Apple Skylake ciktiginda intelin kendi kalite kontrol departmanindan daha fazla bug bulmus. Eski bir intel mühendisi, "tahminimce o noktadan sonra kendi islemcilerini yapmaya karar verdiler." diyor.

Ex-Intel Engineer: Skylake QA Problems Drove Apple Away - ExtremeTech

A former Intel engineer claims Skylake's QA process drove Apple to build its own CPUs. It seems unlikely this was the sole determining factor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 Temmuz Internet tasarisi piyasaya düsmüs:

1- günlük erişimi 1 milyondan fazla olan sosyal ağlar türkiyede bir temsilci bulundurmak zorundalar.
2- temsilci belirlemeyen sosyal ağların bant genişliği yüzde 95 oranında daraltılacak.
3- sosyal ağlar, türkiye'deki kullanıcıların verilerini türkiye'de barındırmakla yükümlü olacak.

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/internete-ayar-meclis-yolunda-6249277

‘İnternete ayar’ Meclis yolunda

Gelen son dakika haberine göre son olarak Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak hakkında yapılan çirkin yorumların ardından İnternet'e yeni bir düzenleme gelmesi an meselesi! Bunun için...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34
 • eballack @eballack

  Fransa, Almanya ve Avustralya'da benzer yasalar mevcut.

 • kei @kei

  Temsicilik açmasını gerektirecek çapta bir business yürütülüyorsa zaten düşünür taşınır illa ki açar. Yoksa kanunla "bak vanayı kısarım haa" diye tehdit edildiğinde geleceği varsa da gelmez. Hindistan Bangladeş falan da çok kullanıcı olan ülkeler ama orada da temsilcilik açmıyorlar.
  Mahkemelerde savunması için hukuk büroları ile antlaşma yapmak farklı bir şey bildiğimiz ofisli temsilcilik farklı bir iş.
  Tiktok, facebook vs açar da twitter napar bilmiyorum. Eğer açarlarsa insanlar oto sansüre başlar en sonunda da ne uğraşıcam deyip hiç yazmamaya başlar.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Kimse bizim ülkemizi sallayıp hakaret yada eleştiri tweetleri var diye zırt pırt kullanıcı bilgisini vermezler. Üst düzey durm olmadıkça amerikaya bile vermiyorlar. Temsilcilik açmalarının amaçları bu. Benim bildiğim çindeki milyer insan için bile boyun eğmeyen sosyal medyalar türkiyeye mi eğecek? Netflix küçük firma yok karşımızda. PayPal bile rest çekmiş bunlara Facebook mu tamam diyecek? Youtube zamanında yapmadı engel yedi mecbur geri açtılar.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Eğer yavaşlatma olursa hadi bizim millet öyle böyle kabul etti diyelim etmez de.. Ederlerse büyük turist kaybına uğratır. hala öyle mi bilmiyorum ama örnek olarak vereceğim bir kadın turist olarak gittiğinde bile başının kapatılmasını zorunlu kılınan ve hayatı kısıtlayacak yasaların olduğunu bildiği irana gitmez. aynı şekilde türkiyede çektiğim fotoğrafları facebook um da instagramımda paylaşamayacak kadar yavaşsa ağlayan bebesine youtube dan çizgi film açamayacaksa niye gelsin? insanlar buradan arkadaşlarını whatsap dan, facebook messengerdan arayacak memleketini. gelmez daha iyi. sosyal medyası yasaklıysa kim bilir neleri yasaklıdır da düşünülür..

Fabrika acmadilar diye rekabet kurumunu adamlarin üstüne salmak ne bileyim.

Türkei ermittelt gegen Audi, Porsche, VW, Mercedes und BMW

Die türkische Wettbewerbsbehörde hat eine Ermittlung gegen die deutschen Automobilhersteller Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz und BMW eingeleitet. Sie prüfe, ob die Unternehmen gegen ein...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Biz bunlara hibe vermedik mi birkac gün önce? 😅

Filistin, Doğu Akdeniz Gaz Forumu'na katılıyor

Filistin yönetimi, Mısır'ın ev sahipliğinde kurulan "Doğu Akdeniz Gaz Forumu"na katılacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone 12 kutuda sarj aleti olmadan satilacak diyorlar 😀

Kuo: iPhone 12 Models Won't Include Charger in Box, 20W Power Adapter Will Be...

iPhone 12 models will not include EarPods or a power adapter in the box, analyst Ming-Chi Kuo said today in a research note obtained by MacRumors....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme

Alphabet alt kuruluşu Google, tarihinde ilk kez gazete yayıncılarıyla lisans anlaşmaları yapacak ve gazetecilik içeriğinin sunumuna para harcayacak.

Program Almanya, Avustralya ve Brezilya'da başlıyor. Almanyada, "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ve "Der Spiegel" erken dönemdeki ortaklar arasinda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp ile para yollama olayi Brezilyada durdurulmus. Para iki kisinin arasinda takas oluyor biz araciyiz diye salaga yatip Merkez Bankasindan izin almamislar. Merkez bankasi da bunlara giden tüm para akisini durdurmus. "Böyle bir sistemi incelemeden calismasina izin vermek ülkemizin parasal sistemine zarar verebilir." demisler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BenimKitaplığım madem zehir salindi, ben de AbeBooks sayesinde toplamda 20€ bile vermedigim kitaplarimi paylasayim. Sol üstten baslayarak saat yönünde kitaplar:

Tim Parks - A Season with Verona
Milan Kundera - Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
Mihail Gorbaçov - Perestroika: Ikinci Rus Devrimi
Neil Strauss - The Game
Albert Speer - Anilar
Martin Walker - Black Diamond
Philip K Dick - A Scanner Darkly
Milan Kundera - Gülüşün ve Unutuşun Kitabı

BeğenFavori PaylaşYorum yap