Apple, niye Time Capsule gibi bir güzelliği üretmekten vazgeçti anlayamadım. Gerçekten çok güzel özellikleri var. Daha yeni öğrendim böyle bir çözüm ürettiğini ama çok hoşuma gitti. @electric bu konuda bilgin var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde NAS sormuştum. Bir tane Apple'ın Time Capsule Wi-Fi extender ve NAS olarak çalışan bir çözümünü buldum. Uygun sayılabilecek bir fiyata(arkadaşlarımın da desteği ile) alacaktım. Adam çok garip kafasına göre ya cevap veriyor ya vermiyor. GET açayın alayım diyorum yok. Elden diyor. Arkadaşımla konuşup bir yer belirledik fakat ona da bir şey demeden "elden satarım" diyor başka bir şey demiyor. Kargoya vermeme sebebi "kırılır veya atarlar" diye korkuyor. Haklı, bir yandan fakat bana biraz aşırı tedbirci gibi geldi. Alıcılar garip anlarım da satıcılar da bi' garip memleketimin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hamdi @hamdi

    GET konusu çok kişinin başını ağrıttı sanırım. Alıcının ürünü alıp, bozup yolladığını söyleyenler var. O nedenle satıcının o tarz şeylere girmemesi normal. Bende yaklaşmıyorum o sebeple bu tür şeylere artık. Elden yada havale sonrası kargo. Referans sunmaya çalışıyorum elimden geldiğince 🙂

    • Yiğit @yigit1

      O kadar alışveriş yaptım GET ile. Hani küçük şeyler de değil nispeten sağlam sayılabilecek şeyler. Onları referans gösteriyorum. Ayrıca satıcının GET'le ilgili sorunu olduğunu da sanmıyorum çünkü GET ile ilgili hiçbir şey söylemedi bana. Gerçekten ihtiyacım olmasa, uğraşmazdım ama projelerimi askıya almak zorunda kaldım. Hem de + olarak Wi-Fi genişletme işi çok işime yarayacak.

Acaba eve kendi yapımım NAS kurmak istesem, en ucuz yol nasıl olur? Zaten elimde birkaç sistemden çıkan Hard-disk mevcut. Sadece hard-diskleri modeme bağlayabileceğim ve her yerden ulaşabileceğim bir sistem olmalı. Sistemde aradığım 2 özellik var.
1-)Ucuz olması
2-)Stabil ve kararlı çalışması.
2. seçenek biraz esneyebilir ama ilk seçenek esneyemez. Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,
Bira önce saçma sapan bir durum oldu. Kediye yardım etmeye çalışırken hic beklemediğim tepkilerle karşılaştım. Bu durumlara karşı kayıtsız kalamadigim için size de akıl danışmak istedim. Oldu da olaylar büyüdü ve yargıya gitmek istedim. Nasıl davranmak gerekir ve ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zaman sonra abur cubur yedim. Öyle böyle yemedim ama, çok fazla yedim. İlk bisküviyi ağzıma attığımda bile müthiş zevk aldım. Şimdi de o keyfin tadını çıkarıyorum 😀 Bir yandan JavaScript Tutorial videoları izliyorum. Müthiş oldu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Düzenleme: Bugün kac defa aradıklarını size göstermek amacıyla ss ekledim.
Yaklaşık 3 günden beri resmen "bizim mahalledeki Arapların" sahip olduğu bir telekom şirketi tarafından sürekli "taciz" ediliyorum. Bugün beni sabah 10'dan 12.30'a kadar sürekli olarak aradılar(6 defa)En sonunda açmak zorunda kaldım(öğleden sonra 6 defadan sonra 2 defa daha aradılar) ve müşteri hizmetlerine "müsait olmadığımı, artik aramaların taciz boyutuna ulaştığını..." söylediğimde, benim belirlediğim bir zamanda arayacaklarini söylediler ve (bugün 16.00 dedim) saat 15 gibi tekrardan aradılar kapattım ve saat 15.20 civarında tekrardan aradılar. Tekrardan aynı şeyleri söyledim ve yine en sonunda 16.30 da aradılar. Artık yarin arayın dediğimde bugünlük mesai bitiminden dolayı aramayı bıraktılar ama resmen taciz edildim. Benim bu durum için yapabileceğim bir sey var mı acaba? Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Hayır!"
"Ders çalışamazsın, beni sevmelisin"
Diyor, Schrödinger😂😂
#kediseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

İlk defa bir yeri bu kadar beğendiğim için paylaşıyorum. https://www.kaft.com
Arkadaşlar t-shirt ihtiyacınız varsa kesinlikle kampanyadan faydalanmalısınız. Yani muhteşem, kesinlikle muhteşem. En ufak detayına kadar her şeyi düşünmüşler. Fiyatlar biraz düşündürebilir ama t-shirtler elinize ulaştığında aslında aldığınız ürünlerin ne kadar ucuz olduğunu görüyorsunuz 🙂

Tişört ve Tasarım Ürünler | KAFT

Hikayesi olan, farklı ve yaratıcı tasarımlarımızı incele. Tişört ve tasarım ürünlerimizi ücretsiz kargo ve 30 gün iade güvencesiyle satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 26

#TeknoYardım #Assembly
MIPS, SAL dersini almış veya kullanmış olanlara bir şey danışmak istiyorum. Kodların çalıştığından neredeyse emin olmama rağmen kod tepki vermiyor. Acaba hatam nerede? Çok teşekkürler.
https://docs.google.com/document/d/1PqnUGX0XnucRkFaJ73zR0ZGClIkS4qBTEvU5Cik-AG8/edit?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap