok iyi ve yüksek.
  ips ekranda ısrar ederseniz regal de sürekli ıps üretilen modellerde var tam f/p ürünleri.

 • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

  kanımca ya samsung ya lg baska secenek yok gibi.

  • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

   @cok_okuyan marka olarak bilinirlikleri iyi güzelde, panel üretmiyorlar diye biliyorum ,
   AU Optronics : Acer, Benq, Viewsonic, Hitachi, NEC..
   LG.Philips: LG, Philips, HP, Dell http://www.lgphilips-lcd.com
   Samsung : Samsung, Dell, Hyundai..
   BOE Hydis: AG Neovo(?) http://www.boelcd.com
   Apple: LCD ekranlarını kendi üretiyor.
   Sony : ekranları LG üretiyor.

  • ofis @ofis

   @hasan-kusdil panel üretmek biraz ikinci planda kaldı. paneli iyi bir anakart ve yazılımla birleştirmedikten sonra yerli üretim ürünlerden farkı kalmıyor. mesela LG panel ürettiği halde bazı modelleri çok sıkıntılı. bu kombinasyonu en iyi yapan sony. yeni nesil tv lerin ömürleri de 4-5 yıla kadar inmiş durumda (led barların ömründen dolayı özellikle) 4-5 yıl kullanım ömrü olan bir ürüne markası ve iyi yazılım tasarlamış olması sebebiyle 2-3 bin tl fazla verip vermemek tüketicinin tercihi.

Amazon e-ticaret sitesinin kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos abimiz boşandığını twitter'dan yaptığı basın bildirisi ile açıkladı. Hayırlısı olsun diyelim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yavaş yavaş kulak arkamıza doğru inildiğini hissettiren gelişme. 3 gsm operatörünün aldığı ortak kararla 15 ocak'tan itibaren hotspot ile mobil internet paylaşımı yapıldığında aylık 9 tl ücret yansıtılacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

Size geleceği olan bir başka inceleme alanı / kategorisi söyleyebilirim. Spor ekipmanları sektöründe ki buna spor amaçlı tekstil ürünler, ayakkabılar, aksesuarlar ve ilgili spora air ekipmanlarını da dahil eder isek epey geniş bir portföy oluşuyor. Yurtdışında bu kategoride youtuber'lar yükselişte. Teknoseyir konseptinde bir platform pek yok. Olsa iş yapar.
Spor deyince epey uzun bir liste oluşabiliyor. Dağcılıktan voleybola kadar , hepsinin ekipman kriterlari farklı vs. Çok büyük bir alanda oldukça geniş bir kitleye hitap edecek platform oluşumunun faydası da büyük olur.
@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta sinyalizasyon sistemi yapılmadan kullanıma açılan ve ölümlü kaza yaşanan tren kazasına ait rota tekrar sinyalizasyon sistemi yapılmadan kullanıma açılmış. Sanırım yeterince masum vatandaş ölmediğine kanaat getirildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung buzdolabı desem , Türkiye koşullarında fiyat/performans konusunda ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • turker @turker

  bir tanesi 8 bir tanesi 4 yaşında. her ikisi de orta seviyelerdeki ürünlerdi. bildiğim kadarıyla epey de satılıyor TRde. dolayısıyla yan sanayi, çıkma vb. konularsa sıkıntı olmaz. servislik işimiz olmadı henüz.

 • Wretcher @wretcher

  Arızalarda servisler çok fahiş fiyatlar çekiyo diye biliyorum. Pek yardımcı olmuyorlarmış. Tamir yerine parça değişimi için zorluyorlar (mış)

 • donkissot @donkissot

  Bir kullanıcı olarak kesinlikle tavsiye etmem.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Kriz dönemlerinde bile yabancı aranıyorsa bir şey demeye gerek yok 🙂

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   @cok_okuyan ne alakanın cevabı cari denge olabilir mi 🙂 Sadece kriz dönemlerinde cari fazla veriyoruz, geri kalan tüm zamanlarda yabancı hayranlığımız yüzünden açık veriyoruz. Bunun birinci nedeni üretmiyoruz, ikinci nedeni yabancı ve lüks hayranı halkımız. Alacağın ürünün yerli muadili bulunmakta.
   Lütfen!! ne kadarı yerli diye konuya girme.

  • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

   @alikoprulu29
   A-) Başkalarını bilmem ama bende yabancı hayranlığı yok. Fiyat / performans kriterleri doğrultusunda seçimlerimi yapmaya çalışıyorum. Sorumun içeriğinde de bunu zaten görebilirsiniz. Eğer yabancı hayranı olsaydım, bu soruyu sormaz yabancı markalardan alışveriş yapardım.
   B-) Hiç üretmeme yada yeterli kalite / performansta üretim yapmama mevzusunun benim ile alakası yok. Devlet politikaları ve özel sermayenin düşünmesi ve çözmesi gereken sorunlar.
   C-) Alacağım ürünün yerli muadili olduğunu bildiğim için karşılaştırma yapma gereği duyuyorum zaten. Muadili olmadığını düşünsem işimi görecek bir yabancı markayı alırım direkt olarak. Sadece yerli üretim diye bağnaz milliyetçilik yapmak bana göre değil. Kendi ülkeme ait marka bana kendi ürününü yabancı bir firmadan daha kötü koşullarda satmaya çalışıyor ise o firmanın ucuz milliyetçilik çakallığına alet olmam. O yüzden kafamın bastığı kadarı ile karşılaştırma yaptıktan sonra kararımı verip, yerli firmalardan alışveriş yapmayı tercih ediyorum.

   Türkiye vatandaşı olarak öncelikle sunduğumuz hizmet veya ürünlerde Dünya standartını yakalayıp , ondan sonra yerli / milli propagandası yapmalıyız. En azından ben öyle yapıyorum, şirket olarak yaptığımız bilgisayar yazılım tabanlı hizmetleri Avrupa, Kanada ve Avrupa'ya satabiliyoruz. Uluslarası ticaret hacminizi ve gücünüzü ancak bu şekilde arttırabilirsiniz. Dışarıya satamadığın bir şeyi kendi halkına yerli maskesi ile kaktırılması milllilik olmuyor.