Arkaplan renklerinin üzerine hangi renkteki text daha iyi gider ya da gitmez kıyaslaması yapılmış bir tablo.

Poor = Berbat ---- Good = İyi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Hangi Altyapı ile Hangi Firmalardan Hizmet Alınabilir ?

Hangi Altyapı ile Hangi Firmalardan Hizmet Alınabilir?

Türk Telekom Fiber (FTTC/B/H) Altyapı
Bölgenizde/binanızda Türk Telekom'un fiber altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
-Türk Telekom
-Millenicom
-Netspeed
-Fixnet
-Oris
-Vodafone Fibermaxx (şuan için yalnızca 24Mbps)
-TurkNet (VAE 35Mbps'e kadar sadece FTTC sistemler için)
-Turkcell (Yalnızca FTTC ve FTTB/DSL sistemler için)

Turkcell Fiber (FTTB/H) Altyapı
Bölgenizde/binanızda Turkcell fiber altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
-Turkcell
-Vodafone Fibermaxx
-Millenicom

Turksat Kablo Altyapı
Bölgenide/binanızda Turksat Kablo altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
-Turksat
-Vodafone Fibermaxx (şuan için 24 ve 50Mbps)

Vodafone Fibermaxx Altyapısı
Bölgenizde/binanızda Vodafone fibermaxx altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
-Vodafone Fibermaxx

Türk Telekom ADSL Altyapı
Eğer bölgenizde yalnızca Türk Telekom'n eski ADSL Altyapısı varsa şu firmalardan hizmet alabilirsiniz.
-Türk Telekom (yalnızca ADSL paketleri)
-Millenicom
-Netspeed
-Fixnet
-TurkNet (VAE ADSL ya da mevcut ise santralde YAPA TurkNet erişimi)
-Turkcell (ADSL VAE tarifeleri)

 

Alıntıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Bugün süperonline ın taktığı hg255 modemde güvenlik duvarı düşük ve kapalı şeklinde var. Bu nasıl iştir anlamış değilim. Bunu yükseltmenin bir yolu yok mu acaba?

Ayrıca kullanıcıadım@fiber olan hesabın şifresini de bir şekilde görmek istiyorum bunun da bir yolu var mı acaba?

#süperonline
#teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlber Ortaylının bir kitabında önerdiği film listesi. İçlerinden sadece Bisiklet Hırsızları'nı izlemiştim. O da çok iyiydi. Diğerleri de o kalitedeyse müthiş liste.

#akış
https://seyler.eksisozluk.com/ilber-ortaylinin-izlenmesini-onerdigi-26-yabanci-film

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar bu filmi seyretmenizi tavsiye ediyorum, filmin Türkçe adı "Fırtına Anı". Hayatın ve sevdiklerinizin kıymetini çok iyi anlıyorsunuz.
Ben filmi Netflix üzerinden seyrettim.
Birkaç görseli de paylaşıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Parzival isimli algıcı arkadaş Metastaz kitabının satış adedi ve yorum sayısıyla ilgili yaptığı paylaşımdan benim yorumumu silmiş, bunun olacağını tahmin ettiğimden kopyasını almıştım ayrıca paylaşayım da insanlar yalanlara, ithamlara kanmasınlar 😀

"Her kitap alan yorum yazmak zorunda mı? Bazı sitelerin yorum kısmı etkin kullanılıyor bazılarında ise hiç yorum yok mesela. Bu konuda kitapyurdu sitesinde çok yorum olurken d&r, idefix gibi sitelerde neredeyse hiç yorum göremezsiniz. Her kitap alan yorum yazmak zorunda hissetmiyor kendisini. Kitapyurdu sitesi yorum yapmaya, o kitabı değerlendirmeye ekstra puan veriyor, insanlar bu yüzden orada yorum yapıyorlar yoksa çoğu kişi yorum yapmaz buna eminim. Sizin mantıkla düşünürsek diğer sitelerin satış rakamları tamamen yalan olmalı çünkü hiç yorum yapılmıyor. Algı yaparken de biraz zeka harcamak gerekir. Dediğin gibi iki gün önce çıkmış bir kitap satılmış olabilir ama o kitabı alanların kaç tanesinin kitap eline geçti veya okuyup bitirdi ve yorum yapabilir hale geldi bir düşünmek lazım.

Bu arada bahsettiğin yayınevi Kırmız Kedi oluyor yani Kitapyurdu adlı siteyle taban tabana zıt siyasi görüşlere sahip bir yayınevi . Senin yapmaya çalıştığın algı satış rakamlarının yalan olduğu yönündeyse o rakamları yayınevi değil Kitapyurdu veriyor. Derdini oraya anlat bence. Dün hesap açmışsın bugün gelmiş peş peşe Kırmızı Kedi aleyhtarı paylaşımlar yapıyorsun. İçimde bir merak filizlendi birilerinin trollü (siyasi terim sebebiyle sonradan sansürledim) olma belirtileri seziyorum, acaba hangisi aydınlatsana beni? Rekamı yapılmadı dediğin kitabın sosyal medya üzerinden uzun süredir tanıtımı yapılıyor ve beklenen bir kitap. İsmail Saymaz, Banu Avar, Muharrem ince ve bizzat yazarları tarafından yapılan paylaşımlar 3000 üzeri etkileşim almışlar. 2019 yılında 2000 tane kitap satmak gereçekten hiçbir şey değil hele ki seküler kesime hitap eden bir kitap için laf bile değil, gözünüzde bu kadar büyütmeyin. Twitter'da kitabın adını aratırsanız kitabı alan bir sürü insanın fotoğraf paylaştığını da görürsünüz. Kişi kendinden bilir işi herkesi dalavereci olarak görmek hayra alamet değil.
https://twitter.com/vekilince/status/1093838778148552704
https://twitter.com/AvarBanu/status/1094180341932310561
https://twitter.com/ismailsaymaz/status/1093573593781411841
https://twitter.com/baristerkoglu/status/1092415096414965761

Ekleme: Bu da kapak olsun bizzat yayınevi tarafından üç günde üç baskı yapıldığı söylenmiş, anlaşılan kitaba ilgi büyük, bu korkunun sebebinin de bu olduğunu sanıyorum. Birileri geçmişte yaşanan ilişki ve bağlantıları unutturmaya çalışırken bu ve bunun gibi kitaplar o çarpık ilişkileri gün yüzüne çıkarıyor.
https://twitter.com/krmzkedikitap/status/1093105961722621952 "

#kitap #metastaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Entellektüel birikimi arttırmak için okunabilecek yazar önerileriniz var mı? Yabancı veya Türk fark etmez.

Her konuda bilgi sahibi olmak iyidir. Elbet, kişinin kişisel gelişim amaçlı kitaplar okuması veya roman okuması da gereklidir. Lakin, tarih, sosyoloji, bilim, makale, inceleme, kültür, teoloji gibi kitaplar da değerlidir. Video Eğitim kanalında Yaz Tatili Önerisi videosunu dinlerken size de sormak istedim.

İngilizce gramer ile ilgili kaynaklar da iyi olur.

Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Ahmed Erdoğan #_# @aerdogan17

  Agatha Christie okuyabilir ama anlatılan olaylara değil olayların döndüğü çevre ve insan ilişkilerine odaklanmalısın... Özellikle Marple karakterinin geçtiği serilerinde bizim ülkemizden çok bulabilirsin...

 • Yiğit @yigit1

  Kişisel gelişim derken "kişisel gelişim" adı altındaki kitaplardan uzak durun.
  100 Temel Esere bakabilirsiniz. Daha sonra Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens, Harari'nin kitabını okuyabilirsiniz. Her konuda insana bir şeyler katıyor. İngiliz ve dünya edebiyatı için Shakespere okuyabilirsiniz. Felsefi; 1984, Hayvan Çiftliği gibi Orwell kitaplarını da okuyabilirsiniz. Tarih; Nutuk'u okumadıysanız okuyabilirsiniz veya Şu Çılgın Türkler'i de okuyabilirsiniz. Aklıma özel bir kitap gelirse bu yorumu düzenlerim zaten. İyi eğlenceler ve okumalar 🙂

 • refresh @refresh

  Eve yeni adım attım. Mention yapmadan hepinize teşekkür ederim. Daha öneri gelirse güzel olur. İyi geceler.

TR’nin gerçek enflasyonu %40 demiş John Hopkins’ten bir profesör. Çıkartın faizleri %30-40’a artık. Halktan bu gerçek saklanmaya çalışıldıkça enflasyon daha da artıcak, resmen kısır döngüye girdik ülkecek. Bari IMF’ten falan borç alsakta ekonomi yönetimine el atıp düzeltseler.

Turkey's Lira Takes a Dive and Inflation Soars

Since Erdogan became President in August of 2014, the lira has lost a stunning 56% of its value against the greenback. And, just since May 14th, when Erdogan announced that he plans to grab Turkey’s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 34