Steam linki pcye kurabiliyor muyuz?

Masaüstü pc içerde ve tvye bağlı laptopa link etmek istiyorum ki tvden oynayabileyim.Telefona kurulan steam link pcye kurulmuyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Chrome Android i deneme tahtası olarak kullanmaktan bikmadilar.Adres Cubugunu asagi alamiyorum ne zamandir.Ayrica hic sekme acik degilken de yeni sekme tusunu en sol ust koseye koymuslar.Tamam belkii biz iki elimizi de kullanariz ama bunlar kafalarini kullanamayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mesela telefonlarda 9v 2A, 5v 3A filan yaziyor ya.Simdi kablomuz 2 A desteklerse veya ole bir sey var mi, kablonun uzerinden gececek akimin sinirlandirilmasi gibi bir sey olabiliyor mu, o 5V 3A yi 2A olarak mi aliriz?

Type C kablo alicam.5A 3 A yazanlar var nedir bunun icindeki kablo duzeni de bu degisiyor??

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alipektas @alipektas

  Telefonlarda akım (A) yazmaz, güç kaynakları/adaptörlerde yazar. O da cihazın belirtilen voltajda verebileceği en yüksek akımı belirtir. Kablo iç direnci fazlaysa, telefon çekse de, adaptör o akımı vrebilecek kapasitede olsa da akım kablodan geçemez. Daha doğrusu geçer ama yaşanan kayıptan ötürü değer düşer. Aslında yeterince güçlü akım sağlansa o kablo da verebilir bence. Sadece mevcut adaptörlerle kayıp edilen değer kurtarmaz. Benim bildiğim böyle.

 • Batuhan @achfighter

  Düzenle ilgili değil. Çok dandik kablo olmasın yeter. Kaliteli kablo olursa bir de adaptör ve telefon QC3 üstünü desteklerse telefonu 6V 3A gibi değerlerde şarj edebilir. QC3 için illa 5-9-12 volt diye ayrım yok. 5'ten 12V'a kadar istediği değeri seçiyor. Voltajı çok yüksek gönderirse enerji kaybı azalıyor ama telefonda voltaj düşümü yapılması gerektiği için telefon ısınıyor. O yüzden düşük voltajda yüksek amper taşıyabilen kaliteli bir kablo her zaman iyidir. Şarj aleti ve telefon düşük voltajı tercih eder. Pil için de faydalıdır.

  • Mesut Kahraman @vigilante

   Ben de dusukte sarj etmek istiyorum aslinda.Mi 9t aldim yeni.İcinden hizli sarj adaptoru de cikti.5V3A 9V2A 12V1.5A yaziyor. Gece takiyorum zaten sabaha kadar takili kaliyor.Yavas yavas etsin istiyorum.Samsung sarj aleti de 5.3V2A yaziyor.Arada bi 0.3V fark var sikinti ne olur? Onu kullanmayip kendi adaptorunu 5v2A ile nasil sinirlandiricam?

  • Batuhan @achfighter

   @vigilante Adaptörü sınırlandıramazsın ama şöyle bir yazılımla telefona belli bir yüzdeye kadar şarj et diyebilirsin. Bu yazılımla telefon istediğin yüzdeye kadar şarj olur, ondan sonra durur. Yalnız root ve baya teknik bilgi gerekiyor.

   https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/module-magic-charging-switch-cs-v2017-9-t3668427

   Ayrıca Accubattery uygulamasında şarj alarmı var. Yine bir değere ayarlıyorsun ve o değere ulaşınca bildirim veriyor. Tabi ki gece şarj etmeye çözüm değil. Sadece aklında bulunsun diye söyledim.

   Bir de bilgisayarın destekliyorsa kapalıyken şarj edebilirsin. Ben eski telefonumu öyle şarj ediyordum. Sabah işe giderken alıyordum. Bilgisayarın standart USB2 portları en fazla 5V 450mA civarı bir akım verir. Standart USB3 portları da 5V 900mA'e kadar çıkar.

Adafsfafafa.

Kisaca: Cocugun okulda ogrencinin birinde ot bulunmus,her sabah rutin canta aramasi sirasinda cocugun cantasindan usb killeri almislar.Cocuk, takildigi pcyi bozdugunu soylemesine ragmen denemisler.Yetinmeyip bir kere daha denemisler.Simdi de cocugun uyarmasina ragmen bozulan 2 laptop parasini okul istiyor.Yoksa polis cagiracaklarmis.

https://www.reddit.com/r/legaladvice/comments/fbf02l/school_found_usb_killer_drive_plugged_it_in_now/?utm_medium=android_app&utm_source=share

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

🤦‍♂️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

Yeni aldigim orgun kutusundaki kopuklere gizlenmis adaptoru kopuklerle atmisim.Elimdeki adaptor calistirmadi.Kutuplari mi farkli.Baska bir 12v 1.8a da calistirmadi fakat onun uzerinde kutuplari gosteren isaret yok.
Orgun adaptorunun ucu ici - disi + mi olmasi gerekiyor.
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

Middle-earth: Shadow of Mordor GOTY

keyi isteyen ilk kişiye veriyorum. Humbleda kalmış. Steamde zaten var benim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meizu 16t hakkında ne düşünüyorsun? Ne kadar fiyata gelir daha doğrusu gelecek mi? @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap