Tüm teknoseyir ailesine teknolojisiz bir bayram diliyorum #iyibayramlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üniversite sınav sonuçları açıklanmış. Ne yaptı bizim çocuklar? Bayramda sohbet etmeye konu eklendi 🙂 #üniversite

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Canım benim,
İlk akıllı telefonum. 900 liraya almıştım. Bir haziran ayıydı. Fiyat performans canavarıydı. Sonra hafiften ısınmaya başladı, ses etmedim. 2011 yılıydı. Akıllı telefon mu o da ne!
Şarjı da az gidiyordu. Performansını sevdik katlanacağız bir kere!
Sonra sonra senden nefret etmeye başladım. İnternette kendisini buz dolabına koyanı bile gördüm soğutmak için. Oyun oynardım delilerce 3.5 saat gitmezdi şarjın.
İnstagram o zamanlar kundakta bebekti, fotoğraf mı o da neyin nesiydi? Çeksin yeterdi.
Parmak izi okuyucun bile vardı senin. Senden kaç sene sonra koydu diğerleri parmak izini ha söyle bana! Sen öyle öncü bir telefondun işte!
Ah Motorola vah Motorola. Laptop'a benzeyen dock'un bile vardı aslanım senin. Pahalıydı alamadık.
Seni Amerikan Ordusu bile kullamıştı yiğidim!
Görüntünü ekrana yansıtabildiğin ayrı bir dock'un da vardı. Onu da göremedik.
Ne romlar yükledik sana, kendini bilmez geliştiricilerin gazına gelip maceralara daldık. Ne badireler atlatmışız. Hey gidinin Motorolası, Atrix'i..
Senin ve bizim o zaman ulaştığımız yerlere Apple'ı Samsung'u daha ulaşamadı bile.
Ama şimdi ne Motorola'sı kaldı ne Atrix'i, Her tarafta aynı, sıradan Çin malı telefonlar. Xaomisi Huaweisi isimlerinde bile hayır yok!
Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir derler. Acaba sen nerede hangi şekilde dünyanın hangi köşesindesin? Bilmiyoruz. Beni duyuyorsan, üzülme elbet bir gün buluşacağız!

#ilkakıllıtelefonum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekşi Sözlük'te doktorun biri intihar etmiş. Teyit edemedim ama ciddi gözüküyor. Anladığım kadarıyla da çocuk psikiyatrı. İlginç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • Equitatus @equitatus

  İnsanın kendi hayatına son verebilmesi de yaşama hakkı kadar normaldir ve saygıyla karşılanmalıdır. Ancak, bir insanın intihar edecekken bir internet sitesine girip de tanımadığı insanlara bu tarz şeyler yazması pek inandırıcı gelmiyor. İntihar edecek birisi tanımadığı kişilerin kendisi hakkında ne düşündüğünü veya düşüneceği ile ilgilenmez. Düşündüğü şey ailesi ve arkadaşları olabilir. Onlara yaşatacağı acıyı düşünüyor olabilir. Bu yüzden bu kişilere bir not bırakabilir ama herhangi bir internet sitesine adı sanı belli olmadan böyle bir not bırakmak bana pek mantıklı gelmiyor. Biraz ilgi çekmek için yapılmış bir durum gibi görünüyor. Böyle olabilir de olmayabilir de. Gerçek yada kurgu olması önemli değil, milyarlarca insanın yaşadığı bir dünyada bireylerin zaten bir önemi yok. Sadece kişinin yakınındaki 3-5 kişi için önemli bir durum. Dünyada kaç kişi ölen birisinin haberini okuduğunda gerçekten üzülüyor, yada empati kuruyor ki? Ölen insanlar kelime ve sayılardan ibaretler sadece.

  Bu notun altına yazılanlara bakıldığında da insanların intihar eylemini onursuzlaştırması, eylemi gerçekleştiren yada gerçekleştirecek kişiyi ise bencil, korkak vb sıfatlarla yaftalaması ise insanların intihar etmeyi düşünmelerinin en önemli sebeplerinden birisi. Çünkü insanlar bunlar gibi başkalarını tanımadan yaftalamaya, linç etmeye, kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılamaya hazır kişilerle aynı dünyada yaşamak istemiyorlar.

 • mcm @saturasyon

  Etmediyse bile o girdileri okuduktan sonra eder. Umarm etmemiştir.

 • Umut @umut

  "edit: tamam kurban olurum bir seyler yazmayin buraya. vazgectim yasayacagim. kurban olurum yazmayin bir seyler"
  ya troll ya vazgeçmiş.
  Bir insanı intihara teşvik etmek suç bilginiz olsun. Şaka bile olsa ona gaz vermemek gerek.

Hayattaki en zor şeylerden biri de bir rutin oturtmaktır. Bir şeyi her gün yapmaktır. Her gün 15 dakika spor yapacağım ya da Her gün 15 sayfa ingilizce kitap okumaya çalışacağım gibi bir plan koyup uygulamaya çalıştığınızda ne kadar da zor olduğunu keşfetmeye başlıyorsunuz.
#hayatadair

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Appendix ingilizcede apandis demek, aynı zamanda belgelerin veya kitapların sonundaki ek kısımlarına da bu isim veriliyormuş. Normalde olmasa da olur bir içerik yani. Tıpkı apandis gibi 🙂 Ufkum genişledi bağdaşım kurunca.
#BugünÖğrendimKi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cinnet geçirmelik bir sıcak var gerçekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9