Macbook için harici monitör alacakların dikkatine böyle bir mevzu var. Video oyunda sıkıntı değil ama textlerde dikkat edilmesi gerekiyor.
https://bjango.com/articles/macexternaldisplays/

Mac external displays for designers and developers

If you’re considering an external display for your Mac, there’s a few important decisions to make. Apple doesn’t sell external displays any more, so you can’t just default to their wisdom....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir artık teknoloji sitesi değildir. Sosyal denilen yapıdan dolayı bilgi paylaşımı da düzgün olmuyor. Bir şeyler aradığımızda teknik veya herhangi bir sorunla ilgili ne yazık ki turuncu site ile teknopat forumları çıkıyor. İyi niyetimden ihaleyi sosyale bıraktım. Yoksa mevzu o da değil. İngilizce bilenler için sıkıntı yok. Ürün incelemelerini yurtdışından izleyebiliyorum. Ama üzücü on yıllık sitenin içeriğinin daha fazla olması lazımdı. Bence geç olmadan bir forum kurulmalı. Ve tabi o forumda siyaset ve ekonomi diye bir başlık açılmalı. Herkes kurdunu orada döksün. He açık konuşayım on yıldan eski olan turuncu hesabımı aktif kullanmaya başladım. Teknopatdan da memnunum alıyorum veriyorum. Teknoseyir sağda solda bulduğumuzu paylaşma yeri gibi oldu. Haftalık gündeme malzeme gibi hal aldı iyice. Alan memnun satan memnun ise sıkıntı yok. Sadece şunları merak ediyorum.
1) günde kaç farklı kişi bir şey paylaşıyor?
2) günde kaç farklı kişi yorum yapıyor?
Bunlar bence önemli “deneyim topluluğu” özelliğini kaybeden bir site şirketler için değerini kaybeder. Eski ilişkiler bir yere kadar idare eder. Donanım habere veya teknopata iyi veya kötü inceledikleri için ürün gitmiyor. Belli bir kitlenin orada olduklarını bildiklerinden ürün giderse gidiyordur. Yani olayın ürünü övüyorlar ile alakası yok. En azından işletme yönetimi açısından...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25
 • Daviance @daviance

  DH de konu aç sana saldıranlar seni suçlu bulanlar vs hiç bir yaştan sonra çekilmeyecek şeyler ,psikolojik vakaların hepsi orada ,hala bakarım arada ama yok yani delilerle dolu orası ,üstelik konu açıp yardım isteyenler sonunda nasıl çözdüğünü bile yazmıyor ,kendini kurtardı ya tamam ,halbuki forumun amacı konuyu sonlandırmaktır.

 • Elixir @elixir

  Bence TS arafta kalmış bir site. Bazı ana başlıkların olduğu bir forum alanının varlığı daha derli toplu bir görüntü verebilir. Yayınların daha zengin bir hale gelmesini için hem kitleyi kazanmak isteyeceksin, hem de kitleyi kazanmak adına Türkan Şoray kanunları koyup ayak direyeceksin! Zamanında Pekcan ve Gamsız ileriyi görüp yeni konsept oluşturdular ama şu anki senaryo ile rakipleriyle boy ölçüşmeleri çok zor. Veteran üyelerle bir yere kadar. Teknoloji ne kadar hızlı ilerliyorsa yayıncılık anlayışı da bir o kadar hızlı ilerlemeli.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Cok uzerine bir sey yazmaya gerek yok. LP nin yayinda nasil troll'leri besledigini gorduk. Boyle troll insanlar her turlu mecrada illaki olacaktir. Bunun gibi seyleri bahane edip bizzat kendileri TS sitesini kullanmiyor ise benim oturupta buna kafa yoracagim falan yok. Nasil isterler ise oyle yapsinlar. TS nin kurulmasindan bu yana takip ediyorum, bunun gibi konular cok konusuldu ve pekte dikkate alinip degisiklik yoluna gidilmedi.

  TS de tag kullanimi iyi bir sekilde uygulansa ve ek ozellikler ile site gelistirilse forum dan cok daha iyi bile olabilir...

  • Daviance @daviance

   yahu troll yaptı yapacağını ,sohbet katıl dışına kapandı katıl geldi, sonra LP sohbeti takip etmeyi bıraktı gene ?! yanii ... tiyatro gibi geliyor bu tür şeyler artık bana.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   @daviance evet bide o var, sadece katila ozel oldu bu bahane ile ama yinede takip etmiyor. Neyse silah zoruyla yaptiracak halim yok sonucta. Kendi kararidir, istedigi gibi yapar. Bana onalar pek onemsemiyormus gibi geliyor, eger durum da buysa ben niye onemseyip burada kafa yorayim. Bir suredir zaten sadece gundem ve sohbet yayinlarini takip ediyorum. Onlarida yayin aninda degil sonrada izliyorum, haliyle benim icin sohbetinde pek bir onemi kalmadi.

 • qubit @qubit

  İşinize yarar mı bilmem, birkaç rakam paylaşayım.

  Perşembe ile Cuma geceleri arasındaki 24 saatlik dilimde 400 kadar konu açılmış. Maalesef silinenleri düşünce geriye 100 kadarı teknoloji, internet veya teknoseyir ile ilgili diyebileceğim mesaj kalıyor. Gerisi konu dışı (politika, yasaklar, Afrika'daki şoförün saldırganlardan kaçışı vs). Buna artı eksi 10 diyelim, benim konu dışı dediğime başkası konu içi diyebilir.

  Silinenleri düşünce 113 farklı hesap konu açmış gözüküyor. Ben de 7 tane konu açarak en çok konu açan olmuşum, o kısmı şaşırtıcı oldu.

  • kirazerik @kirazerik

   Ellerinize sağlık dediğim mevzuyu gayet güzel özetlediniz. Forumlar bilgi paylaşımı açısından sanıldığı gibi eskide kalmadı. Hala güncelliğini koruyor. Herhangi bir hobisi olan arkadaşlar bunu zaten biliyordur. Bunu en güzel ekşi sözlükte gördük. Sözlük mantığının dışına çıkılıp günlük olaylar hakkında içerik girilmeye başladıkça iş kontrolden çıktı. Mevzu sadece kitlenin kalitesi değil. Mecrada sunulan içerik kaliteli denilen kitleyi de batağa sürükler. Forumlar en azından tek sayfa uygulaması dışında bir kategori sunduğundan paylaşımlara bir ayar veriyor yapısal olarak.

LENOVO Legion 5 Pro 16"/Ryzen 7 5800H/32GB /1TB/SSD/RTX3070...

LENOVO Legion 5 Pro 16"/Ryzen 7 5800H/32GB /1TB/SSD/RTX3070 8GB/QHD-165HZ/WIN10/82JQ0063TX Gaming Laptop Gri en uygun fiyatlarla MediaMarkt'ta! LENOVO Legion 5 Pro 16"/Ryzen 7 5800H/32GB...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

İnceleme mi ders mi anlamadım. Geç geldi ama güzeldi.
Editörlerin ders alacağı çok şey var. Teknik özellikleri sunduğu kısım çok güzeldi. 2 dakikada bitirdi hepsini sonra deneyim anlattı. Mıy mıy web sitesinde yazan şeyleri okumadı.
Kaliteli içerik. Bir diğer güzel yanı ekosisteme hakim. Bahsettiği diğer editörler gibi çat diye mini en güzeli diyebiliyor. Ve altını dolduruyor bu söylemin.
Kaliteli bir incelemenin tek ölçüsü şudur bana göre satınalma tercihime etki edebilmesi. Ben bu videodan sonra iPhone 12 miniyi tercih ederim net bir şekilde. 12 pro Max veya pro düşünürken tüketiciyi miniye döndürebiliyor. Faruk beyciğim güzel iş yapmış. Biraz aceleye gelmiş havası var incelemenin yalnız. Ama dediğim gibi deneyim kısmını çok iyi vermiş. "Sohbet" havasında hem de.

Liyakat işte böyle bir şey. Liyakatsız editörler böyle inceleme yapamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=PhStQdh8WSs

iPhone 12 mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max // Derinlemesine İncelemesi

Tecrübeyle sabit. iPhone 12 ailesi 6 ay sonra mercek altında.Sahne arkası bağlantısı yakında burada olacak.Discord bağlantımız: http://www.discord.gg/KFJ2Her...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Nakahella @nakah

  Çok yanlış yapıyor ya. Böyle günlerce uğraşıp kaliteli tek bir video yapmak Youtube'ta çok salakça bir hareket. 4 ayrı telefon için tek video yapıp görselliği şahane bir video çıkartmış. Tamam bir yere iş başvurusu için kullanacaksan harika ama burası Youtube, para kazanmak istiyorsan her telefona ayrı bir başlıkla ayrı video çekip 2-3 gün arayla yükleyeceksin. Hatta pil testi ayrı video, kamera testi ayrı video falan olacak onlarca video çıkar şu tek videodan. Ama kaliteli kalıp para kazanmamayı tercih ediyor, ilginç. Bu kadar az izlenmeyle nasıl bu kadar telefon alabiliyor o da garip, başka işi de var ama söylemiyor ne olduğunu sanırım.

 • P. O. F. @pof

  Şu videosunun altındaki yorumlara bakar mısınız? Çok acayip bir çevresi oluştu bu özeni sayesinde. Çok az görüyorum bizde böyle destek mesajlarını.

  https://youtu.be/kG-CDsxhw0I

 • Dogukan @dogukan

  iPhone 12 incelemesinin yetişmediği için çıktığı dönem yayınlamama kararı almıştı. Yetişmedi dediği şey de bu sanırım 🙂 Gece yarısı operasyonuyla video yayınlayanlar biraz ders alır umarım.

 • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

  Youtube'tan para kazanma önceliği olduğunu sanmıyorum.

Vaziyet buysa inceleme falan yapmaya gerek yok.
https://twitter.com/mabocoglu/status/1388923150507851778?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23

Geçmiş oyunlara uyumluluk, fiyat / performans, #gamepass, bulunabilirlilik gibi faktörleri göz önünde bulundurarak ve #MacOS dan çıkmaya niyetim olmamasından dolayı #xbox series x aldım. Karar verme sürecinde ne yazık ki teknoseyir incelemelerinin hiçbir etkisi olmadı. Editörlere selam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Karar verme sürecinde Teknoseyir'in etkisi olmadı diye düşündürmesi bile teknolojik ürünlere yönelik karar alma sürecinizdeki etkinliğini gösteriyor.

  XBOX Series X tek oyun platformu olarak güzel bir tercih olmuş, iyi eğlenceler.

  • kirazerik @kirazerik

   olsun isterdim ama ne yazık ki oyun yok diye inceleme yapmadılar hala. iki üç oyun çıkınca inceleriz dediler. Saygı duyarım. Bu konularda acele etsin istemem asla. Ama bu kadar süreden sonra vasat bir inceleme çıkarsa üzülürüm. minimum 60 dak olması lazım. sonuçta önlerinde binlerce örnek var değerlendirebilecekleri. Levent beyin kırgınlığını anlıyorum ki haklıda. hatta çok haklı adam bildim bileli xbox kullanıcısı tam xbox şaha kalktığı dönemde teknoseyire gelmedi. Ama onu kıranlar firma temsilcileri veya pazarlama ekibi. Ortada bir ürün var. Eminim güzel bir inceleme çıkartacaktır. Ama biraz geciktiğini söylememiz gerekiyor. Çünkü sonuçta kavga gürültü konsol geleli çok oldu.

  • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

   @kirazerik LP'nin bir XBOX kullanıcısı olması haricinde oyun odaklı ürünleri bu konuda içerikleri üreten @ugury ve Tansel'in yapması bana daha mantıklı geliyor. Hatta eğer TS'in oyun ile ilgili içerik üreten ekibinde dursa konsollar hem Twitch yayınlarını yapsalar hem de kısa da olsa düzenli içerik üretseler daha mantıklı olur.

   Şahsen bu saatten sonra duymadığım bir konuyu öğreneceğimi düşünmüyorum XBOX konusunda , o yüzden içerik gelmese de olur. Gelse de izlemem muhtemelen zaten bu saatten sonra.

aşı haberleri ne kadar ilginç dünyada kimse bu firmalar aşının patentini paylaşmadıklarına dair bir yorum bile yapmıyorlar. İlginç bir şekilde hep devletler ve politikaları üzerinden giden bir tartışma var. Bu özel şirketlere laf söyleyen yok. masala gelince çok anlatırlar şu adam aşıyı buldu da patentini almadı diye.
dünyada binlerce insan ölüyor. 130 tane ülkeye daha bir tane bile aşı gitmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 21
 • Patato @patato

  Bu dediğiniz şuan imkansıza yakın, üretim kolay değil ki üretimi kolay olsa zaten bizim gibi yarı gelişmiş ülkelere elli kere fabrika kurulmuş ve üretim arttırılmıştı. Aşıyı üretmek için sadece aşının bilgisini paylaşmak yetmiyor MRNA için bir çok yeni ekipman geliştirdiler ve bu ilerisi için büyük bir artı geliştiren firmalara. Adı üstünde ticari firma bunlar, sırf kar için hasta iyileştirmek yerine hastalığı baskılamaya yöneliyorlar.
  Akla gelmeyen bir kaç sorun da şuan dünyada herkese yetecek aşı oluşturacak hammadde olmadığı söyleniyor yani Almanyada ki biri çıkıp benim vergimi verdiğim devlet benim vatandaşımın geliştirdiği aşıyı sağa sola dağıttığı için ben aşısız kalıyorum dese kim ne cevap verecek. Bütün hükümetler önce kendi halkına sorumluluk taşır, o duyduğumuz yardımlar falan hep siyasi.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bakin 1-2 gun once 2 ulkede sahte Biontech asisi cikti. Patent paylasilsa uretilecek asilarin kalitesi, guvenligi vb hic bir sey belli olmaz. Varolan asilardan da cekinir hale geliriz. Olaya sadece kahrolasi kapitalistler olarak bakmayin. Su anda asilarin belli bir uretim miktari ve kalite garantisi var. (Hatta Astrazeneca'ya bu standardlari tutturamadigi icin dava acilacak gibi.)

 • Papa Emeritus @pope

  Üretim kısmı ve denetimi çok önemli. Öyle herkese açık olsa yine bir şey değişmezdi. Ülkeler para sıkıntısı yüzünden değil, aşı bulamadıkları için alamıyor, aşıların çoğu makul fiyatlı. Ek olarak şirketlerin de kar etmek istemesine kızmamak lazım bu konuda. Bu kar hırsı olmasaydı şu an hiç aşımız olmazdı dünya olarak. Kar amacı gütmeyen aşıları geliştirenlerin nasıl yayıla yayıla iş yaptığını görüyoruz.

 • suicide @suicide

  Calisip kafa patlatan adamin bunu oylesine paylasmasini beklemek sacma bence.

  • kirazerik @kirazerik

   E öyle anlattılar ya hep. Hipokrat falan filan

  • Patato @patato

   @kirazerik hepsinin özü Primum non nocere üzerine kurulu. Para kazanmayacağım falan yok, kaldı ki çoğu bilim insanı hipokrat yemini etmiyor genelde doktor kökenliler etmiş oluyorlar. Hipokrat yemini ise basit olduğu kadar karmaşık. Bir bilimsel çalışma milyarlarca dolar fona ihtiyaç duyabiliyor bilim insanı bu durumda ya kendi kıt imkanlarıyla uzun süre çalışacak ve büyük ihtimalle doğru bir aşı bulamayacak ya da bu tarz büyük firmaların himayesinde sınırsız kaynaklarla çalışacak hızla aşıyı bulacak ancak bu sefer de bütün yetki firmalarda olacak. İki ucu tehlikeli değnek.

Cehalet bedava kimse konuştuğu rakamların neye denk geldiğini bilmiyor. biri 128 milyar dolar diyor. biri 43 milyonTL diyor biri borsa battı 2 milyar dolar diyor. iktisat verileri ile haşır neşir olmadan rakam sallamak bedava.

Gerçekten Türkiye'de akıl sağlığı yerinde olan tek kesim tik tok tayfası. bir kere olmayan sahte ve sanal bir karga dövüşünün içinde değiller. Kendi dünyalarında yaşıyorlar ama iyi ama kötü reel bir dünya da yaşıyorlar.

Son #thodex borsa battı 2 milyar dolar kaçtı olayı. ağlardan borsanın hesap hareketleri takip edilmiş rakam aşağıdadır.
https://twitter.com/tufanpoyrazz/status/1385671574171394050?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8