Bu nedir ağa? Sadece 28 derece ama 50 derece hissediyorum. Yaprak kımıldamıyor, balkonda bile uyunacak gibi değil. Biraz daha böyle devam ederse arabaya geçip klimayı açmama az kaldı yeminle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tenis #wimbledon

Wimbledon kazananın bence şampiyon olacağı ikinci yarı final maçında Djokovic Shapovalov karşısında setlerde 2-0 öne geçti.

30. grand slam finali ve arkasından 20. grandslam mi geliyor? Daha da önemlisi Takvim Slam'ine bir adım kalıyor. En önemlisi Golden Slam şansı devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mazhar @mazhar

  Djoko bu işleri artık iyi yapıyor. Nadal ve Federer de bitince meydan biraz ona kaldı. Şimdi de en iyi yaptığı şey olan iradesini ve her sayıyı önemiyle oynamayı uyguluyor. Artık grand slam finallerde ve en iyi 10'daki oyunculara karşı maçlarını kaybedeceğini pek zannetmiyorum. Yani Djoko bundan sonra finalleri kazanma oranını %90'dan yukarıda tutacaktır. Gönlümüz hala Nadal'dan yana o ayrı 🙂 Vamos RAFA!

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   Nadal'ı ben de severim ama 20 GS nin 13 ünün RG olması beni biraz rahatsız ediyor. 13 RG yerine 7 tane RG kazanmış olsa ve kalan 6 tanesini 2 şer 2 şer diğer GS lere yaysaydı bence tartışmasız en iyi olurdu. Ama toprak çok baskın kariyerinde.

  • Mazhar @mazhar

   @ybahadir Evet o konuda haklısınız. Nadal yakın zamanda Wimbledon'da yok gibi bir şey. Artık çimde var olacağını da pek zannetmiyorum, hele bu RG Wimbledon'ın sıkışık takviminde. Mesela ben de Djokovic'in Avustralya Açık GS'lerine pek anlam veremiyorum. Orada en çok takıldığım şey şu: Oyuncular için AO turnuvası hem takvimin ilk grand slami hem de fazla geleneksel olmaması nedeniyle pek önemsenmiyor. Yani mesela bir AO şampiyonluğu hiçbir zaman bir RG veya Wimbledon kadar olamayacak. Bence bu önemsenmeme yüzünden djokonun bu kadar GS şampiyonluğu oldu. Djokovic sonuna kadar hak ediyor tabi ki ona hiçbir sözüm yok. Sadece benim tercihim keşke AO şampiyonlukları yerine US open kazansaydı 🙂

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @mazhar Her büyüğün kendi evi gördüğü bir GS var... Federer ve Sampras da Wimbledon da baskın. Ama hiç biri Nadal'ın topraktaki hükümranlığı gibi değil. 13 RG nedir arkadaş? Bu üçlünün haricindeki en fazla GS şampiyonluğu bulunan Sampras'ın toplamda 14 şampiyonluğu var. 😀

   Bu üçlü (Federer, Nadal ve Djokovic) maalesef tenisin son 10 yılını da hiç ettiler. Araya Stan The Man ve Murray girmese başka şampiyon yok. Bırak başka şampiyonu neredeyse başka final oynayan yok... Nasıl bir bölüm sonu canavarlarına denk geldik belli değil. 😀

   David Ferrer dünya 5 numarasına yükseldiğinde şöyle bir röportaj vermişti; Ben normal insanların 1 numarasıyım artık. Nadal, Federer, Djokovic ve hatta o dönem gerçekten çok iyi olan Murray'i normal insanlar klasmanına sokmamıştı. 😀

  • Mazhar @mazhar

   @ybahadir Evet kesinlikle öyle. Zaten geçen günlerde Djokovic'in söylediği " We are the next gen " sözü her şeyi özetledi 🙂

   Ferrer'in RG final maçını asla unutamıyorum. O kadar uğraşarak geldiği finalde Nadal o kadar farklı bir düzeydeydi ki çaresizce ve arkadaşça yenilip gitmişti.

   Wawrinka da geç parladı çabuk söndü oysaki çok iyi bir seviyeye evrilmişti.

   Hocam sizinle tenis konuşmak çok güzeldi, teşekkür ederim 🙂

   Not: Wimbledon kadınlar finalinden sonra korta koşacağım, size de tavsiye ederim 🙂

Koray Birand'dan bir güzel mukayese daha.

Şahsi fikrim mukayesenin yıldızı yine M1... Hele de Watt/Performans olarak baktığımızda uzak ara. Zira 2 -3 kat fark yediği testlerde bile neredeyse rakiplerinin 1/10 u kadar güç tüketiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3IQuitXpkVY

Monster Tulpar Oyun Bilgisayarı mı ? 😈

1 aylık detaylı inceleme neticesinde video sonunda karşınızda. Gerçekten çok derinlemesine test ettim. Umarım size de faydalı olur.Not: En sonda yer alan ani...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 ay önce iki kardeş kuzenim 5.000 TL verip Samsung A72 aldılar. İkisi de Amoled yanığından muzdarip. Servise vermişler; tahmin edeceğiniz üzere kullanıcı hatası demişler. THH ye başvurdu her ikisi de.

Birisin telefonda oyun oynamayı sever ama diğeri sosyal medya ve görüşme harici bir şey yapmaz. Alırken onları uyarmıştım. Amoled ekranlı bir cihaz alacaksanız amiral gemisi olsun yoksa almayın demiştim. Sakalımız yoktu o sıralara zaar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18
 • Vahit Guetta @vahit4134

  Şuana kadar kullandığım bir telefon hariç tüm telefonlarım Amoled ekranlıydı ancak hiçbirinde bu sorunu yaşamadım. Beni dinlemeyip 2 kere LG telefon alan arkadaşım ips ekranlı cihazda bol bol ekran yanığıyla karşılaştı (sürekli full parlaklıkta kullanır) Şuanki cihazım da amoled (mi note 10 lite) şuanlık bir sorun yok ve olacağını da sanmıyorum çünkü sürekli koyu mod + otomatik parlaklık kullanıyorum ve cihazın paneli üst sürüm olan mi note 10 ve mi note 10 pro ike aynı olduğu için kaliteli. Kuzenlere koyu tema + düz siyah arkaplan yaptırın derim. Whatsapp arkaplanım bile düz siyah 😂😂 Hem daha fazla pil süresi hem de daha sağlıklı ekran

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   Bu söylediklerini doğru ama gerekçe değil. Ne demek telefonu karanlık modda, otomatik parlaklıkta bilmem ne modda kullanmak. sen bana bu telefonu sattı isen ve benim değiştirmeme izin verdiğin ayarlar koyduysan her ayarda o ekran sağlam kalmak zorunda. Kalmıyorsa garanti kapsamına almak zorundasın...

   Özetle sen çok hassas davranırken aslında özgürlüğünden feragat ediyorsun. Üreticinin sana sebest bıraktığı şeyleri kullanmaktan vaz geçiyorsun. Niye? Yanmasın diye. Var mı böyle bir saçmalık.? Sen niye önlem alıyorsun? Üreten alsın o önlemi.

  • Vahit Guetta @vahit4134

   @ybahadir Önlem almıyorum ki, sevdiğim için böyle kullanıyorum. Koyu tema kullanmak hoşuma giidiyor ve amoledde koyu tema görsel olarak şahane duruyor. Dediğim gibi bahane değil kişisel zevkim. Hassas vs davranmam ben telefonlara aksine eşek gibi kullanırım

 • Ekrem @huseyinekrem

  Nasıl yakıyorlar anlamıyorum. Ben yıllarca Galaxy S2 kullandım yanık namık yok. İlkel hali bir de...

 • Burhan @epsilon

  2 ayda ekran mı yanar teşhirdeki cihazlar gibi mi kullandılar, Samsung mu çok kalitesiz

 • BRN @brnspawn

  Benim j5 2016 da sanırım 1.5 yıl sonra yak olmuştu. Kadıköy servise gittim durumu anlattım, ekranı değiştirdiler. Eşek gibi değiştirecekler.

Gigabit internet fiyatları bu kadar düştü mü? Hem de çift yönlü? 3 lük puntolarlar yazılan bir uyarıyı kaçırmıyorum değil mi?

https://turk.net/gigafiber

Fiber İnternet - GigaFiber İle 50 Kat Hızlı İnternet — TurkNet

Fiber internet, maksimum hızlı GigaFiber farkı ve kalitesiyle evlerinizde. GigaFiber deneyimi ve 50 kat hızlı fiber internet TurkNet'te!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#zam #zamlar #zamcık

Biz enflasyonun kralını 1990-2000 arasında gördük. Bunlar bize koyar mı?

😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

https://www.donanimhaber.com/iphone-1-vs-iphone-12-hiz-karsilastirmasi--135288

Halbuki ilk iPhone'u kullandığımda ne kadar hayran kalmıştım. İlk iPhone'umu bizzat Mesut Çevik'ten satın almıştım. O zaman kim olduğundan haberim bile yoktu ama olsun. Yanlış hatırlamıyorsam 900 TL ye iPhone 16GB modelini almıştım.

Telefonu acıbadem köprüsünün altında alıp ofise geçtiğimde o gün hiç abartmıyorum telefon çaycımızdan proje müdürüne kadar herkesin elinde 3-5 dakka kaldı. O gün gündem projenin yetişmesi değil iPhone'du.

O telefonu eline alıp da "Bu ne ya!" diyen hiç kimseye rastlamadım. Hele magic videoları (hani şu telefonun içinde bira, kola varmış gibi gösteren ve bir köşesinden su içer gibi yaptığınızda içindeki sıvının azalması vs) vardı ki o basit şeye bile aklımız gidiyordu.

Yine o döneim hasbel kadar iphone kullanmış veya kullanmakta olan herkes gibi benim de merak ettiğim tek bir konu vardı. iPhone'a yapılan eleştiriler ki çoğu doğruydu da. 3G yoktu, video çekemiyordu, veri paylaşımı mümkün değildi, MMS atamıyordu, iTunes diye bir bela vardı vs vs... Meşhur uzun bir liste vardı hatırlarsınız... Çok net söylüyorum o telefonu kurcalayan tek bir kişin aklına bunların geldiğini sanmıyorum. Ne ucubeler ile karşılaştırılmadı ve yerin dibine sokulmadı ki iPhone?

Önce N95 ile, sonra Samsung Omnia ile, sonra Nokia'nın 5800 ve 9700 hilkat garibeleri ile, PDA saçmalıklarından bile kötü dendiği oldu. iPhone'dan önce Asus P535 (o zaman en kral PDA larından biri) kullanan biriydim, en iyi ben bilirim PDA işkencesini. Hepsini geçtim bir mail hesabı kurmak atomu parçalamak gibi bir şeydi. iPhone'da nasıldı? Belirli servis sağlayıcılarından hesabın varsa -ki bu dünyanın %90 ı falandı (Google, Yahoo, Apple, Microsoft ve AOL) - Mail adresini yazıyorsun şifreni giriyorsun ve bitiyordu. Hepsi bu... Bu kadar. Android bile bu kadar basit kurulumu ancak 4-5 yıl sonra getirebilmişti...

Şahsi düşüncem iPhone'un bugün bile bir rakibi yok. Daha iyi foto çekeni var, daha fazla rami olanı var, daha iyi zoom yapanı var, belki daha iyi video çekeni bile vardır ama hepsini bir arada daha iyi yapan bir ürün yok.

Dede torun karşı karşıya: İlk iPhone ve iPhone 12 hız testinde kozlarını...

Birinci nesil iPhone ile iPhone 12 hız testinde karşı karşıya geldi. 14 yıl sonra bir araya gelen dede ve torun adeta nostalji rüzgarı estirdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Kargu-2 nin yapay zeka kullanarak ve inisiyatif alarak kimsenin onayını almadan Libya'da darbecilere saldırıp öldürmesinin dünya tarihinde kayıtlara geçen ilk robot cinayeti olduğunu şimdi öğrendim ve şoktayım...

Sevinsem mi, endişelensem mi bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda ayarlamaları vs yaptım....

140GB lık bir dosyayı USB C üzerinden diske kopyaladım. İlk başta her şey gayet güzeldi. 140GB ın 120GB lik kısmı çok hızlı yüklendi. Ama ondan sonraki 20 GB lık kısmı ortakamna 25-30mb/sn civarı bir hızda kopyalandı.

Bunun neden olduğunda dair bir teorisi olan var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=_TzXj36CahY

Orico SSD Kutusu + Samsung 980 Pro Performans Testi

140GB boyutundaki bilgisayarımın C dizininde yer alan SteamApp klasörünü harici 980pro ya kopyalama performansı... Not: 120 GB a kadar kopyala videoda gördüğ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba.

980pro Nvme SSD geldi. Orico kutuya taktım. PC ye bağlayınca görmüyor. Ama ASM236X NVME diye aygıtlarda çıkıyor. Samsung Magician kurdum. Orada da sürücüyü görüyor ama No Volume diyor? Yardımcı olabilecek biri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap