GPT-4 yayınlanmış ve ChatGPT Plus'a gelmiş (ama cap'li, bütün pluslar kullanabilsin diye)

"GPT-4 currently has a cap of 100 messages every 4 hours"

#ai #chatgpt #gpt #YapayZeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm Cep telefonu ile ürün çekimi videoları çekmeyi düşünür müsün? Bir kaç kademe,
1- Sadece telefon
2- Telefon ve bir kaç ekonomik aparat
3- Telefon ve tüm teçhizatlar
4- Yardımcı yazılımlar, mobilde veya pcde (temel'den ileri seviye kadar.)
Belki çok video vardır ama senin çektiklerini göremedim, varsa da çok eskimiş olabilir.
#CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, domain sağlayıcı olarak neyi önerirsiniz? GoDaddy mi başka bir şey mi? co.uk uzantılı alacağım.

#Tavsiye #Domain

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

1 yıl filan sonra çok güzel birşeyin haberini verebilirim...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

#chatgpt

Özetle : Ateş, Elektirik, İnternet ve Yapay Zeka

Arkadaşlar, bence ChatGPT'nin yayınlanması ile birlikte internet'in yaygınlaşmasına benzer bir devrim yaşandı. Henüz tam farkında olmayabiliriz ama bu gerçekten büyük bir devrim. Önce bir çok konuda insanlara çok yardımcı olacak ama gelecekte bir çoğunu işsiz bırakacak. Gelecekkısmını şimdilik bir kenara bırakalım ama şu anda müthiş bir yardımcı.

Bir yazılımcı olarak söylüyorum, benim için müthiş faydalı bir araç. Sadece aradığınız türde bir örnek kod bulmakla kalmıyor, o örnekte kafanıza takılan soruya da süper cevap veriyor.

CancellationToken 'lı async method yazımını sordum. Örnek ile cevap verdi. cancellation'ı nasıl çağıracağımı sordum, onu da yazdı.

Peki dedim, cancellationToken'ı yaratırken, neden CancellationTokenSource objesi kullanmam gerekiyor,
CancellationToken cancellationToken = new CancellationToken();
desem olmaz mı dedim. O da şöyle dedi:

You cannot use new CancellationToken() to create a cancellation token because the default constructor for CancellationToken creates an empty, un-cancelable token. This means that the IsCancellationRequested property will always return false, and any calls to ThrowIfCancellationRequested will be ignored.

To create a cancellable cancellation token, you must use a CancellationTokenSource object. The CancellationTokenSource class has a Token property that returns a CancellationToken object that can be cancelled using the Cancel method on the CancellationTokenSource object.

@hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Genjlerrr, Sony WF-1000XM4'ün (kulak içi) UK fiyatı birden bire her yerde ani düşüş yaşadı. Görümcek hislerim WF-1000XM5'in (kulak içi) tanıtılmak üzere olduğunu söylüyor.

#SonyWF #kulaklik #bluetoothkulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Aslında eskidi. 8 haziran 2021 de tanıtıldı bu model, 2022 doldu 2023 geliyor derken bir xm5 gelsin artık. 😀 Aynısı xm3 modelinde de oldu amazonda bir ara 800 liralara kadar düştü. 800 900 bandında kaldı, sonra dedikoduları çıktı ya xm4 mü geliyor gelecek mi işte resimleri çıktı derken o ara xm3 yok edildi xm4 çıktı falan. 😀

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   Bu kulaklıklar WF ve WH serisi iki yılda bir çıkıyor. XM5'in 2023 'de çıkması zaten normal ama sanırım 2023'ün başlarında çıkacak.

   Benzer birşey JBL Flip 'de olmuştu. JBL Flip 3 almayı düşünüyordum, araştırıyordum filan. Sonra birden fiyatlar düştü. Çok sevindim, süper işte, hemen alayım dedim. Sonra, yaw niye böyle birden düştü dedim, bir araştırdım, Flip 4 gelmek üzereymiş ve bir kaç gün sonra da tanıtıldı filan... Biraz daha bekleyip Flip 4 aldım...

Arkadaşlar, çok eski bir oyunun adını hatırlamaya çalışıyorum. 90'lardan bir PC uzay real time strateji oyunu. Split screen özelliği ile iki kişi tek bilgisayarda oynayabiliyordu. Star Control değil tabiiki, çok bilinen bir oyun da değildi. Yani bir anlamda Master of Orion'un sadeleştirilmiş ve real time haline gelmiş hali gibiydi.

Hatırlayan var mı?

#RetroGame #eskioyunlar #TozluRaflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

64 bitlik işletim sistemlerinde,
32 bitlik dll'lerin \Windows\SysWOW64 ve
64 bitlik dll'lerin \Windows\System32 altında tutulduğunu biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum, öğrendim, ailecek şaşkınız...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Arkadaşlar, Pico 4 VR aldım. Oculus Quest 2'nin yeni baş rakibi. İki haftaya bi inceleme çekebilirim veya yazabilirim. Merak ettikleriniz veya tavsiye ettiğiniz şeyler varsa yazın lütfen.

#PICO #Vr #sanalgerçeklik #vrheadset #metaverse #OculusQuest2

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9