Arkadaşlar Wasteland diye bir dizi vardı. İnsanların yerine robotların yaşadığı bir şehir. Belki de adını karıştırıyorum. Zira internette aradığımda karşıma çek yapımı Pustina çıkıyor hep

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Tarihte yapılmış en seksi makine budur bence.

E39 M5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Apple Samsung ile anlaşarak Samsung’un akıllı TV lerine iTunes içeriklerini koymaya başlamış. Öde-Seyret şeklinde.

Apple, Apple TV nin fişini mi çekiyor? Öyle ise çok doğru bir karar. Zira iTunes içeriklerini sadece Apple TV veya diğer Apple ürünlerine özel kılmak baştan bir hata idi. Android tarafında da parasını ödeyip içerik satın alabilecek milyonlarca potansiyel müşteri var.

Yanlış hatırlamıyorsam iTunes Store gelirleri 10 milyar dolar sınırını geçmişti. Bu hamleden sonra çok fazla fazla artacaktır. iTunes Store tek başına Netflix, HBO gibi şirketlerin değerine ulaşabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtunes’e gelir gelmez Venom’u alıp izledim. Filmi çok sevdiğim söylenemez ama ödediğim ücretin karşılığını aldım diyebilirim. Fakat anlamadığım bir şey var. Ben Venom’u Marvel’in kötü karakterlerinden biri biliyordum. Ama bu bildiğin Deadpool çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

XBox One X kırıldı mı?

Bu adam bu fiyata nasıl 25 oyunlu X Box One X satıyor? Oyunlar da gayet güncel ve baba oyunlar. Sadece bu oyunlar o para eder.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-xbox-one-x-1tb-ultra-hd-4k-plus-25-oyunlu-sifir-2-yil-garantili-633794288/detay

XBOX ONE X 1TB ULTRA HD 4K + 25 OYUNLU SIFIR 2 YIL GARANTİLİ - İlan ve...

XBOX ONE X 1TB ULTRA HD 4K + 25 OYUNLU SIFIR 2 YIL GARANTİLİ - En ucuz Xbox One X konsol fiyatları, sıfır oyun konsolları ilan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.netflix.com/tr-en/title/80171099

Salvation dizisinin birinci sezonunu bitirdim yılbaşı tatilinde. Dizinin konusu çok klasik; dünyaya çarpmak üzere yolda olan bir asteroid, bu asteroidi durdurmaya çalışan bir MIT dahisi ile süper zengin bir teknoloji şirketi sahibi (Bariz bir şekilde Elon Musk ) ve ABD hükümeti arasında geçen olayları konu alıyor.

Spoiler vermek istemiyorum ama dizinin senaristi konuyu The100 den araklamış sanki. Aslında ana konunun alakası yok ama The100 de insanların 100 yıl boyunca uzayda yaşamasına neden olan dönemi ele almışlar. Hani birinci sezonunda sonunda "2. sezon ve devamı için bkz. The100" deselermiş neredeyse hiç bir sıkıntı yaşanmazmış. O derece...

Ben çok beğendim birinci sezonu. Bolca bilim kurgu ve hükümet entrikaları konuları ilginizi çekiyor ise bence beğenirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • protego @protego

  Ben birkaç bölüm izleyip bıraktım. Fazla amatör. Bütçe çok az belli ki ama bütçen azsa bütçeyi iyi kullan. Bütçen azsa daha iyi oyunculuklarla daha iyi kamera açılarıyla daha iyi görüntü yönetimiyle kapatırsın farkı. Bunda hiçbiri yok. 2. sezondan sonra da iptal edildi zaten

Hattımı Turkcell den başka operatöre taşıyacağım. 1 yıllık taahhüdüm 15 gün sonra dolacak. Eğer bugün taşırsam cayma bedeli yansıtırız diyor Turkcell. Aslında bunda sorun yok ama garip olan şu;

Faturam her ayın 24 ünde kesiliyor. Ama ayın 25 i olduğu anda o ayın tüm faturası gerçekleşmiş oluyor. Yani benim taahhüdüm 336. Gününde oluyor fakat fatura 365 günlük oluyor. Bu durumda bende cayma bedeli istemeleri yasal mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Erdi Özüağ @fx57 nin ellerini arkadan bağlasalar konuşamaz yemin ediyorum. Latin Amerikalı'lar gibi adam el kol hareketi olmadan konuşamıyor. 100 yıl geçti hala diksiyon kursuna gitmemiş ki konuştuklarının minimum %10'unu anlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14
 • Aytaç @aytacesmebasi

  Adamın hızlı konuşma özelliği var yapacağı bir şey yok, bir keresinde de bir sunumda dalga geçmişlerdi hoş bir şey değil. Elinden gelse düzeltebilecek seviyede bir insan.

 • arandur @arandur

  Hızlı konuşanların genel sorunudur bu, harf ve kelimeleri yutarlar, Aynısı (diksiyon sorunu değil de hızlı konuşup harf ve kelime yutma) Murat Gamsız'da da var. Ekmeğini ekran karşısında kazandığına göre gerekli kursları alması gerekirdi, bu da Erdi Özüağ'ın eksikliğidir.

  • lterlemez @lterlemez

   Problem sadece hızlı konuşmak değil. Sadece hızlı konuşma problemi olan zaten kendisini belli eder. Bahsettiğimiz tür insanlar, hızlı düşündüklerini (çok hızlı konuşmalarına rağmen) yavaş bir şekilde aktarmanın problemini yaşamaktadırlar ve genellikle istemsiz olarak ortaya çıkmaktadır. Bunu şu şekilde anlayabilirsiniz; TS ,için klasikleşen güzel bir örneği de mevcuttur: "Bleen", ya da benim gibi "gömlek ve kravat..." demek isterken ağzımdan "gömvat" çıkması gibi.

  • arandur @arandur

   @lterlemez yine de bu bir bahanedir, isteyen ve çalışan insan bunu aşabilir.

  • lterlemez @lterlemez

   @arandur; Çok zor, ben başaramadım. Aklınıza engel olmanız çok zor oluyor, çünkü çok hızlı sıralıyor aklınız kelimeleri ve ağzınız yetişemiyor.

 • Psiko @psiko

  Tane tane hızlı ama vurgulayarak konuşması lazım. Yine politikacıların ıııı ııı ee ıı diye bekleyip bekleyip konuşmasından iyi.

 • Erdi Özüağ @fx57

  Dostlar herkese selam,

  Eleştrileriniz için teşekkür ederim.

  Bir kişide bile böyle bir hissiyat yaratıyorsam (ki sayı bire göre epey fazla) bu benim kusurum, bunu inkar etmenin ya da gizlemeye çalışmanın teknik bir yolu olmadığı gibi manası da yok.

  Sadece şundan emin olmanızı isterim ki, her videoda bu konuya elimden gelen en yüksek hassasiyeti göstermeye çalışıyorum.

  Öte yandan hızlı konuşma gibi bir durum olmasa bile, yeni çıkan ürün ve teknolojileri beni inanılmaz derecede heyecanlandırıyor. Hoş bu heyecan konunun kendisinden dolayı değil, vakit ayırıp takip edenlere yeni bir şey anlatmak için bir başka fırsatın daha önüme gelmesinden kaynaklanıyor.

  Umarım zamanla daha kolay anlaşılabilir olmayı başarabilirim.

  Görüşmek üzere,

BeğenFavori PaylaşYorum yap