@hkellecioglu Abi sitede bir posta yorum yazarken, scrollbar, klavyeden her tuşa bastığımda bir aşağı bir yukarı yapıyor. Yorum yaparken gerçekten başıma ağrılar giriyor.(Şaka değil, gerçekten) Ekrana bakmadan yorum yazmaya çalışıyorum. Rica etsem bakabilir misin? Tarayıcım Safari bu arada... Teşekkürler abi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şaka mı bu? Eş anlamlılarda yazandan bahsediyorum. "young Turk" ne demek? Bu çevirileri kontrol eden topluluk yok muydu, bunlar ne iş yapıyor acaba?
Düzenleme: "Young Turk" değil de "young Turk" diye yazması bile bazı anlam karmaşasına yol açabiliyor. Ben sadece anlam karmaşasına dikkat çekmek için bu postu paylaştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • ersoy @ersoy

  İngilizce'de sanırım Young Türk (Jön Türkler) idealine bağlı, zorluklara karşın sıkı mücadele eden tipler anlamına geliyor. Bir kaç kez bu anlamda kullanıldığını duymuştum. Oradan bir benzeşme olmuş. Türk düşmanlığı ile alakası yok, hatta bunu hayranlık olarak söyleyen bir Hollywood ünlüsü vardı, adını unuttum şimdi.. bir de Rod Stewart Young Turks isimli parçası...

  • Yiğit @yigit1

   Dediğim gibi "Jön Türkleri" kastettiğini ben de anladım. Fakat bu deyimin anlamını bilmeyen biri veya bu konularda hiç bilgisi olmayan biri için karışıklık yaratan bir durum. Zaten "young Turk" çevirince bahsettiği topluluk "Jön Türkler" ama sadece bahsediyor. "Zorluklara karşın sıkı mücadele eden tipler" diye belirtmiyorlar. Doğrudan kastettiğini söylemiyorum ama ortada açık bir anlatım olmayınca bunu paylaştım. Bu gibi durumlarda dikkatli olmaları gerek.

 • alipektas @alipektas

  Yanlış alarm o hâlde, o hıyartodan TS ahalisinin huzurunda özür diliyorum 😀

 • Tengrist @tengrist

  "Jön Türk" kelimesinin anlamı ilginçmiş. Jön Türk Devriminin bu kadar geniş kitlelerde etki bırakması olayın büyüklüğünü gösteriyor.

 • Equitatus @equitatus

  Verdiğin tepki çok gereksiz. Burada herhangi bir rezillik yok, Young Turks İngilizce'de kullanılan bir deyimdir. "Zealot" sadece bağnaz değil resimde de görüldüğü üzere fanatik anlamına da gelmekte. Young Turk ise bir ideolojinin peşinden giden, isyan eden, devrimci kişi olarak kullanılır. Dünyanın pek çok yerinde Young Turk adında kurulan grup vb vardır, ancak bunların Türklük ile bir ilgisi yoktur.

  • Yiğit @yigit1

   Haklısın hocam, tepkim gereksiz olabilir. Fakat bahsettiğim konu şu(sonradan daha da açıklığa kavuşturdum) "young Turk" ile "Young Turk" aynı anlama gelmiyor. Aradaki fark biraz şeye benziyor, hani bir ürün 30 TL'yse satan yerde 29.99 TL yazıp, 30 TL ödememiz gibi bir şey. Olay çok büyütülecek bir olay değil zaten. Ama ortada saçma ve yanlış yerlere gidebilecek bir durum var onun için yazdım.

P.S. Madem sınav sonuçları açıklandı, postu tekrardan paylaşayım 😀

Küçük bir sitem, iç dökme postu olsun.
Üniversite sınavına girip tercih yapacak arkadaşlar; aksiyon, heyecan, sinir, stres arıyorsanız istediğiniz bölümün en iyi üniversitelerini değil de uzun yıllardır açık olan ama iyi üniversiteler arasında adı anılmayan üniversiteyi/leri tercih edin. İnsanı sinir, stres yapmasının haricinde acayip motivasyon ediyor. Özellikle bir şeyleri kafanıza taktıktan sonra onu yapmak için sürekli çalışıyorsanız var yaa, offf, işte o zaman tam şenlik şeyler oluyor 😀 Mesela alanında uzman sandığınız hocanız sınav kağıdınıza olup olmadık notlar verebiliyor hatta daha da kötüsü yaptığınız soruyu yanlış yorumlayıp(evet bildiğiniz yanlış yorumluyor) sınavdan düşük not almanıza sebep olabiliyor. Yani insan en sonunda "bu kadar mı ulan!?" diye sitemkâr sorularla insan acayip motive oluyor. Sağolsunlar sayelerinde teoriyi yalayıp yutup mezun olacağım. Kısacası fıttırıp, manyak olmak kafayı yemek istiyorsanız, dediğim üniversiteleri tercih edin. Ne dediğimi çok iyi anlarsınız 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar,
Son zamanlarda baya iç döktüm bu sonuncusu olsun 🙂 Bu durumu yaklaşık 2 senedir aralıksız derslere girmeme verebilirsiniz. Aslında 2 sene değil 4 sene olsa bile benim için problem yok ama son zamanlarda yaşadıklarım uykularımı kaçıracak seviyeye geldi. Ortalamam sınıfı geçmeye yetmiyor, çalışmadığımdan değil afedersiniz köpek gibi çalışıyorum ama aldığım notlar şaka gibi! 😀 Kısacası sınav sonuçlarının nasıl okunduğunu şöyle anlatabilirim; hocanın genelde canı sıkkın olup, tam o sırada benim kağıdım hocanın önünde olup "Dur! Canım sıkkın, şunun kağıdını düzgünce okumadan 30 vereyim de kalsın!" diye okuyorlar resmen. Geçen resmen kağıdıma baktığımda, hocaya bir kısmın neden yanlış olduğunu sorduğumda adamın bana konuyu o an yanlış anlatıp, yanlış anlattığı şey üzerinden puanlaması da bu işe tuz biber oldu açıkçası. O an insan bir şey söyleyemiyormuş onu anladım, boğazıma laflar düğümlendi resmen gözlerim doldu. İnsan alışmasına buna da alışıyor ama yaz okulunda senelerdir açılacak olan dersin çok kişi almasın diye sırf önüne engel koymak nedir ya! Şu an bir hocamız yüzünden yaz okulunda ders açılmazsa bu sene büyük ihtimalle tekrar 2. sınıf olacağım. Öyle bir post olsun. Gece gece kusuruma bakmayın bu arada. Okuduğunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • Yiğit @yigit1

  @waltran Hocam yanlış anlamayın ama bana verilen tavsiyeler buradan köye yol olur. Kime içimi döksem tavsiye veriyor, sanırım bu yüzden pek tavsiyeye ihtiyacım yok 🙂

 • Chell @alperenxx

  Okul sorunum benim de uykularımı kaçırıyor. Saçlarım beyazladı 24 yaşında. 6. Seneye girdim. Hata üstüne hata yapınca, çalışmayınca o ipin ucunu kaçırınca toparlamak çok zor oluyor. Kaçırdın, bu sefer de geçmiş hataları düşünmekten şimdiye geleceğe odaklanamıyorsun.

  • Yiğit @yigit1

   Hocam, okulu önemseyenler için geceler uzun oluyor, maalesef. Bu tarz durumlarda ilk insan kendisini sorguluyor. Ama başkalarının hatalarını, bilmediklerinin bedelini benim ödemem çok saçma. Sağolsunlar(!) onlar sayesinde ipin ucu kaçtı yakalamak için uğraş dur şimdi 🙁 Umarım en kısa zamanda şu sorunlarımız çözülür hocam ya. Rahat bir uyku çekelim bizde artık.

 • turker @turker

  kağıdınıza güveniyorsanız mahkemeye verebilirsiniz.

 • maxemilian @maxemilian

  Vala kolay gelsin. Dediğiniz gibi bazen yanlışlıklar oluyor. Ama gerçekten bende bir anadolu üni. lisans okudum şimdi Y. L. ı köklü bir üniversitede yapıyorum gerçekten çok fark varmış hatta köklü denilen Fırat gibi üniversitelerde bile bu dediğiniz durumu lisansta duyup şaşırmıştım. Özellikle yrd. doc. kadrosunda bulunan hocalar yapıyormuş ego tatmini bir nevi.
  Bu arada hangi bölüm?
  Yani genelde mak. Elk gibi bölümlerde hocanın notuna pek itibar edilmez kitap bitirilir ve geçilir 😊 genelde sorulan baba örnekler derste mevzubahisdeğildir ☺

3-4 aydır gelmeyen 2 kargomdan birini PTT'nin derinliklerinde bulabildim. Onu da şans eseri, dün kargo geldiğinde(Haziranın 20'sinde verdiğim siparişler büyük ihtimalle) yanımda nakit olmadığı için vergisini veremediğim 2 tane -şu an kayıp olan- kargolarımdan öğrendim. 3-4 aydır kargo PTT'de bekliyormuş. Bu arada 20'sinde sipariş verdiğim 2 kargo kayıp. Dün vardı bugün yok. Onu da yarın tekrardan soracağım. Bu iş iyice yılan hikayesine döndü ama 3-4 aydır gelmeyen kargoyu şans eseri de olsa bulmuş oldum. Eğer yarın 2'sini bulabilirsem sadece gelmeyen 1 kargo olacak. Kargosu gelmeyen arkadaşlar PTT şubelerine gidip iyice soruştursun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu işlerden çok anlamam ama prodüksiyon gerçekten çok hoşuma gitti. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar varsa bence bu kanala göz atmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

HIZLANDIRILMIŞ GELECEK: Zaman'ın Sonuna Yolculuk (4K)

Patreon'daki çalışmamı destekleyin: https://www.patreon.com/melodysheep | Film müziğini alın: https://bit.ly/2HKl9fi | Her şey nasıl bitecek? Bu deneyim bizi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üniversiteden üniversiteye geçiş yapmış olan arkadaşlar, kısaca bilgi verebilir misiniz? Arkadaşınizdan duyduklarınız herhangi bir sey olur. Deneyimlerinizden bahsedin lütfen. Bulunduğum üniversiteden başka üniversiteye geçiş yapsam ne gibi zorluklar yaşarım? Teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18

"12 senede üniversite bitirmek için ne yapılmamalı?" sorusunun cevabını KTS bu videoda anlatıyor gördüğünüz üzere. Zaten videonun introsundan da anlaşılacağı üzere müthiş tavsiyeler veriyor Kemal Abi. Bu tavsiyelerle iş bulabilir, muhteşem bir kariyer yapabilirsiniz. İyi seyirler şimdiden 😂😂😂
Edit: Hop! Videoyu unutmuşum. 😂😂
https://www.youtube.com/watch?v=v2rXZjBwDYw

12 Senede Üniversiteyi Bitirmek

Kanalıma Abone Olmak İçin►https://goo.gl/0KMYLM 12 Senede Üniversiteyi Bitirmek Sosyal Medya Hesaplarım: Facebook►kemaltugrulsumer Instagram►kemaltugrulsumer...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress'ten 3 ay önce 2 ayrı eşya almıştım. Hala elime ulaşmadılar. Doğal olarak satıcıya sordum, durumdan haberi var mı diye, bana yerel ofiste olduğunu söyledi. Yerel ofisten kastettiği şey nedir acaba? Hiçbir şekilde kargoma ulaşamıyorum o yüzden nerede olduğunu da bilmiyorum. Acaba böyle bir durumla karşılaştınız mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Powerlifting'te Cenk KOÇAK dünya rekoru kırdı. Çok duyulmuş bir spor alanı değil ama sporcusu olduğum alanın şu an ülkemizdeki en iyi temsilcisi hatta en iyisi. Dünya şampiyona oldu. Kendisini tebrik ediyorum ve ilk haberi aldığımda gerçekten çok sevindim. Kaldırışları izlerken tüylerim diken diken oldu. Kendisini tekrardan tebrik ediyorum. Bu gururu sizinle de paylaşmak istiyorum.
Bu arada "Makine" Talha ÇETİN'in verdiği mücadeleyi de unutmamak gerek. Kendisi talihsiz bir sakatlık yaşadı ama seneye şampiyonluk getireceğinden eminim. Onu da buradan tebrik ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=txtwX6u3OR4

Cenk Koçak-IPF Worlds 2019-1st place -120kg JR- 892,5 WORLD JUNIOR TOTAL RECORD

TARİH YAZDI TARİH!!!! İÇMİZDEKİ HAİNLERE ÇEKEMEYENLERE İNAT TOTAL REKORUNU KIRDI VURDU ALDI, CENK KOÇAK'IN MUHTEŞEM PERFORMANSI SİZLER İÇİN.
BeğenFavori PaylaşYorum yap