Nereye kadar evde kalacak bu insanlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Ben ilerleyen aylarda internet hizmetlerinde kesinti ve aksaklıklar bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Maske Kesinlikle salgindan korur!

Maske takmanin amacı dışardan virüs almak değil sizde ki virüsü dışarıya yayılmasını önlemektir. Kimin taşıyıcı olduğu bilinmediği durumda herkes maske takmak zorundadır. Bu şekilde virüs kaynağı engellendiği için bulaşma büyük ölçüde engellenmiş olacaktır.

Maske size virüs bulasmasi için değil sizin bulastirmaminiz için önemlidir. Kimin enfekte olduğunu bilmiyorsak herkes olası şüphelidir ve bundan dolayı herkesin maske takması gerekmektedir. Tüm Uzakdoğu ülkelerinde maskenin takılma amacı da budur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

    Hangi maske nasıl kullanirsan korur? Herkesin takmasını geçtim uzun sürebilecek salgında yeterli maske mevcut mudur? Daha önce de söyledim. Maske öncelikle hasta olanların ve saglık göevlilerin hakkı. Sadece sizin gibi bir milyon kişi maske takmaya kalksa bir haftada 7 milyon maske kullanımı yapar. Bir maskeyi akşama kadar kullanmakta mantıklı olmayacaktır. Bu arada marketteki kasiyere, fırındaki adam takabilir ona bir şey diyemem. Takmak durumunda olanlar var ama kesinlikle herkes takmamalı. Uzak doğu ülkelerindeki amaç hastalık değil hava kirliliği olarak biliyorum.