Arkadaşlar java bilen arkadaşlardan ufak bir kod için yardım istiyorum, bir sitede sürekli olarak bir butona tıklatmak istiyorum aşağıda paylaştığım kod çalışıyor fakat bir seferlik bu kodu sürekli hale nasıl getirebilirim.

document.getElementsByClassName("button")[0].click();

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var bi arkadaş grubuyla akşamları valheim oynuyoruz genelde sunucu ben oluyorum o şekilde oynuyoruz fakat sürekli bilgisayar başında olmadığımdan diğer arkadaşlar oynamak istediklerinde birlikte oynayamıyorlar internetleri kötü olduğundan ötürü lag problemi yaşıyorlar.

Bizde sunucu almaya karar verdik fakat bu işlerden hiç anlamıyoruz maliyeti ne olur böyle bi durumda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu vergi videosunu izledikten sonra tüm freelancer iş yaptığım sitelerdeki hesaplarımı askıya aldım, beni geçinderecek seviyede gelir elde etsem direk şirket açacaktım ama şirket giderleri benim gelirimin çok üstünde gidip genç girişimciden yararlansam bu sefer ileride sen şirketi açmadan önce kazançların olmuş hadi sil baştan sana vergi cezası yazalım. Yemin ediyorum bu ülkede kendi işini başlatmaya çalışmak haram.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Dolar giderek artacak sanırım, bu fiyattan aşağısı da tray fansız modeller bu fiyata bunu alıyorum, ikinci el alacaktım fakat güvenilir insan bulamadım, bulsanda 1400 1450 tl istiyorlar :D.

Gözden karçırdığım farklı bir yerde daha ucuza varsa bildiğiniz süper olur.

https://www.hepsiburada.com/amd-ryzen-5-3600-3-6ghz-35mb-cache-soket-am4-islemci-p-HBV00000LLPAM

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 16

Herkes şaşırdı artık, işin b*ku çıktı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3060 stokları 😀😀

RTX 3060 Running Out of Stock Speedrun (WORLD RECORD)

Well some people hoped that miners wouldn't be interesed in rtx 3060 anymore which would definitely allow for more stock for gamers, but I guess that's that....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtopya'dan alışveriş yapan var mı, önerir misiniz? Anakart indirimi var anakart alacağım problem yaşar mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam, aşağıda paylaştığım parçaları almayı düşünüyorum sizin düşünceleriniz veya tavsiyeleriniz nedir?

Fiyatı aşağı çekebilecek fikirleriniz varsa değerlendirelim.

Not: Ekran kartı ve depolama ürünlerim mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 39
 • Orcun @orcun

  Ben olsam beklerdim. 11. gen geliyor intelde amd mecbur biraz fiyat kıracak. 1700 1800 liraya 3600 alınmaz artık. 5000 neslini kovalamak lazım. Şuan intelde 11. gen telaşı var ama sıkıntı şu 10. nesilde milleti hiç gibi ortada bıraktığından biraz mevzu karışık. Neden karışık H410 ve B460 sahipleri intele ana avrat kayıyor. Neden sen bunlara 11. gen desteği vermedin kitapsız allahsız intel diye sövüyorlar. Bu bellek mevzusunda da milelte dayatma yaptığı için z490 harici belleğin kaç mhz olursa olsun 2666 mhz de çalıştırıyor üstüne çıkartmıyor. Bu mesela büyük olay oldu. Ama gene intel kıl aldırmadığı için B560 ve H510 modellerinde diyor ki i5 ve i7 takarsan belleğe karışmıyorum. Amaaaaaaaaaaaa i3 takarsan gene 2666 de sınırlarım. Yani intel böyle afedersiniz ama kanı bozuk bir firma. Birde yani 10400f önerenler var hadi ona da okeyimde z490'a adam 10400f mi taksın ? yemin ediyorum bazen dh forumlarında takılıyorum gibi oluyor. 50 tane açığı olan hala boktan core mimarisi dayatan nm gelişimini zerre umursamayan pislik bir firmadan söz ediyoruz.

  • Stroker @stroker

   Açıkçası siz bunları yazarken bende bir kaç video izledim intel işlemci hakkında neden bu firmadan soğudumu tekrar anımsadım kapitalizim iliklerine kadar işlemiş bir firma bu 2666 mhz olayını gördüm biraz önce, gerçekten şok oldum 😀 çok saçma yıl 2021 hala böyle sınırlamalar filan yapıyor gerçekten çok komik olaylar

  • Orcun @orcun

   @stroker Ya bu adamlar mobilde notebookta yani firmalara para veriyor benim işlemimi koyacaksın diye ekstra amd olanlara da üretirsen türlü türlü cambazlıklar yapacaksın diye diretmiş bir firma. Asus'un o soğutması bilerek kapatılmış cihazlarından sonra ayyuka çıktı mevzu. Bak birde bunlar 10. gen dedi ya mobilde gene aynı dümeni sürdürdüler kağıt üstünde yazılı 10. nesil ama içi 9. nesil çıkıyordu. Bunu 8. nesilde de yaptılar. O da yetmedi 14 nm yapıyor ya mobilde 2 türlü 10. nesil var. birisi 10 nm olan ve 14 nm olan. 10 nm olanda çekirdeği ve izleği ön belleği kısıyor frekansı da ama 14 nm olanda +2 tane daha fazla çekirdek daha fazla izlek var. Yok işte sonlarına g4 g7 diye abidik kubidik kimse anlamasın diye sırf dolandırma maksatlı isimlendirme koyuyorlar. O da yetmiyor hepimizin bildiği 50 tane açıklar çıkıyor performans düşüyor yamanıyor vs. vs. vs. daha hala core mimarisi devam. Ryzen ile amd bastırmasaydı bunlar daha hala 4 çekirdekli i7, 2 çekirdekli i3 2 çekirdekli ama ht olan i5 vs. vs. satıyordu. Nelere kadir ya şu rekabet, iyi ki oluyor da intel denilen firmanın ağız kokusunu çekmiyoruz.

 • Emre @emre1393

  istersen elimde boşta ikinci el 3600 var, turuncu sitede ilanı var.
  anakart gereksiz pahalı bence, ileride 5900x falan kullanmayacaksan en ucuz b550 kartı alıp geç veya b450 tomahawk'ın fiyatı gayet uygun.

 • Barış @thesulhone

  o psu yu alma kabloları rezalet ve kısa daha düzgün ürün bakmak adına FSP falan bak olmadı

 • Alpi Atansay @alpi350

  Ryzen 5000 serisi almaya bak, 3000 seri çok zorda kalınmadıkça alınmamalı. İntel'i bekleyin falan demiş arkadaşlar fakat beklenecek bir ürünleri yok. Gene aynı işlemcileri isim değiştirerek satacaklar. Fiyat olarak AMD bu saatten sonra pek indirime gitmez. İntel işlemcileri bir tehdit olmaktan çıktı çünkü.

Bu anakart hakkındaki düşünceleriniz neler? ryzen 3600 için almayı düşünüyorum amazon yurtdışından gönderiyor fiyatı baya makul geldi.

MSI B550-A Pro Am4 Ddr4 4400(Oc) Hdmi Dp M.2 Usb3.2 Atx: Amazon.com.tr

MSI B550-A Pro Am4 Ddr4 4400(Oc) Hdmi Dp M.2 Usb3.2 Atx: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20