#Dubstep #BirazMüzik
Yüksek basslı bir kulaklıkla dinlemeniz önerilir.
https://www.youtube.com/watch?v=3Q9rewnLFYw

Flux Pavilion - I Can't Stop

● Follow our Dubstep Playlist: http://ukf.io/DubstepPlaylist ● Buy now: http://ukf.me/149Gno4 (iTunes) ● Listen to Flux Pavilion's brand new remix of Ookay -...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nvidia shadowplay ile masaüstü kaydetmek mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazen Nokia’nın batmasında Amerika şirketi olmamasının etkili olduğunu düşünmüyor değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15
 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Bazı arkadaşlar Nokia’ya sempati duydukları için sebebi başka yerlerde arıyorlar ama Nokia tamamen kendini beğenmişlikten battı, değişimi göremediler. iPhone çıktığında, müşterilerimizin dokunmatik ekrana ihtiyacı yok, biz böyle bir telefon yapmayacağız dediler mesela. Elop süreci biraz daha hızlandırarak acıyı azalttı, hepsi bu.

  • Onur Şahin @sahinonur2000

   Nokia ya sempati duyduğumu kabul ediyorum ama şu an popüler olup Amerika dışında geliştirilen bir tane işletim sistemi olmaması garip gelmiyor mu size de?

  • Kesb-i @kesb-i

   @sahinonur2000 Mikropsoft bile Amerikan olduğu halde eline yüzüne bulaştırdı. Şuan atı alan üsküdarı geçti. Bu saatten sonra tizen filan hiçbişey olmaz. Android başında güncelleme belası var. Pixel telefon bile alsanız çıktıktan 2 yıl sonra kendine iyi bak diyorlar.

  • ... @nezzperce

   @sahinonur2000 Geliştirenler amerikan mı, hayır. Windowsa bak, hintli kaynıyor. Burda
   sorun, marka değerine güvenip yenilik yerine kösteklik yapmakta başlıyor. Kaşındılar.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @sahinonur2000 Çok da gelmiyor aslında 🙂 Amerika bunun için gerekli ortamı sağlıyor, bence ondan. Ayrıca Symbian bir konsorsiyum ürünü idi ve içinde Motorola gibi bir Amerikan şirketi de vardı. Ayrıca sonradan çalıştıkları MeeGo projesinde Intel de vardı. MeeGo konusunda çok geç kalamasalardı bugün belki durum farklı olurdu, ama yıllarca direndiler. 5800 gibi facia bir telefon yaptılar mesela, S60’ın zorla dokunmatik hale getirilmiş bir hali. Hiç denediniz mi bilmiyorum ama gülünç derecede berbat bir kullanımı vardı, ama Nokia adı sayesinde yine de baya satıldı.

  • mavi @mavi

   @emrah-ozturk Ah o 5800. Hayatımdaki en kötü alışveriş olabilir. Symbian’dan öte, Nokia’nın başarısızlığını buralarda aramak gerekir. O dokunmatik aklıma gelince hala parmaklarım acıyor. Nokia dokunmatiği yakalayamadı. İddia ediyorum, batmasının en büyük sebebi de buydu. Otobüste Iphone 3GS kullanan bir kadın oturuyordu yanımda. Telefonunda scroll yapmasını falan ağzım açık izliyordum. Bana geç bisiklet alındı. Bisiklet süren çocukları izlerken duyduğum küskünlüğü hatırladım, tekrar yaşadım o kadını izlerken.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @mavi O telefonda bir de ahize sorunu vardı.
   Bir zamanlar Eldar Murtazin diye bir adam vardı, inanılmaz detaycı idi. Bunun ahize hoparlörüne elektron mikroskopu ile bakmış mesela. Bir kaç telefonu farklı koşullara tabi tutmuş, incelemiş.
   http://www.mobile-review.com/print.php?filename=/articles/2009/5800-brak-en.shtml

   Not: Adam hala var ama artık İngilizce içerik üretmiyor.

  • mavi @mavi

   @emrah-ozturk Ahize sorunu bende olmamıştı. Bunun birkaç modeli vardı. Bendeki XpressMusic olanıydı. Yalnız hafızam beni yanıltmıyorsa, bu telefonun bazı modellerinde wifi olmuyordu. Garabete bakın. Adamlar wifi için artı para alıyorlardı.

  • mavi @mavi

   @emrah-ozturk Pardon, linki okumadan yorum yazmışım. Adam zaten XM modelini anlatıyormuş. “it seems that all units manufactured in February are defect-free.” Bana şubattan sonra üretilenler rast gelmiş olmalı.

 • Cihan @cihanbey68

  Bu konu hakkında linkteki yazıyı çok beğeniyorum okumanızı tavsiye ederim.
  https://www.maxicep.com/forum/konu/nokia-symbian-neden-oldu.862131/

 • YasinC @yasinc

  Meego’da geç kalındı ancak çıkan n9 gayet güzel çalışıyordu. Devamı getirilmedi. Şahsen Symbian’ın da geliştirilip rakip olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Ancak Nokia ne mağazaya önem verdi ne ürünlere. Nokia N8 gayet güzeldi dönemine göre ama mağaza dedikleri şey rezaletti.

 • Salim @turkoglu

  Noka müşterilerini sattı. WPmağdurları derneği

http://bsnscb.com/data/out/102/39626998-impossible-wallpapers.png
Şu linkteki resmin ortasındaki üçgeni kesip png olarak bana verebilecek var mı?
Amacım şunu yapmak ve yaptım ama dikkatli bakılınca kenarları tam düzgün kesemediğim belli oluyor eğer tecrübeli birisi varsa benden çok daha iyi ve kısa sürede işi halleder diye düşündüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 u her açtığımda pc nin bir konsol komutu girmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mağara mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bizim üniversitede okul ağları şifresiz yani herkes bağlanabiliyor ancak girdikten sonra bir internet sayfasına login olana kadar internet erişimi yok. Peki biz bu ağa bağlanıp ağdaki diğer kişilerin network trafiğine bakabilir miyiz? Bu ağlarda kart bilgisi girmek güvenli midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rainmeter ile sade bir masaüstü tasarladım nasıl olmuş?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Geçenlerde brainf*** diye bir programlama dili duymuştum ben de bir bakayım neymiş diye bugün işte size adımı yazdıran brainf*** kodu 😀
https://1drv.ms/t/s!Aotwx33_MH2znTi5HBXbZqy4_skW
İsterseniz şu adrese yapıştırıp deneyebilirsiniz: https://copy.sh/brainfuck/
Edit: text olarak denedim ama nedense köşeli parantezleri yazarken siliyor ondan txt olarak upload ettim.

El Brainfuck

A Brainfuck editor & optimizing interpreter, written in JavaScript. It's pretty fast.
BeğenFavori PaylaşYorum yap