Selamlar iyi akşamlar herkese,
Snapdragon'lu bir Note 20 Ultra edindim, kullanım vs iyi ancak asıl gündem maddem cihazı koruma mevzusu.
Daha ne kılıf baktım ne de ekran koruyucu. Kılıf konusu kolay da, önceden hiç Edge ekranı cihaz kullanmamıştım bu nedenle ekran koruma konusu nasıl olacak bi fikrim yok.
Koruyucu öneriniz var mıdır? Ekranı tam kaplar mı koruyucular, ne diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, uzun süreden sonra selamlar 😀 Çok uzun süredir buraları kullanmıyordum, daha doğrusu yoğunluktan unuttum gitti gibi oldu.
Konuya girmem gerekirse, iPhone SE 2. nesil cihazım var ancak e-Sim eklemek için basmam gereken son sürümde hangi adla anılıyor bilmiyorum ama "Hücresel Plan Ekle" veya "eSIM ekle" butonu kayıp durumda. Bu durum için Apple servis ile görüştüm, servise vs. gitti ama donanımsal bir problem olmadığını söylediler. Aynı şekilde Apple Destek'te sorun bulamadı ama buton kayıp. Sıfırdan yazılım da kuruldu yine tık yok. Var mı benim gibi sorun yaşayan hiç?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Merhabalar, geçen gün ssd alacağımı söylediğim bir post vardı ve orada kararsız kaldım. Araştırma yaparken Lexar SSD gördüm. Türkiyede yorumları olmasada Amazon'da vs. yorumlarını gördüm ve memnun olan çok kişi var. Micron Bellekler kullanıyormuş sanırım. Sizce alınır mı? Isınma ve sağlık sorunlarının olmadığını belirtiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Merhabalar, 300 TL bütçe ile Laptop'uma SSD upgrade yapmayı planlıyorum. Bütçem dahilinde 300 TL'yi istesemde geçemiyorum. Bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz. WD ve Sandisk'e yakınım. Sizin tercihiniz ne olurdu? Yardımcı olursanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Merhabalar, youtube'da yaptığım içerikler için 100 TL civarlarında, 100 TL'yi fazla geçmeyecek yaka mikrofonu önerisi olan var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, Lenovo'nun Ideapad serisinden bir cihaz kullanıyorum. YouTube, herhangi bir müzik uygulamasından ya da bilgisayarın kendi oynatıcısından bir parça oynattığımda, telefonumda aldığım ses kalitesini hiçbir şekilde alamıyorum (aynı kulaklık ile). Bu ses kalitesini çözmem için laptopuma ses kartı mı almalıyım, alacaksam nasıl bir şey olmalı? Yardım ederseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar. 19 yıldır çeşitli beyaz eşyalarından memnun olduğumuz için ve arıza vermediği için Beko markasının bir buzdolabını aldık. Perşembe günü buzdolabı geldi ve işler yolundaydı. Cumartesi günü dondurucu kısmını açtığımızda donuk olan şeyin erimeye başladığını gördük ve bir su koyup donup donmadığına baktık ve su donmuyordu. Servisi aradık, nöbetçi servise aktardığını söyledi ancak cumartesi ve pazar günü herhangi bir servis gelmedi. Bu sabah servis geldiğinde buzdolabının fabrika çıkışlı gazının basılmadığı ve bu durumun 10.000'de 1 olacağını söyledi. Ayrıca buzdolabının yan tarafında dalgalanmalar olduğunu ve teşhir ürün alıp almadığımızı sordular ve teşhir olmadığını söyledik. Bize tamir ve özür mahiyetinde 1 yıl daha garanti sundular ama kabul etmeyip sıfır buzdolabı istedik. Çarşamba veya perşembe sevkiyat olacağı ve bundan sonra buzdolabının bize ulaşacağı söylendi. Biz de mağdur olduğumuzu ve buzdolabını hemen istediğimizi söyledik. Eğer mağazadan sıfır alırsam yarın teslim edilebilirmiş ama ben değişim istediğim için çok uzun süre veriyorlar. Bunun yanında bize yedek buzdolabı teklif ediyorlar ve tedarik sürecini uzatmaya çalışıyorlar. Servis elemanı birinde yoksa diğerinde vardır size hemen ulaştırılır dedi ama müşteri hizmetleri müşteriye hizmet edemiyor şu anda. Ayrıca sıfır buzdolabı yerine teşhir ürünü gönderelim dediler ve ufak ta olsa para iadesi olmayacağını söylediler. Yazdan hazırlanan bütün kışlık ürünleri maalesef çöpe attık, bunun tazmin olup olmayacağını sorduğumuzda şikayet edebilirsiniz deniyor. Bu durumda sizce ne yapmalıyız? Eriyen ürünlerin videosu elimizde var. Buzdolabı içindeki zararlarımızı karşılamak için thh'ye başvurmak istiyoruz, bunun için elimizde hangi kanıtlar olmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 27
 • Höşelek @benvaryaben

  gaz basılmadıysa belli bir süre nasıl çalıştı peki...
  bile bile lades olmuş. Geçmiş olsun. kışlıkları bozulmadan dağıtsaydınız bair sağa sola. gerçi israf yapmayı seviyorsunuz sanırım beko alarak 😀

  • Alperen KARAOĞLU @rovou

   Hocam, buzluğa koyduğumuz ürünlerin soğuk olması nedeniyle buzluğu ürünler soğuttu galiba ve biz çalışıyor zannettik. 2 Gün evde değildik, durumu gelince fark ettik. Ayrıca Beko size göre israf olabilir ama biz yıllardır beko ve arçelik kullanıyoruz ve bir sıkıntısını daha görmemiştik, evde Beko'nun 19 yıllık bulaşık makinesi var, ufak bir arıza bile yaşamadık bu zamana kadar. Bundan önce Vestel, Bosch, Samsung kullandık ama oldukça fazla sorunla karşılaştık ve artık illallah ettik. Bizim için en güvenilir marka Beko'ydu ve tercihimizi ona göre yaptık. Hele Vestel olunca, konuyu hiç düşünmüyorum bile. 19 Yıllık Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın tecrübesi sonrasında Beko bence en sağlam marka. Tek bulaşık makinesi geçenlerde tamir oldu o da evden taşınırken oluşan hasar nedeniyle.

  • Höşelek @benvaryaben

   @akaraoglu valla bilemicem artık. ne zaman arçelik beko alsak hep bi hüsran. bekonun pahalı bir süpürge makinasını almıştık zamanında. kullandıkça elimizde dağıldı. her gün bir yeri bozuldu...

  • Alperen KARAOĞLU @rovou

   @benvaryaben beyaz eşya şans işi diyorlar. Demek ki öyleymiş. Bende çok memnunum 🙂

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  1- Hangi marka olursa olsun buzdolabının üretim tarihini sorun.
  2- Yerli marka olarak ARÇELİK gerisi teferruat...:=)))

  BEKO'nun yan sanayi kendisinden daha kaliteli...:=))) Fırın kolu sıcaktan çatlayıp kırılır mı? Yan sanayisi ile Adam döversin o kadar sağlam...

  • Höşelek @benvaryaben

   arçeliğin ocağı vardı bizde. sıcaktan düğmeleri erimişti. arçelikte aynı şeyin laciverti hahaha 😀

  • Alperen KARAOĞLU @rovou

   Hocam Arçelik ile Beko zaten aynı modellere sahip ve aynı fabrikada üretiliyor. Biz yıllardır beko ve arçelik kullanıyoruz ve bir sıkıntısını daha görmemiştik, evde Beko'nun 19 yıllık bulaşık makinesi var, ufak bir arıza bile yaşamadık bu zamana kadar. Bundan önce Vestel, Bosch, Samsung kullandık ama oldukça fazla sorunla karşılaştık ve artık illallah ettik. Bizim için en güvenilir marka Beko'ydu ve tercihimizi ona göre yaptık. Hele Vestel olunca, konuyu hiç düşünmüyorum bile. 19 Yıllık Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın tecrübesi sonrasında Beko bence en sağlam marka. Tek, bulaşık makinesi geçenlerde tamir oldu o da evden taşınırken oluşan hasar nedeniyle. Belkide ürünlerin ucuzuna kaçmamamız ürünlerin ömrünü uzattı bilemiyorum ama dediğim gibi benim için beyaz eşyada uzun ömürlülük Beko ve Arçelikte. Uzun yıllardır kullanıyoruz sıkıntısı yok hiçbirinin.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Aynen, gıda ile ilgili ürünlerde Arçelik; diğer ürünlerde Beko falan bakılabilir. Temizlikte Bosch, özellikle çamaşır. Benim buzdolabım Arçelik, bulaşık Beko, çamaşır Bosch...

