Arkadaşlar, bir tek bende mi oluyor kontrol edebilir misiniz?
https://flutter.dev/ sitesine bir süredir erişemiyorum. Bazen erişiyor ama o kadar uzun sürüyor ki...

Flutter - Beautiful native apps in record time

Flutter SDK is Google's UI toolkit for crafting beautiful, natively compiled applications for mobile, web, and desktop from a single codebase.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eyyyyy kardeşlerim, geleceğimizi tehdit eden aşılara karşı başlattığımız mücadelede bize destek verin. Hiç kimse o sıvıyı vücuduma koyamaz.
Aşı karşıtları bu başlıkta toplanmış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27

Arkadaşlar merhaba, bildiğim kadarıyla ve bu videoda izlediğim kadarıyla Solidworks programı üniversite öğrencilerine ücretsiz lisansı veriyor. Fakat arkadaşlarıma sorduğumda herkes vermiyor
biz korsan kullanıyoruz diyorlar. Ben Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim teknik çizim dersi almadığım için bilmiyorum. Aranızda lisans alan var mı varsa nasıl aldınız. Teşekkürler.
Üniversite Sakarya Üniversitesi

#solidworks

https://www.youtube.com/watch?v=0BwE2I3cs-Y

Okullar ve Öğrenciler İçin Ücretsiz Solidworks Lisansı

www.buradaegitimvar.comÜcretsiz Solidworks öğrenci sürümü için iletişime geçiniz. https://www.tekyaz.com/solidworks-education/Kanalıma ücretsiz abone olun, y...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Arkadaşlar aranızda veteriner veya birazdan yazacağım durumu yaşamamış olan varsa lütfen yazsın.

Bugün kedim 3.kattan betonun üzerine düştü. Ben düştüğünü görmedim, maksimum 15 dk sonra farkettim. 1 saat olmadan bir ara bulup özel bir veterinere götürdüm. İç kanama ve antibiyotik iğneleriini yaptırdım. 1095TL stediler. Ben sadece iğne parasını ödeyip (80TL) Ümraniye barınağına gittim. Saat 4 ten sonra veterinerlerin gittiğini ve sadece ACİL DURUMLARDA çağırdıklarını söylediler ve evde beslediğim kedinin tedavisini bittiğinde bize haber vermeden sokağa salıcağız dendi.
Şu an evde uyutuyorjm. Yarın ilk iş en erken saatte Ateşehir barınağına götürmeyi düşünüyorum.
Böylr bir olay yaşayan var ise ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • CKabil @moshck

  Kavacık Veteriner Kliniğini arayıp konuşun. Eğer gidebilirseniz gidin derim. Benim sürekli gittiğim bir veteriner. Fiyatları daha makul düzeyde. Yaşadığınız durumu da (fiyat olayı) anlatın telefonda. Bu arada film çekimi pahalı oluyor onu söylemem lazım

 • Recai @recai

  Fiyata ne dahil oldugunu bilmiyorum ama röntgen vs dahilse normal gibi. Ayrica 1 gun bekletmek belki kedinin bir daha eski haline gelmemesine sebep olabilir yada ölumune. Elbette maddi imkan olmamasi baska mesele.
  Peki kedinize sigorta yaptirabilir misiniz? Böyle durumlarda iyi olurdu.

 • eskod @eskodd

  İç kanama varsa 1095 liraya durdurabilecekler mi ?

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Biz bi kere kediyi evden çıksın diye kovalıyorduk. 5-6 yaşında falanız. Kedi 4. Kata çıktı ve köşeye sıkıştı, sonra en son çare atladı aşağıya, ben de aşağıdayım o sırada kedi aatlarsa ne olacak 4 ayak üzerine düşecek mi diye bakacağım. Kedi tam da annemin eteğinin üzerine düştü. 🤣 Kedi bi ciyakladı şaşırıp, annem bi ciyakladı. Valla ortalık bir anlığına savaş alanı gibi oldu ben de karşıda kahkaha atıyorum. 🤣 Sonuç olarak kediye bişey olmadı, hemencik toparlandı koştu gitti. Yetişkin kediyse eğer pek bişey olacağını düşünmüyorum, gözümle gördüm 4. Kattan düşüp sağlıklı olduğunu.

Sevgili arkadaşlar akıl sağlığınızı nasıl ayakta tutuyorsunuz?
O kadar bunaldım ki oyun oynamaktan başka bir şey yapamıyorum.
Alt komşumuz x amca nın kızı şile ye gezmeye gitmiş orada korona olmuş kızın kendi evi var, bizim binaya getirdiler. Aman farklı odada kalıyormuş diyorlar. Kızın ufak çocuğu bizim x amcalar ile birlikte kalıyor. Eeee abi bu nasıl bir iş bu çocuklarda virüs yok sanırım ? Bizim bu x amca her yere gidiyor. Camiden çıkmıyor sohbete gidiyor. Bu adam kafadan 2 günde yüzlerce kişiye yaydı nasılsın

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

4 . katta oturuyorum. Sokaktan bağırtı sesi geldi diye camdan dışarı baktım. Genç biri elinde telefon görüntülü konuşarak yürüyor, telefonda hoparlörde. Konuştuğu kişinin de sesini duyuyorum.
Kanka bizim mahallede yasak mı olur lan diye bağırıyor, karşısındaki gülüyor. Arkasında yine bir çocuk tayfa bisiklet sürüyor. Bir çocuk tayfa maç oynuyor. Gerçekten başkası yerine utanmak kadar rezil bir duygu yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Sevgili forumdaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Kardeşime yeni telefon alma vaktinin geldiğini düşünmekteyim. Telefonda uzun süre vakit geçirmez genellikle tablet kullanıyor. Kameranın güzel olması önemli şarjının uzun gitmesi önemli çünkü telefonun powerbanka bağımlı kalmasını istemiyorum. Redmi note 10 almayı düşünüyoruz fakat 4GB ram olması kafa karıştırıcı. Siz ne düşünüyorsunuz. Kullanan varsa kamera performansını vs. aktarabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba bir react uygulaması geliştiriyorum . bir iç içe sekme gibi bir yapı oluşturmak istiyorum. Kendim bir şeyler uydurdum fakat çok içime sinmedi.
Takıldığım nokta şu aşağıda verdiğim örnek json datası gibi bir datayı parse ederek arayüzü oluşturuyorum.
Diyelim ki yeni bir sekme eklemek istedim ve bunu idsi 5 olanın subsectionına ekliyeceğim.
bunun için bir yapı var mı yoksa json dosyası içierinde gezip teker teker id si 5 olanı mı kontrol edeceğim.

kod: https://pastebin.ubuntu.com/p/YZnWQNF5MB/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Özcan @ozcanm

  Normalize/Denormalize kavramları üzerinden ilerleyebilirsin bence. Bu verileri normalize şeklinde tutup render edeceğin yerde tekrar denormalize edip recursive olarak render ettirebilirsin sanki. Böylelikle herhangi bir node'a yeni child eklemek istediğinde yeni node'u data'ya ekleyip parent'ı olacak node'un child'ına id'sini geçersen otomatik olarak render edilir. Böylelikle çok derinlere bile ekleyecek olsan tüm node'larda arama yapmaktan kurtulursun.

Arkadaşlar selam bir süre önce bilgisayarımda elektrik kaçağı ile ilgili sorumlardan bahsetmiştim, yine ara ara tekrarlanmaya başladı, (normalde orada da söylediğim üzere adatörü toprak hattına bağlayarak kullanıyordum) fakat çok iyi ilerlemedi süreç ve adaptör aldım. Fakat sorunlar hala devam ediyor, işin saçma yanı elektrik çarpması her zaman değil belli zamanlarda uzun süreli oluyor tam çarpma da diyemeyiz biraz titreşimli gibi bir his uyandırıyor. Belli yerlerde bir süre tutunca elimde uyuşma oluyor hatta bir süre devan ediyor bu uyuşma. İşin bir diğer garip yanı ise bu sırada kardeşimi çağırıyorum fakat ona hiç bir şey olmuyor. Ben elliyorum elim uyuşuyor, onda hiç bir şey olmuyor. Neden sizce ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşalr Merhaba ziraat bankasında 1 senelik hesap geçmişime nasıl ulaşabilrim ? Hiç bir yerde bir şey bulamadım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16