The Lancet, Rusya'nın Kovid-19'a karşı geliştirdiği aşıya yönelik klinik...

Dünyanın önde gelen The Lancet bilim dergisi, Rusya'nın Kovid-19'a karşı geliştirdiği aşının klinik araştırmalarının ilk iki aşamasında edinilen sonuçları yayınladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Altaylinin aldigi bilgilere göre, baz TOGG 25 bin Dolar olacakmis. Bu vergisiz fiyattir tabii. Yillarin otomobilcisi VW ID3'ü bile 30-35 binden cikarabilirken bence uygun.

https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/2767695-yerli-otodan-sizdirdiklarim-yerli-otomobil-yerlilesmeye-calisiyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17
 • lterlemez @lterlemez

  Ham madde ve ara mal çok pahalandı, döviz yüzünden. Bu araba, 25 bin dolara hayatta çıkamaz. Özellikle de elektronikleri ile mümkün değil; en az 10 bin dolar daha ekleyin üstüne. O aracın, kaportası bile ithal ham madde ile...

 • Orcun @orcun

  Devlet gram vergi almasa kemiksiz 25 bin dolar şuan ki kur ile 183 bin liraya yakın para yapıyor. Ülkenin çalışan kesimin yarısı asgari ücretli, bu adam nasıl alacak ? ha hedef kitle geri kalan min geliri aylık birkaç bin dolar olan ve üstü über zenginlerse tabi ayrı konu. Ama o überleri de gram vergi vermiyor ? vergi kaçırıyor ? hani verginin çok büyük bir kısmını zaten asgari ücretli ödüyor ? hani öyle bir dengesizlik uçurum var. Ha üretelim satalım biz almayalım kafasındaysa kendimiz geliştiriyoruz vs vs ise tamam yapılsın ben ona hiçbir zaman karşı değilim. Ama işte bu iş nasıl olacak ?

  • lterlemez @lterlemez

   Aylık geliri 1000 dolar olan da alamaz; en az 1500 dolar falan olmalı ki 1000-1500 dolar aralığında gelir olan kalmadı. 1000 Dolar ortalama gelirli bir aile, artık çocuklarını özel okulda okutma derdinde ve ucu ucuna yetişiyor, o da 2 çocuklu olursa. Eğer, daha fazla ise mümkün değil.

  • Orcun @orcun

   @lterlemez Tabi birde atıyorum 1000 dolar her ay cepte mesela evin var araban var evlisin çocuk yok hanım da çalışıyor o da 1000 dolar kazanıyor vs bak bu arabayı değil 600 bin liralık arabayı da alırsın ne olacak ? ama işte çocuk onun okulu işte bilmemnesi derken zengin hayat yaşıyorsan özel okulu bakıcısı hanımın kuaförü çantası ayakkabısı da ona göre oluyor. Hani gelir sana bana göre 10 kat 20 kat artıyor ama giderleri de ona göre katlanıyor. Zaten aynı adamlar kenarı para atsa bile kendi yaşamından kısmıyor kısmadan atabiliyor.

  • lterlemez @lterlemez

   @orcun; Aylık 1000 dolar gelir ile bir bekar, zaten, yatırım ile 1000 dolar gelirden fazlasını yapar.

  • Orcun @orcun

   @lterlemez Ev kira değilse mesela her ay 500 dolar atsan kenarıya 10 ay sonra 5000 dolar yapar. O da şuan 37 bin liraya yakın yapıyormuş. Ha adam kenarı atmaz mesela değerlendirir. Öyle kenarı koyma vs yapmaz. Hep yatırım araçlarına bakar öyle takılır vs. vs. geçende de yazmıştım galiba benim hurdacı tanıdık var, adamı görsen acırsın çöpçü dersin vs. herif sıfır araba aldı evini de gitti 3 katlı dikti karısı 2 çocuk vs yaşıyor. Karısı da evlere temizliğe gidiyor yevmiyesi günlüğü de 350 liraymış. Haftada 3 eve gitse kadın aylık 4200 lira falan para yapıyor. 😀 Evde birde sarma şu bu yapılıyordu kadın gidiyor onları da satıyordu. Çocukları biraz büyüsün eleman yanına alır hurdacılığı da büyütür oooh mis 2. 3. kamyonunu da alır deli dehşet para yapar. Ama dışardan görsen acırsın yani dersin bu nasıl iş ya ? hani böyle insanalrda var.

 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Hiç bir zaman ilk üretim alınmaz yüzyıl ldir araç üreten firmalar bile modeli zaman içinde revize ediyorlar,bide sıfır bilgili sıfır tecrübeli yeni bir firma dan hiç alınmaz ,bı beş yıl uretsin üretim otursun batmazsa o vakte kadar fiyat cazip olursa ve kullananlar memnun kalırsa arıza oranı düşük olur ise düşünülür,kimsede sokağa atacak para yok neticide

 • Coupe @coupe

  25bin$ çok uçuk bir tahmin değil. ID 3 için Volkswagen 30bin€ civarı demişti. 2 yıla dolar bazında maliyet düşer. Tanıtımda gösterdikleri 5-10 bin dolar daha pahalı olabilir.

Sen 33.000 Euroya araba sat, en üst donanimda bile Bilgi-Eglence-Sistemi standart olmasin. Ilahi Audi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 17
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows tusu + nokta tusuna basinca emoji klayvesi cikiyormus Windows 10da 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

xampp'de 2020-07-27 15:15:23 0 [Note] InnoDB: Setting file 'C:\xampp\mysql\data\ibtmp1' size to 12 MB. Physically writing the file full; Please wait... hatasi aliyorum.

data klasörünü backup klasörüyle yenileyince sorun düzeliyor ama bu hata bir süre sonra tekrar oluyor. Sebebi nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

olmus bu

2021 Insignia GSi REVIEW Opel Vauxhall Insignia facelift - Autogefuel

This is an overview review of the 2021 Opel Insignia GSi / Vauxhall Insignia GSi - exterior, interior and driving test! Transparency note: Autogefuel videos ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap