Aynı tork gücünde daha yüksek hp'li motor nasıl daha hızlı olmaz? Bu firmalar motor güçlerini kafalarına göre yazıyor bence. Sonuçta aerodinami hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Bir kaç gün önce hem telefonumu hem de Dell xps 13 9360 laptop'umu şarj edebilecek bir powerbank sormuştum. Bazı arkadaşlar laptop'u şarj edemeyeceğimi belirtmişti aslında ama ben biraz da risk alıp aşağıdaki ürünü aldım:

Xiaomi 20000 mAh 3 Pro Type-C Powerbank Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı (45W)
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-20000-mah-3-pro-type-c-powerbank-tasinabilir-hizli-sarj-cihazi-45w-p-HBV00000IWKO6?magaza=Hepsiburada

Bu ürünü tercih etmemdeki neden ürünün 45W güç verebildiğini iddia etmesiydi ki benim laptop'um da 45w'lık usb-c uçlu bir adaptörden şarj oluyor.

Yalnız ürünü laptop'a usb-c'den bağladığımda "Laptop'unuz yavaş şarj oluyor" uyarısı alıyorum. Bios'tan baktığımda da gelen gücün 40w olduğu yazıyor.

Bana açıkçası çok yavaş şarj oluyor gibi gelmedi. Tahminimden hızlı bir şekilde laptop'umu şarj etti.

Sorularıma gelirsek:
1- 45w yerine 40w ile şarj edersem pile bir zarar verir miyim?
2- Powerbank'in usb-c çıkışının üzerinde verdiği güçler yazıyor ve en yüksek olanlar 20V=2A (40W) ve 15V=3A (45W) şeklinde. Anladığım kadarıyla ben 20V=2A (40W) olan gücü alıyorum. 45W güç almam için ne gerekli acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 yıldır Samsung Browser'da telefonu yan çevirip tekrar düz çevirince oluşan bu problem çözülmedi. Bu kadar mı zormuş?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Powerbank bakıyorum.

Usb type C'li
Min 10000mah
Hafif
Laptop vb şarj edebilecek
Olabildiğince en hızlı şarj özellikli

Bu tür bir Powerbank var mıdır? 🙂

Edit: Laptop Xps 13 9360

Edit 2: 45w'lık şu ürün ile laptop şarjını çözerim. Peki soru şu: Telefonu şarj edebilir miyim? Yoksa fazla mı güçlü gelir? Telefon Note8.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-20000-mah-3-pro-type-c-powerbank-tasinabilir-hizli-sarj-cihazi-45w-p-HBV00000IWKO6?magaza=Hepsiburada

Edit 3: Üstteki powerbanki aldım. Yorum yapan herkese teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Dropbox'tan tarafıma paylaşılan bir linkin içeriğini Dropbox hesabım olmadığı için göremiyorum. Saçmalık.

Google Drive ya da One Drive'da böyle bir problem yok. İsteyen istediğini istediği kişiye paylaşabiliyor ve rahatça online sayfadan indirebiliyorlar..

Edit: Dropbox'ta da varmış bu özellik 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 haftadır eşim Mi band 4, ben Huawei Watch GT kullanıyoruz. Watch GT uyku takibi konusunda kusursuz bir cihaz. Hem raporlaması çok başarılı, hem de sensörleri 10dk'lık kestirmeleri bile algılayıp toplam uykuya ekleyebiliyor.

Mi band 4 ise bu konuda hayal kırıklığı oldu. Sabaha karşı 5 gibi tuvalete kalksanız uyandınız sayıyor, devamındaki uykuyu toplam uykunuza eklemiyor. Bazen de ekliyor. Kafasına göre..

Mi band almayı düşünenlere bilgi olsun istedim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14
 • eamedic @eamedic

  Peki elde ettiğiniz veriyi ne yapıyorsunuz ?Hayatınızı düzene sokuyor mu yoksa sadece kafa karışıklığına sebebiyet verecek yeni bir bilgi mi üretmiş oluyorsunuz ?

  • Murat S @atehaa

   Valla ben b*k gibi uyuduğumuz ve az uyuduğumu kanıksadım rakamları görünce 🙂 Bir aksiyon gerekli onu düşünüyorum mesela 🙂

  • eamedic @eamedic

   @atehaa bunun gerçekten bir sorun olup olmadığını belirlemeniz gerekiyor. Vurgu yapmak istediğim nokta şuydu aslında, kötü uyuduğunuz düşüncesi sizde extra bir stres kaynağı yaratmış olabilir o yüzden veriyi anlamlandırmak önemli mesela ben 24 saat çalışıyorum eve gelip uyumuyorum, yapmam gereken işler var ders çalışmam lazım, eğlenmem lazım, hesapladığımda haftada 20 saat uyuduğum gerçeğiyle yüzleştim. Sonra uyumam gerektiği kanısına vardım, işler yetişmedi sınavlara çalışamadım, eğlenmeden mahrum kaldım ve total stres yükümün arttığını gözlemledim. Şimdi haftada 25 saat fln uyuyorum ama çok mutluyum, herhangi bir sağlık sorunu da oluşmadı. Neyse uzatmıyım bu konu ile ilgili tonla çalışma var ama kimseye uygun tek bir reçete yok.

  • huseyin/azuren @hegemen

   @eamedic uyku süresinin kısa olması kısa vadede size etki etmez iyi uyuduğunuzu düşünüp rahat edebilirsiniz ama uzun vadede vücudu dinlendirmediğiniz için zararları olacaktır.
   Bende çok uyumayan ve çocuklar doğduktan sonra zamanı yetmeyen biri olarak yazıyorum.
   İnan 24 saat yetmiyor.

 • huseyin/azuren @hegemen

  Bilgi için teşekkürler.
  Sopayla gelenlere ellerinizdekileri yere bırakın gençler biraz sakin.
  Arkadaş bilgilendirmiş sadece ürünlerin farkını oda biliyordur sanırım.

 • Akhenaton @akhenaton

  mi band falan hikaye,en fazla bebelere balon olur eline oyuncak olur

 • Temp 🔚 @temp

  Xiaomi genelde aceleci davranıyor. Acaba yazılım güncellemesiyle çözülür mü ona bakmak lazım.
  Mesela 1-2 ay sonra aynı şeyi tekrar test edin bence.

Ali Express'ten bu alışverişe ne kadar vergi öderim bilgi verebilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

E-devlet üstünden yurt dışı telefon kaydı yaparken çocuğum adına kayıt yapmak istiyorum seçeneği hala geçerli. E hani artık başkası adına kayıt yapılamıyordu. Hani artık kayıt kimin adinaysa, hat da onun adına olmalıydı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bildiğiniz üzere bazı araçların üzerinde kendilerine ait sim kartlar bulunmakta. Bu kartlar yardımıyla araçlar acil durumlarda otomatik olarak yardım çağırabiliyor, ya da araç için hizmetler satınalma gibi işlemler yapılabiliyordu. Bununla ilgili bugün Bmw'den bir mail geldi ve aşağıdaki bilgileri içeren bir sayfaya yönlendiren bir link vardı. BTK bu işe de çomak sokmuş gibi duruyor...

Türkiye'deki BMW ConnectedDrive Hizmetleri Hakkında Önemli Bilgi.

Değerli Müşterimiz,
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (“BTK”) 2018/DK-YED/27 sayılı kararı uyarınca araçlarda katma değerli hizmet sunumuna imkân sağlayan haberleşme sistemlerinde kullanılan SIM kartların ülkemizde mobil elektronik haberleşme hizmeti sunmak üzere yetkilendirilmiş̧ işletmecilerden temin edilmesi veya söz konusu işletmeciler tarafından kontrol edilebilecek şekilde programlanabilir olması, ayrıca kullanılacak sunucuların Türkiye’de bulundurulması gerekmektedir. Bu kapsamda sunulan bu hizmetlerin durdurulması zorunluluğu doğmuştur.

BMW ConnectedDrive katma değerli hizmetlerimizin satışları 26.06.2019 tarihi itibarıyla sonlandırılmıştır. BTK kararında öngörülen yükümlülüklerin yerine getirilebilmesi, kapsamlı teknik çalışmalarının yapılmasını gerektirdiği için; BMW ConnectedDrive Genel Hizmet Şart ve Koşulları kapsamında zorunlu olarak tüm ConnectedDrive hizmetlerimiz 30.06.2019 tarihi itibarıyla sonlandırılacaktır.

Bağlayıcı yasal değişiklikler nedeniyle oluşan bu zorunlu uygulamayla ilgili göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınız için BMW İletişim Merkezi hattı 0850 252 10 10’dan bizimle iletişime geçebilir veya aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.

https://www.bmw.com.tr/tr/topics/offers-and-services/connecteddrive-for-users/connecteddrive-bilgilendirme.html

#OtoSeyir
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agah @agah

  yapmasalar şaşardım, bunlar arabaya komple devasa bir telefon muamelesi yapıp arabanın fiyatı üzerinden bir ötv de ona keserler.

 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  Arabalara sim kart eklensin, S.O.S. gibi, araç üzerinden telefonla hizmet almak gibi, internet bağlantısı gibi özellikler kazansın, biz bu tip şeylerden faydalanmak yerine nasıl engelleyeceğimizi düşünelim. Yerli araç üreteceğiz bir de... Daha var olan teknolojiyi kullanamıyoruz engeller yüzünden.