Arkadaşlar, filmleri, dizileri 2.5" external harddisklerde tutuyorum, TV'ye USB'den bağlayıp izliyorum. Ancak istiyorumki, ekonomik ama düzgün bir sistem olsun, içine istediğim kadar (en azından 4) dahili harddisk takayım. Mesela ilk başta 2x 16 TB disk takayım, gerektikçe 16 16 ekleyim... Nasıl yapabilirim, bin küsür dolar seviyelerine çıkmayan media server özelliği de olan NAS kutuları var mıdır? Doğru soruları mı soruyorum, NAS değil bambaşka birşey midir benim ihtiyacım olan...

Android TV'nin erişmesi lazım (TV'de VLC yüklü)

Ayrıca gerekmediğinde de düğmesinden kapatabilir miyim bu tip cihazları akşam bir saat film izleyeceğiz diye 7x24 çalışmasına gerek yok...

#NAS #MediaServer

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

#TeknoYardım Son bir kaç gündür insert tuşuyla yapılan copy paste çalışmıyor (Windows 11 Laptop). Yani CTRL+Insert = copy, Shift+Insert = paste çalışmıyor ama CTRL+C CTRL+V çalışıyor. Yeni harici klavyeye geçtim, bir de antivirüs değişti. Ama antivirüsü duraklattım olmadı. Laptop'ın kendi klavyesinden de olmuyor. Insert tuşu normalde çalışıyor. Sebebi, çözümü nedir var mı bilen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 11'in 22H2 ve 23H2 updateleri nedir. Nasıl oluyor da arasında 1 yıl fark olan bu iki paket aynı zamanda gündemde oluyor? 23H2 'yi alan bir sürü insan var, ben 22H2'yi yeni aldım. Nasıl bir karmaşadır bu... Sebebini bilen, anlayan varsa kısaca bir yazabilir mi?

#windowsupdate #windows11 #Windows1122H2 #Windows1123H2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknosoru #TeknoYardım
Laptop'a (2 nesil eski, Ryzen 5xxx, RTX3070) iki monitör bağlı. Ana monitör HDMI'dan bağlı, diğeri de Type-C üzerinden Display porta bağlı. Bir de tabii laptop ekranı var. Windows'ta ana monitör HDMI'da. Bu ana monitöre gelen görüntüyü televizyona aktarıp oradan oyun oynamak istiyorum. Şu anda bunu steam link ile yapıyorum ama gecikme oluyor ve görüntü biraz bozuluyor. (bilgisayar router'a ethernet kablosu ile bağlı, router modeme kablo ile bağlı, televizyon da modeme kablo ile bağlı, dolayısıyla wifi konu dışı ancak router - modem arası ek bir kablo bağlantısı var iletişimde)

Benim düşündüğüm çözüm, HDMI çıkışını splitter ile duplike edip, birini yine ana monitöre, diğerini de 10 (minimum) veya 15 metre HDMI kablo ile televizyona bağlamak. Böylece TV'den oyun oynayacağımda hiç bir ek tak çıkart yapmadan sadece TV'de source'u değiştirerek görüntü alabilirim. Ama bir sürü bilinmez var,
1- Splitter + 10-15 metre kablo çalışır mı
2- Splitter olduğu için beklenmedik bir saçmalık olur mu, mesela TV'ye geçince monitörü kapatıyorum, arkadan ışık olmasın diye, bu birşey yapar mı?
3- Ana monitör 1080p 75HZ, TV 4K 60 HZ, bu bir sorun yaratır mı...
4- 15 metre HDMI kablo var, 22 metreye kadar gördüm, ama bunlar gerçekten sorunsuz çalışıyor mu, 10 ile 15 arasında önemli bir fark var mı, hangi HDMI versiyonu gerekir...

Böyle birşey deneyen var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ayrıca alternatif çözüm önerilerine de açığım (konsol al kendine gibi öneriler hariç) , (yani şunu şunu yaparsan steam link kesin çok iyi sonuç verir gibi bir tüyo mesela)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Temmuzda 14.16 TL'ye aldığım 7 Days To Die ikili paketinin şu anda 40$ ~ 1151 TL olması adlı çalışmam...

