Hackintosh konusunda deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Başarılı bir şekilde "majove 10.14.4" kurulumu yaptım, ilk sorunum flash bellek olmadan boot edemiyorum ilgili dökümanları araştırdım hiçbiri olmuyor veya teknik terimler arasında boğulup kalıyorum. ikinci problemim ekran kartımı tanıtamadım dolayısıyla sistem 7mb boyutunda bir grafik kartı gösteriyor.
Sistemim:
CPU: Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz
Ana Kart: GIGABYTE GA-Z270-GAMING K3
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Predator Black DDR4 3000MHz CL15
Grafik kartı: MSI GeForce GTX1070 GAMING X

#hackintosh #apple #mac

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#eurotrucksimulator2
Direksiyon setimi ve el yapımı vitesimi taktım, bir taraftan haftalık gündemi dinleyerek Ets2'ye gelen yeni etkinlik için yollara düştüm. İlk defa C-D rotası dışında bu kadar kalabalığı görüyorum. Gtx 1070 ekran kartı 10 fpslerde ağlıyorrr 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 33

#oyun #satisfactory
Factorio'dan sonra oynadığım en iyi "kaynak yönetimi ve otomasyon" oyunu diyebilirim. Henüz daha başlarında olmama rağmen ileride yapacağım sistemleri şimdiden kafamda kurdum, fakat yapması biraz zaman alacak. Takım arkadaşınız varsa tadından yenmeyecek güzel bir oyun gelmiş, tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

#turknet #ttnet
Sözleşmem bittiği ve faiş fiyatlar ödediğim için hızından çok memnun olduğum ttnet aboneliğimi sonlandırdım. Turknet ile telefonda görüşerek kullandığım paketin 50 download 4 uplad şeklinde oluğunu ve aynı hızı turknet'ten alabilirsem geçiş yapmak istediğimi söyledim. Geçiş işlemlerim bir hafta gibi bir süre tuttu ve bana 35 download 3 upload paketini sundular. 50 mb hızını alabilmem için hizmet başladıktan sonra online işlem sayfasından paketimi yükseltebileceğim söylendi. Şu anda paketimi yükseltmek istediğimde hattımın alabileceği en yüksek paketin tanımlı olduğu yazıyor, tabi ki durum böyle değil. Hemen telefonda müşteri hizmetlerini arayıp bu durumu düzeltmek istedim fakat iletişim kapısı duvar olmuş. Yani dakika 1 gol 1!!! Hız yükseltme işlemi için destek talebi oluşturdum fakat gelen cevap "online işlem" sayfasından yapıldığı şeklinde copy-paste şeklinde. Bu sorunu yaşamış ve çözmüş tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Yorumunuzu merak ediyorum gece gece dert oldu içime. Araştırmalarımda hiçbir kaynak bu şekilde bir durumdan bahsetmiyor.
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Mehmet Akif Ersoy @oyunerbabi

  Yani bu tabloda adam kural ihlali yapıyor ve bunun bilinmeyen bir kural olduğunu söyleyip ülkede eğitim yok diyebiliyor. Harbiden çok vahim.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Trol değilse gerizekalı. İki türlü de yazık.

  Yalnız ismini sansürleseydin keşke.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bunun doğrusu şudur. Mümkün olduğunca sol şerit boş bırakılır ve araç soldan sollanır. Sağdan sollamak yasak ve ciddi anlamda tehlikeli olabilir. Adam dalmış olabilir. Mesela hız sınırı 82 olan ankara da 70 ile soldan gidilebiliyor bazen gakat sağdan sollamaknyerine minik bir sellek yapıldığında hemen sağa geçiyor sürücüler zaten. Bugüne kadar soldan gidiyor diye hüç sellek yapmadım geneli yer verdi zaten. Sağdan da ne olursa olsun sollamam makas atmak gibi geliyor bana.

  Hız sınırı 82 olan bir yerde 90 üle de gidilse mümkün olduğunca sağdan gidilmelidir sol işgal edilmemelidir bence. Çünkü biri 100 ile gitmek istiyor ve acelesi var olabilir. E diyeceksiniz ki hız sınırı 82. Olabilir fakat trafik polisi olmadığımız sürece buna biz müdahale edemeyiz. Kaldı ki ankara için konuşayım çoğu yol gerçek anlamda 120 ye uygun yapılmış fakat yasal sebeplerden şehir içi 82 hız sınırı konmuş.

  Kısacası mümkün olduğunca sağdan gitmek önümüzdekini geçeceğimiz zaman sola geçmek doğru olanı.

 • Recep Çakan @recepchakan

  adı üstün de sollamak sağdan bir tek sireni olan araçlar uyğun olduğu ortamlarda geçebilir örnek ambulas gelirken yolun ikiye bölünmesi onun dışında sol seriti boşaltmak için ben sol tarafa geçerken çoğu zaman arkaya bakmak bile hızlı gelen benim solumda olmalı. sol serit boş NKT.
  Motosikletleri bu haraketi çok yaptıkları içn hiç sevmiyorum.

#ücretsizoyun
18 kasım tarihine kadar #battlenet accountlarınızı kontrol edin #Destiny2 oyununu ücretsiz bir şekilde almayı unutmayın. https://eu.account.blizzard.com/gifts/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar dostlar anonim olarak kullandığım "DarbeliMatkap" nickini kaldırdım, Artık beni yayın yaptığım "Oyun Erbabı" nick'i ile takip edebilirsiniz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap