Ben bile hayal meyal hatırlıyorum ama eskiden böyle bir şey vardı. Kimler hatırlıyor ?
#TozluRaflar #Eskiler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31

Uzun zamandır Logitech Mx Klavye ve Mouse alıp Pc/Mac iş kullanımımı kvm switch gibi antikalara ihtiyaç olmadan gerçekleştirmek istiyordum. İhtiyacım tek tuş ile klavye ve mouse'u diğer cihaza geçirmek. Araştırmalarımda maalesef klavye üzerindeki tuş ile ayrı mouse üzerindeki tuş ile ayrı şekilde amele gibi tek tek değiştirmek gerekiyormuş. Neyse bu sorunu araştırırken youtube'ta pahalı ürün inceleyen abiler var 20-30 k takipçili tipler bunlardan birisi sponsorlu bir şekilde ürünü incelemiş, ben de kendisine ilgili özellik var mı yok mu diye yorum yazdım. Sağolsun dönüş yaptı ve olmadığını söyledi. Tabi ben bu süre içince çözümünü buldum cevap olarak çözümü ve ilgili tartışmaların döndüğü linkleri de kendisi ile paylaştım. Bilin bakalım ne oldu? Sponsorluk anlaşması ile ürün inceleyen abimiz yorumumu silmiş 😀 Zaten incelemede flow özelliğini beğenmediği için videoda paylaşmayı bile uygun bulmayan bir vatandaş kalkmış benim gibi aynı sorundan muzdarip bir kişinin bile ihtiyacına yarayacak bilgiyi kasıtlı olarak siliyor. Velhasıl kelam TS'ye can kurban buranın değeri ayrı başımızdan eksik olmasınlar inş.

Merak edenler için ilgili linkler:
https://github.com/marcelhoffs/input-switcher
https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/hby5sm/mx_keys_mx_master_switch_device_for_both_when/

#Logitech #LogitechMXKeys #TeknoYardım #TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  Bu duruma ayar oluyorum bende. Hadi yine raziyim hem mouse hem de klavyede dügmeye basmaya ama mouse de, mousenin altina tek bir buton koyma fikrini gelistiren mühendisi isten kovardim ben herhalde. Her seferinde mouseyi kaldir, 1'den 3'e gecmek icin dügmeye 2 defa bas, sonra degistirmne gerektiginde tekrar mouseyi cevir filan. Bir bu bir de Apple Magic Mouse'nin altta olan sarj portu tasarim özürlülük resmen.

  Bu arada bu paylasiminiz icin de tesekkürler. Deneyecegim

#HaftalıkGündemeMalzeme
NiceHash v0.5.4.0 RC Sürümü ile Windows'ta ve Nbminer 41.0 sürümü ile HiveOs'ta Nvidia Lhr kartların kilidi an itibari ile %100 kırılmış durumda. Dual mining yapanlar için lolminer en güncel sürümde %87 oranında Lhr'siz kazım yapılabilmekte. Her anlamda geçmiş olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biri bana "Işık hızında işlem performansı" neymiş açıklayabilir mi? Aynı soruyu instagram reklamının altında sordum cehalet ile suçlandım.

#Apple #M1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

#incehesap neden her defasında kargolarımı yanlış adrese gönderiyor? Cuma günü aldığım ürünü bu kez aynı durum yaşanmaması için müşteri hizmetlerini arayıp kargo adresini teyit etmeme rağmen dalga geçer gibi gene farklı adrese kargolamışlar. Kendilerine bu sorunu çözmek için yardımcı olma teklifinde bulundum. Bakalım ne olacak...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm rtx 3050 uygun fiyatlı çıkacak gibi, satın almayı düşünüyorum. Eğer daha incelemesini çekmediyseniz 2k oyunculuk kısmına da değinebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MicrosoftFlightSimulator
#OyunGündemineMalzeme

Pre-order olarak satın almaya açılmış, fiyatlarda şenlik var.

En düşük paket 350₺, daha sonra 550₺ ve en yüksek paketi 725₺ olarak karşımızda.
Tabi xbox gamepass ile oynanabilecek.
Çıkış tarihi 18 ağustos olarak belirtilmiş.

Kaptan pilotlara hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hali hazırda bildiğim konuları tekrar etmek ve "1milyonistihdam" web sitesinde oluşturulan cv ye eklenmesi için videoları izleyeyim dedim. İlk dersin 5-10 tane videosunu izledikten sonra tablo aşağıdaki gibi hiç tıklamadığım videolar yarım yarım izlenmiş hatta dersin bir tanesi tamamlanmış. Zaten iki gündür ddos yemiş gibi düzgün erişilemeyen sitede bug üstüne bug mevcut. Unity dersi 2018 yılında udemy için hazırlanmış bir içerik maalesef içeriğin güncelliği de tartışmalı. Diğer derslere göz atma fırsatım olmadı fakat sayın maliye bakanımızın ifadesi ile bu kursları bitirenler alanında uzman olarak iş arayacaklarsa ben youtube'a slime videosu çekmeye gidiyorum.

#HaftalıkGündemeMalzeme
#1milyonistihdam
#btkakademi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert @merpheus

  bilim degil hamaset... (Silivrilendi)

 • kumbaraci @kumbaraci

  Ben de SQL baktım. İlk günler biraz sıkıntılı bir şekilde ilerliyordum. Sonra ben videoları izlediğim halde ilerleme kaydedilmiyordu (Derslerde ilerlemek için önceki dersleri izlemek gerekiyor). İzliyorum ama ilerleyemiyorum neyse bir gün ara verdim biraz ilerlemiş şekilde görünüyordu. Son teste geldim dün akşam. 25 soruya 10dk verilmiş. Güzel ilerliyordum ama bazı sorularda hatalar ( sorunun tüm şıkları aynı cevabı içermesi, sorunun şıkkında başka bir soru var olması) vardı. Testi bitiremedim. Boş bıraktığım sorular, yanlış diye sonuçlandı. Yanlış yaptıklarım boş olarak. Bir de ICO ile ilgili kurs vardı ona da katıldım. Kadın güzel anlatıyor ve ders aralarında sorular var fakat bazı soruları doğru cevapladığım hâlde sistem yanlış diyor, ya ben tam olarak işaretleyeceğimi anlamadım ya da sistem hatalı. Ben, firma olsam gidip de buradan eleman almazdım ama bazı dersler izlenebilir ben Sql dersini beğendim.

 • ofis @ofis

  yazılımcı ihtiyacı işte bu sebepten olsa gerek.

 • Daviance @daviance

  benim burada yazılanlardan anladığım ,saklı seçilmişler program tamamladı diye hızla işe alınacak ....daha önce dediğim çıktı hiçte şaşırmadım