Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce nmax 155 aldım. Bu hafta yağmur ve kar'dan dolayı bu hafta motosikleti kullanamadım. Akü bitmesinden endişeliyim. Olduğu yerde çalışıtrsam 10-15 dakika. Aküye faydası olur mu ? Olduğu yerde çalışması kötü etkiler diyen var. Bu konuda bilgisi olan varmı ? #MotoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Merhabalar dün internette gezinirken ekranım bir anda gitti. Biraz araştırdım flex kablolardan olabilir diyen var. Sizce kaynağı ne olabilir? Daha önceden bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?

https://youtu.be/4cjWgMolznM

#TeknoYardım #teknikservis #Apple

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Epicgames Overcooked bedava yaptı. #bedavaoyun #FreeGames

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/overcooked/home

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, bu sene memlekete gitmeden güzel bi el feneri almak istiyorum. Kullandığınız memnun kaldığınız model varmı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mrx TA3AJZ @mrx

  Genel itibariyle bimden vs. aldıklarımı kullanıyorum, senelerdir hiç bir sorun çıkarmadılar 🙂 Ucuz bir tane alın geçin. Sadece şu içinde çok led olan boru gibi modellerden uzak durun çok çabuk bozuluyorlar.

 • ad33p @ad33p

  Murat Şen tavsiye ediyordu videosunda ama kaç tl olmuştur o kim bilir?
  Nitecore HC30 modeliymiş baktım şimdi de hem Türkiye'de yok hem aynı marka el fenerlerin fiyatları felaketmiş. 😀

Ufak bi kamera karşılaştırması yapmak istedim.

Resimleri xioami tripodu ile çektim. 3 Saniye zamanlama ile çektim.

iPhone SE
iPhone 6S Plus
iPhone Xs Max

Hangi sıra ile çektiğimi söylemiyorum. Sizlerin tahminini almak istiyorum.

Birinci resim : 6s Plus
İkinci resim : Xs Max
Üçüncü resim : SE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Yeni Microsoft Flight Simulator'da İstanbul

https://www.flightsimulator.com/march-19th-2020-development-update/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Şifre üretme, saklama uygulamaları kullanıyormusunuz ? Tavsiye edeceğiniz bir şifre uygulaması varmı rakiplerine göre avantajı dezavantajı nelerdir ? Bir süredir Last Past kullanıyorum ancak bir çok farklı şifre uygulaması var. Sizler hangilerini kullanıyorsunuz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14
 • Hamdi @hamdi

  Enpass kullanıyorum. Tek kötü yanı mobil uygulaması ücretli ve baya pahalıydı. Şöyle bir Türk girişimi var. Göz atmanızı tavsiye ederim. Henüz tarayıcı eklentileri gelmedi galiba ama gelince geçiş yapacağım gibi 🙂 https://passwall.io/

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   Türk Startup'larına bu tip kritik bilgileri emanet etmeden önce iyi düşünmek gerekir. Bence teknik kriterleri değerlendirdikten sonra ayrıca iki soru üzerinde iyice düşünüp karar vermek lazım :

   1. Firma kalıcı olacak mı? Orada depolanan verilerin başka bir platforma aktarılabilecek bir yedeğini alamadan servis ortadan kalkar mı?

   2. Firma o verileri ne kadar güvenli saklayabilecek?

   Ben maalesef yeterli güvene sahip değilim, bu yüzden uzun bir süre hayatta olup yatırım aldığını da görmeden yerel bir servisi kullanmayı düşünmem.

  • Hamdi @hamdi

   @definitive şuan bildiğim kadarıyla kendi sunucularında tutmuyorlar. Proje zaten tamamen açık kaynak 🙂

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @hamdi Ben kod okur yazarı değilim. O yüzden açık kaynak kodlu olmasının benim için bir avantajı olamıyor maalesef. Elbette olumlu yönleri olabilir ama bana hitap etmedi.

 • Outrun @outrun

  Burada başka bir gönderiye yaptığım mesajımı kopyalayacağım:

  Bitwarden uzun zamandır kullanıyorum. Seçmeden önce haftalarca araştırmıştım. Şifre yöneticilerinin hem güvenlik hem de güvenilirlik açısından açık kaynak kodlu olması bir zorunluluk. Enpass ve lastpass açık kaynak kodlu olmadığından kodlarına bakıp denetleyemiyoruz. Biz kullanıcı olarak anlamayabiliriz ama bu işten anlayan yazılımcılar ve güvenlik uzmanları kodları denetleyip açıkları ortaya çıkarabilirler. Kapalı kaynak kodlu şifre yöneticilerine bu yüzden ben kesinlikle güvenemiyorum, bilgilerinizle ne yaptıklarını asla bilemezsiniz.

  Bu işlerden anlıyorsanız bitwarden'ın tüm altyapısını kendi serverınızda barındırabiliyorsunuz. Offline olarak da kullanabiliyorsunuz sanırım. Yani bitwarden'a güvenmeyip onların cloud servisini kullanmak zorunda değilsiniz. Daha da ileri gidip bitwarden'ı github'dan indirip kendiniz derleyip de kullanabilirsiniz. Bunlar beni aştığı için ve kullanışlılık açısından zor olduğundan ben onların cloud servisini kullanıyorum, şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Chrome / Firefox eklentileri sorunsuz çalışıyor, pc uygulaması ve android uygulaması sorunsuz çalışıyor.

  Bitwarden'ın hiç reklamını görmezsiniz, ama bir tane bile kötü kullanıcı yorumu da görmezsiniz 🙂
  Reddit'e şöyle bir bakarsanız lastpass & enpass gibi çözümlerden bitwarden'a geçen sürüyle kullanıcı görebilirsiniz.

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Şifre üretmek konusunda kendi yöntemim var. temel şifre + siteye özgü karakter gibi
  Yönetici olarak da bitwarden kullanıyorum: + Arayüzü sade ve çok basit, aynı zamanda kapsamlı, siteye özel notlar ekleyebiliyorsunuz
  *Açık Kaynak
  +Desktop, mobil, eklenti olarak her yerde var. Şifrelere erişememe gibi bir durum çok zor olur.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Lastpass ve Google Authenticator ikilisini birlikte kullanıyorum. 2FA destekleyen her serviste Google Authenticator mutlaka tanımlı, Last Pass'ın kendisinde de tanımlı. Yine de Last Pass'ın master password'ünü 3 ayda 1 kez olmak üzere değiştiriyorum.

  Ücretsiz sürümünün mobil ve bilgisayar sürümlerinin senkronize olması, browser eklentilerinin problemsiz çalışması gibi etkenler yanında tüm şifrelerini analiz edip bir skorlama vermesi, bu skor içerisinde uzun süredir değişmeyen şifreleri değiştirmeni, basit şifreleri güncellemeni ..vb öneriler sunması da bence faydalı özellikleri olduğu için Last Pass'ı tercih ediyorum.

  • ad33p @ad33p

   Google Auth yerine yine Lastpass'in Authenticator programını öneririm. Telefon bozulup, Google Auth'un yedeklemesi olmadığını farkedince bayağı bir uğraştım 2faları iptal etmek için. Lastpass'ın yedekleme özelliği ile yeni telefona geçince vs oturum açıp devam ediyorsun, tüm 2falar geliyor geri.

Merhabalar,

Bir yakınım Gigabyte GA-EP45T-UD3LR anakart üzerinde RX-5500 ekran kartı satın almış ve taktığında çalışmadığını söylüyor. Ekran kartı üzerinde kırmızı led yanıyor ve bilgisayarı açtığında 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor. Anakart biraz eski bu yüzden bu problem yaşanıyor olabilir mi ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap