Sürekli oyun oynadığım bilgisayarda şöyle bir sorun var, oyuna girerken oyun sırasında 3,4 saniye bildiğiniz kitleniyor oyun sürekli olmasada arasıra bunu yapmakta acaba Ram yetmediği için olabilir mi? Aşağıda değerlerin görselini ekledim Ram kullanımı 7840lara kadar çıkıyor. Çok daha önceden bu denli kasmalar yapmıyordu.

Oyun: Battlefield 5, 1920x1080 çözünürlük, Low Ayarlar

Sistem: G4560 İşlemci, Rx570 4gb, 8ram sizce problem nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

Yatırımcılar gitmeye başlamış. Yandex Türkiye ofisini kapatma kararı almış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle bir görsel paylaşılmış doğruluğunu kontrol edemedim eski nesile göre fiyatı iyi gibi duruyor (tabi pahalı iyi) 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Aklıma şöyle bir şey takıldı Trendyol üyeliğinizi diğer çoğu e-ticaret sitesi gibi direk iki tıklamayla iptal edemiyorsunuz, sizden ıslak imzalı bir form istiyor üyelik iptali gerçekleştirebilmek için o yüzden de üye sayısı bi hayli yüksek, yüksek çünkü çoğu insan bununla kim uğraşacak deyip sadece uygulamayı siliyor veya siteye girmiyor ama üyeliği hala orada aktif duruyor.

Şimdi düşündüğüm bunun BTK tarafından bir yaptırımı olamaz mı? Çünkü ben oraya online olarak üye oluyorum ve online olarak üyeliğimi iptal etmek istiyorum tıpkı abonelik iptali gibi.

Sizin düşünceleriniz neler bu konuda merak ettim açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Üstad, en son yüzüm 2010da gerçek manada güldü. Tam 10 senedir insanoğlunun beyinsizlikleri, mantıksız hareketleri, embesilce aldığı kararları hayretle izliyorum. Bu anlattığın meseleden dolayı belki 10dan fazla yerli yabancı sitenin adminiyle, support ekibiyle, forum yöneticisiyle kavga etmişimdir. SİLMEYECEKLER. Çünkü onlar birer annesi belli olmayan insan artıkları. Onlarda ahlak diye bir şey yok. Adama "üyeliğimi siler misiniz?" diyorum. "Neden ki? kalsın işte." diyor. Şimdi bu tek hücreli canlıya ne anlatabilirim? O yüzden bütün sülalelerine sövdükten sonra, epostayı tempmail, şifresinide 32 haneli falan güçlü bir şey yapıp. Kıvırın bu silmediğiniz hesabı, lazım olunca sokarsınız veritabanınıza diyip geçiyosun konu kapanıyor.

 • ad33p @ad33p

  KVKK'ya şikayet edin bence.

  • Stroker @stroker

   Eğer sonuç alırsam şansımı denerim, mesela dün D-Smart iptali içi görüştüğümde, işte fax çekmeniz lazım posta göndermeniz gerek gibi tavırlar takıntılar direk btk dan şikayet oluşturdum ertesi gün arayıp iptal işlemlerine başladılar, bence bunda da bir sonuca varılır açıkçası.

Şu iki ürünü alıyorum, almadan önce sizin fikirlerinizi almak istedim. Mi box gördüğüm en düşük fiyat diğer sitelere oranla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomileri yakalamışlar ve yanında da 5bin küsür corona testi yakalamışlar 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Ryzen 4000 serisi masaüstü sürümleri ne zaman çıkacağı hakkında bilgi var mı?

Ryzen 3600 alacaktım en son 4000 serisi gelecek diye almadık, almama kararı verdiğimde 1200TL civarındaydı şimdi 1700'leri görmüş neredeyse.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Valla daha ortada pek birşey yok. Hani diyelim ryzen 5 4600 çıktı 8 core 32 izlek işte 40 küsür mb cache vs vs ama fiyat dolar yüzünden yeni girdi şu bu derken hooop 2500 tl ne yapacan ? 3600 olacak 1800 1900 belki ? hiç yoktan gene sen kaybedecen. Ha ekran kartında okey karşılığını alıyorsun ama cpu kısmında çok daha az alıyorsun.

  • Stroker @stroker

   Gerçekten haklısın çok garip bi durum yaşıyoruz istediğimiz ürünü almadığımız her an zarara giriyoruz gerçekten ilginç

  • Synth @synth

   @stroker Yabancı forumda ekran kartı almayla ilgili bir meselede bunu anlatamadım yabancılara 😀 Şu iki kart arasından hangisini tavsiye edersiniz diye sordum, "Yav işte Nvidia çıkacak, AMD şöyle olacak şimdilik ikinci el RX580 alıp idare edin yeni kartlar gelene" falan. Diyorum ki bakın yaşadığım yerde ekonomi kırılgan, fiyatlar çok dalgalı, bugün 2070 alacağım parayla 1 hafta sonra o ikinci el RX580'i alamama ihtimalim bile var 😀 Kaç kere şuna benzer cümleler kurdum hala dönüp dolaşıp "yeni kartları bekle"ye getirdiler olayı. Adamlar hayatında buna benzer bir şey ucundan kıyısından bile yaşamamışlar, anlayamıyorlar o yüzden 😀

  • Stroker @stroker

   @synth Neyse yeterince bugün içim kararmıştı biraz daha kararmasın yoksa söylenecek çok şey var 😀

 • Hasan Alp İNAN @hainan

  İşlemcilerin kullanım süresi çok daha uzun. Tavsiyem imkan var ise alabileceğiniz en iyi işlemci, anakart ve ram miktarı ile sistemi yükseltin.

 • Joe @joe

  Ben de 4000 serisini bekliyorum.

Upload hızları sonunda artmış geçicide olsa biraz sevindirici.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

İyi hatırlattın netflix 😀 bende kendi kendime diyorum daha iki gün önce ödeme çekti bu da neyin nesi diye 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap