Hatırlarsanız geçen ay internet bağlatma serüvenine girdiğimi söylemiştim. TT hattını iptal ettirip Oris'e geçmiştim. Yaklaşık 2 haftadır internetin bağlanmasını bekliyorum ve düzenli olarak müşteri hizmetlerini arıyorum. Kayıt açın, hizmet almadığım için fatura ödemeyeceğim konusunu sürekli konuştuk farklı kişilerle. Peki bugün noldu? Bugün telefonuma fatura geldi ve tekrardan aradım. "Hizmet almadığım için fatura ödemek zorunda değilim" dedim. Ödemeliymişim öyle dediler sonra "Haklarımı biliyorum, ödemek zorunda değilim çünkü bana yaptığınız şu an ayıplı mal/hizmet satmak" dedim. Önce indirimli fatura ücreti teklif ettiler sonra çıldırıp iptal edin hattımı dedim. Çılıdırıp, bağırıp, kaba olunca sonuca ulaştım. Bugün internet bağlamak için aradılar(17.00 civarı) müsait olmadığım için bağlatamadım. Yarın bağlayacaklar ve yarın da fatura durumunu tekrardan soracağım.

Anlatmak istediğim; kibar olup "İnternetim bağlanmadı, lütfen kayıt açar mısınız? dediğim için yine enayi durumuna düştüm. Siz olun bundan sonra bu gibi durumlarda "İnternetimi açın yoksa hattımı iptal ettireceğim." veya "İnternetimi bağlamazsanız, sizi BTK, CİMER gibi kurumlara şikayet edeceğim bununla kalmayıp internete yayacağım" derseniz ciddiye alınırsınız. Tatlı dille bu iş yürümüyor. Hatta ülkede(arkadaş arası, kurumlar vs vs) tatlı dil işe yaramıyor. Ne yazık ki, -güzel tabirle- p*ç, kaba olmak gerek. Bunu bugün çok daha iyi gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akıl akıldan üstündür; size küçük bir soru sorayım.
Önceden sevdiğiniz bir şeyi yaparken artık hevesinizin kalmadığını fark ettiniz.(Atıyorum; modelcilik yapıyorsunuz, bisiklet sürüyorsunuz vs vs) O işi/hobiyi/... bırakmak haricinde nasıl bir çözüm uygulardınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Sanırım sosyalde daha önceden bu yazı paylaşılmıştı ama yine de paylaşmak istiyorum. Belki okumayan vardır. Favorileyip sonra okurum diye düsünmeyin, gerçekten güzel bir yazı. Yazıyı daha güzel yapan şey ise bizzat şirket sahibi tarafından yazılmış olması. Daha fazla uzatmadan linki bırakıyorum.
https://www.etohum.com/blog-tr/neden-turkiyeden-uber-cikmaz/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fazla Türkçe kaynak yoktu. Bu konuya değinmeleri iyi olmuş.
https://www.youtube.com/watch?v=fxhoL6WLaDE

%1 ve %0.1 FPS Nedir?

FPS değerleriniz yüksek olmasına karşın oyunlarda ani takılmalar yaşıyorsanız %1 ve %0.1 FPS değerleri tam da bakmanız gereken şey! Bu videomuzda minimum, or...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@yolgezer
Devamını buradan okursun. Ayrıca "mühendisim diyorsun bunlara mı inanıyorsun?" Bu kitabın yazarı MIPS mimarisinin tasarımcısı.
Ayrıca madem bu kadar şey biliyorsun; git Intel'e AMD'ye danışmanlık ver. Ne de olsa onlar bilmiyor işlemci, silikon üretimini...

Evet, bahsettiğim şey Türkiye'de mühendisliğin ne kadar berbat durumda olduğu. Şu sitenin bile tasarımı baştan aşağı mühendislik hatası. Daha 2 fotoğraf yükleyemiyorum kimse kusura bakmasın. Senin derdin bir şey öğrenmek değil ayrıca. İnsanlarla sözlü tartışmaya girmek. Sayende ülkede mühendisliğin ne durumda olduğunu insanlar daha iyi görebiliyor. Öğrenmek istiyorsan insanlarla konuşmasını öğren. (Benden sana küçük bir tavsiye; "sosyal beceri nedir?" diye araştırma yaparsan güzel bir başlangıç yaparsın)

Bu arada, engellersen engelle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haber doğru mu emin değilim ama bana doğruluk payı yüksek gibi geldi 😀 (Arabaların fiyatı yaklaşık 10'da biri kadar yazılmış ama olsun 😀 )
https://ilerihaber.org/icerik/saraya-4-luks-arac-daha-103469.html

Beni bi' gülme tuttu, sormayın 😀 S 600 Maybach alınmış hem de 4 tane 😀 Benden de fiyat/performans önerisi gelsin. İsraf olmamış olurdu 😀 Keşke Lexus alsalarmış yolda falan kalırlarsa helikopter yolluyorlardı hem bence muazzam hizmet, siz ne dersiniz?😂

Saray'a 4 lüks araç daha - HABERLER Son Dakika

Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan Ankara’ya dört adet yeni S 600 Maybach araç gönderildi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel
Logitech Hyperion Fury G402 arıyorum. Satan varsa talibim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Oris Telekomun 100 Mbitlik internetine başvurdum. Başvururken bile aşırı yardımcı oldular. Bakalım hizmet ve internet kalitesi hakkında ne olacak. Onları da daha sonra yazarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/2F76si9yqIo?t=1680

Eski videoları izlerken şu videoya denk geldim. 40 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadım açıkçası.

SPOILER ALERT!

Niyazi Saral, cebinden "depolama" ile ilgili bir entegre çıkardığında ve onu açıkladığında zevkten dört köşe oldum diyebilirim 😀 Uzaya gitmiş bir parçayı elinde tutmak, uzayın bir parçasını eline almak gerçekten ilginç bir andı 😀

SPOILER ALERT!

Bu videoyla ilgili çok önemli bulduğum bir anı paylaşmak istedim. Niyazi Saral, DK 28'de çok önemli bir konudan bahsediyor. Yerli üretim konusuna girmeyeceğim ama kendisine katılıyorum. Müthiş bir güvenlik açığı aslında. İstediğiniz gibi at koşturabilirsiniz. Kimsenin kolay kolay fark edemeyeceği bir durum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Niyazi Saral ile Tozlu Raflar

Sektörün duayenlerinden Niyazi Saral ile PC'lerin ülkemizdeki tozlu tarihine dalıyoruz. Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://g...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TTnet kullananlar şu anda hız sorunu yaşıyor mu acaba? Müşteri hizmetlerini aradığımda "Sorun TTnetle alakalı değil bütün internet sağlayıcıları sıkıntı yaşıyor şu anda" diyorlar. "Sorun ne?" dediğimde, "Bize daha fazla bilgi verilmedi" diyorlar. Türkiye'ye interneti dağıtan sizsiniz, sorunun neyden kaynaklandığını siz bilmiyorsanız ben mi bileceğim? 24 Mbit'lik internetten şu anda 2 Mbit alamıyorum. Böyle saçma iş mi olur? Madem ki internet hatlarında problem var, ki sen bunu çözmekle yükümlüsün, o zaman bende 75 TL yerine 5 TL vereyim kabul edecekler mi bakalım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap