#OpenSource #youtubedl #iyibilgi #tavsiye
youtube-dl ile medyayı indirirken eğer --add-metadata seçeneğini eklerseniz ve videonun açıklama kısmında zamanlama bilgisi varsa ve bu bilgi format uygunsa ilgili formata chapter olarak ekleniyor. Gündem değerlendirmeleri için harika, aşırı yükseldim. Mesela: youtube-dl --format 140 --add-metadata --embed-thumbnail https://www.youtube.com/watch?v=UdsRr6xbfuk
Ekleme: mpv + youtube-dl kombinasyonuna sahipseniz chapter'lar yine var. İndirmek istemezseniz linki direkt mpv penceresine sürükleyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tuhaf bir olay. Linux Mint'te Temalar->Denetim kısmını koyu bir tema yaparsam Firefox'taki metin kutuları da koyu renge dönüşüyor. Ve yazdığımı görmek çok zor hale geliyor.
Açık renkli bir temaya geçince normale dönüyor. Çözümü bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

60-70gr yağdan fazla yağ alımı yapmadan ve kimyasal kullanmadan, 250-300gr arası karbonhidrat ve 180gr civarı bir proteini nasıl alabiliriz?
Sade makarna ve tavuk dışında pek bir şey yememek gerekiyor herhalde bu rakamlar için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25
 • Ahmet Güler ✔️ @ahmetguler

  "vegan diyet" diye google'da arama yaparsanız sebze ağırlıklı diyetleri görebilirsiniz. Bu seferde 1 tencere sebze yemek gerekiyor. Eğer yağı hayatınızdan çıkartmayı planlıyorsanız. Her şeyi fırınlayacaksınız.

  -Fıstık Ezmesi kahvaltı için iyi bir besin olabilir.

 • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas-89

  Hindi eti yağsız protein kaynağı olarak çok zengindir 😎👍🏻

  • Ahmet Güler ✔️ @ahmetguler

   Ne kadar doğru bilemem ama birinden duyduğuma göre; hem çok talep olmadığı için hemde hormon iğne yapıldığı zaman hindiler öldüğü için hindi etinin daha sağlıklı olduğunu duydum. Bu da ek bilgi olsun.

  • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas-89

   @ahmetguler ben iki yıl önce tam 5-6 ay full kas oluşturmak için spor yapıyordum ve sebze+haşlanmış pul biberli hindi eti yiyordum ve tabi sabahları ya süt ya da yumurtayı eksik etmiyordum. Şimdi istediğim forumdayım.

  • Onur Eryilmaz @onurery

   Öncelikle hepinize teşekkür ederim 🙂
   @isasntrk Ton Balığı eğer light değilse(yani suda) bolca yağ içeriyor(ama sizin kast ettiğiniz suda olan ton balığı sanırsam). Yoğurtta da yağ bulunuyor. Somonun 150gr'ında 20gr yağ var. Diğer dediklerinizi tüketiyorum zaten. Öneriler için teşekkürler.
   @3dfx Hocam 4 adet fındıkta bile 5gr yağ var :S Bence fındık tozu atmayın 🙂
   @secota Dediklerinizin çoğunu tüketiyorum.(Beyaz pilav hariç). Patates püresini nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama genellikle tereyağı ile yapılır ve bol yağ içerir.
   @ahmetguler Hocam, vegan olmak istemiyorum zaten, bütün et, süt ve hayvansal şeyleri yiyebiliyorum 🙂 Fıstık ezmesinin 1 çorba kaşığında 6gr yağ var, kahvaltıyı fıstık ezmesi ile yapsam zaten güne yaklaşık +50gr yağ ile başlarım 😀 Bu arada hindi için dediklerinizi ben de duydum, genelde tavuk yerine hindi tercih ediyorum ama o kadar alıştım ki hindi yerine tavuk diyorum 🙂
   @muhammet-aktas-89 Aynen ben de genelde hindi tercih ediyorum.

  • Ahmet Güler ✔️ @ahmetguler

   @onurery mesele vegan olmak değil zaten işlenmiş gıdalardan uzaklaşmak. Vegan diyetleri ile hayvansal gıdaları harmanlarsanız çok iyi olur. Sporcular için kilo başına 1.7 protein öneriliyor. Pat diye kalpten gitmek var. Aman dikkat!

  • secota @secota

   @onurery patates püresi demeyelim de haşlanmış patates ezmesi diyelim 😀 tuz, karabiber ve süt ekliyorum, sütle daha yumuşak oluyor.

  • Onur Eryilmaz @onurery

   @ahmetguler 7 senedir aktif olarak spor yapıyorum hocam merak etmeyin 🙂

  • Ahmet Güler ✔️ @ahmetguler

   @onurery 7 senedir spor yaptığınızdan birikmişlerinize güvenerekten sorayım; buğday gluteni için ne düşünüyorsunuz. Malum 100 gramında 70 gram protein var. Pek bir kaynak bulamadım. Siz kullanmasanız dahi çevrenizde tüketen oldu mu?

 • Lehimli At @at

  Ben tavuk temelli bir beslenme sürdürüyorum.Şimdi; güveçte pişmiş tavuklu, patatesli, bezelye yemeği yedim.

 • Yiğit @yigit1

  Ortalama 500gr tavuk göğsü + 500-600gr pirinç + zeytinyağı ve fıstık ezmesi ve kuruyemişlerle bir düzen oluşturabilirsin. Bunun yanında en önemlisi bol bol yeşillik tüketmelisin. Net bir şey söylemiyorum çünkü esnek davranman daha iyi. Pirinç yerine bu değerlere karşılık makarna, ekmek vs vs gibi şeyleri de ekleyebilirsin. Nasıl rahatına geliyorsa. Senin bu düzene değil, kendi düzeninin içerisinde değişiklik yapman gerekiyor. Çünkü hayat düzenini ve buna bağlı olarak beslenme düzenini değiştirmeye kalktığında-genelde- negatif sonuçlar alındığı görülmüş.

#iPhone 'a #iosemus ile emülatör, popcorn time, özelleştirilmiş youtube gibi uyglamaların yüklenme yöntemi;

Ben burada #popcorntime yüklenmesini anlattım aynı yöntemle GBA4iOS emülatörü yüklenip gameboy advance'ın oyunları çalıştırılabilir. Hatta memu dahil 4-5 çeşit emülatör var burada. Yükleme yöntemi de hemen hemen aynı. Fırsatım olursa video veya resimli anlatım yapmaya çalışırım.

1) Tarayıcıdan şu adrese girin; http://www.iosem.us/
2) Kurulacak uygulamanın simgesinin rengini seçin
3) Gelen uyarıya "İzin Ver" diyoruz.
4) Ayarlara gidiyoruz, en üstte ismimizin altında "Profil İndirildi"ye tıklıyoruz
5) Sağ üstte "Yükle"ye tıklıyoruz
6) Varsa icloud şifremizi giriyoruz
7) "Yükle"ye basıyoruz

8) iosemus uygulama mağazasını açıyoruz
9) Aşağıda "Apps" kısmını açıyoruz.
10) Popcontime'ı buluyoruz ve tıklıyoruz
11) "Get"e basıyoruz
12) "Aç"a basıyoruz
13) "Yükle"ye basıyoruz

14) Popcorntime yüklenince "Ayarlar"a gidiyoruz
15) "Genel"e gidiyoruz
16) Menüyü aşağı doğru kaydırıp "Profiller ve Aygıt Yönetimi"ne tıklıyoruz
17) "Bejing...." ile başlayan kısmı tıklıyoruz
18) "Güven: Beijing..." ile başlayan kısmı tıklıyoruz
19) "Güven"e tıklıyoruz

Not; bu yöntemle çok güvenli kabul edilen iphone'u güvensiz hale getiriyorsunuz. Bu yazılımcıların iyi niyetli olup olmadığını kimse bilemez, herhangi bir zarar gelirse ne onlar ne de ben karşılamam, karşılayamam

BeğenFavori PaylaşYorum yap

😂😂

Altında kısa bi röportajı var. Baktım durmuyo, atladım demiş 😀

https://twitter.com/CapaMagGundem/status/1110920078164480000

https://twitter.com/CapaMagGundem/status/1110881751327539201

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkish-i Dondurma (Turkish Ice Cream) - Fragman

Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

bi site vardı seçenekler vardı seçip windows indiriyoduk neydi abiler

düzenleme: hüseyin abi yazdı saolun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlker Canikligil I İz Bırakanlar #8

Socrates Dergi Genel Yayın Yönetmeni Caner Eler, Socrates Stüdyo'nun Samsung Galaxy Note9 sponsorluğundaki yeni video serisinde, her hafta hayata iz bırakan ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nürenberg Duruşması'nı izledim, muhteşem filmdi. 12 öfkeli adamı sevenler mutlaka izlemeli, gerçek olaylardan esinlenilmiş. Tam aradığım tarzda bir filmdi, uzun zamandır böyle mantıklı filmler izlemiyorum. Bu filmden önce de ilk korkuyu izlemiştim, o da güzeldi ama saçmalık ve klişe vardı onda. Nürenberg Duruşması tamamen diyologlar üzerine kurulmuş bir film neredeyse. Yalnız ana mekanda olmayan kısımlar biraz sıktı beni, bir de bazı oyunculuklar abartı geldi. 10 üzerinden 9.3 veriyorum, İlk Korku filimine de 7.5 veriyorum. #filmseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap