yetkin paylaştı.

arkadaşlar en az 3 kitaptan oluşan okuma listenizi yazar mısınız?

benim listem:
stefan zweig - insanlığın yıldızının parladığı anlar
jared diamond - tüfek, mikrop, çelik
steve silverman - einstein'ın buzdolabı

https://1000kitap.com/truthfulworlds
https://www.goodreads.com/user/show/100413791-ozan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19

Bence telefon alacaklar bu hafta alsın. Bundan sonra dolar sıknıt yaratabilir. Apple bu fiyatlarla girdiği için şimdiden pişman olmuştur bile.
#iphone11pro #barışpınarıharekatı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  Apple gelecek fiyatlandırmaya göre piyasaya girer.

 • Yekta F. @electric

  Apple ürünün fiyatını sonrasını görerek çıkartan firma. 6099TL rakama iPhone X çıktığında ne oluyor olmuştu herkes ama dolar sonrasında o noktaya geldi.

  iPhone Xs çıktığında 11000TL rakamlar olduğunda yuh olmuştu herkes ama diğer telefonlar çıkınca ve kur artınca herkes fiyat değiştirdi Apple değiştirmedi.

  Apple bu fiyatları kur ne olursa olsun koruyacak. Amacı ciddi satış yapmak deli gibi kar yapmak değil. Tabii ki dediğin de çıkabilir ama ben şahsen Apple'ın bu fiyatı koruyacağını düşünüyorum. Tim Cook zaten Hindistan ve Türkiye gibi pazarlarda satışımız az özel fiyatlandırma düşünüyoruz falan demişti bu fiyatlar özel fiyatlar. Dolar 6.50 seviyesi gibi çılgın değerlere çıkmadığı müddetçe bunlar korunur diye düşünüyorum.

  • yetkin @tozyet

   Abd'nin yaptırım kararının öngördüğünü düşünmüyorum. Yaptırım bakşa ekonomik kriz başka. Eğer yaptırım uygulanırsa bu fiyatlarla keşke dersiniz.

  • Yekta F. @electric

   @tozyet ABD yaptırım alırsa kendi firmasının topuğuna sıkmaz hadi onu geçtim bu yaptırımlar falan dünyanın gazını alma. BM'de vetoyu engelleyen iki ülke ABD ve Rusya ne yaptırımı 🙂

  • Orcun @orcun

   @electric Öyle diyorsun ama geçen haberi görmüşsündür, adobe neydi o ya ülkenin tamamının fişini çekmişti. Trump beyefendisi çek ulan demiş diye çekti sadece parasıyla alanlarda hiç gibi ortada kaldı. Tamam bu tüketici ürünü bir cihaz ama yarın birgün apple bak türkiye böyle böyle satma ya türkçe siri türkçe dil desteğini de sonlandır. Bunlara türkçe güncelleme de verme teknik desteğinden de çekil store'u kapat hadi bakalım. Derse ne olacak ? sonra 2007 lere dönmeyelim ? Macleri bilkom getiriyordu vs. iphone daha yoktu vs. gevey ile takılıyordun vs. jb yapardın simlock'u açmak için falan fistan.

  • Yekta F. @electric

   @orcun Türkiye'ye öyle bir şey olmaz o kadar da değil. Vietnam ile Türkiye'yi kıyaslamamak lazım.

  • Orcun @orcun

   @electric O tamam da karşındaki adam normal değil işte. Adamın attığı tweet e baktın değil mi ? Akıl hastası resmen. Ne yapacağı belli değil.

  • yetkin @tozyet

   @electric Abd ve Rusya arka çıktı ama Trump Abd'de şu an çok yalnız. Kamuoyu ve senato kendisi gibi düşünmüyor. Vietnam gibi olmayacaksak da bir yaptırım geleceğini önöryorum. Bu da ekonomimizi kötü etkileyecektir.
   İyi tarafından bakarsak en kötü yaptırımların geleceğini düşünmüyorum. Lakin illaki bir şeyler gelecek gibi.

 • Mustafa @mkyb

  Apple zaten dolar kurunu 7 olarak alıyor.

 • alper212 @alper212

  100 dolarlık Apple Developer Account a 680 lira ödedim geçen hafta. Hesaptaki doları da çekmiyor illa 680 lira isterim diyor.

Söylenene göre Operasyon yüzünden Siber saldırı altındaymışız.
Durumlar nasıl sizde?
http://www.parsecuremap.com/#2/42.3/-17.7

Canlı Siber Saldırı Haritası / Live Cyber Attack Map

Tamamen yerli ParSecure veri tabanından beslenen canlı siber saldırı haritası.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Bugün Tr'ye yapılan tehditi siyasete girmeden yorumlayacak olursak, fakirdik, daha da fakirleşeceğiz işsizlik sorunu uzun süre daha devam edecek gibi gözüküyor. 2009 2015 seneleri arasındaki altın seneleri kaçırmışız, anlayamamışız. #trump
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49955806

Trump: Çizilen çerçeveyi aştığını düşünürsem, Türkiye'nin...

Suriye'nin kuzeydoğusundaki ABD birlikleri, Türkiye'nin düzenleyeceğini açıkladığı askeri operasyon öncesi bölgeden çekilmeye başladı. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

Lenovo P2 telefonunun ekranı kırıldı. Ekranı yaptırıp kullanmaya değer mi? 500 lira civarı bir masraf bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zamanında besteli bir şekilde değil şiir gibi İstiklal Marşının tüm kıtalarını ezberlemiştim. Şimdi baksam on dakikaya tekrar okurum. Çok kolay gibi gözüken çok zor bir soru sormuşlar.
#kimmilyonerolmakister

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Qral Türkçe geldi, piyasayı silip süpürecek, Xaomicileri Oppocuları çıldırtacak. #xaomicilerçıldırıyor
https://www.youtube.com/watch?v=Qts2LoZ5BoQ

iPhone 11 Pro Max — Elveda Note 10+ — Derinlemesine İnceleme

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max derinlemesine incelemesi, iPhone XS Max, Samsung Note 10+ ve Google Pixel 3XL ile kıyaslaması. #iPhone11ProMax ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20
 • LOOP @loop

  Bu fahiş kârları bu firmaya bir tık optik stabilizeyi telefona yaptıracağız vs. diye yırtınarak kaptırmanın alemi yok. Çok paranız varsa . Bu adaletsiz düzende mağdur olanlara dağıtın, Allah yolunda harcayın.

 • ARMv7 @armv7

  Samsung note kullanıcısıyım ve IPS panel kullandığı için iPhone'a biraz uzaktım. Amoled benim için vazgeçilmezdi. Sonra iPhone da led kullanmaya başladı ama bu seferde fiyattan dolayı uzağım. Fakat iPhone a13 ile işi bayağı sağlam bir noktaya getirmiş. Elinin altında beygir gücü olunca yazılımı da coşturmuş ve iPhone 11 rakipsiz bir telefon olmuş.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  İncelmeyi beğendim; Apple, iPhone11 Pro ile güzel iş çıkarmış. Ama bu kıyaslama özellikle kamera konusunda iPhone 11 Pro öncesindeki modellerin ne kadar rezil olduğunu da göstermiş. XS örnek video ve resimlerine bakarken midem bulandı. Samsun S8 den beri benzer bir kamera performansı sunuyor ama Apple ancak 11 Pro ile Samsung S8 geçecek duruma gelmiş. Önceki iPhone serileri S7 kıvamında desek yeridir...

  Gece resmi (Şu ABCD seçenekli gece resim) konusunda da Pixel herkesi öpmüş geçmiş.

iPhone 11 Astrophotography — Night Mode In Pitch-Black Darkness

Testing iPhone 11 Pro Max's Night Mode in Pitch-Black Darkness. If you like this video, please share it. It helps A LOT! Also watch my iPhone 11 In-Depth Rev...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13