İzleyenler ŞOK oldu, FLAŞ FLAŞ FLAŞ!

Videonun esas konusu çok enteresan ama google'ın sunduğu captcha ile ilgili bilmediğim birşey öğrendim ona da çok şaşırdım.

Video özetle, videoyu bir algoritmayla işleyerek ortamdaki (bir fabrika ortamındaki makinalar gibi) eşyaların gözle görülmeyen titreşimleri kolayca görüp potansiyel problemleri yakalıyorsunuz.

Diğer konu da captcha ile google'ın bizleri bedava AI eğitmeni olarak kullandığı.

https://youtu.be/rEoc0YoALt0?t=304

#AI #ArtificialIntelligence

Reveal Invisible Motion With This Clever Video Trick

The first 500 people to use this link will get 2 free months of Skillshare Premium Membership: https://skl.sh/stevemould8Motion Amplification and Video Magni...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Windows için anti virüs tavsiyesi var mıdır arkadaşlar?

#antivirüs #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

K'nex ile faydalı eserler...

#KNEX #knexilefaydalieserler #knexever

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'e girmek çok zahmetli hale geldi. Sürekli captcha soruyor ve bunu çok agresif bir şekilde yapıyor... Var mı bir çözümü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

Hey gidi günler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#oyuntavsiyesi istiyorum arkadaşlar. PS4 'te oynayacağım, aradığım oyunu tam tarif edemiyorum ama özetle şöyle birşeyler:

Strategy, survival, crafting gibi. Sadece crafting olup gerçek bir düşman olmayınca çok anlamsız oluyor. Stratejiden kastım bir şeyler üretme, inşa etme gibi.

Surving mars gibi ama düşmanlarda olsun saldırsın filan gibi. Yani şehrimizi (veya üssümüzü) kuralım, endüstrimizi kuralım, kaynak toplayalım, ama bir yandan da birilerine karşı mücadele olsun. Doğal afet filan kesmiyor, düşman olması lazım. PC'de mindustry var, onu bayaa oynadım ama ps4'te istiyorum, bir de savaş kısmı daha iyi olsa (RTS gibi) sadece tower defense tadında olmasa...

Mesela minecraft gibi olsa ama askeri birlik veya savunma kulesi filan da inşaa edebilsek ve akıllıca saldırılar düzenleyen düşmanlar olsa... Amaçsızca üretmek sıkıyor bir süre sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

Gerçek ışın kılıcı? Hala fake mi gerçekten gerçek mi diye düşünüyorum.

@gamsizm Size rakip çıktı !

https://www.youtube.com/watch?v=xC6J4T_hUKg

#LightSaber #ışınkılıcı #StarWars

4000° PLASMA PROTO-LIGHTSABER BUILD (RETRACTABLE BLADE!)

Download and play AFK Arena for free ► https://bit.ly/3cvZ7dB Use these bonus codes: BestRPG4BusyU and uf4shqjngq to get awesome rewards.Become a Hacksmith m...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme #OyunGündemineMalzeme

Resident Evil 8: Village 'i crackli oynayanlar daha yüksek performans ile oynuyorlar

@leventp

https://arstechnica.com/gaming/2021/07/better-performance-for-pirates-crack-removes-stutters-from-capcom-pc-game/

Better performance for pirates: Crack removes stutters from Capcom PC game

This time, Denuvo doesn't appear to be the culprit... entirely.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Uğur Yurtsever @ugury

  Şaşırtıcı değil. 4 yıldır falan Denuvo'nun oyun performansına olumsuz etki ettiği biliniyor. Defalarca kanıtlandı birçok oyunda. Tekken 7'nin yönetmeni bile oyundaki tüm performans sorunlarının Denuvo'dan kaynaklandığını doğruladı. Ama geliştiriciler inatla kullanmaya devam ediyorlar. Bize düşen de Denuvo kullanan oyunlardan uzak durmak sanırım.

  • reducto @protego

   Kullandı da ne oldu yani onu anlamıyorum. İşte kırıldı, kazanç ne? Kaç defa çeşitli raporlar yayımlandı korsanın gelirleri azaltmadığına dair. Bu koca firmalar bunu bilmiyor mu? Niye uğraşıyorlar hala böyle şeylerle

Surgeon Simulator 2
Çok şamata oyun...

#oyuntavsiyesi
#GameTrailer

https://www.youtube.com/watch?v=mLO8vZcUcr8

Surgeon Simulator 2: Access All Areas - Xbox Announce

Scalpels at the ready! We’re bringing surgery to the masses, with Surgeon Simulator 2: Access All Areas launching on September 2nd 2021 across Steam, Windows...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Router'ı modeme bağladım diyelim ve bilgisayar ile router'a bağlanıyorum. 192.168.1.1 (veya ne ise) yazdığımda Router'a erişirim diye tahmin ediyorum. Peki modemin arayüzüne nasıl erişeceğim? Bilgisayar direkt modeme bağlı olsa 192.168.1.1 modem ara yüzünü açacaktı.

Router üzerinde port forwarding mi yapacağım?

#Network #Router

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • kortex @kortex

  Hocam bridge modunda çalıştırırsanız router’ı göremiyorsunuz. Normal modemin kapatılması gerekiyor. Ethernet kablo üzerinden yaparsanız sorunsuzca router’a giriş yaparsınız.

 • Fırat Duran @firat_duran

  3 seçeneğin var.
  1- Router'da DHCP yi kapatır ve router a kendin bir ip atarsin. Örneğin 192.168.2.1 gibi. Modemden ayrı olur ve sabit olur. (Modem: 192.168.1.1)
  2- Routerı Modeme bağlar ayarsız kullanırsan hangi ip adresini atarsa onu kullanırsın. Modem panelinden bakıp Router hangi adreste ogrenebilirsin.
  3- 2. seçeneğe ek olarak modemden routerı sabit ip alcak sekilde ayarlarsin.

  Bana soracak olursan 1. Yöntem en iyisi. Wifi kullanirken, cihazlar arası dosya transfer ederken vs modem yorulmaz, belleği aşırı dolmaz. Yük en çok routera biner. Modem sadece dış çıkış ve girişe odaklanır.

 • MH. @mhcycle

  router ayarlardan modem ile aynı ip boluğuna çekersin. modem 192.168.2.1 ise routerada 192.168.2.2 yaparsın.böylece sıkıntı kalmaz

 • Levent Alpsal @levent-alpsal

  Modemin 4 ethernet çıkışı var, ben onlardan üçünü üç cihaza vereceğim, 4.ye router'ı bağlayacağım. Modemin wifi'ını kapatacağım. Wifi olarak sadece router olacak. Ayrıca router'ın ethernet portlarını da kullanacağım. Yani kablo ile bağlanan bazı cihazlar router'a bazıları da modeme bağlanacak. Bu durumda tavsiye nedir? @firat_duran