Merhaba
Bu hafta sonu 2400 MHz 4 gb ram kampanyası hazırladık . Satın aldığınız tüm ürünlerde uzman ekibimiz tarafından uyumluluk kontrolü yapılacaktır . Kampanya dahilindeki RAM'ler için tıklayınız https://bilendenal.com/Dimm-2400.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Bugün stokta 1 er adet kalan 2 ürünümüzde seveceğiniz rakamlarımız var.
https://bilendenal.com/Arama.html?q=hx426c&c=0

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
1 günlük Hyperx Fury 16 gb 2400 MHz Kırmızı Modül RAM kampanyamız saat 24:00'de başlıyor. Kampanya stoklarımız ile sınırlıdır . Kampanya Tarihi 24.09.2019.
https://bilendenal.com/Kingston-Hyperx-FURY-16GB-DDR4-2400MHz-CL15-Performans-Rami-HX424C15FR_16.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung ssd de fiyatlar biraz yukarı çıkacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutluyoruz. Seçili ürünlerde indirimlerimizi kaçırmayın.
https://bilendenal.com/30-Agustos.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutluyoruz. 30 Ağustos 00:00 dan itibaren seçili ürünlerde beğeneceğiniz indirimlerimizi kaçırmayınız.
https://bilendenal.com
https://www.instagram.com/bilendenal/
https://twitter.com/bilendenalcom
https://www.facebook.com/bilendenal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Merhaba Arkadaşlar
Bugünlerde bize çok sorulan bir soruya yanıt vermek istedim. Bigboy ile yeni bazı notebooklarda 32GB tek modül ram desteği verebiliyoruz. Bu ürün donanım üreticilerinin talepleri üzerine geliştirildi ve notebooklar 2 adet 32 gb modül ile 64 gb a çıkabilecek. Bu ürün hatalı olarak yayınlanmıyor 🙂 . Tek modüldür, 2 li kit değildir.
https://bilendenal.com/Bigboy-32-GB-DDR4-2666-MHz-CL19-Notebook-Rami-B26D4SC19_32G.html

Bigboy 32 GB DDR4 2666 MHz CL19 Notebook Rami - B26D4SC19/32G

B26D4SC19/32G Bigboy 32 GB DDR4 2666 MHz CL19 Notebook Rami Bilendenal.com dan sisteminize uyumlu ürünü, uygun fiyatla şimdi alın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar
Django framework kullanan oldu mu ? Yeni db tabanlı web uygulaması geliştireceğiz. Hatalı bir seçim yapmak istemiyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

  Mutlaka Python kullanılacaksa Django iyidir. PHP kullanmayı düşürseniz Laravel öneririm. İkisi de performans ve sundukları araç gereç bakamından denk sayılır. Elinizdeki geliştirici takımına göre ikisi de seçilebilir.

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  Merhaba Hamdi hocam
  Biz projeye PHP ile başladık, ön yüz tarafında başarısızız . Ön yüz tarafımız çok basit bir arayüz olacağı için bir framework kullanmayı düşünmedik. Bu nedenle ön yüz için çalışacağımız birilerini ararken, bir arkadaşım django + python daha kolay olacağını söyledi, bizde okumaya başladık. Python ile basit iç uygulamalarımızı ve matematiksel similasyonlarımızı yaptık. Python konusunda da problemimiz yok ama Django konusunda hiç bilgimiz yok . Okuduklarımıza göre, Django iyi bir framework ama gerçek kullananların fikirleri çok daha değerli.

 • Robin @robin

  Bitirme projesini yaparken djangoyu docker entegrasyonu için api yazmak için kullanmıştım. Yaklaşık 5-6 yıldır php yazıyorum. Baktığınızda django gayet basit çok kolay bir alt yapıya sahip. Şuan ki durumda ne ihtiyacınız varsa ona göre alt yapı seçmek daha mantıklı. Bu uygulamada ne tür entegrasyonlar ne tür işlemler olacak ona göre framework seçmeniz daha yararlı. Ayrıca kurumsal bir uygulama olacağı için mevcut personelleriniz bu frameworke ne kadar hakim yada daha önce hangi frameworklerde ne kadar tecrübesi var bu da sizin sürecinizi baya etkileyecektir

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   Merhaba @robin
   Bu proje ile bizim yıllardır yaptığımız çalışmalar ile hazırladığımız veri tabanını, xml sorgusu ile belirlediğimiz sitelere açmayı amaçlıyoruz. 12 farklı sorgu tipi belirledik, ana amaç sorgu yanıtlama süresini minimize etmek.
   Kullanıcı ön yüzü çok basit bir sorgu ekranı olacak. Sorgu sonucunda da şirin görseller ile kullanıcıya doğru bilgiyi en kolay anlatmak amaç .
   Bugüne kadar hiç framework kullanmadık, bu konuda cahiliz. Dışarıdan ufak ek kütüphaneler ekleyerek projelerimizi yaptık.Tüm kodları kendi içimizde geliştirdik. Bu yazılım bizim için değerli ve bilendenal.com ile dünyaya açılma projesi olacak .

  • Robin @robin

   @bilendenaldestek Merhaba o zaman hem php de symfony, laravel(çok popüler ama symfony öneririm) hemde django ile aynı uygulamayı geliştirmeyi deneyiniz. Bu 3 framework işinizi çok kolaylaştırır hangisi ekibiniz için daha verimli olursa onu seçmelisiniz. Rest api için django rest api framework var direkt bu iş için tasarlanmış ona da bakabilirsiniz. Mevcut veri tabanınız mysql mi ?

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @robin Merhaba
   Şu anki veri tabanımız mysql ve local de kullanmak için yazdığımız basit bir arayüz ile veri girişi ve sorgu yapıyoruz. Django da hazır rest api var olması işimizi çok hızlandıracaktır. Sanırım bu hafta Django ile ilgili dokümanları okuyup öğrenmek ve sonucunda tüm ekiple beraber karar vermek .

  • Robin @robin

   @bilendenaldestek Merhaba kendim api oluştururken normal django ile yapmıştım https://www.django-rest-framework.org/ bu linkten inceleyebilirsiniz daha önce kullanan yada deneyen varsa örnek eğitim vs işiniz baya kolaylaşacaktır. Anladım umarım en kısa sürede uygulamanızı tamamlarsınız kolay gelsin 🙂

 • turker @turker

  Anlık binlerce sorgu yapmayacaksanız ne seçerseniz seçin performans açısından pek farkı olmaz sanırım.

  Bir adet DB engine (artık veri tipine göre bir veya birden fazla olabilir),
  Bir adet backend (sadece API endpointler ile yapılan sorguya cevap dönecek. UI da buna dahil)
  Bir adet frontend (jquery, react, vue vs. hangisi iş görüyorsa)

  Duruma göre listeye cache layer vb. şeyler eklenebilir.

  Artık hemen her kurumsal uygulama bu şekilde hayata geçiyor. Her 3 katmanda çalışanlar kendi içinde geliştirme yapabildiği gibi, gerektiğinde her bir katmanda kullanılan teknoloji diğerlerini etkilemeden değiştirilebiliyor veya yatay yada dikey ölçeklenebiliyor. Gerekirse her ana katman kendi içinde daha küçük katmanlara ayrılıyor.

  Performans gerektirecek bir iş olması gerekiyorsa herşeyi içnde bulunduran framework yerine gerekli parçaları kendinizin seçebildiği frameworkler daha iyi sonuçlar verecektir. ÖRneğin üstte saydığım senaryoda backend için template engine ihtiyacı yok, yada atıyorum php7 ile çalışacaksanız php5 için bir sürü pollyfill koda gerek yok vs.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   Merhaba @turker
   Anlık olarak gelecek sorgu çok yüksek olmayacaktır . Sorguları optimize ettik kısa ve db yi neredeyse ram de kullanıyoruz.
   DB engine olarak loglarda isam, diğer tablolarda mariadb kullanıyoruz. Framework kulanmamızın sebebi, çoğunu zaten biz yazıyoruz, framework eklediğimizde, koca bir yama geliyor. Bundan kaçmaya çalışıyoruz. Mümkün olduğu kadar kaçtık.
   PHP 7 ile yazdık tüm kodu. Dışarıdan 2 kütüphane kullandık sadece . Ana derdimiz ön yüzü beceremiyoruz, sanırım ön yüzde gerekecek.

  • turker @turker

   @bilendenaldestek ne tip loglardan bahsediyoruz bilemiyorum ama nosql çözümleri daha efektif olabilir.

   belli olgunluğa erişmiş frameworkler için genelde çok büyük yamalar gelmez aslında tercih meselesi tabi.

   ön yüzü beceremiyoruzdan kasıt tam olarak ne anlayamadım ben. UI ve UX olarak güzel ve düzenli birşeyin ortaya çıkarılması değil heralde mevzu ? Kendiniz kod yazdığınız için template sistemi oturtmak dert oluyor anladığım kadarıyla 🙂 Sırf bunun için frameworke geçmem ben olsam. En kötü ihtimal envato vb. yerden bir adet admin yada site template alıp, ajax çağrılarıyla içeriği backedn tarafından çeker gösterirdim.