Assetto Corsa oyun aldım PS Store'dan. Daha ilk yarışı geçemedim. Ne yaptıysam lider ile aramdaki farkı 4 saniyenin altına indiremedim. Hard zorluk seviyesine oynuyorum bu arada. Virajı en hızlı dönmenin yolu hususunda tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Kripto para dünyasına Bitcoin, Ripple, Cardano ve Tron alımı yaparak geri döndüm. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Profesyonel ekran kartlarının oyunlardaki durumu nedir? Autocad için Dell 5520 Başak (Quadro M1200 ) almak istiyorum da bu kadar para vermişken hiç oyunsuz kalmayalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • giovanni @gio

  Oyun oynarken yazık ederim o karta diye düşünüyorum ben.

  • 3dfx @3dfx

   hepsi calismak icin yapilmis ürünler, niye yazik olsun. Ben 2015te gtx960 aldim büyük hevesle, gta 5 bitirdim. onun disinda haftada oynadigim oyun 5 saattir, o da football manager, onun icinde bu karta zaten gerek yok, bende verdigim paraya yazik diye düsünmeye basladim. 😀

 • black @eksantrik

  giriş seviyesindeki kartlarda quadro almanıza gerek yok. OYuncu ekran kartları piyasada daha çok tüketildiği için fiyatları daha ucuz oluyor. O paraya alacağınız quadro performansı GTX daha iyi olmaz.

  Daha çok yaptığını işler önemli;

  - Open the file [I/O]
  - Force a rebuild [CPU]
  - Rotate and zoom [Graphics]
  - Open drawing [I/O w/Multi-Threading]
  - Rotate and zoom [Graphics]
  - Add sheet [CPU] & [Graphics]
  - Add view [CPU] & [Graphics]
  - Render (parts only) [CPU w/Multi-Threading]

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Quadro kartlar biraz şişirme, zamanında üst segmentin bir altı quadro ekran kartı kullandım. Vaad edildiği gibi autocad, 3ds max ve realflow yazılımında performans alamadım, Gtx 275 serisinden geçiş yapmıştım, performans ondan kötüydü. Benim kullandığım gtx 200 serisine denk geliyordu. Gtx 220m’den daha düşük performans vermişti. Oyun/yazılım performansı kötüydü.

 • civilization @civilization

  Eğer autocad de 3 boyut çalışmayacaksanız ekran kartı ile çok işiniz olmayabilir. Benim gördüğüm kadarıyla ram ihtiyacı daha fazla. Ama benim şöyle bir sıkıntım var, çalıştığım dosyalar genelde düz çizgilerden ve taramalardan oluşur ama eleman sayısı arttıkça autocad hantallaşmaya başlıyor. Bazen 5 metrelik 90cm uzunluğundaki özalite göre hazırladığım projede sürekli donuyor ama 30 metrelikte donmuyor. Fakat gpu kullanımı ise çok da olmuyor. Kısacası düz çigi varsa bence quadro gibi bir kart çok bir farklılık yapmayabilir.

HWP deki Galaxy S10 serisi sahiplerinin teknik servis maceralarından çıkardığım sonuç şu.

Ya teknik servis elemanları gerizekalı
Ya da teknik servisler müşterileri geri zekalı yerine koyuyor.

Bu durum Samsung’a mı özel yoksa Türkiye’deki teknik servislerin ortak özelliği mi bilemiyorum

Her iki durum da facia

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ankara’da Türk Telekom’un download hızları ortalama nedir bileğisin olan var mı? Vodafone dan hiç memnun değilim. Hattımı ya Turkcell e taşıyacağım ya da Türk Telekom’a

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Core i7 li sistem toplama rehberi...
Core i9 lu sistem toplama rehberi
RTX 2080Ti li sistem toplama rehberi.
Menemenli sistem toplama rehberi.
Oruçlu iken sistem toplama rehberi.
.
.
.
.
.
.
Ebenin örekesi ile sistem toplama rehberi...

.....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Exynos 9820 özellikle çoklu çekirdek performansında (Geekbench 4) Apple A12'yi yetişmiş ama bu sonuçlar nedir?

2,41 GB lik MOV dosyasının ve 3.76 GB lik MP4 dosyalarının disa aktarim sureleri;

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 21

Bu aralar bir iPad Pro kovalıyorum. Ancak Tim Cook'un Türkiye'deki fiyatları düşüreceğine dair açıklaması nedeni ile beklemedeyim. Fakat açıkçası bu fiyat indirimlerinin iPad Pro'lara yansıyacağından çok da ümitli değilim. Şöyle ki;

Almayı Düşündüğüm iPad Pro 12.9" 512GB Wi-fi Modelinin Amerika Satış fiyatı : 1.249$ iken Türkiye satış fiyatı 9.999,00 TL

Öte taraftan iPhone Xs Max 256GB telefonun ABD satış fiyatı da 1.249$ olmasına rağmen Türkiye fiyatı 12.099 TL.

Yani ABD satış fiyatları aynı olan iki ürünün TR fiyatları arasında 2.100 TL fark var. Çünkü iPhone'ların fiyatları son derece fahiş belirlenmiş. Apple bana göre en fazla iPhone'lardaki bu fahiş fiyat durumunu normal seviyeye getirecektir. Yani şu an 12.099 TL ye satmaya çalıştıkları iPhone Xs Max 256 GB'in fiyatını 9.999 TL ye düşürecekler.

Küçük bir umut olarak da diğer ürünlerde de indirim yapmış olmak adına hem iPad Pro'yu hem de iPhone Xs Max 256GB'in fiyatını 9.499 TL ye düşürebilirler.

Özetle iPad ailesinde öyle ciddi bir indirim beklemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Tam iPad Pro alacaktım Tim Cook un Tr de fiyatları düşüreceğiz geçtiği çıktı. Doğru mu ondan da emin değilim. Var mı şu işin Aslı astarı? Durduk yere fazla para ödemeyelim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Cık!

Bunu da sevmedim. (Yazar burada Huawei Mate X i kastediyor)

Genius bir fikir gelmediği sürece bu katlanabilir telefon olaya teknoloji tarihinin fiyaskolarından biri olmaya ciddi aday. Tıpkı 3D gibi, VR gibi...

BeğenFavori PaylaşYorum yap