Aliexpress'ten 3 ay önce 2 ayrı eşya almıştım. Hala elime ulaşmadılar. Doğal olarak satıcıya sordum, durumdan haberi var mı diye, bana yerel ofiste olduğunu söyledi. Yerel ofisten kastettiği şey nedir acaba? Hiçbir şekilde kargoma ulaşamıyorum o yüzden nerede olduğunu da bilmiyorum. Acaba böyle bir durumla karşılaştınız mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Powerlifting'te Cenk KOÇAK dünya rekoru kırdı. Çok duyulmuş bir spor alanı değil ama sporcusu olduğum alanın şu an ülkemizdeki en iyi temsilcisi hatta en iyisi. Dünya şampiyona oldu. Kendisini tebrik ediyorum ve ilk haberi aldığımda gerçekten çok sevindim. Kaldırışları izlerken tüylerim diken diken oldu. Kendisini tekrardan tebrik ediyorum. Bu gururu sizinle de paylaşmak istiyorum.
Bu arada "Makine" Talha ÇETİN'in verdiği mücadeleyi de unutmamak gerek. Kendisi talihsiz bir sakatlık yaşadı ama seneye şampiyonluk getireceğinden eminim. Onu da buradan tebrik ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=txtwX6u3OR4

Cenk Koçak-IPF Worlds 2019-1st place -120kg JR- 892,5 WORLD JUNIOR TOTAL RECORD

TARİH YAZDI TARİH!!!! İÇMİZDEKİ HAİNLERE ÇEKEMEYENLERE İNAT TOTAL REKORUNU KIRDI VURDU ALDI, CENK KOÇAK'IN MUHTEŞEM PERFORMANSI SİZLER İÇİN.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sınavlar şimdilik bitti, yoğunluk da öyle... O yüzden tekrardan Mad Men'e başlayayım diyorum. Mad Men'i izlemiş olan var mı? İzlememişseniz, dizi tavsiyesinde bulunabilirsiniz. Yorumları ve dizi tavsiyelerini bekliyorum, ahali 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

#BirazMüzik
Sınavlar hayatımı 'Zehir' ediyor. Şaka maka adam her rap türünde iyi gerçekten. Trap kendisinin pek tarzı değil ama şu ana kadar dinlediğim trapler arasındaki en iyi çalışma olmuş diyebilirim.
https://www.youtube.com/watch?v=FTqhzWgfRMY

Hidra - Zehir (Prod. FerzanBeats)

Hidra'nın yeni single çalışması #Zehir Spotify: https://open.spotify.com/track/42VwTxfJSoYUsuYYXUrqnN?si=q0xFvaR7S4mI_5tEj8dD0w iTunes : https://itunes.apple...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi n'olacak? Peşini bırakır mıyım? O şifreyi, açığı kullanacağım. Gerekirse telefonu teker teker tersine mühendislikle didik didik ederim. Böyle saçma sapan işlere kalkışırsanız sonuçlarına da katlanırsınız.
https://www.usenix.org/system/files/conference/usenixsecurity17/sec17-redini.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android dünyası ile bir türlü yıldızımız barışmadı. Ben bu kadar sorun yaşadığım bir ortam hatırlamıyorum. Geliştirmesi ayrı dert, Root'u ayrı dert, Google ayrı dert... Çok sinirim bozuldu, ağzımı bozacağım neredeyse... Hay başlayayım açık kaynak kodlu yazılımına da, Android'ine de. Bana yemin ettirecekler, bir daha ki telefonum IOS olsun diye. O hale geldim neredeyse.

Yaşadığım sorunun özeti: Dandik bir markanın bootloop olup duran telefon modellerinden birisine undervolting yapayım hem de ekran ayarlarını düzelteyim diye root atmaya çalışıyorum; Google mühendisleri ve Google sağolsun, bootloader diye bir bela çıkarmışlar rootlanmıyor telefon. Millet 5.1'i rootlayabilmiş fakat 6.0 ile ilgili bir tane kaynak yok. Ayrıca bootloader kilidini de kaldıramadım, kendi sitesinden kalkmıyor bir türlü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple, niye Time Capsule gibi bir güzelliği üretmekten vazgeçti anlayamadım. Gerçekten çok güzel özellikleri var. Daha yeni öğrendim böyle bir çözüm ürettiğini ama çok hoşuma gitti. @electric bu konuda bilgin var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde NAS sormuştum. Bir tane Apple'ın Time Capsule Wi-Fi extender ve NAS olarak çalışan bir çözümünü buldum. Uygun sayılabilecek bir fiyata(arkadaşlarımın da desteği ile) alacaktım. Adam çok garip kafasına göre ya cevap veriyor ya vermiyor. GET açayın alayım diyorum yok. Elden diyor. Arkadaşımla konuşup bir yer belirledik fakat ona da bir şey demeden "elden satarım" diyor başka bir şey demiyor. Kargoya vermeme sebebi "kırılır veya atarlar" diye korkuyor. Haklı, bir yandan fakat bana biraz aşırı tedbirci gibi geldi. Alıcılar garip anlarım da satıcılar da bi' garip memleketimin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hamdi @hamdi

    GET konusu çok kişinin başını ağrıttı sanırım. Alıcının ürünü alıp, bozup yolladığını söyleyenler var. O nedenle satıcının o tarz şeylere girmemesi normal. Bende yaklaşmıyorum o sebeple bu tür şeylere artık. Elden yada havale sonrası kargo. Referans sunmaya çalışıyorum elimden geldiğince 🙂

    • Yiğit @yigit1

      O kadar alışveriş yaptım GET ile. Hani küçük şeyler de değil nispeten sağlam sayılabilecek şeyler. Onları referans gösteriyorum. Ayrıca satıcının GET'le ilgili sorunu olduğunu da sanmıyorum çünkü GET ile ilgili hiçbir şey söylemedi bana. Gerçekten ihtiyacım olmasa, uğraşmazdım ama projelerimi askıya almak zorunda kaldım. Hem de + olarak Wi-Fi genişletme işi çok işime yarayacak.

Acaba eve kendi yapımım NAS kurmak istesem, en ucuz yol nasıl olur? Zaten elimde birkaç sistemden çıkan Hard-disk mevcut. Sadece hard-diskleri modeme bağlayabileceğim ve her yerden ulaşabileceğim bir sistem olmalı. Sistemde aradığım 2 özellik var.
1-)Ucuz olması
2-)Stabil ve kararlı çalışması.
2. seçenek biraz esneyebilir ama ilk seçenek esneyemez. Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap