Arkadaşlar merhaba, en son yazmıştım internettimden hiç memnun değilim. Az önce Türk Telekomu aradım ve iptal etmek istiyorum dedim. Ses kaydı aldım fakat paylaşmak yerine kritik yerlerde geçen diyologları yazıyorum.

Ben> cayma bedelini nasıl yansıtabiliyorsunuz .ben biraz araştırma yaptım da eeeee 12 aydan fazla tahüt verilen tarifelerde cayma bedeli alınmıyor diye bir sonuca vardım ve bunu da tüketi hakları yönergesi 52.maddede (kanun olması gerek 😀 ) .

tt> Anlıyorum Zeki bey şu şekilde 24 ay tahüt yaptığınız zaman. 24 ay öncesinde iptal ettiğinizde cayma bedeli yansırılıyor.

ben> ama burda , Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir
gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. (kanundan bu maddeyi okudum).

tt> Malesef şu anda şu Türk Telekom tarafından bu şekilde sistem ilerlemiyor. 24 ay tahütlü olarak belirleniyor , 24 ay öncesinde iptal edilirse bu ceza bedeli yansıtılıyor.

ben> Peki ne kadar bir ceza bedeli söz konusu.

tt> tabiki kontrol ediyorum. (bir süre sonra) 726 TL 70 Kuruş

evet arkadaşlar ne diyorsunuz ? TT yi iptal edip kablo net e geçicem ama telefondaki abla biz TT olrak kanuna uymuyoruz gibi bir söylemde bulndu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Arkadaşlar merhaba, Yine geçen günlerdede böyle bir konu açmştım.
Benim türk telekom dan aldığım 16 mbs adsl internetten 10 üzerinden memnuniyetim 0. Vadedilen hızlarla bir derdim yok onlar olmasın hadi ama internet yok arkadaşlar. Vize sınavımın pdf ini atarken internet gitti , mülakat için proje verdiler internetim gitti Kardeşim online eiğitimden sürekli atlıp duruyor. MEMNUN DEĞİLİM. Nildiğiniz üzere 12 ay üzeri tahütlerde herhangi bir ücret taleb edemiyorlar. Ancak Babama sorduğumda 2 ayrı 12 aylığa belki onaylamışımdır gibi belirsizlikle dolu bir cümle kurdu. Geçen gün de babmı arayıp sizi aynı hızda aynı fiyata wdsl e geçirelim demişler herhalde tahüt yenilmek için. Ve ben açıksasi son tt a.ıklamasından sonra kendimi aptal yerine koymamak için tt den çıkmak istiyorum. Ve fiber e geçmek istiyorum ama sınavlarım vs başlıyacak .
Önerdiğiniz iss var mı ?
Tahmini ne kadar sürede bağlanır?
Sizce bu duurmdan zararlı çıkarmıyım ?
12 ay 12 ay şeklinde tahüt yapılabiliyor mu ? yapılıyor ise bunu nasıl anlarım ?
Son olarak görme engelli olduğumdan dolayı indirimi de bağlatırım değil mi tahüt esnasında, sonuçta kullanıcıların lehine her şey olabiliyor.
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Arkadaşlar youtbe ye 1 saatlik video yükledim video çok uzun diyrdu bende işim yoğun araştırmadım bir daha dedim hata yaşanma ihtimali vardı meğer açmak gerekyor muş ayarı. Fakat açtıktn sorna eski videom açılmad. Açmanın bir yolu var mı yoksa tekrar mı yüklemem gerek. Acil lazım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam. Türk Telekom 16mbs standart adsl İnternetimvar. 2 kritik yerde İnterneti veri kesilsildi zaten sürekli gidiyor fakat bir kere mülakat esnasında bir kere online sınav ı teslim ederken gitti. Bir mail bile atamıyacak seviyeye geldi, firebase den veri çekmedi 1kb veri çekicen onnu da yapmıyor. Kardeşim wp dan yanımda resim at turuna basar basmaz oyundaki ping 14 ten 1000 - 2000 pinge yükseliyor. 2 yıllık tahüt vermiş babam,10 ay kalmış. Evde fiber kutusu var. Tüketi haklarına başvursam tahüt ü iptal edip, başka biri ter et sağlayıcının fiberine geçiş yapabilirmiyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Can @berkaroon

  Hocam Türk Telekomu arıyorsunuz, iptal ettireceğinizi söylüyorsunuz. Onlar cayma bedeli talep edecekler. Kanunen 12 aydan uzun taahhütler ilk 12 bittikten sonra cayma bedeli vs ödenmeden iptal ettirilebilir. Telefondaki kişiye bunu belirteceksiniz ve derhal iptal etmezlerse avukata vereceğinizi söyleyeceksiniz. Buna rağmen cayma bedeli isterlerse yine de kapatmak istediğinizi söyleyiniz. Birkaç gün aradan sonra sizre cayma bedeli faturası çıkartırlarsa e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuracaksınız ve faturayı ödemeyeceksiniz. Eğer evdeki fiber kutusu türk telekomun ise adsl yerine fiber üzerinden bu hizmeti almak istiyorum derseniz birkaç güne gelip hallederler, aynı hızda fiber ile devam edebilirsiniz.

  • Makineci @makineci

   Peki mesela ben ilk 12 ay 80lira, 12-24 ay 90 liralık bir anlaşma yaptım. Yine bir sıkıntı yaşamadan iptal mi ediliyor?

  • Can @berkaroon

   @makineci eğer iki ayrı taahhüt imzalamadıysanız/onaylamadıysanız iptal ettirebilirsiniz. Kanunen böyle

  • ömer demirtaş @omer-halil-dmrts

   @berkaroon 2 ayrı tahüt tam olarak ne oluyor, babam yaptırmış interneti.
   Bir de benim ödevler Quizler ve finallerim başlıyor. Yeni internet bağlatmak bir süreç alıyor sanırım. Finallerden sonra (18 ocak) yaparım . Tavsiye ettiğiniz var mıdır?

   Bu arada,Tüketicinin korunması kanununun 52.maddesinin 4.fıkarısı
   (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir
   gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli
   süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici
   sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş
   olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden
   daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez

 • Makineci @makineci

  Çağırın kontrol etsin ttnet. Portta, kabloda vs sorun olabilir.. Başka ISS e geçsenizde düzeleceğinin garantisi yok.

  • ömer demirtaş @omer-halil-dmrts

   Ya açıkçası kontrol ettirmek te istemiyorum . Artık tt ye güvenim hiç bir şeyim kalmadı. Bazı markaların yöneticilerinin söylemleri bir daha o markayı istememem için bir sbeptir.
   Örneğin vatandaşımız yavaş interneti tercih ediyor.
   Örneğin Siz telefonu tutmayı beceremiyorsnuz.
   bu gibi söylemler bir tüketici olarak beni çok sinirlendiriyor.
   Ayrıca aynı paraya fiber de alabiliyorum iptal edip fiber alırım bende

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Fiber internet hangi servis sağlayıcısı dan onu bir kontrol edin. Ardından geçiş işlemini başlatın. Cayma bedelinin bir kısmını diğer servis sağlayıcısı ödüyor. 12 aydan sonra cayma bedeli olmaması lazım. Yine adsl alırsan, fazla bir şey bekleme , bina içi tesisatın kontrol edilmesinde fayda var. Şu an Turknet 35 mbit VDSL kullanıyorum. Kötü, 25 mbit Superonline fiber 10 kat daha iyiydi.

Arkadaşlar bu kod neden çalışmıyor normalde mantıken çalışması gerek. Acaba derleyici ile alakalı bir sorun mu var ? Bağıl listede eleman yoksa yani NULL ise kendisini node a dönüştürüyorum fakat bir türlü çalışmıyor

-----------------ÇIKTI--------------------------------
-----print------

list is null
list is null
list is null
list is null-----print------
------------------------------------------------

https://pastebin.pl/view/eda92873

https://paste.ubuntu.com/p/mtz72ZM9DT/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam, Ubuntu ile alakalı bir sorunum oldu.
Bugün pc yi açtın şifremi yazdım fakat komut ekranında /dev/sdb2 clan .... files gibi bir hata verdi. Hatayı internetten araştırdım. Araştrdığım kadarıyla problem ekran kartı driver ıyımş ben hiç driver güncellemek ile vs uğraşmadım kendisi otamtik yüklemiş. internetteki yöntemler gdm display manager için di fakat benim pc lightdm varm (compiz in büyütecini çalştırabilmek için).
Sorunu nasıl çözebilirim 2 tane yazılım dersinden ödevim var. Biraz acele etmem gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşalr selam bir kariyer hakkında bir soru sormak istiyorum. Ben 2. Çift Anadal Öğrencisiyim.
Ben kendmi geliştirmek için her türlü alandan bir şeyler öğrneek istedim. Masaüstü için uygulama geliştirme, Front End , Back End , mobil programlama, oyun programlama (python ile kısa zaman) veri tabanı ile uğraştım. asıl istediğim alan makine öğrenmesi oldu ama sadece istemedim çalışmalar da yaptım. Toyota Staj porgramına başvurmak için Bilgisayarlı görü üzerine çok fazla daldım fakat bu su benim boyumu biraz aştı açıkçası ve biraz daha kendimi gelitirip dalmak istedim. Son 1 2 aydır staj başvuruları yapıyorum, genelde Back End ve mobil üzerine, Maknnie öğrenmesi üzerine karşıma çıkan her türlü ilana başvuruyourm fakat sayıları çok az oluyor. Bugün bir şirketten dönüt geldi. Mobil üzerine örüşmek istediler (uzun staj). Sizce kabul etmelimiyim . Kabul edip kendimi makine öğrenmesi alanında çalışırken mi gliştirmeliyim yoksa bekleyip makine öğrenmesi üzerine bir şirkette staj mı yapmlıyım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşalr merhaba. Bir sorunum var.
Bilgisayara SD kart takınca sd kartı okuyor fakat read-only diyor. Windows kullanırken her metodu denemiştim fakat olmamıştı. Linux'a geçim fakat hala olmuyor. Başka laptop a takınca oluyor. Bu benim laptop ile alakalı bir duurm mu sizce ?
Asus N550JK.
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam kendime yazıı topluyordum fakat bazı sorunlar yaşadım bilgisi olan arkadaşlar var ise yadımcı olabilirse çok sevinirim.
Baskılarda katman izi çıkıyor. Katmanda taşmalar olyor vs. Bütün kaynaklarda extruder ayarını yapın diyorlar yaptım. Hala katmanlarda sıkıntı çıkıyor. Yazıcı ilk katmanı mükemmel atıyor en ufak bir prüz yok yağ gibi devam ettiğinde sıkıntı çkıyor bunun nedeni m8 sonsuz diş kullanıyoruz . Trepez mile geçsek düzelri mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Selam bu postu 3. atışım 😀 umarım artık sorunu anlatacağım.
Okul Klübü için web sitesi tasarlıyorum. Dinamik bir site yapmak istiyorrum ( siteye aktviteler ve yapılan projeler hakkında yazılar yazılacak ) fakat Back End yazmak yerine verileri json lara manuel koyup oradaki verileri işleyerek web sitesini yapsam sizce mantıklı olur mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap