#MicrosoftFlightSimulator
#OyunGündemineMalzeme

Pre-order olarak satın almaya açılmış, fiyatlarda şenlik var.

En düşük paket 350₺, daha sonra 550₺ ve en yüksek paketi 725₺ olarak karşımızda.
Tabi xbox gamepass ile oynanabilecek.
Çıkış tarihi 18 ağustos olarak belirtilmiş.

Kaptan pilotlara hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hali hazırda bildiğim konuları tekrar etmek ve "1milyonistihdam" web sitesinde oluşturulan cv ye eklenmesi için videoları izleyeyim dedim. İlk dersin 5-10 tane videosunu izledikten sonra tablo aşağıdaki gibi hiç tıklamadığım videolar yarım yarım izlenmiş hatta dersin bir tanesi tamamlanmış. Zaten iki gündür ddos yemiş gibi düzgün erişilemeyen sitede bug üstüne bug mevcut. Unity dersi 2018 yılında udemy için hazırlanmış bir içerik maalesef içeriğin güncelliği de tartışmalı. Diğer derslere göz atma fırsatım olmadı fakat sayın maliye bakanımızın ifadesi ile bu kursları bitirenler alanında uzman olarak iş arayacaklarsa ben youtube'a slime videosu çekmeye gidiyorum.

#HaftalıkGündemeMalzeme
#1milyonistihdam
#btkakademi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert @merpheus

  bilim degil hamaset... (Silivrilendi)

 • kumbaraci @kumbaraci

  Ben de SQL baktım. İlk günler biraz sıkıntılı bir şekilde ilerliyordum. Sonra ben videoları izlediğim halde ilerleme kaydedilmiyordu (Derslerde ilerlemek için önceki dersleri izlemek gerekiyor). İzliyorum ama ilerleyemiyorum neyse bir gün ara verdim biraz ilerlemiş şekilde görünüyordu. Son teste geldim dün akşam. 25 soruya 10dk verilmiş. Güzel ilerliyordum ama bazı sorularda hatalar ( sorunun tüm şıkları aynı cevabı içermesi, sorunun şıkkında başka bir soru var olması) vardı. Testi bitiremedim. Boş bıraktığım sorular, yanlış diye sonuçlandı. Yanlış yaptıklarım boş olarak. Bir de ICO ile ilgili kurs vardı ona da katıldım. Kadın güzel anlatıyor ve ders aralarında sorular var fakat bazı soruları doğru cevapladığım hâlde sistem yanlış diyor, ya ben tam olarak işaretleyeceğimi anlamadım ya da sistem hatalı. Ben, firma olsam gidip de buradan eleman almazdım ama bazı dersler izlenebilir ben Sql dersini beğendim.

 • ofis @ofis

  yazılımcı ihtiyacı işte bu sebepten olsa gerek.

 • Daviance @daviance

  benim burada yazılanlardan anladığım ,saklı seçilmişler program tamamladı diye hızla işe alınacak ....daha önce dediğim çıktı hiçte şaşırmadım

#geminiman
#120fps

Geçen gün ilk defa 120 fps ile çekilen sinema filmi Gemini Man'i izledim. Malesef hiçbir platformda 60 kare üstünde yayınlanmamış. Fragmanını bile 30 karede yayınlamışlar. Dolayısıyla 120 fps ile izleyemedim fakat 60 karede de hakikaten inanılmaz bir akışkanlık var diyebilirim. Günümüzdeki sinema filmlerinin 24-30 kare aralığından acilen uzaklaşması gerekiyor. Anlatmak istediğim şeyi filmi izleyince anlayacaksınız. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GeForceNow
Herkes oyun oynayacak değil herhalde 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen sene #MSI monitör almıştım ilk günden ölü piksel olması nedeni ile değişim almıştım. İkinci gelen sıfır monitörde de çok üst noktada neredeyse belli olmayacak bir ölü piksel vardı biraz yoğun olduğum için kullanmaya devam ettim. Geçtiğimiz aylarda videoda ki gibi ekran ilk açılışta sapıtmaya başladı ve 3-5 dk sonra görüntüler kendine geliyordu ve bu arza gittikçe artmaya devam etti. Velhasıl yaklaşık 10 ay gibi bir garantisi kalan ürünümü bugün abim vasıtasıyla yetkili servis olan #servispoint 'e götürdük, oradaki görevli ürünün 6 aylık kullanımından sonra değişim/iade olmayacağını sadece ücretsiz tamir edilebileceğini söylemiş. Böyle bir durum mümkün mü? Ben şahsen tamir edilmiş bir ürün kullanmak istemiyorum.

https://youtu.be/0WRe71qCjGU

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22

Dostlar monitör almak istiyorum önümde iki seçenek var;
1. 1080p Fhd 144 hz 27" 1ms curved
2. 2k Qhd 144 hz 27" 1ms curved

Hali hazırda 1.monitöre sahibim fakat bozulduğu için iade alıp ileriye dönük olarak 2k lık modele geçmek istiyorum fakat sistemimden dolayı şimdilik 1080p olarak kullanmak zorundayım. Merak ettiğim konu 2.monitörde 1080p görüntü 1.monitöre göre daha bulanık olur mu?
#TeknoYardım #Monitör

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Dostlar turkcell beni wap push sms yağmuruna tutuyor her 20 saniyede bir şu sms geliyor ve iptal'e basıyorum. Numarayı aradım reklam/promosyon smsleri iptal edildi ama hala gelmeye devam ediyor. Sanırım tamam diyene kadar da vazgeçmeyecekler. Smsler kutuya düşmediği için engelleme durumumda yok. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin.

#turkcell #sms #istenmeyenSMS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25