 • AB9 @sqn

  geçmiş olsun, yerli markadan neden uzak durmak gerektiğine örnek olmuş. ben de BSH ürünlerini tavsiye ederim ev elektroniği konusunda.

 • Alperen KARAOĞLU @rovou

  Olayı Twitter Hesabımda Paylaşmamın Sonrasında Telefonla Aranıp Bizden Özür Dilendi ve Buzdolabını Yarın Sabahtan Teslim Edip Yanında Bir Hediye Vereceklerini Söylediler.

Alperen KARAOĞLU paylaştı.

Ciğerimiz yanıyor sabahtan beri karnıma ağrılar giriyor yok yere ölen onlarca gencecik insan çok üzünttülüyüm. Başımız sağolsun.
Sınırlarıda açmışız bakan açıklamış artık mültecileri tutacak güçte değiliz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Bu (sansür) milleti yine akıllanmaz. Ne işimiz var orada? Sen ben de olabilirdik orada herhangi başka biri de. İşte bu yüzden şansa yaşıyoruz.

  Deprem olur biz araştırırız neler yapmamız gerek diye.
  Salgın olur yabancı kaynaklar, Çin'den makaleler hatim ederiz korunmak için.
  Askerimize saldırı yapılır, olay yerinden ses kayıtları, hastanede bulunan diğer insanlar ve yabancı gazetelerden öğreniriz durumu.

  Hangi konuda güven veriyor bu (sansür) devleti?
  Ona rağmen köpek gibi çalışıp paramızın yarısı direkt veya dolaylı yoldan devletimiz(!)e veriyoruz.

  Bu millet bunun gibi hepsini unutacak. Hiç birşey yokmuş gibi aynı tutumu sergileyecek yine.
  Yazık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Mert @merpheus

  Bir şey derdim ama ona bile değmez.

 • alaria @alaria

  Bu taksiciler malum kişilerin gazlamasiyla gittikçe mafyavari bir oluşuma evriliyor. Umarım iyice azmadan gereken önlemler alinir ( evet kendi yqzdigima inanmadım)

 • Doğa @doga

  Yine cehalet ve hırs ön planda. Gerçekten beğenmiyorlarsa yapmasınlar bu işi. Sürekli birilerine düşman olup ortamı kendi istedikleri gibi ayarlama çabaları iğrenç. İnsanı koca bir meslek grubundan soğuttular.

  Bu martı benzeri bir uygulamayı yaşadığım şehre getirmeye uğraşan bir ekip var. Yaşadıkları zorluklar, ödemek zorunda oldukları paralar ve ihtiyaçları olan evrakları çıkartmak için girdiği diyaloglar adamları bezdirdi. Bir de üstüne yapacakları iş komple çalındı ve hazırladıkları zeminden faydalanan bir uyanık işin üzerine kondu. Tıpkı havadan parayla taksi plakası alıp bu işin fiyatını yükselten ve sonra bir emekçiyi köle gibi çalıştıran uyanıklar gibi.

 • Kesb-i @kesb-i

  Ticari plaka sınırını kaldırın. İsteyen istediği kadar ücretsiz alsın olay çözülür. Bi süre sayıları artar. Sonra bi kısmı zarar eder bırakır ve dengeye kendi kendine gelir. Plaka alım satımı bu şekilde biterse sorun kalmaz. Sadece yeterli denetim gerekir.

Merhabalar. 2 hafta önce Redmi Note 8 aldım, 2 gündür, 1 veya 2 saatte bir aşağıdaki hata geliyor ve kullanımını etkilemiyor. Bunun nedeni nedir ve neyi etkiliyor bu bilemedim. Bundan önce yine Xiaomi kullanıcısıydım ama hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Yardım ederseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap