Kullanılan kelime enteresan geldi, ne sevdiğini BİLİYORUZ!!! 😀

#Playstation #mail #dijitalpazarlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir duyuru; herhangi bir proje için gereken objelerin 3D yazıcıdan basılmasına ihtiyacı olanlar benimle iletişime geçebilir. Üç boyutlu yazıcıdan 25 x 21 x 21 cm boyutlarına kadar 3D baskı alabilirim. Modelleri sizin hazırlamanız ve tercihen stl dosyası olarak göndermeniz gerekiyor.

#3dprint #3DPrinter #printondemand #3dyazıcı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Playstation 4'de son birkaç aydır bir sorunum var. Market'e giriyorum, bir kaç oyuna bakıyorum, bir süre sonra store'un internete erişimi gidiyor, mevcut listedeki diğer oyunların detayları gelmiyor veya videoları açılmıyor. Başka listelere girince içi dolmuyor. Ana ekrana geçip tekrar store'a döndüğümde artık hiç açılmıyor.

Ayarlara gidip ağ ayarlarından internet bağlantısını test et dediğimde test başarı ile tamamlanıyor (~25mbit dl, ~5mbit ul) ve store yeniden çalışır hale geliyor. Yine biraz gezindikten sonra aynı sıkıntı oluyor. Çözmek için router'da port forwarding yaptım PS4'e özel; faydası olmadı.

Ağ ayarlarından her bağlantı testi bana store'da geçici bir erişim (2-3 dakika veya belli bir ekran geçme miktarı kadar, bilemiyorum) sunuyor.

Sorunu PS4 netflix veya youtube'da yaşamıyorum, sadece store'da. Router'a hem wifi'dan hem ethernetten bağlandım, fark etmedi. Ancak evin interneti yerine telefondan wifi hotspot yaptığımda hiç sorun olmadı. Evin interneti turkcell fiber limitsiz.

Sebebini, çözümünü bilen var mıdır ahali?

Cihaz: PS4 Pro
-Deneyip işe yaramayanlar : Port Forwarding, ethernet kablosu ile bağlanma, wifi ile bağlanma, DNS olarak Google DNS ayarlamak.
+İşe yarayanlar : Telefonun internetini kullanmak

#PS4 #Playstation #playstation4 #PlaystationStore #Network #Problem #teknosoru #bağlantı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#YouTube #Premium üyeliğim başladı. Vatana millete hayırlı olsun. Faydaları :
1- Reklamsız
2- Download, offline izleme
3- Arkaplanda oynatma. Yani ekranı kapat, dinlemeye devam et.
4- YouTube Originals izleme

İlk ikisini YouTube Go da sağlıyor ama üçüncüsü için tek #youtubepremium (tabii videoları farklı şekilde indirince herşey mümkün)

Fiyat 3 ay bedava, sonrasında aylık 16.99 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20

Bisiklet ile gezerken gittiğim rotayı haritaya çizecek android uygulaması bakıyorum. Mümkünse google maps veya yandex ile uyumlu. Var mı bilgisi olan?

#tsbisikletkulübü #Harita

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Son bir TV sorusu (şimdilik 🙂 )
Philips 65PUS6703 mu yoksa LG 70UK6950PLA

310 cm izleme mesafesi,
Philips 65PUS6703 : ~6900 TL , 65inç, 3 taraflı Ambilight
LG 70UK6950PLA : ~8200 TL , 70inç, 5 inç daha büyük

#philipsAmbilight #Philips #LGTV

#TVtavsiyesi #televizyon #televizyononeri #televizyontavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Daha önceki TV sorumun devamı niteliğinde. Ekrana mesafem 310 cm. Mevcut TV'im 55 inç eski bir LG LCD. Genel olarak zaten büyük ekran seviyorum ama özellikle oyunlarda (örneğin split screen Ark oynarken) UI'daki yazılar çok küçük olabiliyor. Dolayısıyla daha büyük bir TV almak istiyorum.

TV'de üç şeyi çok seviyorum,
1- Philips'in Ambilight (internetten gördüğüm kadarıyla).
2- Oled
3- Büyük ekran
(görüntü kalitesi yazmaya gerek yok)

Önemsiz konular :
1- TV'yi ses sistemi ile birlikte kullanıyoruz, dolayısıyla TV'nin ses sistemi çok önemli değil.
2- TV kanallarını çok az seyrediyoruz, uydu alıcısının özellikleri, hızı filan önemli değil.

Düşündüğüm modellerin başında Philips 65PUS6703 geliyor. Fiyat ~6800 TL 2018 model TV.

Şimdi, birkaç sorum var ilgilenenlere,
1- Yeni TV en az 65 inç olacak ama 310 cm'den kullanmak için 70 veya 75 inç'e çıkmak gerekir mi? 310 cm'den 75 inç TV abartı büyük mü kaçar?
2- Philips 65PUS6703'u nasıl bilirsiniz?
3- Bunun yerine belki 1-2 bin TL daha ekleyip (~9000) Philips olmayan (ve dolayısla ambilight olmayan) daha büyük bir TV mi almalı.
4- 3. sorunun devamı, 8200 TL'ye 70 inçlik LG 70UK6950PLA var, ne dersiniz? @harunsuv
5- 3. sorunun devamı, biraz daha yükselip 11000 TL civarında 75 inçlik Samsung UE-75NU7100, Samsung UE-75RU7100 veya LG 75UK6500PLA var. Bunlara ne dersiniz?
6- Arçelik tavsiye edenler oldu. Hmmm acaba diyorum... Evde bütün beyaz eşya Arçelik, severim marka olarak ama TV başka bir uzmanlık. Yoksa değil mi, onu da düzgün yapıyorlar mı? Bu arada arçelikte bir fiyat avantajı yok, 75 inçlik Arçelik A75L 8870 5B 12000 TL, belki 15000'lik rakiplere denktir, onu bilemem...

Bu arada çok iyi bir TV seçme yardımcı tablosu yaptım, yakında paylaşacağım.

#philipsAmbilight #Philips #Samsung #SamsungTv #LGTV #arcelik

#TVtavsiyesi #televizyon #televizyononeri #televizyontavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

#TVtavsiyesi
Vestel ve Arçelik TV'ler ile ilgili düşünceleriniz? Genel olarak insanların algısı çok kötü ama bu genelde herkes çok kötü diyor diye herkes çok kötü diyor gibi geliyor bana. Ben gerçek deneyimi olan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19
 • Murat S @atehaa

  @erkann arkadaşın alacağı marka olduğu için yanlış yönlenmesin diye dedim 🙂 Yoksa hiç üretimden 1000 kat iyidir 🙂

 • protego @protego

  Vestel tv kullandım çok sorunluydu

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   Hangi model, hangi yıl ve özetle ne gibi sorunlar yaşadın?

  • protego @protego

   @levent-alpsal Modelini hatırlamıyorum sattım. Full hd 40 inç bişeydi. 2 3 yıl kadar kullaandım geçen sene sattım. Dahili uydu alıcısı arıza yaptı. Servis geldi de servis demeye bin şahit. Normalde evine almazsın öyle diyeyim. Şimdi uzun hikaye ama servisle sorun yaşadım para tırtıklamaya çalıştı. Tvnin ses kalitesi çok kötüydü. Malzemesi de öyle. Çerçeveyle ekran arasında boşluk vardı yakından bakınca alttan ışıkları görünüyordu o derece. Hdmı portları ilk yılda cortladı vs vs. Yani bana hiç yaramadı televizyon kısaca. Benzer sorunları Vestel klimada da yaşadı ailem. Kaç kere servis geldi kaç kere sağı solu değişti... 22 dereceden düşük sıcaklığa ayarlarsan arıza verip kapatıyor kendini 🙂 Vestel benim için yok hükmünde kusura bakmasınlar.

   Arçeliğin servis hizmeti gibi servis yok türkiyede. 3 yıllık Buzdolabı bozuldu iki kez motor arızalandı, dedik değiştirelim böyle olmayacak, çook cüzi bir miktar karşılığı yeni modeliyle değiştirdiler mesela. Vestele bakıyosun 2 farklı yerdeki(klima ve tv farklı illerde oldu) servisi de rezaletti

  • Levent Alpsal @levent-alpsal

   @protego Arçeliğin servisi bence de çok iyi. O konuda hakikaten çok çok iyiler...

 • Jay Freeman @cydia

  Arçelikten şaşma, Samsung LG kalitesini aratmaz.Servisleri de 10 numara çalışıyor.Vestelden evine çöp alma emek hırsızı bir sahibi var

 • 486 DX2 66 @harunsuv

  Daha yeni LG 70UK6950 aldım. Bu kadar kolay kullanıma alışmamışım zorluk çekiyorum 🙂

Playstation store'dan sanal kredi kartı ile ödeme yapan var mı? Ben artık yapamıyorum. Banka ile konuştum, yanlış method ile çekim yapmaya çalışıyorlar dedi. "E-8200012C " hata kodunu alıyorum. Var mı bir bilgisi olan?

#PlaystationStore #kredikartı #SanalKart #ödeme #TeknoSorun

BeğenFavori PaylaşYorum yap