Apple gider pusulasını gönderdi. Bir sürprizle karşılaştım. Ben ödediğim 6.799 TL yi ödeyecekler sanırken 9.999 TL ödeyeceklerini belirtmişler. Güzel bir sürpriz oldu bu sabah sabah :)))

Nedir bu diyenler ve konunun evveliyatını merak edenler için : https://teknoseyir.com/durum/1180219

Özetle Apple'i tüketici hakem heyetine şikayet ettim ve kazandım. Detaylar yukarıdaki durumda yer alan tüketici hakem heyeti kararında mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25
 • CimAdam @cimadam

  o gün dolar kuru neyse ona göre ödeme yapmışlardır belki, bir karşılaştırın bakalım.

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  İşin ilginç tarafı ben "O gün ödediğim 6.799 TL ile bugünkü 6.799 TL aynı değil" konusunu açmadım bile. Çünkü o değer kaybını kafamda cihazı keyifle kullandığım süreye saymıştım. Apple bir kez daha gönlümü aldı. Her ne kadar anlaşamamış ve Tüketici Hakem Heyetine düşmüş olsak bile; THH kararına saygı duydular ve itiraz etmediler, değer kaybını da dikkate aldılar. Daha ne olsun.

  Teşekkürler Apple!

 • fikri @fikri

  Siz ücretsiz ürün değişimi veya para iadesi istemişsiniz.
  Ama tüketici hakem heyeti sadece para iadesine karar vermiş, ürün değişimi hakkınız da vardı halbuki. (Belki cihaz yenilenmesi durumundaki tutar hakem heyeti sorumluluğunu geçtiği için o şekilde karar verememiş de olabilirler. Onu bilmiyorum.)
  Tüketici mahkemesine başvurarak hakem heyeti kararına itiraz edip cihazın yenilenmesini isteyebilirdiniz. Ve mahkeme masraflarını da firma karşılamak zorunda kalırdı.
  Firma bunu ön görerek döviz kuruna göre güncel tutarı iade etmiş sanırım.

Windows işletim sisteminde en nefret ettiğim şey nedir biliyor musunuz?

Excel çökmeleri... Hani şu uzuuuuuun süre kursorun dönen daire halinde kalması ve bir şey yaparsanız "Excel yanıt vermiyor" demesi, Çalışmanızın tam ortasındasınız, ne yapacağınızı bilemediğiniz, görev yöneticisinden kapatsam mı yoksa yanıt vermesini mi beklesem dediğiniz o çok gergin anlar. Hah! işte o.

Bu sebepten bir gün şirketin verdiği Notebook u parçalayacağım ama ne zaman bilmiyorum. Bunun işletim sistemi ile ne alakası var demeyin sakın. Kendi Macbook Pro'mda da aynı Excel'i kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç çöktü mü inanın hatırlamıyorum.

Bir tarafta Window + Office var ama sürekli Office (Excel) çöküyor. İkisini de Microsoft yazdı. Diğer tarafta MacOS ve Office ; şimdiye kadar Excel hiç çöktü mü hatırlamıyorum. Bu durum yanlış bilmiyorsam Google yazılımlarında da var. Google uygulamaları iPhone'da daha iyi çalışıyor muhabbeti dönüyordu bir ara ama çok emin değilim.

Ez cümle bu Excel bana bir gün şirketin PC'sini darma dağın ettirecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eğer: "Youtube premium'a hayatta para vermem!" diyenlerdenseniz; kesinlikle ama kesinlikle 3 ay bedava premiumu denemeyin! Sonra sudan çıkmış balığa dönüyorsunuz. Reklamsızlığa öyle alışmışım ki; premiumsuzluğa ancak bir - iki saat dayanabildim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 52

THH den haklı çıkınca ve Apple da karara itiraz etmeyince normalde iPhone 11 256GB alacak iken iPhone 11 Pro Max 256GB aldım...

Alırım bir hayırlı olsun. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Qualcomm SD 865 işlemcisini tanıtmış. Hatta bir Geekbench skoru da dolaşıyor ortalıkta. 4303/13344 şeklinde. Ayrıca chip 200mp e kadar sensöre ve 8K@30 FPS ye kadar video kaydına izin verecekmiş. 8K@30 FPS de EIS, HDR vs açık mı? Süre kısıtlaması var mı şimdilik bunlar belli değil.

https://www.donanimhaber.com/snapdragon-865-performansi-ortaya-cikti--116579

Snapdragon 865 performansı nasıl? İşte Geekbench sonucu

2020 yılında tanıtılacak olan amiral gemisi mobil cihazlara güç verecek Snapdragon 865 yonga setinin performansı ortaya çıktı. İşte Snapdragon 865 Geekbench sonuçları!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple İrlanda'dan beni aradılar. THH kararına itiraz etmeyecekler anladığım kadarı ile. Zira izlenecek prosedürü anlattılar bana;

1- Kuryenet ile bana bir gider pusulası gönderecekler.
2- Gider pusulasını doldurup telefonla birlikte TNT Kargo ile verilecek adrese göndereceğim.
3- Kargo apple deposuna gider pusulası ile ulaştıktan sonra beni arayıp banka hesap numaramı alacaklar.
4- 6 iş günü içerisinde para hesabıma geçecek.

Tüm bu işler yaklaşık 2-3 hafta sürüyormuş toplamda.

Neyse. Bekleyeceğiz artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • BraVe @brave

  Nokia ile mahkemelik olduğumda hem paramı icra yoluyla almıştım hem de bana sıfır telefon göndermişlerdi.

 • turker @turker

  ahaha, adamlar ürünü senden tekrar satın alıyor. adamlarda nasıl bir iç mekanizma varsa artık "iade" diye bir prosedür yok anlaşılan 🙂

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   Aslında icraya versem hiç bu kadar uğraşmam da; bir taraftan da adamlar karara itiraz etmemişler sonuçta. İcraya vereceğim, adamlar sinirlenecek tüketici mahkemesine itiraz edecekler sonra uğraş dur. Bir de kaybedersem o mahkeme masrafları da tuzu biberi olacak.

 • Teknodiyet @teknodiyet

  Apple bu tarz konular üst yetkililere ulaştığında tüketiciye yardımcı oluyorlar genelde.
  Eğer zaten telefondaki kişi size itiraz ediyorsa muhtemelen o kişi sadece kuralları uygulayan kişidir.
  Ama yetkili kişiler işin içine girince işin rengi değişiyor, onlar istediği gibi soruna çözüm getirebiliyor.
  Dolayısıyla Apple çıkan karara itiraz edecek bir firma değil, yardımcı olurlar.
  Apple Türkiye'de diğer ülkelere göre kötü kabul ediyorum ama hala Samsung gibi firmalara göre fersah fersah önde müşteri ilişkilerinde.

 • Gorunmez @gorunmez

  Sen İrlanda değil İstanbul dan arandın
  Yurt dışı çağrı geliyor çünkü voip- skype benzeri bir sistemleri var Türkiye den arayan adam sanal numara ile oradaki hattan çağrı yapıyor

Bugün şirketimizin avukatı ile görüştüm. THH kararı direkt olarak icra yolu ile tahsil edilebiliyormuş. Firmanın karara itiraz etmesi de bu icrayı durdurmuyormuş. Ama risk oluşturur elbetteki. Ben firmaya mail atıp banka hesap bilgilerimi verdim. Salı günü mesai bitimine kadar para hesabıma geçmez ise ertesi günü icraya vereceğimi bildirdim.

2017 yılında Apple'in satışta olan en pahalı modelini alan 6.799 TL bugün en ucuz iPhone 11 bile almıyor. O kısma hiç girmedim. Zira zaten ben cihazı 2 yıldır severek kullanıyordum. Bu değer kaybını ona sayacağız artık. Diğer türlüsü haksızlık olurdu zaten. Sonuç olarak cihazın başına bir şey gelmeseydi, ilk günkü gibi olsaydı bugün maksimum 5-5,5 bin TL filan ederdi.

Artık beklemekten başka yapacak bir şey yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Dün yazdım ya icraya da verebilirsin tabi vermezse ama apple'ın öyle oyalayacağını sanmıyorum. Ama tabi burası türkiye bu topraklara gelen yabancılarda türkleşiyor. Ekonomi için işte yapacak birşey yok, bende öyle mağdur oldum. Dolar zıpladıydı 900 liralık şey 1700 falan olunca düşün işte benden bozuk olan şeyi aldılar aynısını almaya kalksam 1700 verecektim öyle alacaktım.

 • BraVe @brave

  Fatura döviz cinsinden keslidiyse güncel kurdan ödemek zorundalar. Bu bilgiyi de buraya iliştirmek isterim.

 • Fevzi Öztaş @foztas

  "THH kararı direkt olarak icra yolu ile tahsil edilebiliyormuş. Firmanın karara itiraz etmesi de bu icrayı durdurmuyormuş." Doğru fakat bir istisnası var o da Tüketici Mahkemesinden tedbir yolu ile icranın durdurulması talep edilmesi, o zaman mahkeme kararını beklemek durumunda kalırsınız. Genelde bu rakamlar için bu yola gidilmez ama bilgi olsun diye yazdım.

NCIS ve Lerroy Jethro Gibbs fanatiğiyim. Gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olduğunu düşünüyordum zaten ama bu kadarını da beklemiyordum. 2003 de başladı bu dizi. Yıl 2019 ve hala ABD nin en çok seyredilen 3 dizisinden biri.

İzlememiş olan varsa mutlaka şans versin. CSI benzeri bir tür ama teknoloji o kadar baskın değil. Klasik yöntemler daha baskın. Eleştireceğim tek nokta müslümanları fazlaca terörist gösteriyor. Bazen de fazla ileri gittiğini düşününce özür bölümleri çıkıyor. Bir iki bölüm Türkiye de geçiyor daha doğrusu Türkiye’ye uğruyorlar.

https://youtu.be/7DemM7UGmIg

Most Popular TV Series 1986 - 2019

Timeline history of the most viewed TV series from 1986 to 2019. Ranking is based on the following factors: prime-time first 24 hours audience reports, one w...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Zafer benimdir. :)))

Apple ile olan hukuk mücadelemi kazandım. Ama şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar;

amozon.com dan bir laptop almak istiyorum. Laptopun fiyatı 2.449$. Ödeme ekranına geçtiğimde 46,39$ kargo ücreti ve 482,22$ Import Free Deposit maliyeti çıkarıp toplamda 2.977,61$ maliyet çıkarıyor.

Şimdi ben bu siparişi verirsem gümrükte ekstra bir şeyler ödeyecek miyim?

Almak istediğim ürün şu;

https://www.amazon.com/2019-Touch-i9-9980HK-Platinum-Silver/dp/B07W62F4MX

Amazon.com: New 2019 XPS 15 7590 15'' 4K IPS Touch i9-9980HK GTX 1650 4GB,...

Amazon.com: New 2019 XPS 15 7590 15'' 4K IPS Touch i9-9980HK GTX 1650 4GB, Platinum Silver (1TB SSD|32GB RAM|Win 10 PRO): Computers & Accessories
BeğenFavori PaylaşYorum yap