Şu set için yedek araç arıyorum ama bulamadım. Rail racing set şeklinde aratıyorum. Komple setler çıkıyor fakat yedek araç hiç bulamadım. Fikri olan var mı?

Düzeltme: Slot race diye aratınca çıktı bir sürü

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom Fiber'den Superonline Fiber'e geçiş yaptım. Türk Telekomun Gpon kutusu ve modemi elimde. Bunları iade etmem gerekli diye biliyorum. Nasıl iade edeceğim, kime ulaşmam lazım? Bayilere de pek güvenemiyorum. Fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ayarlara rağmen icloud’a yedek alamıyorum. Yeterli boş alan yok hatası veriyor. Nasıl çözerim?

Edit: iCloud’dan çıkış yapıp hard restart attım 2 defa ama faydalı olmadı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyuncak kablosunu lehimlemek gibi çok basit lehim işleri için ne almam gerekli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Defender’a upgrade yapmaya devam.

Geçen gün taktığım pirinç ağırlıklar tekerleri biraz dışarı çıkarttığı için hoşuma gitmedi ve yenisini aldım. Bugün de onların montajını yaptım. Fotoğraflarda siyah gözüken plastik parçayı söküp yerine bunları takıyorsun.

Yalnız adamların aracın minimum taban yüksekliğini arttırmak için (+tork için) aksa çift dişli sistem yapmaları ilginç olmuş. Hoşuma gitti.

Ayrıca direksiyon servosunu da daha güçlü bir modelle değiştirdim. Biraz daha gürültülü geldi bana ama kesinlikle orjinal parçadan daha güçlü. Özellikle ağırlaşan araca gerekliydi.

#r/c
#rc
#traxxas
#trx4
#trx-4

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu treyleri ücreti karşılığı 3D printer’dan basabilecek birisi var mıdır?

Tasarım:
https://www.thingiverse.com/thing:3543490

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  33 parça 😀 Hazırını satın al daha iyi.

 • UnicornKnight @unicornknight

  ölçek itibariyle muazzam tuzlu olur bu, kendiniz bir Ender 3 V2 edinseniz ve böyle 4-5 benzer baskı alsanız daha iyi bile olur. 😁

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   O da çok mantıklı olmaz. Ender3 aldın hemen o baskıyı yapamazsın. Dünya kadar deneme yapacak. 3 ayrı flament alınacak. 2000 lira ödenecek totalde.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @ilkercom kastettiğiniz "öğrenme" & "alışma" mevhumu ise Ender 3 V2'de yaşayacağı tek sıkıntı Bed Leveling olur, onu da hepi topu 3 test baskısı ile atlatır. (en başta ısı tablası ile cam yüzey arasında tam ortaya iki tane biri büyük biri küçük dairesel kesilmiş alüminyum folyo koyarsa o kadar bile uğraşmaz)

   2016'da ilk 3D printer'ım olan Ultimaker 2 Extended Plus'ımı kutusundan çıkarıp SD bellekteki Ultikmaker'ın robot maskotunu kusursuz şekilde basmıştım. hemen akabinde 1/1 ölçek Fallout Mini Nuke baskısını da (Teknoseyir'in bazı videolarında boyanmış bir benzeri rafta mevcut) CURA'da baskıya hazır halde SD belleğe atarak kusursuz şekilde basmıştım.

   ne ben übermensch'im ne de 3D baskı işi çok karışık bir şey değil. artık komüniteler de eskiye göre muazzam kalabalık ve herkes fevkalade yardıma hevesli.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @unicornknight ultimaker ile creality bir değil. sorun olduğunda saatlerce uğraşılır. Ben ilk aldığımda düzgün baskı almam günler sürdü. Kaldı ki ender3 ilk versiyona dünya kadar upgrade yaptım.

   Sürekli model üreten birisi değilse 3d yazıcı almak çok mantıklı değil.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @ilkercom eksen kullanımı ve bunun doğrudan etkisinin görüldüğü hız dışında pek fark yok. Fused Deposition Modeling neticede.

   ancak Ender 3 ile V2 arasında kutudan çıkıp baskıya hazır hale gelmiş şekildeyken kullanım kolaylığı ve baskı kalitesi olarak ciddi uçurum var. V2 deneyimlemelisiniz, Ultimaker örneğini bunun için özellikle verdim.

   orada 3D yazıcı alması tavsiyesini mübalağa olarak verdim, "istenen şeye göre daha ekonomik olur" alt metniyle.

  • Serdar @serdaracikyol

   @unicornknight Ender 3 v2'de kullanıdım filamentin kalitese hariç baskı kalitesi kusursuz denebilecek seviyedeydi. Hem de ABS baskıda.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @serdaracikyol ben de ilk kurulum ve yatak ayarıyla biraz boğuştuktan sonra aldığım ilk baskıda şaşkına dönmüştüm. Ultimaker ürünlerine göre "bedavadan az pahalı" denebilecek bir paraya neredeyse eşdeğer baskı kalitesini ürünün vanilla haliyle elde etmek dumur ediciydi.

   komünite olarak da Ultimaker'ın burnundan kıl aldırmayan "mühendis" tayfasından ziyade "maker" ağırlıklı oluşu sayesinde de hem yaşanan ve yaşanması muhtemel sorunlara daha kolay çözüm bulunuyor, hem de ürünle ilgili öğrenilip uygulanabilecek yazılımsal ve donanımsal geliştirmeler/genişletmeler neredeyse sınır tanımıyor.

   ben de yakın zamanda CRTouch kurulumu ile Z eksenini daha da yükseltecek gövde konusunda upgrade'lere girişmeyi düşünüyorum.

  • Serdar @serdaracikyol

   @unicornknight CRTouch olayını kesin yapın. Ben tabla yaylarını silikon ile değiştirdim ve bltouch taktım. Artık bir kere düzgün ayarlama yaptıktan sonra uzun süre hiç ayar gerekmeden baskı alabiliyorum. Bir tavsiye, sd kart takılı değilken yazıcıyı açmayın. Config dosyasından ofset değerlerini okuyamadığı için bltouch'ın ucu tablaya çarpıp yamuluyor. Ayrıca yaya yerine silikonu öneriyorum. Kendi yayları biraz fazla yumuşak ve yüzeyleri düz olmadığından yamuk duruyor. Silikon daha sıkı durmasını sağlıyor.

Defender’a ışık kiti taktım. Takarken kablolardan birinin soketini bozdum. Tamir edeyim derken daha da bozdum. En son arka sinyalleri iptal edip mecbur onların soketleri kullandım ama güzel oldu bence.

https://youtube.com/shorts/dA7fgB1osmc?feature=share

BeğenFavori PaylaşYorum yap

32 deneme ve ben Hades’i hala öldüremedim. Gerçekten belli bir yaştan sonra refleks falan kalmıyor. (36)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

R/C araçların ve Gimbal’un acemisi olarak bugün biraz çekim yaptım. Video baya uzun tabi (21dk) ama atlayarak da olsa bir göz atıp bana çekimde ve gimbal kullanımında yaptığım hataları söyler, biraz da fikir verirseniz memnun olurum.

Iphone 12 Pro
DJI MO 4 gimbal
%50 video hızı

https://youtu.be/DK3KZfPdgE0

Ha uğraşamam derseniz problem değil. Size de iki adet kısa video koyuyorum 🙂

https://youtube.com/shorts/AW1c8uCrytM?feature=share

https://youtube.com/shorts/CdxzrNsyzu4?feature=share

Şimdiden teşekkürler…

Traxxas TRX-4 Defender

Traxxas 1:10 TRX-4 DefenderIphone 12 ProDJI MO 4 gimbal%50 video speed
BeğenFavori PaylaşYorum yap