Birileri bana mekanik klavyenin mantığını anlatabilir mi? 30 yıl önce kullanıyorduk. Çok ses yapardı. Yine bir şeyler kaçırıyorum sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • ahmeturan @ahmeturan

  Sanırım tepki süresi membran olanlara göre daha hızlı oluyor ama bunu farkedebilecek kaç kişi var tartışılır.

 • Ömer Özgür @omc43

  Yıllar önce Everest marka sıradan bir klavyem vardı. Şu anki mekanik klavyem onu aratıyor. Her zaman olduğu gibi deneyip sana göre olanı almak lazım.

 • sawgent @sawgent

  Çok farklı yapıda ve özellikte tuş tasarımları var. Kullanıma etki eden en önemli noktaları aktivasyon seviyelerinin ve hissiyatlarının farklı olması. Kimisi 3mm bastırınca aktive olurken kimisi tam basınca aktive oluyor. Dolayısı ile bu seviye çıkardıkları sese de etki ediyor. Dibine kadar basılanlarda çarpmadan dolayı daha fazla ses çıkıyor. İçindeki mekanizmanın tasarımı aynı zamanda hissiyatı etkiliyor. Kimisinde yayın gerilip metallerin birbirine temasını algılayabilirken kimisinde boş geçilen kısmı ve sadece aktivasyonun olduğu noktayı algılıyorsunuz. Bu tarz farklılıklardan dolayı da her mekanik klavye aynı tecrübeyi vermiyor.

Macden windows a geçiş sürecinde üretkenlik kısmında hala bazı sıkıntılar yaşıyorum. Artık bir konuda pes ettim. Ücretsiz ne kadar pdf yazılımı varsa denedim. Hiçbiri estetik ve kullanışlılık kısmını geçtim özellik olarak isteklerimi yerine getiremedi. Slit merge delete rotate bu kadar mı zor. Mecburen paralı bir pdf okuyucu ve düzenleyici alacağım tavsiyelerinizi bekliyorum. Macos preview sen ne büyük ne yüce bir kolaylıkmışsın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

masaüstünde boş bir yere sağ tıklayınca çıkan menü ve geri dönüşüme sağ tıklayınca çıkan menü. tasarım dili bu kadar değişir mi? ben mi bir ayar bozdum. yoksa tema ile ilgili bir şey mi böyle bir alakasızlığa sebep veriyor. tema değiştirdi isem yine yüklü bir temaya geçtim. sağdan soldan bir şey indirmedim. #windows11 #mactowin

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Erhan M. @erhanm

  22H2 de tasarım olarak hepsi soldaki gibi artık.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Windows 11 bitmis bir OS olmadigi icin normal karsiliyorum. Adamlar keyfe keder gelistiriyorlar isletim sistemini. 🙂

 • MH. @mhcycle

  shift basınca sağdaki gibi eski menüler açılıyor. sağolsunlar anca bu kadar gelişim sağlanabilirdi

 • kirazerik @kirazerik

  masaüstüne sağ tıklayınca menü geç açılıyor o kısma girmiyorum bile. belki geç değil ama snappy değil. tasarım dili diye düşünüyordum ama kum saati çıkıyor bazen çok çok kısa bir süre ama sonuçta geç geliyor. 10 yıl önce olsa anlardım. tamam maclerdeki donanımlar çok iyi idi ama şu an kullandığım makinede o kadar kötü bir makine değil. ramde veya bir yerde tut masaüstü sağ tıklamayı veya start menüyü. tabi win 11 kaç aylık işletim sistemi onu da bilmiyorum ama bu tarz temel şeyler en baştan olmaması gereken şeyler gibi geliyor bana. çılgınn anlarıma gelip preview macos lar kurdum saçmalıyorlardı ama asla böyle kritik noktalarda kullanıcı deneyimi hataları olmuyordu.
  Hatta son macos previewde denetim masasındaki pil simgesinin dizaynın kötü olmasından dolayı kazan kalktı resmen. microsoft bir şekilde kullanıcılarına ya idare edin işteye alıştırmış.
  Ama daha önce de yazmıştım 10 yıl önceye göre hala tasarım dilini çok beğendim. bence şık işletim sistemi gibi duruyor. ama erkenn konuşmak istemiyorum. 😀

Why the C64 Demoscene matters with Clay Token's Bilgem Çakır

The demoscene is an international computer art subculture focused on producing demos: self-contained, sometimes extremely small, computer programs that produce audiovisual presentations. When was the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#whatsapp 10 numara uzmanlık sorusu. Telefonun kamerası bozuk ise, masaüstü whatsapp da nasıl oturum açabiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 29

pek muhterem teknoseyir ahalisi macos ile vedalaşıp tekrar windowsa döndük. tavsiye programları alabilirim.
1) Pdf okuma (mümkünse ücretsiz)
2) video player codec
3) sıkıştırılmış dosyalar için ne kullanıyoruz winrar mı hala en etkini
4) başka tavsiyeleriniz de varsa paylaşırssanız çok memnun olurum.
ninite kullanmak istedim ama sonra elle kurmak istedim tek tek (eski kafa)
5) total commander hala en iyisi mi alternatifleri çıktı mı 30 senedir iki panelli dosya programı kullanma alışkanlığım olduğundan bundan windowsa geçince de vazgeçemiyorum.

windows 11 deneyimlerimi paylaşacağım bi ara. şu pdf krizini atlatayım o sinirle yorum yapmak istemiyorum. Ama şimdilik beklediğim gibi iyi gidiyor süreç.

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

(daha önce bu tarz bir paylaşım oldu ise paylaşırsanız memnun olurum. boşuna vaktinizi de almamış olurum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 37

Windows dizüstüleri fullhd den kurtuldu. 1440 1600 ler geldi çok şükür ama şu sıkıntıyı çözün abi. Tamam oyunda oda hava alanına dönsün lafımız yok ama boşta iken çıldırmayın artık. Bi beş yıl daha macbooka mahkumuz.
Remote home office deyince akıllarına sadece kamera geliyor hala. Web sitesi okurken pdf okurken makineden ses çıkmamalı sene 2022. E madem çıkacak ne öğle big bigger, little big muhabbetleri. Ne anladım 12. Nesilden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Süper mario veya sonic in kaç versiyonu var. Bazen oyun firmalarını anlıyorum neden bir ip nin suyunu çıkarıyorlar belli. Teknoloji sektörü göründüğü kadar yenilikçi değil hatta en muhafazakar sektörlerden birisi diyenilirim. Yönetimsel ezberlerine çok sadıklar. 60 yıllık stratejik karar havuzları var. Kırılması zaman alıyor hatta zor gibi bence

BeğenFavori PaylaşYorum yap