bağırarak konuşmasa güzel adam.
macten geçen birisi olarak 2. hafta farkedip kafayı yediğim bir sorundu(paylaşmıştım burada). 3 yıllık bir mevzu imiş. güzelce sorunu anlatmış. kaliteli içerik için ürün şart değildire de güzel bir örnek.
https://www.youtube.com/watch?v=OHKKcd3sx2c

Microsoft is Forcing me to Buy MacBooks - Windows Modern Standby

Vessi is giving away a pair of socks of your choice to the first 100 shoes sold using code SocksLinusTechTips at http://Vessi.com/LinusTechTipsCreate your bu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Osman Öztürk @ptseeker

  @kirazerik Sonda kurduğu cümleyi kurabilmek büyük güç aslında. Ama ben de katlanamıyorum genelde videolarına çok fazla generic youtuber havası veriyor

 • qubit @qubit

  Zaten kaliteli içerik ürün ile olmaz; emek ile olur. Bu videoda kim bilir kaç kişi emek harcamıştır. İnsanlar da bunu nadiren gönüllü yapıyor, eh o zaman kalite içerik = para demek.

  Dergi modeli yürüyen bir model miydi bilmiyorum, dergide çalışmadım, dergi çıkartmadım. Ama bir şekil tüketici okur yayına doğrudan para aktarabiliyordu. Hatta kağıt sübvanse ediliyordu eskiden, gerçek gazeteci gazete sahibi oluyordu. Bu konsept gitti yerine yenisi gelmedi. Gelen model büyük ABD şirketlerine yarayacak bir modelden ibaret, küçük yayıncıya faydası yok. Yayıncı anahtar bardak satmak zorunda kalıyorsa o iş modeli yanlış demektir.

 • cgdincer @cgdincer

  Kapat yapmak ne kadar zor olabilir.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Gecen basima geldi, %80 sarj ile uyku moduna sokup biraktigim elitebook sabah hic acilmadi. Sonra sarj edip tekrar biraktim, iki gun boyunca her gun bir acip aleti baktim ne kadar pil kaybi olmus diye. Bosu bosuna alette sorun var sandim.

5 yıl önce millet her gün metaya sallıyordu sanırım şimdi moda twitter oldu. özel hayata kadar deşiliyor. patterni görmemek için kör olmak lazım.
https://www.marieclaire.com/sex-love/a5380/millionaire-starter-wife/

"I Was a Starter Wife": Inside America's Messiest Divorce

In the middle of her headline-grabbing divorce settlement from Elon Musk, Justine Musk reveals the truth about her marriage.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

windows 11'den selamlar basit pdf de asyfa siilme rotate highlight işlerini yapamayan işletim sistemi üretkenlik için uygun diye gezmesin. windows oyun işletim sistemidir. o oyunu da klavye fare desteği olan xbox ım hallediyor. ben böyle rezillik görmedim. macos kendine verilen her kuruşu hak ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cahilliğime verin bir şey sormak istiyorum. windows ile androidin beraber çalışma durumu nasıl. bir dosyayı android deki herhangi bir uygulamadan direk windows makineme gönderebiliyor muyum? windowsda ilave bir yazılım kullanmadan. mac ios ekosisteminde çok rahattım. ama maci yedeğe çekip windowsu dailly driver yaptım. ve üretkenliğim yere çakıldı. dosya falan paylaşmak için iclouda at oradan windowsda senkron et gibi şeyler var. mac ios da airdrop ile resim dosya ne halt varsa zınk diye masaüstüme atabiliyordum. apple ile vedalaşma sürecinin ikinci adımı olan iphone dan çıkma sürecindeyim. umarım mac windows gibi rezil bir geçiş süreci yaşamam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Liseli ergenler bir web sitesi açarda wordpress temalarını dener gibi bir işletim sistemi deneyimi yaşıyorum. sabah bir bakıyorum bizim deli oğlan windows 11 makine güncellemiş. ve görev çubuğundaki arama butonu dana gibi büyümüş. bu gelen güncelleme ne ise bunu denemek istemiş çocuklar. bu seferlik de böyle olsun. kıyaslama yapmak istemiyorum ama yapmadan mümkün değil. böyle görsel değişim şak diye bir ara güncellemede mac de gelse açardım ağzımı yumardım gözümü. mac os betada ki ayarlar ekranındaki pil simgesi için yerden yere vurdu millet. Microsoftu takdir ediyorum. kullanıcıları iyi alıştırmışlar kobay olmaya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

montaj falan da olsa bir ülke üretme pratiğini terk etmemeli yoksa istediğin kadar süper güç ol tablo bu olur.
https://appleinsider.com/articles/22/10/24/tsmc-says-efforts-to-rebuild-us-semiconductor-industry-are-doomed-to-fail

TSMC says efforts to rebuild US semiconductor industry are doomed to fail |...

Apple supplier TSMC believes that US efforts to rebuild chip manufacturing at home are doomed to fail, as it finds itself caught between China and the United States in a tech cold war.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

koca koca yazılım firmaları neden böyle saçma şeyler yapıyorlar anlamıyorum. yıllardır windows da neden iki ayrı settings uygulaması var diye eleştiriyordum. garip bir sektör haline geldi yazılım. doğrular değil yanlışlar bulaşıcı. MacOS da son versiyonda iki farklı ayar uygulamasına dönmüş. belki geçiş dönemi diye yapmışlardır. Ama geçeceksen geç işte ne geçiş dönemi. böyle daha mı düzgün oluyor.
Tamamen saçma tercihler. masaüstü işletim sistemlerinde bir sürü ayar vardır. ve bunu kolaylaştıramazsın. sık yapılacak değişikliklerin olduğu kısımları favoriler diye bir alana atmaya izin ver oldu bitti. Bir tıkla bile değiştirilebilecek alanı favori işaretlemeye izin ver. kullanıcı sık değiştireceği ayarları bir sekme grubuna atsın. gerisi belirledikleri kategoride olsun. özellik getiriyorsun her versiyonda denetim veya ayar ekranları karışık olacak kaçış yok. Zaten üstüne bir de bu uygulamalara sığdıramadığın şeyler ayrıca pop up form ile açılıyor.
şu videoya bakın böyle bir saçmalık olabilir mi? apple microsoft mühendisleri aynı evde mi kalıyorlar beraber mi yiyip içiyorlar neyin kafası bu.

https://www.youtube.com/watch?v=v7NhixT5jk4

Where To Find Things In the New macOS Ventura System Settings App

https://macmost.com/e-2819 System Preferences has been replaced with System Settings in macOS Ventura. It looks very different and many settings have been mo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Big Sur'dan beri arayüz kalitesinin düştüğünü söylüyorlar. Öncesi için fazla tecrübem olmadığı için yorum yapamıyorum bu söylenenlere ama çok ufak hatalar dolu tüm arayüzde. Bunu nasıl görmediniz dedirtiyor.

  PC ile mobili birleştirmeyeceğiz dediler ama macOS gitgide iOS'e benziyor ve bu hiç iyi değil. Bu benzetme tamamlansa belki iyi olur ama şu ana kadar iyi de yapamıyorlar.

  • kirazerik @kirazerik

   yani esasında pratik ve teorikte birleşti m1 ile. ios ve ipados macosa geldi. ama cidden saçmalıyorlar. windowsa geçeli bir ay civarı oldu iki işletim sistemini aynı anda kullanıyorum. Bu kadar yazdım ama açık açık kendi görüşüm macos windowsu çok net tokatlar. inanılmaz tutarsızlıklar ve manasız boşluklar hala mevcut windowsda. hiç ders çıkarmıyorlar.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @kirazerik Şu anda tutarsızlıklar Apple tarafında da var ama dediğin gibi Windows'ta bu çok fazla. Hatta Windows'ta tutarlılık tutarsızlıktan daha az. 😀

 • Papa Emeritus @pope

  Anahtar nokta bu uygulama SwiftUI ile yapıldı. Sıkıntı ise sadece bu uygulamayı tasarlayanlarda değil, SwiftUI'ın macOS'te eksiklikleri. O takıma da büyük iş düşüyor. Bu uygulamada yapacakları olumlu değişiklikler, macOS genelinde SwiftUI'ı çok daha iyi bir noktaya çekebilir. Bu arada iki farklı ayarlar olayını anlamadım, video çok uzun. Olay nedir?

 • ozmo @ozmo

  gayet güzel olmuş Gnome desktop environment aynısı ben direk alıştım ki olması gereken bu şekilde daha derli toplu duruyor bu şekilde.

REPOST: Can’t even store a Kanye West interview on google drive now…

Posted in r/conspiracy by u/ElPistolero900 • 2,315 points and 508 comments
BeğenFavori PaylaşYorum yap