Gigabyte B450m-S2H anakartının hangi portuna kulaklığı bağlarsam bağlayayım sesim karşı tarafa gitmiyor. Gigabyte'a özel Realtek denetim masasından kulaklık olarak ayarladım, mikrofon olarak ayarladım yine de ses gönderemiyorum. Daha önce bu sorunla karşılaştınız mı?

Evet, önce Google'deki sonuçları denedim ve yine çözüm alamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linç yiyeceğimi hissediyorum ama Dark dizisinden acayip sıkıldım. Bilim-kurgu türünde olduğunu tahmin ediyorum ama diziyi ne zaman izlemeye çalışsam yarıda bırakıp kapatıyorum. Çok fazla karakter var, anlamak için aşırı boğuldum açıkçası. Bir de mantık hataları da çok fazla. Beni hiç sarmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

@acarsoy-cevdet Abi selam. Gelecek Bilimde soru cevap platformundan soramadığım için buradan yazıyorum.

Projeme çalışmamak için yapılan türlü saçmalıklardan sonra kendimi Eddie Hall'ın 500Kg deadlift çektiği videoya geldim(Nasıl geldim bende bilmiyorum tıpkı Arif'in Manchester'a attığı golden sonra Songül Karlı'nın videosuna gitmek gibi saçma bir durum 😀 )

Tam tarihten emin değilim ama insanlık 9 Temmuz 2016'da dünyada ilk defa yaşanan bir olaya şahit oldu. Eddie Hall 500 Kg kaldırdı ve bir önceki dünya rekorundan 35 Kg daha ağır kaldırmayı başardı. Yani, son 20 senede, her sene 1 Kg artış gösteren dünya rekoru o an 35 Kg arttı. Benim ricam ve sormak istediğim soru şu: (Alanınızın olmadığını biliyorum ama en azından küçük bir konuşma veya konuk tavsiyesi de bu konudan olabilir) Altta vereceğim röportajda Eddie Hall, insanüstü bir olay olduğunu söylüyor. Gerçekten de psikoloji ile sınırları yıkmak mümkün mü? Psikoloji sporda ne kadar etkili? Acil durumlarda insanın kapasitesi ve yapabilecekleri nelerdir?(Fight or flight)

Zaman ayırdığın için teşekkürler abi 🙂

Röportaj https://www.youtube.com/watch?v=aZ4Ks3QzydU
Dünya Rekoru https://www.youtube.com/watch?v=T9Y4o_BqC0A

WHY I DECIDED TO LIFT 500KG - Eddie Hall | London Real

NOW OPEN: Broadcast Yourself - https://londonreal.link/bylpyt ReConnect NEW YORK Premiere Tickets: https://londonreal.link/reconnect-ny FREE ACADEMY STARTER ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arch'tan sonra Linux Mint Xfce kurdum. Klasik Linux, gene hatalar silsilesi... Klavye düzeni, topu alıp da kafasına göre giden futbolcular gibi değişip duruyor. Halbuki klavye düzeni TR-Q düzeni seçili ve başka düzen kurulu değil. Ek olarak mouse hızı da ayarlanmıyor. Madem problem var kökten çözüm. Ubuntu'ya geçeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14

Hayatımda Arch Linux kadar dandik bir yükleme yönergeleri ve dökümanı olan bir işletim sistemi görmedim. Sistemi kurmak istiyorum ve yönergeleri bizzat birebir izliyorum yine hata veriyor. E ne anladım ben bu işten? Kullanın sistemi kendiniz. Gece gece lanet ettirdi bana.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Sinan Namur @sinannamur

  Arch'ın eleştirilecek çok yanı var ama kesinlikle dokümantasyon bunlardan biri değil. Acaba hangi bölümde hata verdi?

  • Yiğit @yigit1

   İlk önce kurmaya çalıştığımda Wi-Fi USB'si ve SSD'de yer açarak kurmaya çalıştım. Bölümleme kısmında hata aldım. Bizzat dökümantasyonda söylenen 3 ayrı bölümleme yaptıktan sonra hata aldım. Bu sorunu çözdükten sonra /mnt dosyasını görmemişti daha sonra onu da çözdüm fakat bu sefer paket yüklemelerinde sürekli hata aldım.

   İkinci yüklemeyi ethernet kablosu takılı ve ayrı SSD'ye kurmaya çalıştım. Paket yüklemelerinde "gcc paketini" yüklerken hata aldım. pacman'ı güncelledim ama nafile bu sefer "no available space" hatası aldım halbuki yeterli alan vardı. Bu arada dökümantasyonun dışında herhangi bir işlem yapmadım. Bende küfredip kapattım.

  • Recep Çakan @recepchakan

   @yigit1 gündelik hayatta bir ubuntu kullanıcısı olarak @sinannamur katılıyorum arch dokumanları benimde çok işime yaradı ama kurulum kısmı tam bir iskence ben eskiden eğlencesine ubuntu altından chroot yöntemi ile kurardım ama bir süre önceki denemelerimde bende çakıldım. Arch, kurulumu biraz makinenizi tanımazı ve bolca linux bilgisi gerektiriyor. bence

 • Akif Sever @pauselife

  Gentoo linux da sıkıntılı. Zor yolu ve daha az zor yolu var. Sistem donanıma göre derlenip kuruluyor.

 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  Arch sistem öğrenmek için kurulacak dağıtımlardandır. Gentoo ise en güzelidir kernel dahil herşeyi kurulacak makinada derlersiniz. Bu tür dağıtımlar için bol miktarda zaman sabır ve araştırma gerekir.

  • Yiğit @yigit1

   Kesinlikle katılıyorum. Sabır ve araştırma gerekli ama bunun için de çıkan sorunları çözmek için o sorunla karşılaşılması gerekli. Bu dağıtım bana daha çok "problemlere karşı nasıl duyarsız olunur?" veya "problemlerle nasıl mücadele etmeliyiz?" sorularına cevap veren dağıtım gibi geldi. Bir son kullanıcı olarak yakınından bile geçmeyeceğim linux dağıtımı oldu.

1500 TL civarına hangi telefonu önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gtx 1660'ın displayportunu APTALLIĞIMDAN %95 ihtimalle hiç ettim(belki çeviriciyi bozmuşumdur bilemiyorum ama hiç sanmıyorum) Hiç başınıza geldi mi? Geldiyse ne kadara hallettiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 22

Uzun zaman sonra PUBG oynayanlar kervanına bende katıldım fakat bir sorum ve sorun var. Oyuncuların yerini tespit edemiyorum. Zaten ben oyuncuların yerini tespit edene kadar ölmüş oluyorum. Acaba PUBG de oyuncuları nasıl görüyorsunuz gerçekten merak ediyorum 😀 Şu ana kadar 20 oyuna girdiysem en az 15'i oyuncuları göremeden öldüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Selamlar herkese.
Bana Yurtiçi Kargo tarafından ihtarname geldi. Yaklaşık 10 ay önce kesilen bir fatura yüzündenmiş. İhtarnamede "Alıcı" olduğum yazıyor ve yetkili bir kişi ile konuştuğumda sorumlu olmadığım söylendi fakat bu ihtarname olduğu için benim bu sorunu düzeltmem gerek diye düşünüyorum. Bu arada Yurtiçi Kargo'da çalışan yetkili herhangi bir kişi/kurum ile görüştüğümde(ihtarnamenin geldiği şube dahil) sorunun onlarla alakalı olmadığını söylediler. Komiktir ki, sorun kimse ile ilgili değil ama ortada bu şirket ile ilgili bir sorun var ve sorumlu olmayan kişiyi sorumlu tutup hapse attırmak ile ilgili yasal belge yolluyorlar 😀 En sonunda sorunu çözecek şube/kurum/kişiye de ulaşılamıyor 😀 Şimdi bu kuruluş bana dava açsa kim suçlu? Komedi filmi çıkar resmen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önceden ATM'den bantlı para alıp da bunu değiştirtebildiniz mi? Bugün başıma böyle bir olay geldi, sizin de geldiyse izlediğiniz yollar neler?
Aslında markette felan bozdurabilirim fakat yüksek meblağ bir para olunca kabul etmeme ihtimalleri yüksek. O yüzden size de danışmak istedim. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13