Samsung yanlışlıkla Unpacked etkinliği mesajını iPhone ile attı

Gün içerisinde yapılacak Galaxy Unpacked 2021 etkinliği için reklam gönderisi atan Samsung ABD yanlışlıkla iPhone kullandı. Samsung’un buna nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Exynos 2100 ü duyurmuş... Bir önceki nesle göre CPU da %30, GPU da ise %40 performans artışı vaat etmişler.

SD 888 e göre çekirdeklerin saat hızları oldukça fazla görünüyor. SD 888 bile ciddi enerji tüketip ciddi termal throttling yaşıyor. Bakalım Exynos bu sorunu nasıl aşmış. Ya da aşmış mı?

https://www.gsmarena.com/exynos_2100_unveiled_with_cortexx1_cpu_40_faster_malig78_gpu_and_integrated_5g_modem-news-47167.php

Exynos 2100 unveiled with Cortex-X1 CPU, 40% faster Mali-G78 GPU and integrated...

The CPU promises a 30% boost in multi-core performance compared to the Exynos 990, 40% on the GPU and a more efficient NPU.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Whatsup mevzusunda yorum yapmayacağım dedim, kendi kendime söz verdim ama dayanamayacağım artık...

Madem sizin için özel verileriniz bu kadar önemli;

1- Google'i çıkarın hayatınızdan önce... Dünyanın en büyük spyware'i google ve hizmetleridir.
2- Apple, Samsung, HTC, Sony ve LG'den başka mobil cihaz almayın... Çinli üreticilerden kesinlikle uzak durun.
3- Facebook, instagram, Tik Tok, hatta mail hesaplarınız... Bunlardan kurtulun.

esasında en temizi;

interneti hayatınızdan çıkarın...

Yoksa başka türlü bu ikilemden kurtulmak mümkün değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu "Ekran OLED ise daha iyidir" sabit fikrinden vazgeçilmeli artık. OLED ekran var OLED ekran var... 3-5 bin TL lik cihazların OLED ekranlarını 10 bin TL üstü cihazların OLED ekranları aynı değil...

Özellikle Umut Koçak telefon önerilerinde çok fazla yapıyor bu hatalı değerlendirmeyi bence.

Ayrıca her OLED ekran LCD den daha az enerji çeker düşüncesi de her zaman doğru değil. Siyah tema yoğunken evet... Ama beyaz tema yoğunken LCD den daha fazla enerji tüketir OLED...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

Şu videonun başlığına bakar mısınız?

https://www.youtube.com/watch?v=n8wh9vpur_U

Bir şey söyleyince itibarsızlaştırmaya çalışıyorum oluyor. Baştan sonra Android'in kötü ve başarısız bir çakması olan işletim sistemi için böyle bir video yapmaya en hafif tabir ile ne denir bilemedim... Bir şey desem yine itibarsızlaştırma yapıyorum olacak. İyisi mi ben bir şey demeyeyim... Şu linkleri verip geçeyim...

1- https://www.xda-developers.com/harmony-os-2-0-initial-version-based-on-android/
2- https://www.scmp.com/abacus/tech/article/3029570/programmers-complain-huaweis-ark-compiler-not-even-half-finished

Yeni nesil işletim sistemi geliyor | HarmonyOS çok iddialı, çok yetenekli

Yıllardır devam eden sabit düzen değişecek gibi görünüyor. Yani Android ve IOS mücadelesinin artık bir cephesi daha var. Amerika uyguladığı ambargolarla adet...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski bir Apple çalışanı; "Sanılanın aksine 64-bit özelleştirilmiş ARM çalışmalarına daha erken (2010 yılında, yani Steve JOBS hayatta iken) başlayan Apple; ARM’dan bile daha önce tamamlamayı başardı."

Demiş...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.donanimhaber.com/amd-nin-masaustu-pazar-payi-intel-in-onune-gecti--128598

Bu daha bir şey değil... Notebook pazarı da elden gidiyor... Geriye sunucu pazarı kalıyor. AMD hissesi almak için hala geç değil... İmkanı olanlar için söylüyorum.... Sadece 1 yıl önce imkanı olan AMD hissesi alsın dediğimde 44$ olan hisseler şu an 92 dolar.

AMD’nin masaüstü pazar payı Intel’in önüne geçti

Aradan geçen 15 yılın ardından AMD nihayet masaüstü işlemci pazarında Intel’in önüne geçmeyi başardı. Firmanın başarının ardında pazarda taş üstünde taş bırakmayan Ryzen işlemcileri yatıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Enerji veya madde; yok iken var edilemez, var iken yok edilemez...

Böyle bir fizik yasası mı varmış? Fizik yasaları test edilebilir önermelerdir. Bu test edilebilir bir şey değil ki yasa olsun?

Ayrıca Big Bang'in kendisi direk buna ters zaten. Ben bir şeyler mi kaçırdım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 21
 • kei @kei

  Termodinamik'i sınamaya kalkıyorsanız mesela herhangi bir sistemde verdiğiniz enerjiden fazla enerji çıktısı almaya çalışın bakalım becerebilecek misiniz.
  termodinamik yasaları tartışılmaz şeylerdir adı üstünde yasa zaten bilimsel bir şeyin "yasa" olması ne demek bunu biliyor musunuz?

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   Peki bu önerme nasıl test edilebilir? Daha doğrusu yanlışlanabilir? Sonsuza dek deneyerek mi?

  • kei @kei

   @ybahadir önerme değil kardeşim YASA aradaki farkı öğren öyle gel.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @kei Bu ukala tavrı bir kenara bırakmalısın. Benim sorguladığım da o zaten. Neden yasa? Bir şeyin "Bilim" alanına girebilmesi için yanlışlanabilir olması şarttır. Bu yasa nasıl yanlışlanabilir? Biri bana bunu izah etsin diyorum... Ki bu yasa planck anında zaten delinmiş...

  • kei @kei

   @ybahadir delinme falan yok https://en.wikipedia.org/wiki/First_law_of_thermodynamics
   Planck zamanı dediğin şey zaten zamanın ölçü birinin tanımlanmasıyla alakalı bir mevzu ölçme tekniği dersi alan herkes bugün kullandığımız birimlerin aslında uzayda hiçbir zaman değişmeyen sabitlere göre tanımlandığını bilir. Planck zamanı da saniyeyi bir fotonun uzayda alacağı mesafeye göre göre oranlanmasıyla bulunan bir ölçü birimi bu kadar. Yani kurduğun cümle bile anlamsiz plack anı dediğin şey ne o bile belli değil.

   Bu noktada yanlışlanabilir olmaktan neyi kast ettiğini bile anlamıyorum. "Bir sistemden çıkan enerji, sisteme giren enerjiden daima düşük olacaktır" cümlesini yanlışlamayı deneyebilirsin ama başarısız olacaksın. Böyle bir şey yok çünkü.

  • YasinC @yasinc

   @kei Anladığım kadarı ile Yalçın Bahadır'ın demek istediği aslında temelde şu, bizim yasa diye belirttiğimiz şeyler başka bir medeniyet için çoktan aşılmış olabilir. Yani yasa olarak tanımlamamız şuan için bizim bilgimiz dahilinde öyle.

   Yukarı da paylaştığım video da Erkcan bey evrendeki toplam enerji "0" diyor. Ancak sen, ben ve Yalçın burada yazışıyoruz. 😀 Enerjinin borç alındığı vs olaylarını geçiyorum. Henüz cahil olduğumuz ortada.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @kei Nasıl delinmemiş? Mekan yok, Enerji yok, Madde yok dolayısıyla zaman yok (Hiçlik) sonra birden korkunç bir enerji açığa çıkıyor. Nereden geldi bu enerji?(Zamanın bile işlemediği bir yerde Sorunun mantıksızlığının farkındayım ama merak ediyorum...)

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @yasinc Hocayı dinledim... O da aklıma yatmadı. Hiçlikte enerjiyi nereden borç aldık? Bu muhabbet sicim teorisine doğru gidiyor yavaş yavaş.

  • kei @kei

   @ybahadir "Hiçlikte enerjiyi nereden borç aldık? "
   bu sorunun cevabı henüz bulunabilmiş değil. Tartışmayı başka yere çekmek istemiyorum ama dinler de bu konuda kanıt sunamıyorlar. Ol dedi oldu diye açıklıyorlar.
   Tüm dünyada yüzlerce üniversite ve enstitüde bir sürü fizik profesörü ile sevap bulunulmaya çalışılan soruyu ne diye teknoseyire sruoruz onu da anlamadım.
   Bir gün şimdiye kadar ortaya çıkan tüm bilginin yanlış olduğunu ortaya bilimsel yöntemlerle ortaya koyarsanız hem dünyada bilinirsiniz hem de bilim sizind ediğinize göre devam eder ama bilim ile inatlaşmayın lütfen.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @kei Yaratılış bir inanç mevzusudur. Konu ile ne ilgisi var? Bilimin ilk adımı her şeyden şüphe etmektir ve benim bu enerjinin korunumu hususunda ciddi şüphem var... Bilimle inatlaşma olmasa idi Quantum fiziği ortaya çıkmazdı. Newton yasaları hala geçerli olurdu... Onlar da yasa idi... Artık sadece belirli bir mekanda ve hızda geçerli yasalar. Bilim sizin dediğiniz gibi ilerlemiyor...

   Aslında o sorunun cevabı spekülasyon seviyesinde de olsa var. Sicim teorisi deniyor, tüm alan teorilerinin birleştiği, matematik ile mükemmel bir şekilde ifade edilebilen bir teori. Ama sadece bu kadar. Test edilebilir olmadığı için henüz spekülasyon.

  • YasinC @yasinc

   @ybahadir Sanırım büyük patlamada yayılan enerji düzensiz. Yada ben öyle anlıyorum

 • Erdinç B. @erdincb

  Hocam evrenin sırrını sormuşsun. Bigbang enerjiyi nerden buldu sorusunun cevabını bilirsek statümüz değişir.

 • Ömer Özgür @omc43

  Enerji yükselip alçalmaz. Yalnızca biçim değiştirir.

  Bigbang saniseler sonrasına kadar inilebiliyor ama en başında ne olduğunu bilmek zor. Belki de imkansız. Çünkü bildiğimiz fizik yasalarının o anlarda çalışmadığı düşünülüyor. Örneğin ilk anlarda sıcaklıktan dolayı madde ve enerjinin aynı şey olduğu düşünülüyor.

  Su kanalı öneririm.
  https://youtube.com/c/pbsspacetime

Samsung; yakında duyuracağı S21 ailesi için özellikle iPhone 12 Mini sahiplerini ilgilendiren çok iddialı bir kampanya yapacakmış. Eğer iPhone 12 Mini cihazının S21 ile değiştirmek isterseniz size 700$ a kadar indirim sunacakmış. Yani zaten satıldığı fiyata... Buraya kadar yeterince garip ve iddialı bir kampanya. Ama asıl garip olanı ise; 1299$ a müşterilerine sattığı Note 20 Ultra için de 700$ a kadar indirim sunacak olması...

Elbette Samsung'un derdi Apple'dan müşteri kapmak ama yaptığı bu işin tam olarak ne anlama geldiğini kavradığını sanmıyorum. En çok da S20 ve Note 20 sahibi sadık Samsung müşterileri kızacaktır bu işe...

https://wccftech.com/samsung-offering-700-trade-iphone-12-mini-get-any-galaxy-s21-model/

Samsung Offering a Whopping $700 Trade-in Value for the iPhone 12 mini to Get...

Samsung is going all-out with trade-in offers for the Galaxy S21 lineup, and it’s offering up to $700 for the iPhone 12 mini, which is its retail price
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  Samsung bunu s10+ da yapti bilen vardır note 9 u aldığın paraya sayiyordu eskiden alanlar içinde çok iyiydi çünkü uzun süre kullandığın cihazı bile ayni paradan aldi. Dediğiniz gibi kendi müşterisini aptal yerine koyuyor ama bu hamleyle 12 mini isteyen adamın s21 kullanacağını da pek sanmıyorum. Yine kendini değersiz görme hareketi gibi istediğin kadar müşteri çalacağım de ayni zamanda onun' en ucuz ' telefonu benim amiral gemimle ayni değerde diyor gibi

 • Alpi Atansay @alpi350

  Saçma sapan insanın kafasını sulandıran kampanyalar işte.

 • ARMv7 @armv7

  Markalara duygu beslemek zaten çok saçma. Her ürün alma arefesinde markasına bakmaksızın hangisi işime daha çok yarar diye bakarım. Aynı işi yapan ürünler arasında da ucuz olanı seçerim. Genelde de samsung alırdım çünkü işimi o görürdü ama son zamanlarda apple farkı bayağı açtı. Herşeyi appledan almak mantıklı hale gelir oldu.

Yine sardım NCIS'e...

Hatta baştan bir daha başladım... Bu dizinin değeri Türkiye'de pek bilinmez ama şaşırtıcı bir şekilde ABD 18 yılır prime time da yayınlanmaya devam ediyor... 3. senesinden itibaren ABD de en çok izlenen 5 dizinin dışına hiç çıkmadı.

https://www.imdb.com/title/tt0364845/

NCIS (TV Series 2003– ) - IMDb

Created by Donald P. Bellisario, Don McGill. With Mark Harmon, David McCallum, Sean Murray, Pauley Perrette. The cases of the Naval Criminal Investigative Service's Washington, D.C. Major Case...
BeğenFavori PaylaşYorum yap