Diğerlerine göre daha güvenli olduğunu düşündüğünüz password manager var mı? Varsa neden?
Bir de Levent abi hangisini kullanıyordu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Böyle bir cihaz aldım eskiciden. Süs olarak kullanacağım tabi ofiste. Rus yapımıymış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu haber de iyice "Cem Uzan'a hapis şoku!" haberine döndü. Her gün birisi yazıyor ama WhatsApp'a ne bir özellik geliyor ne bir şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Gmail'in mail okuma arayüzü bir tek bana mı aşırı karışık geliyor? Mailler normalde zaman sıralamasına göre aşağıdan yukarı doğru sıralanır. Bunda bir değişik. Ayrıca ekler de her mailde ayrı ayrı gözükmüyor da, en altta gözüküyor. Ortalık karmakarışık. Kim ne mail atmış, ona ne cevap verilmiş, kim ne demiş falan derken içinden çıkamıyorum bazen 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İğrenç insanlarla birlikte yaşıyoruz ama İstanbul'lu arkadaşların işi çok daha zor.

Haftasonu İstanbul'a gittim arkadaşların yanına. Kadıköy'den dönerken siz daha iyi bilirsiniz, taksi sırası olan bir yerde sıraya girdik. Bindik bir taksiye, sağdaki ilk sokaktan girdi, bir sol, bir sağ yaptı. Az ilerde küçük bir otelin önünde şu lüks siyah taksilerden biri yolcu indiriyor. Başladı bizimki küfretmeye, yok burası kaçış yoluymuş da, burada durulur muymuş da, bunlar kendilerinden 4 kat fazla para alıyormuş da..
Ben buna bagajını açtırmam dedi girdi dibine kadar. Diğer taksi şoförü de iri yarı bir adam böyle takım elbiseli. Arkadaş az geri gider misin diyor. Bizimki gidemem abi kusura bakma burada ne duruyorsun kaçış yolu falan diyor. Adam ikinci defa söyleyince tabi paşa paşa geri gitti. Neyse öndeki araç yolcularını indirdi bavulları verdi, hakkaten oyalanmadan da gitti.

Bizimki başladı yine söylenmeye. Bu bana ters yapsaydı yiyeceği dayağın haddi yok, burası bizim bölgemiz falan.

İnanamadım arkadaş ya. Adam yolcusunun nerede indirecek? Otelin önünde indirmesin de ne yapsın? Resmen orman kanunları geçerli olsun istiyorlar.

Ha kendime de kızıyorum tabi. Hani bilmediğin yer laf etmedim de, plakasını alıp da şikayet etsene. Pasif milletiz valla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

50mbit tam sınırsız tarifemin taahhütü bir kaç hafta önce bitti. Şu an taahhütsüz devam ediyorum ve gelen faturayı görüyorsunuz.

Ayni paketi taahhütlü olarak yeniden başlatsam yanılmıyorsam daha pahalı 🙄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evde sürekli ışıkları açık bırakmalarından sıkıldım. Ayarladığım sürede kendi kendine kapanacak ampul bulabilir miyim? Veya hareket sensörlü ampuller dışında öneriniz var mı? 💡

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Aynı tork gücünde daha yüksek hp'li motor nasıl daha hızlı olmaz? Bu firmalar motor güçlerini kafalarına göre yazıyor bence. Sonuçta aerodinami hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Bir kaç gün önce hem telefonumu hem de Dell xps 13 9360 laptop'umu şarj edebilecek bir powerbank sormuştum. Bazı arkadaşlar laptop'u şarj edemeyeceğimi belirtmişti aslında ama ben biraz da risk alıp aşağıdaki ürünü aldım:

Xiaomi 20000 mAh 3 Pro Type-C Powerbank Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı (45W)
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-20000-mah-3-pro-type-c-powerbank-tasinabilir-hizli-sarj-cihazi-45w-p-HBV00000IWKO6?magaza=Hepsiburada

Bu ürünü tercih etmemdeki neden ürünün 45W güç verebildiğini iddia etmesiydi ki benim laptop'um da 45w'lık usb-c uçlu bir adaptörden şarj oluyor.

Yalnız ürünü laptop'a usb-c'den bağladığımda "Laptop'unuz yavaş şarj oluyor" uyarısı alıyorum. Bios'tan baktığımda da gelen gücün 40w olduğu yazıyor.

Bana açıkçası çok yavaş şarj oluyor gibi gelmedi. Tahminimden hızlı bir şekilde laptop'umu şarj etti.

Sorularıma gelirsek:
1- 45w yerine 40w ile şarj edersem pile bir zarar verir miyim?
2- Powerbank'in usb-c çıkışının üzerinde verdiği güçler yazıyor ve en yüksek olanlar 20V=2A (40W) ve 15V=3A (45W) şeklinde. Anladığım kadarıyla ben 20V=2A (40W) olan gücü alıyorum. 45W güç almam için ne gerekli acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap