Adamlar oyunları zevk için değil ya sırf video çekerken hakkında konuşabilecekleri birkaç kelam olsun diye haldır huldur oynuyorlar. Sonrada harika oyunlar için şu şöyle bu böyle diye eleştirip güzel yanlarının çoğunu es geçiyorlar.

Şu oyunu hızlıca bitireyimde hemen videosunu çekeyim ilk yayınlayan ben olayım diye güzel oyunları çarçur ediyorlar. Ondan sonrada videoda oyun şöyle kısa böyle kısa diye ağlıyorlar. Sindire sindire zevk almak için oynarsan o dediğin süreden en az %50 daha uzun oynarsın ve hikayeyi daha iyi anlarsın. Ama sırf youtubea video çekmek için koştura koştura hadi hemen bitsin şu diyerek oynuyorsun.

Zaten oyun piyasasında doğru düzgün kapsamlı inceleme yapan kalmadı. Genelde işi ilk bakışa çevirdiler. 10 saatlik oyunun 3 saatini oynayıp ilk bakış diye yayınlıyorlar. Oyunlardan eksik bahsediyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Terminatör filmi geliyor. Özlemiştik. Umarım patates çıkmaz.

Terminator: Dark Fate - Official Teaser Trailer (2019) - Paramount Pictures

Welcome to the day after Judgment Day. Producer James Cameron returns with director Tim Miller for Terminator: Dark Fate. Watch the official trailer now. In ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

A Plague Tale Innocence Türkçe Yama. Dosyayı donanımhaberde bir arkadaştan aldım. 3-4 hatalı kelimeyi düzeltmek dışında kendim ekleme ve çıkarma yapmadım. Maalesef Google Translate kullanılmış ama normal bir çeviri çıkana kadar idare eder. Öyle büyük anlamsızlıklar görmedim. Anlatılan hikayeyi ve karakter konuşmalarını %70-80 anlıyorsunuz.

Yamayı oyunun yüklü olduğu klasördeki "TRTEXT" klasöründe bulunan tt01.pc dosyasıyla değiştirin. Herhangi bir soruna karşı orijinal dil dosyasının yedeğini almayı unutmayın.

Bu arada oyun çok güzel. Sürpriz bir oyun çıkmazsa A Plague Tale Innocence yılın oyunu seçilebilir.

https://dosya.co/xd1hxv71n35d/tt01.pc.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Grid oyununun kısa oynanış videosu yayınlandı. Grid 2 skini giydirilmiş Grid 1 gibi görünüyor.

Grid - First Gameplay

Check out the first look at gameplay from the newly announced Grid reboot, showcasing races through the streets of San Francisco and Shanghai. Grid - Reveal ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir chrome yüklüyorsun açılışa 5 tane görev atıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zibil @zibil

  Neler yapılabiliyor bu uygulama ile?

  • Gökhan @gokhans19

   Açılıştaki uygulamalara ek hizmetleride görebiliyor ve silebiliyorsun. Ayrıca gecikmeli başlatma ayarlayabiliyorsun. Mesela açılışta X program masaüstü geldikten 5 dk sonra açılsın şeklinde ayarlayabiliyorsun. Antivirüs gibi birkaç önemli programda koruma olduğu için geciktirirsen antivirüs tekrardan başlangıçta kendini hemen başlatacak ayar oluşturuyor. En azından eset öyle yaptı. Ama sıradan uygulamalarda böyle bir sorun yok. Ben chrome ve operanın açılışa gereksiz yere attıkları dosyaları bu programla tespit ettim. Programın yedek bölümü var. Eğer yanlış birşey yaparsan geri alabilirsin.

  • Gökhan @gokhans19

   Şunuda ekleyeyim. Programı geciktirmek istediğinde windowsun açılışından kaldırıp kendi içinde bir kayıt açıp ordan gecikmeli başlatıyor. Yani X programı 50 saniye gecikmeli başlatmak istersen windowsun kendi sistemindeki açılış bölümünden kaydı siliniyor ve bu program kendi içine kayıt açıp ordan 50 saniye sonra başlattırıyor. Bu yüzden programların içinde açılışta başlat kısımlarının pasif olduğunu görebilirsin.

  • Zibil @zibil

   @gokhans19 işe yararmış gerçekten, ben de kullanacağım, teşekkürler