#BilimGündemineMalzeme http://www.foxnews.com/tech/2017/08/13/elon-musks-openai-bot-beats-pro-dota-2-player.html yapay zeka dota2 oyununda Dendi diye bilinen profesyonel oyuncuyu yendi.

Elon Musk's OpenAI bot beats pro Dota 2 player

OpenAI has been hard at work on a bot capable of beating top professional players at Dota 1v1, and on Friday, it succeeded.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sahi gerek cpu-z gerek başka system monitoring toolları hep win98den kalma gözüküyor windowsta şu mac ve linuxta görsel açısından çok güzel toollar var. Bir nedeni mi var acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Görselliğe ihtiyaç duyan araçlar değiller ki; yaptıkları işler de farklı değil.

  • Onur Şahin @sahinonur2000

   İhtiyaç yok ama macte falan yine eli yüzü düzgün oluyor uygulamaların. Acaba windowsla mı alakalı yoksa kullanıcıların tercihlerine mi bağlı?

  • lterlemez @lterlemez

   @sahinonur2000; Genelde programcılara ve kullandıkları dile de bağlı, süslemeler hem kod hem de tasarım açısından ek yük getiriyor. Buton, metin kutusu, form zemininin/şeklinin tasarlanması gerekiyor. Cpu-z’da, genelde temel düzenlemeler yapılabiliyor. Örneğin, font tipi, puntosu, rengi gibi özellikler (görseller) değiştiriliyor ki bunlar için de ekstra kodlamaya ihtiyaç olmuyor. Çünkü, özellikle görsel programlama dilleri, bu ayarlara ilişkin programlama nesnelerini hazır olarak sunuyor (örneğin yazdırma penceresi, font seçenekleri vb).

eskiden kişisel kullanım için genymotion ücretsiz sanırım artık bu şekilde kullanılamıyor :/. Önerebileceğiniz android emulatorü var mı? Ancak saf android çalıştırması lazım
Edit: buldum personal use diye aratmak lazımmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Programlamayı öğrenmek adına ygs puan hesaplama programı yapmak istiyorum. Ancak derslerin puan katsayısı ve taban puan kaçtır bunları nereden bulabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bildiğiniz gibi tercihler açıklandı artık kayıt yapılacak yalnız bu kayıt için gerekli belgeler nelerdir evet Google a yazınca çıkıyor ama ne olduğu belli olmayan yerler bilginin doğru olup olmadığı belli değil onun için burada sizlere sormak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#müziktavsiyesi
bildiğiniz çok popüler olmayan trap türü ve ya benzeri müzik tavsiyesi alırım.
Edit: vokalsiz olması tercihimdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen günlerde windows10da bulanıklık sorunu ile karşılaştığımı belirtmiştim şu an bu sorunu çözmüş bulunmaktayım aynı sorunu yaşayan varsa çözümünü paylaşabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap