#BirazEleştiri #telefoninceleme

Söylemiyim söylemiyim dedim ama daha fazla dayanamayacağım artık; hiç kimse kırılmasın gücenmesin söylediklerimden;

1- @gamsizm Sizi silah zoru ile mi çıkartıyorlar o incelemelere? 5 karış surat, "hııı", "mmmm" şeklinde kısa ve ne olduğu belli olmayan cevaplar. Böyle olacaksa çıkmayın daha iyi.
2- @umtk madem artık ekrandasın; bir diksiyon kursuna gitmelisin. Olmuyor böyle.

Artık video açmaya elim gitmiyor yemin ediyorum. @Fx57 ye can kurban. Adamın söylediklerinin çoğunu anlamasam da hiç olmasa bir enerjisi var. Gözleri parlıyor, kendinden geçiyor bir şey anlatırken.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Xbox Game Pass PC ye abone oldum. 3 ayı 5,90TL şu anda. Özellikle oynamak istediğim Metro Exodus, GEARS 5, Age Of Empires II ve Forza Horizon 4 oyunları için. Merak ettiğim konu şu; 3 ay sonra ben üyeliğimi uzatmaz isem bu oyunları oynamaya devam edebiliyor muyum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ad Astra’yı izledim. Filmin sonuna kadar sırf nereye bağlanacak diye merakım sayesinde dayanabildim. Peki filmin sonunda ne oldu? Hiç! Bildiğin hiç! Filmin konusu neydi, vermek istediği mesaj neydi, sonuç nereye bağlandı anlayan varsa beri gelsin. Yazık günah harcadığım iki saate. Ben yandım siz yanmayın diye yazıyorum. IMDB den de 6,7 puan almış. Hayret edilecek bir şey.

https://www.imdb.com/title/tt2935510/

Ad Astra (2019) - IMDb

Directed by James Gray. With Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga, Donald Sutherland. Astronaut Roy McBride undertakes a mission across an unforgiving solar system to uncover the truth about his...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Meraklı @merakli

  Aslında filmin konusu ilginç ve ilgi uyandırıcı ama dediğiniz gibi sonu çok saçma yazılmış.

  #spoiler #Spoiler #spoiler
  #spoiler #Spoiler #spoiler
  #spoiler #Spoiler #spoiler
  #spoiler #Spoiler #spoiler

  Filmin sonunda babasının yanında kalsaydı daha mantıklı olurdu. Hatta onu geçtim tam uzay gemisini imha ettikleri anda bir Dünya dışı varlık belirtisine rastlayıp pişman olsalar falan yine de daha iyi olurdu.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Açıkçası ben de büyük hayallerle izledim ve bir cumartesi akşamımı verdim bu filme ama karşılığını pek alamadım zaman geçirmek için tv de oynarken bakılabilir o şekilde bir film bence.

 • Nostromo @nostromo

  Bazı filmler vardır sonuna kadar her şey aşırı sıkıcı ve durağandır. Finaline gelince müthiş bir son ile iyi bir izlenim bırakır insanda. Ama bunda hiç bir şey yoktu. Öyle belgesel gibi bir şey izledim. Görsellik olarak muazzam o ayrı. Normalde 5 puanlık bir film, hadi Brad pitt ve Tommy le jones hatırına 6 etsin.

 • Kesb-i @kesb-i

  Özeti şuydu: Uzaklarda bir hedef ve arayış içerisindeyken yakınınızkilerin, elinizdekinin kıymetini bilin. Gerçekten çok durağan ve sıkıcı bir filmdi. Ben 10 üzerinde 2,7 veriyorum.

Uzun zamandır Apple ürünlerinin (Mac, Macbook, iPhone, iPad vs) alım maliyetinin yüksek ama uzun dönem maliyetinin rakip ürünlere göre daha ucuz olduğu konusunda görüşüm vardı ve bunu her fırsatta dile getiriyordum.

Meğer bunu zaten IBM 2016 yılında, Oracle ise 2019 yılında Mac sistemlere geçtikten sonra açıklamışlar.

IBM: Mac PC ye geçtikten sonraki 4 yıllık süreçte bilgisayar başına Mac'in 543$ a kadar tasarruf sağladığını açıklamış. Hatta süre uzadıkça bu kazanımın daha da artacağını belirtmişler. https://wccftech.com/ibm-macs-cheaper-than-pcs/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Oracle: Çok yakın zamanda Mac sistemlere geçtikten sonra bilgisayar bakım maliyetlerinin azaldığını, çalışan veriminin ise arttığını açıkladı. (Linkini bir türlü bulamadım, belki de bir başka firmaydı, anımsayamadım şimdi.

IBM Says Macs Are Cheaper Than PCs for the Long Haul

IBM states that Apple’s Mac products are cheaper in contrast to PCs if you’re looking to continue using these machines for a long period
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tozluraflar @tozluraflar

  Kesinlikle doğru. PC alırsınız ikinci sene eskir artık o. Adam 2011 yılında aldığı Mac'i kafeye götürüp çalışıyor. 2011 yılında alınmış bir PC'yi kafeye götürmek mi? 🙂

  Not: PC Spor.

 • ARMv7 @armv7

  Ben bir macbook kullanıcısıyım ve en yakın arkadaşım pc kullanıcısı. Benim macbooku aldığım zamandan bu zamana kendi 3 bilgisayar eskittiği ve sonuncuyu da 2 gün önce emekliye ayırınca bendeki macbook dikkatini çekti ve dün ona da bir macbook aldık şimdi uzun yıllar kullanacak.

 • lterlemez @lterlemez

  %50-50; Buna sebep olan ilk unsur, kendi vatandaşı firma yani MS neden oluyor. Çıkarttığı hiçbir işletim sistemi, bir önceki sistem donanımı ve İS ile aynı performansta çalışmadı. Ama uzun soluklu çalışma şansı XP ve W7 ile yakalandı. Bu iki İS ile çalışan pc'ler uzun süre çalışabildi, hala da çalışıyorlar.
  İkinci unsur ise, MAC'lerin sadece iş amaçlı kullanılabilmesinden kaynaklanıyor. Bu yorumu, oyun bilgisayarları yapmak pek de mümkün değil, çünkü olay donanım ve İS'den çok oyun yazılımının taleplerinden kaynaklanan bir durum/sıkıntı. Oyun oynanabiliyor olsa idi, muhtemelen MAC'lerde de aynı sıkıntı yaşanacaktı. Kaldı ki iş bilgisayarı olarak da çok uzun soluklu değiller, özellikle üzerinde sadece mobil APU var ise.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  5 yıl öncenin haberine, 2015 de IBM bir bildirisine dayanan durum bu. O tarihteki MAC cihazların, dengi PC ürünlerin kabaca 2 katı pahalı olmasına rağmen, daha uzun süre kullanılması olasıdır, ben de kabul ediyorum bunu. Apple az ürün sıkalası ile üzerinde daha fazla çalışılmış cihazlar üretiyor. ASUS, ACER, DELL gibi devamlı yeni cihaz yumurtlamıyorlar. Burada asıl nokta, MAC kullananlar daha üretken olması ve daha az teknik desteğe ihtiyaç duymaları durumu.

  TeknoSeyir de bunun 2019 Kasım ayında gündem değerlendirmesinde, IBM'in yeni bildirisinde ki sonuçlarına dair konuşulmuştu:
  https://www.youtube.com/watch?v=ANyVOBCDV1I&t=932s

Faraday ilk okulu bile bitirememiş ya? Ama herifin keşifleri sayesinde Kuantum Fiziği diye bir şey doğdu. Işığın elektromagnetik bir dalga olduğu ilk söyleyen kişidir. Ama kendisi teorik fizikçi olmadığından bunu matematiksel formüle dökememiş. Bilim dünyasında alay konusu oldu bu iddiası yüzün. Fakat O'ndan bir kaç on yıl sonra Maxwell Faraday'ın iddiasını matematiksel formüller ile ıspatlayacak ve Kuantum fiziğinin fitilini ateşleyecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple 13. yılında 2 milyarıncı iPhone'unu satmaya hazırlanıyormuş.

Hadi çenemizi yoralım. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

2020'de iPhone SE kullanmak.

Gerçekten çok iyi bir dizi bence.

https://hwp.com.tr/2020-yilinda-iphone-se-kullanmak-126108

2020 yılında iPhone SE kullanmak - Hardware Plus - HWP

“2019’da kullanmak” serimiz, yeni yılla birlikte 2020 yılında kullanmak olarak güncellendi 🙂 Yeni yılda serinin ilk videosu olarak iPhone SE kullandık ve deneyimlerimizi bu videoda...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gerçek mi ya? Olamaz di mi?

https://www.youtube.com/watch?v=42AGgg4dRvg

Genç Kız Tacize Yeltenen 6 Erkeği Evire Çevire Dövdü 2015 (Girl Fight)

çinli kız filmlerdeki gibi 6 erkeği tek başına fena dövdü
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://www.donanimhaber.com/app-store-rekor-kirdi-2020-nin-ilk-gununde-386-milyon-dolar-kazanc--117621

Ben Apple'in yerinde olsam bu servisler iyice oturunca cihaz üretiminden tamamen çıkarım. iOS, iPadOS ve MacOS u diğer firmalara açarım. Hiç suya sabuna dokunmadan yazılım ve servislerden yürür giderim.

App Store rekor kırdı: 2020’nin ilk gününde 386 milyon dolar kazanç

Apple'ın mobil platformunda uygulama sunduğu mağazası App Store hakkında ekonomik veriler halkla paylaşıldı. Bunlara göre 2020'ye hızlı başlayan Apple 386 milyon doları bir günde kazandı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Mustafa @mkyb

  Şuan Microsoft o mantıkta. Windows 10'dan başka yeni işletim sistemi çıkarmayacağız demelerindeki amaçta o. Oyunları, uygulamaları kendi mağazasından satıp kazanmak istiyorlar. Ancak işleri zor.

 • Recai @recai

  mantikli degil ne yazik ki.
  microsoftun dustugu hataya dusmus olurlar.
  insanlarin cogu apple urunlerinin tek tarafli dusundugu icin almiyorlar.
  ekosistem icinde dusunuyorlar ve bu ekosisteme kendilerini de katiyorlar.
  henuz eftrafimda sacma bir gurur ifadesi takinipta herkesin gözune son model samsung telefonunu sokani görmedim; ama apple icin bu tam tersi.
  simdi örnek vermek gerekirse; samsung aldi IOS tabanli bir cihaz uretti, kac kisi sadece icinde IOS var diye dunya kadar para bayilir, havasini atamadiktan sonra, apple logosu olmadiktan sonra.
  ayrica bu dedigini yapmak stabiliteyi inanilmaz dusurecektir. apple, yazilim ve donanimi beraber kontrol edebilmesiyle öne cikan bir firma. sadece bu nedenle bile ayni donanim ile mac cihazlari, windowsa göre daha iyi performans sunuyorlar. örnek: adobe premier ve final cut rendering.

  not: linux candir, windows canandir

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Fiyatlar çok pahalı gerçekten aynı oyun googledan 3 kat pahalı

 • Martin @martin

  Bu servisler gücünü donanımdan alıyor. Donanımdan çıkarlarsa kontrolü diğer donanım üreticilerine vermiş olurlar.