#steamzammi

Son paylaşımlarımızı da yapalım bu güzel mekanda
Kepenkler kapanmadan son birkez daha...
(Yaw bu da çok hüzünlü oluyor @leventp hocam...)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizi tavsiyesi : Shadow and Bone
Bence çok underrated bir dizi. Netflix'de.

https://www.imdb.com/title/tt2403776/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_shadow%2520and%2520
#DiziTavsiyesi #Yabancıdizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaw arkadaşlar, ben olayları bayaa kaçırmışım. Site mi kapanıyor, kim kimi nerede zehirlemiş. Biri bir link paylaşsında kaçırdığımız dersleri yakalayalım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21
 • Levent Alpsal @levent-alpsal

  Belki teknoseyir.com 'da yazı yazmak paralı üyeliğe tabii olsa, ücretsiz kullanıcılar sadece okuyabilse ve beğeni bırakabilse güzel bir orta yol olur. Youtube'dan subscription yerine buradan aylık ödeme yapar birçok insan...

  • Agab @agab

   Hala ts için para verecek olan varsa elimde satılık köprü var.

  • Mehmet @m-menguc

   @agab hocam ağzına sağlık 😀

  • memedeath @memedeath

   Hocam öyle olursa da birkaç kişi çıkar, "Ben para veriyorum buraya, istediğimi söylerim" der. Yine sorun olur.

  • Orcun @orcun

   Ben bu saatten sonra değil teknoseyire para evimdeki çöpü atması için ellerine bile vermem. Edilen laflar öyle yenilir yutulur cinsten edilen şeyler değildi. Biz Levent abiyi DHW'den beri takip etmeye devam ediyorduk benim bu siteye gelme amacım zaten Levent abiydi. Ama geçen aylarda bir laf edildi telegram ergenleri yok oraları bilmemne yuvası vs. yaw telegramda bizim grup var teknoseyirde konuşmadıklarımızı yazamadıklarımızı yazıyoruz kimse Levent abiye KÜFRETMİYOR, ama suçlusu bizler olduk. Yetmedi akışa toplasanız 1 hafta dahi uğraşamamış ama burası hakkında felaket önyargılara sahip. Bir resmen çıkıp akış hakkında bunlar ... .. çocuğudur demediği kaldı. Ayıp ya biraz insan kendini tutar edilecek laf mıydı onlar ? biz yıllarca destek verdik ya, niye verdik ? sevdiğimiz ortam diye verdik. Benim burada totalde 80 bine yakın yorumum var ya, bu kadarda olmaz kardeşim. Bu saatten sonra değil levent abiyi takip etmek gördüğüm zaman youtube'dan önerme diye bildiriyorum artık hangi teknoseyir videosu olursa olsun. Şu site de kapandığı anda kendi sitemizde yazarız çizeriz bari kafamız rahat olur. Bu nedir ya böyle çektiğimiz ? ayıp kardeşim ayıp.

 • sarpuli @sarpuli

  ''Bize hiç bir şey kaybettirmeyecek'' diyen sayın Pekcan'a hiç katılmıyorum. Benim için yt tarafı falan zaten bitti, sadece burası var burası da giderse ben yokum diyebilirim. Yt aboneliğinden de şu an çıktım.

 • Temp @temp

  @awsalli Ben bu yorumu yeni gördüm. Çokça faydalı şeye de ortam sağlıyor ts sosyal. Sadece kötü açıdan bakılması beni üzdü.

 • Tegin @tegin

  Yt tarafında içerik ilgimi çekerse (zaten haftada bir inceleme geliyor) izlerim. Burası kapanacağına göre buraya harcadığım zaman bana kalır. Lpyi uzun zaman önce twitterde takip etmeyi bırakmıştım. Çarşamba sohbetlerinden birinde benim özel hesabım takip etmeyin gibi bir cümle sarfetmişti.

Android TV box alacağım. Full HD tv'de kullanacağım. Xiaomi düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Anlamadığım bir şey var. Bir kaç farklı markette "Xiaomi Mi Box S 4K" aynısının ikinci neslinden ~200TL daha pahalı. Neden?

#androidtvbox #tvbox #xiaomimibox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

32-42 inç televizyon tavsiyeniz var mı? Genel marka tavsiyesi de olabilir. Onvo diye bir marka çıkmış, Türk malı, nasıldır?
Ekonomik fiyat/performans modeli bakıyorum.

#TVtavsiyesi #tvtavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap