Arkadaşlar, bir sorum var. Yaklaşık 3-4 haftadır bir sorun yaşamaya başladım Laptop'ımda. Laptop'ı kapatıp açmaktansa çoğunlukla sleep moduna alırım ve sonra sleep modundan çıkartıp devam ederim. Son 3-4 haftadır rasgele, ama yaklaşık 5-10 seferden birinde bilgisayar uyku moduna gireceğini çöküyor, mavi ekran veriyor.

Verdiği hata : Driver_Power_State_Failure
Dump'dan gördüğüm çöken şey UsbHub3 / UsbHub3.sys
OS: Windows10 Pro 20H2 build 19042.906 (1 Nisan 2021 tarihiyle bütün güncellemeler yapıldı.) (Acaba güncellemeden mi...)
Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0 (bu neyse artık...)
Ama bunun ne olduğunu bilmiyorum. Sebebini bilen var mı?

Şimdiden teşekkürler.

#bsod #maviekran #TeknikDestek #Bilgisayaryardim #windowsyardim #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

Arkadaşlar, telefonda konuşurken bir kelimeyi harf harf söylemek gerektiğinde İstanbul, Diyarbakır filan diye söylenir ya, onun için bir tablo yaptım. Yazdığınız metni bu formata çeviriyor, bunu da istediğiniz kelimeler ile yapıyor. Bunun için niye uğraştın derseniz, Türkçede yapmak kolay ama bana İngilizce de çok gerekti, onun için Nato Phonetic Alphabet kullanarak bunu yaptım. İhtiyacı olan kendine bir kopya alsın...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1y6jy1Ju2fAnxlrhmRiGb191mnn-wGvYLuWqLjsUe5pk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 19

Birden çok monitör kullanıyorum. Bazen yan monitörler boşa çalışıyor, sadece ana monitörü kullanıyorum. Windows'un güç seçeneklerinde monitörleri ayrı ayrı uyku moduna almak olsa güzel olmaz mıydı?

Yani örneğin mouse'un 5 dakika boyunca gitmediği, içinde herhangi bir pencere olmayan monitör uyku moduna girecek. Ancak bu windows'taki monitör, masaüstü yerleşimini bozmadan olacak. Yani Win+P'ye basıp şu monitör devre dışı bırak demeyi ben de biliyorum, bunu otomatikleştirmek de istemiyorum, o monitör windows'ta extended olarak durmaya devam edecek, sadece monitörü uykuya alacak, ben mouse'umu üzerine götürdüğümde hemen geri açılacak.

Çok iyi olmaz mıydı? Bildiğiniz bir yol var mı bunun için?

#teknosoru #TeknoYardım #çoklumonitör #Windows #enerjitasarrufu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • sawgent @sawgent

  Monitörün desteklemesi gereken birşey. "Uzat" seçeneği ile yapılan konumlandırmalarda otomatik yada zaman aşımı yazılımsal olarak işe yaramayacaktır. Zira hangi monitör olursa olsun fare oynatıldığında bütün monitörlerin masaüstünde oynatılmış oluyor. "Klon" seçeneğinde de zaten kullanılan tek masaüstü ile bütün monitörlerde çalışıldığından olmaz. Monitörün kendisi desteklediğinde ise yazılımlardan yada işletim sisteminden bağımsız, ekrandaki hareketi takip edip kapatabilir. Alternatifleri de yapılabilir.

  Aklıma gelen bir diğer seçenek de kabloya yada portlara takılacak bir aparat. Veri akışını denetleyip değişiklik olmadığına karar verip sinyali komple kesebilir. Böylece monitör bekleme moduna geçer. Ancak windows çalıştığı sürece veri akışı olacağından akan veriyi analiz edip karar vermesi gerekli.

 • Tegin @tegin

  Bende Kubuntu ile çift ekran kullanıyorum. Screen Layout diye bir eklenti ile saatin orada sadece iki tıklama ile hızlıca ekranları beş ayrı biçimde dilediğim gibi ayarlayabiliyorum. Windowsun da böyle bir imkanı kesin vardır. Uykuya geçme olayı pek mümkün değil gibi, farenin kullanılmayan ekrana gitmesi neredeyse imkansız gibi.

 • Gurveer Ponce @gurveer-ponce

  Çift monitör iyi hoş da ben şöyle bi sıkıntı yaşıyorum. acaba sizde de var mı diye merak ettiğimden yazıyorum.

  1. Monitör 1080p 144 hz. Tek monitör kullanırken gpu 30 derece ve 220 mhzde çalışıyor.

  2. Monitör 1280x1024 60 hz. 2. Monitörü açınca gpunun clock hızı 1000mhzye çıkyor ve sıcaklığı da 40 derece civarı oluyor. Sizde de var mı bu duurum?

Xiaomi Mi 10 Lite, Huawei P30 Pro'dan daha iyi video çekiyor olabilir mi?

@umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Arkadaşlar ortopedik oyuncu / yazılımcı / ofis / çalışma koltuğu arıyorum. Önemli olan uzun saatler süren oturma periyotlarına uygun olması. Oturma minderinin kalitesi özellikle önemli. Var mıdır bir tavsiyesi olan?

#KoltukTavsiye #ofiskoltuk #OyuncuKoltuğu #OfisKoltukTavsiye #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi mi 10 lite'da wifi problemi yaşıyorum. Bazen internet kesiliyor ama görüntüde wifi bağlantısı var. Bilgisi olan var mı? Diğer cihazlarda sorun yok.

#xiaomimi10lite #wifi #birsorumvar #TeknoSorun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ürün incelemek istiyorum ama kahrolası detaycı huyumdan dolayı her birine saatler harcayacağım için hiç birine başlayamıyorum.
Çözümü şöyle buldum; kendime çelınc! (Challenge da olabilir tabii).
Nano ürün incelemesi (piko da olabilir tabii) yapılacak.
Detaya girme dürtüsü bastırılacak...

Not: çok sıkılınmıştır, geyik vanaları kırılmıştır...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Bulaşık teli sizce de OP değil mi?

#bulaşık #bulaşıkteli #gamebalance

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

32k video örneği (64x32) 😀

https://www.youtube.com/watch?v=wIXy8YDg0eY

32k Video TEST

Check out this 32K Video (64x32) a total of 32 pixels Looks AMAZING, doesn't it?
BeğenFavori PaylaşYorum yap