Trafik kurallarını ihlal eden sürücüler daha fazla sigorta ücreti ödeyecek

Trafik sigortasında prim belirleme usullerine yeni bir hüküm eklendi. Trafik kurallarını ihlal eden sürücüler, artık daha fazla trafik sigortası ödeyecek.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Zibil @zibil

  Bence sadece trafik ihlali yapanlar değil herkes fazla ödesin. Kimse gocunmaz, seviyoruz biz fazla ödemeyi.

 • albahith @albahith

  İhlal etmeyen dürüst sürücülerin trafik sigorta primlerini azaltsınlar da tam adalet olsun.

 • Fikri @fikri

  Buna itiraz eden daha fazla sigorta primi ödemek istiyordur. Ya da trafik kurallarına uymuyordur.
  Alkollü araç kullanan ya da trafik kurallarına uymayan kişi bir zahmet daha fazla sigorta primi ödesin. Kaza yapma ihtimali daha yüksek. Devletin bunu yasayla yönetmelikle belirlemesi bile saçmalık. Sigorta firmaları bunu kullanamıyorsa zaten sürücüler arası yardımlaşma vakfı gibi bir şeydir.

  • donkissot @donkissot

   @fikri senin kafa ne güzel ya, yahu ceza bir kere kesilir, biz kurallara uymayanlara destek veriyoruz falan sanıyorsun sanırsam, tipik badem bıyık düşüncelerin var ne güzel.

  • Fikri @fikri

   @donkissot üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim. Siyasi görüş tahmini yapmaya çalışmanız da komik olmuş. 🙂
   Sigorta şirketleri devlet kurumu değil. Müşterilerinin risklilik oranını belirlerken müşteri davranışlarına da bakarlar. Bu yüzden kaza yapmış arabanın primi yüksektir. Şimdi buna sürücü bilgileri de eklenmiş.
   Aynısı bankaların verdiği kredi puanlarında geçerli. Ödemelerini düzenli yapmayanların riski yüksek olduğu için daha yüksek faizle kredi kullanırlar ya da hiç kullanamazlar.
   Sigorta şirketlerinin müşterilerini risklerine göre ayırmasına engel olmak sigorta şirketlerinin mantığına aykırı. Siz buna imkan tanımazsanız firmalar zarar etmemek için trafik kurallarına uymayanları hiç sigortalamazlar. Bu değişiklik hem trafik kurallarına uyanların prim oranını düşürür hem de uymayanların sigortalanmasını sağlar dolayısıyla trafik kurallarına uymayanların karıştığı kazadaki diğer kişilerin mağdur olmasını önler.
   Benim bir tek gizlilik konusunda çekincelerim var. Bu verilerin sigorta şirketleri dışında da yayılmasını istemem. Bu konuda devlet kurumlarının da firmaların da sicili pek temiz değil.

 • Barış Ataç @barisatac

  Şimdi ben 2 sene önce olmayan bir otobüs durağı yüzünden trafik cezası yedim. Mahkemeye resimlerle kanıt sunmama rağmen, kağıt üstünde orada durak olduğu için cezam iptal edilmedi. Benim sigorta primim de artacak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Çok güzel ya izlerken karnım acıktı :d

Odada ürettiği yemle, hayvanların süt verimini iki katına çıkardı

Rize'de ışık girmeyecek şekilde tasarladığı odada, 18 derecede buğday, arpa, yulaf karışımı 1 kilo tohumdan 10 ile 15 kilo arasında yem üreten emekli öğretme...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Sinopspor’un Kamerunlu transferi lisans çıkmayınca inşaatta çalışmaya başladı

Sinopspor’un Kamerunlu transferi lisans çıkmayınca inşaatta çalışmaya başladı Kamerunlu genç, büyük umutlarla futbol oynamak için geldiği Sinop’ta lisans çıkaramayınca inşaatlarda çalışmaya başladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mono youtube videolarını stereo yapmanın kısa bir yolu var mı kulağıma çınar ekildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap