Ubuntu 18.04 LTS bu akşam geliyor 🙂 #Linux #Ubuntu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plus muhabbetine @x86 döndü mü acaba? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkeste bir plus var 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DVD bu yahu 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre1393

  codec lisanslarından dolayı olabilir, k-lite mega codec yükle.

  • protego @protego

   Codec’lerin gerçekten lisans ücreti var mı? Mesela PotPlayer’ın açmadığı hiçbirşey yok içinde olmayan kod çözücü yok, ek birşey yüklemeden her türlü videoyu DVD’yi açıyor. Lisans ücreti olsaydı nasıl ücretsiz verebilirlerdi ki?

  • Orcun @orcun

   @protego Levent abinin sözü aklıma geldi. Bir şey ücretsizse ürün sensin. Böyle bir şey diyordu. 😀

  • 3dfx @3dfx

   @orcun vlc gizlilik konusunda cok iyi, cok hassaslar.

  • Orcun @orcun

   @3dfx Anlaşmaya bakmak lazım. https://www.videolan.org/index.tr.html ama sitelerinde vs. köşede bağış var. Ya bu işi bağış ile kotarıyorlar kendi emekleri vs. vs. veya dediğim gibi anlaşmada ne yazıyor ?

  • protego @protego

   @orcun Player’la ne gibi bir veri toplayabilirler orasını bilemedim şimdi Facebook gibi yazışmaları toplayacak halleri yok ya 😀 PotPlayer sonuçta çalıştırmadığında arkaplanda işler çevirmeyen bir program. Kullanıcı sözleşmesinde toplanan bilgilerin ekran kartı vs. gibi donanım bilgisi olduğunu, başka herhangi bir bilgi toplanmadığını, toplanan bilgilerin de yazılmı geliştirmek dışında hiçbir amaçla kullanılmadığını yazmışlar.

   (1) Daum may collect and use data from the computer of Users as a part of its product support services that are provided to Users in connection with the Software. Data that may be collected solely include the type of computer and type of operating system used on the computer, memory capacity, type of graphic card, Directx version, media player version, type of webcam and TV reception card.
   (2) Daum will use the above collected data only for the purpose of improving the Software or providing service or technology that is suitable to the user environment of the User and will not use such data for any other purposes.

  • Orcun @orcun

   @protego Demek ki o zaman sadece donate ile döndürüyorlar tezgahı. MS’da milleti kertme derdinde. Zaten dandirik ofisine tonla para istiyor, yetmiyor beleşe verdiği windows 10’a bile köpek gibi para istiyor kendisi. Kalkıp yani dvd lisansını da 3 kuruşa satmaz.

  • protego @protego

   @orcun Bi de şöyle bişey var bunlar Güney Kore’li firma. Bu adamlar veri topluyor olsaydı da, bilgimi ne yapacaktı yani Microsoft’un toplamasından iyidir 😀 Microsoft bilmemkaç paraya sattığı Windows’tan kimbilir ne veriler topluyor haberimiz yok 😀

  • Orcun @orcun

   @protego E tabi ki ms neler topluyor allah bilir. Google neler topluyor allah bilir. O android çok masum mu sanıyoruz ? güya lafta açık kaynakmış, palavranın en büyüklerinden birisi. Babası google ya android açık kaynak olsa ne olur olmasa ne olur ? adam donanımdan açığı sokar cihaza, arkaplanda qualcomm’a neler yaptırıyorlar nereden bileceksin ? gizlilik anlaşmaları tonla var. Sen eblek eblek ” e bu açık kaynak ya stock rom atıyom, google uygulamalarını da kurmuyorum gelsin bulsun ” mantığından gezersin. Ha ama adamlar senin donunun markasını biliyordur. 🙂

 • Fatih @fatihy

  Yanlış hatırlamıyorsam Windows 8 sonrasında dvd desteği ücretli hale getirildi.

Yüzde 80 gösterdikten sonra yüzde aniden tam dolu gösteren pilde Program derliyorum. Risk budur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1366×768 laptop ekranlarindan yasaklanmali. Hadi koyuyorsunuz bari upgrade edilebilecek baglantilar koyun da parasiyla mat 1080p ekran takabilelim. Bi pencere aciyorsun ekran doluyor ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel oldu be. #Ubuntu #GNOME

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alman Postasinin %100 elektrikli dagitim araclari. Yanimda biri oturuyordu tramvayda, ayaga kalkip cekemedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap